mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

globalne ocieplenie - bzdurka czy fakt?
bzdura 43%  43%  [ 50 ]
fakt niepodważalny 57%  57%  [ 67 ]
Liczba głosów : 117
Autor Wiadomość
**

Posty: 290
Dołączył(a): 23.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2008, 01:07 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Globalne ocieplenie to fakt. Tak samo jak okresowe zlodowacenia. To czy czlowiek ma na nie wplyw to sprawa dyskusyjna.

Rzadko mi się zdarza zgadzać z tym gościem :).

Nie wiem czy to prawda, że rzeczywiście średnia temperatura na Ziemi poszła w górę w ciągu kilkudziesięciu lat, ale jeśli jest tak rzeczywiście, to nie ma w tym nic dziwnego, a już teza, że człowiek je spowodował, jest trochę zbyt pochopnie wyciągana :). Ludzkość się rozwinęła w miarę przyjaznym okresie i dlatego tak się boimy zmian klimatycznych.
Inna sprawa, że termin "globalne ocieplenie" rozumie się trochę źle. W jego efekcie może podwyższyć się temperatura w jednym miejscu, a u nas nastać Moskwa :P.

Nie chce mi się przytaczać danych, generalnie polecam filmik Great Global Warming Swindle na Google Video, chyba nie ma po polsku.
Choć jest wyraźnie ukierunkowany, to poruszono tam parę ciekawych rzeczy.
Na przykład poziom CO2 w atmosferze jako efekt zmian temperatury a nie powód. Otóż ogromne ilości dwutlenku są rozpuszczone w oceanach, wraz ze wzrostem temperatury CO2 dostaje się do atmosfery. Dlatego na tablicy pana Gore'a tak ładnie się to pokrywa :).
Po drugie, jako możliwy powód zmian temperatury podano aktywność Słońca. W skrócie: Słońce jest aktywniejsze -> dostarcza więcej energii -> zwiększa się poziom CO2 w atmosferze. Nie bez znaczenia może też być promieniowanie kosmiczne pochodzące ze Słońca. Niby wspomaga tworzenie się chmur. Więc jeśli jest go mniej, to jest też mniej chmur, w efekcie więcej energii dociera do Ziemi.

Mnie tam najbardziej przekonuje fakt, że przemysł produkuje śmieszne ilości CO2 w stosunku do przyrody.

Tak czy inaczej, oskarżanie CO2 o zmiany klimatu nie jest potwierdzone. Naukowcy, którzy się z tym zgadzają, żyją z tego, są opłacani m.in. z naszych pieniędzy (naprawdę grubych), więc jest to jak najbardziej w ich interesie, żeby głupi lud w to wierzył.
A ogromnym skandalem jest już "przeciwdziałanie" temu poprzez limity CO2, w efekcie czego za pięć, dziesięć lat codziennie będziemy mieć blackouty. Polską gospodarkę będzie to kosztować grube miliardy.

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2008, 06:52 
Cytuj  
Nie wiem czy ktoś wie, ale to że promieniowanie cieplne jest przepuszczane do atmosfery ziemskiej, a na zewnątrz już nie, jest potwierdzone i jest to spowodowane właśnie przez CO2. Poza tym to, że temperatura przez ostatnie 100 lat niewiele wzrosła, to prawda, ale trzeba zaznaczyć, że zanieczyszczenia w takiej ilosci, zaczelismy tworzyc stosunkowo niedawno, od tak zwanej rewolucji przemyslowej.
Poza tym jest jeszcze ozon, który też jest gazem cieplarnianym i para wodna, która ma chyba najwiekszy wplyw na ocieplenie.

Jeśli to co pise to bzdury, to prosze sie kłócić z moim profesorem.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2008, 07:31 
Cytuj  
to go tu przyprowadz :-)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2008, 07:32 
Cytuj  
Quetzacotl napisał(a):
Nie wiem czy ktoś wie, ale to że promieniowanie cieplne jest przepuszczane do atmosfery ziemskiej, a na zewnątrz już nie, jest potwierdzone i jest to spowodowane właśnie przez CO2.


bzdura :) Globalne ocieplenie nie ma nic wspolnego z emisja CO2

Jest to spowodowane przelotem planety Nibiru

dowody i wyjasnienie jest tutaj: http://copernicus2.org/


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2008, 08:27 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
3. Tor-Bled-Nam sie oczywiscie myli, NIE JEST udowodnione, ze CO2 w jakikolwiek sposob wplywa na temperature.

Ty naprawde masz problem z rozumieniem tekstu. :/
Cytuj:
Jeżeli wpływ człowieka to 10%, to wpływ takich malutkich żyjątek zwanych "termity" jest dużo większy. Otóż łaczna masa termitów na ziemi > łączna masa ludzi na ziemi, więc pewnie "gazów cieplarnianych" też wypuszczają skubańce więcej ;)

Jasne, bo to sie tak prosto przeklada. Zatem mozna wyciagnac wniosek, ze termity otwieraja male fabryki i przerabiaja ogromne ilosci paliw kopalnych.
Osobiscie srednio wierze w teorie, ze czlowiek ma wplyw na globalne ocieplanie klimatu. Naturalna aktywnosc ziemi np. wulkaniczna emituje znacznie wiecej co2. W historii byly juz okresy ocieplenia i ochlodzenia klimatu, rozsadek podpowiada ze to proces naturalny. Albo sprawka planety Nibiru. :> Nie wiem jak z podnoszeniem sie oceanow, ale maleje grubosc pokrywy lodowej na biegunach.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2008, 08:57 
Cytuj  
Globalne ocieplnie to kolejna proba szukania wroga ludzkosci.
Wkoncu plebs trzeba czyms zajac i czegos sie musi bac no nie ?

