mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 458 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 23  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 2 lis 2008, 02:24 
Cytuj  
Nie wiem co dla ciebie Tor i innych fanów jest starym falloutowym klimatem, pewnie piksele i tury.

Dla mnie w F3 klimat fallouta i nuklearnego holokaustu leje się strumieniami.

[spojlery kórwa!]




Gob ? Harold ??? Dwa ghule w metrze pichcące dragi ? Muzeum techniki, tour po vaulcie z komentarzem ? Archiwa narodowe, konwersacja z Buttonem Gwinnettem "sygnatariuszem" deklaracji niepodległości ? Lincoln memorial z bezgłowym Abem ? Zryte okopami przedpole kapitolu ? Underworld, miasto Ghuli ? Kurwa, do połowy main questa jeszcze nie doszedłem a wczułem się w tą grę jak cholera.

[po spojlerach]

Fakt, gra jest krótka a spora część jej potencjału nie została wykorzystana. Ale naprawią to w expansionie (vide Shivering Isles > Oblivion, niebo a ziemia) :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 lis 2008, 03:11 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Nestor napisał(a):
Oyci3C napisał(a):
Ale w tym wlasnie rzecz - my chcielismy kontynuacji F1 i F2, a nie action rpg. Fuck off.


Jednym slowem, jakby obrocili kamere do gory, wrzucili izo, walke w trybie turowym, i dokladnie ten sam swiat, do gra by byla juz dobra? :)


Z Twojej wypowiedzi wynika:

- nie grales w F1 lub F2 i teraz na podstawie screenz0rkow wymyslasz te brednie
- grales w F1 lub F2 a nie dotykales F3 i teraz na podstawie sceenz0rkow wymyslasz te brednie
- wyewoluowales razem z grami i zmiany, ktore wprowadzono w F3 w ogole Ciebie nie obchodza bo gra sie fanie

Nie wiem, dla mnie ta gra to fail bo jestem starej daty i setki godzin przesiedzialem nad F1 i F2, a oczekiwalem wlasnie kontynuacji tej serii.

Fallout 3 moglby sie rownie dobrze nazywac Fallus 16 - Cumming Cock Adventures i pewnie lepiej by bylo gdyby wyszedl pod inna nazwa. Np. Vault Stories czy cos tam, a nie tytularnie nawiazywal do serii (zamiast swiata, czasu), od ktorej rozni sie jak publiczny sracz od kibla w Sheratonie.


Gralem w F1
Namietnie gralem w F2
Wyewoluowalem ze zmianami.

Trudno fallouta 3 nazwac action rpg. W porownaniu do Dark Messiah roznica jest ogromna.

Blend - Maly wycinek swiata? Chyba geograficznie tylko..

W F3 jest kilkakrotnie wiecej przestrzeni niz w calym F2, co z reszta nie dziwi. Jest fast travel, ale uzywa sie go tylko sporadycznie zeby wrocic do domu. Lazenie po pustkowiach i odkrywanie nowych rzeczy, grzebanie w smieciach i szukanie nowego sprzetu daje mi niesamowita frajde.

W F2 nie bylo walki? Dajcie spokoj, co 2 kratki random encounter, w co drugim quescie 'zabij wszystkich slaverow', 'zabij wielkie jaszczury' etc.

Wiecie jak to sie internetowo nazywa? "Nostalgiafag". Kiedys wszystko bylo lepsze, ladniejsze i fajniejsze, gry byly bardziej super, a teraz jest wszystko do dupy. Tak jak kazdy pamieta pierwsza dziewczyne (chyba ze ktos traume mial), tak ludzie pamietaja stare gry.

Tez gralem w fallouta, tez jestem wielkim fanem turowej gry, bo w tamtych czasach mielismy jeszcze xcom, jagged alliance i chaos gate, i wszystkie byly zajebiste.

Esencja fallouta jest swiat, otoczka i niebagatelny humor, a nie perspektywa patrzenia na gracza. Rownie dobrze mikrosoft moze zrobic 'wasteland tactics' gdzie w ponurym swiecie nieposiadajcym trademarkow fallouta biega sie banda odszczepiencow ktorzy walcza na tury z przeciwnikiem i ida w gore jesli chodzi o rozwoj skillowo-sprzetowy. I bylby hicior, nie?

Nie wiem jak wy gracie, i kto z nas zmienil podejscie do gier. Ja gram w F3 drugi dzien, caly czas znajduje nowe rzeczy, nowych npcow, nowe kawalki lore, nowych przeciwnikow, bazy mercow, etc etc etc. Nawet niespecjalnie ruszylem 'glowny plot', bo mam teraz 11 level a jestem na 3cim chapterze tej pojebanej ksiazki w megaton. Zakladam ze przedemna jest jeszcze znaczaca czesc gry.

Zawiodlem sie troche ze nie moglem dolaczyc do outcasts (znalezliscie ich baze?), no ale mowi sie trudno.

Jak dla mnie F3 jest gra udana. Fakt, trąci troche oblivionem, ale gra sie przyjemnie a VATS jest calkiem pomocny. Jest duzo lore, i duzy nacisk na nagrody za eksploracje.

Tomu - co do przejsca i strzelania. Wszystko bardzo zalezy od stylu gry. Mozna sobie zrobic melee chara ktory chodzi i napierdala ludzi power fistem, albo macha plonacym mieczem, czy tez innym mlotem, spokojnie do zrobienia. To ze wszyscy ida w karabiny nie znaczy ze nie ma innego wyboru. To ze ludzie robia main quest zamiast pobawic sie tym 'sandboxowym' swiatem, to nie znaczy ze gra jest krotka.

W przeciwienstwie do obliviona nie wszystko leveluje razem z toba, i czesto mozna wbiec w bande najemnikow ktorzy nie dosc ze