Globalne ocieplnie jst zjawiskiem całkowicie naturalnym. I wbrew temu co gadaja w TV, zazwyczaj poprzedzalo one globalne zlodowacenia a nie zalanie wybrzeży przez wode.
W sumie to nie wiem nawet kiedy, ale stalo się modne prorkowanie zalania wybrzeży etc. Media to podchwyciły jako coś ciekawego i sie zaczęło...

Aha i CO2 wpływa na podniesienie tempratury. Problem w tym, ze Zdecydowaną większość CO2 do atmosfery uwalnia sie w sposób naturalny. Wulkany ( i nie tylko te co widzimy jest dużo aktywnych wyklanów pod wodą).
Cytuj:
Albo sprawka planety Nibiru.

No i konca swiata w 2012. Szkoda tylko ze nikt nie podał wedle jakiego kalndarza dokłania.
No bo tego. My sie posługujemy kalendażem juliańskim, który ma margines błedu. I wcale nie jest taki dokłany. Majowie mnie swój własny. Tak naprawde nie ma zadnych, absolutnie żadnych dowodoów ze to akuart 2012 a nie 2013 albo 2011 -;-.
Zreszta ciekawe jest to, że każdy mówi o końcu świata, podczas gdy mniej lub bardziej wyraźne przesłanki mówią o końcu świata w sensie tego co znamy, a nie totalnego armaggedonu ludzkosci.. (chodzi o przemiane, no wiecie wyższe poziomy egzystencji takie tam).

*

Posty: 116
Dołączył(a): 14.08.2008
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2008, 12:34 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
bzdura :) Globalne ocieplenie nie ma nic wspolnego z emisja CO2

Jest to spowodowane przelotem planety Nibiru

dowody i wyjasnienie jest tutaj: http://copernicus2.org/


sure thing.
a ziemia jest plaska, tu masz dowody:

- http://www.theflatearthsociety.org/forum/
- http://www.loc.gov/rr/scitech/SciRefGui ... earth.html
- http://en.wikipedia.org/wiki/Flat_Earth_Society

****

Posty: 1877
Dołączył(a): 22.11.2007
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2008, 12:36 
Cytuj  
Ja bym się tak nie afiszował z tym Flanker... To dość ryzykowne... :)


_________________
...

*****

Posty: 2331
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2008, 14:47 
Cytuj  
Proponuje miec na globalne ocieplenie wyjebane jajca.
I na typow ktorzy robia na typow swoja kariere tez;p

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2008, 15:13 
Cytuj  
To wszystko przez te sputniki !!


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2008, 15:25 
Cytuj  
Obrazek


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2008, 03:59 
Cytuj  
co do tego maja zydzi ? no chyba ze to zydo-masonscy-satanisci a to jest odwrocony hexagram :>

tlumaczyloby to kolorystyke w kazdym badz razie ;D


edit: co do flat earth ciekawi mnie tylko jedna sprawa... jak w takim razie mozna okrazyc ziemie ? jezeli jest plaska to co jest na jej koncu ? jakas energia ktora teleportuje nas na 2ga strone ? ;)


juz nawet nie mowie o sporej innej ilosci dowodow, bo przeciez wielu spiskowcow uwaza ze ludzie nigdy nie wyladowali na ksiezycu ;)

pojawia sie w uj innych pytan ale za duzo by bylo pisania ;D


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2008, 07:51 
Cytuj  
Cytuj:
co do tego maja zydzi ?


JEWS DID WTC LOL


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 mar 2009, 00:31 
Cytuj  
i jak nadal 66% bezgranicznie wierzy w okrzyki partii zielonych i przejmuje się tym 0.6 stopni wzrostu temperatury w ciagu ostatnich 100 lat?

Radzę trochę pozanieczyszczać by lato w ogóle w tym roku nie ominęło Europy ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 mar 2009, 00:33 
Cytuj  
ale temat wydobyles.

vote for "bzdura", dobry film dokumentalny o tym ogladalem, chociaz zastanawialem sie czy to nie kolejna propaganda. Ale przychylam sie do wniosku, ze oceany, zwierzeta, pierdzenie itp. produkuja wiecej CO2 niz ludzie. A ocieplenie wynika z aktywnosci slonca...


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 26 mar 2009, 00:39 
Cytuj  
A to czytali?

http://www.kngeol.pan.pl/images/stories ... limatu.pdf


_________________
Nestor#1522

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 mar 2009, 01:04 
Cytuj  
pierdolenie. Gdzies mi sie obilo o uszy ze lodowcow w tym roku przybylo a globalne ocieplenie to fake spowodowany erupcjami "plamami" na sloncu.


_________________
oumn da lololegend

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 26 mar 2009, 01:09 
Cytuj  
Powiedzcie mi - czy to globalne ocieplenie ma wygladac tak ze 26 marca dalej pizdzi jak w styczniu, co noc spada jebany snieg ktory w dzien topnieje i w nocy znowu pada - ewentualnie w dzien pada snieg z deszczem, srednia temperatura to 0, jest zajebisty dzien jak jest powyzej 5st. i wogole kurwa moze nie jest to zima pelna geba ale do chuja waclawa wiosny jakos nie widze. :-)

Tego roku czuje sie tak globalnie ocieplony jak nigdy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 mar 2009, 01:15 
Cytuj  
w marcu jak w garncu :P


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 26 mar 2009, 01:22 
Cytuj  
Ale zimy nie są już takie jak kiedyś. W grudniu chyba nawet śniegu nie widziałem.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.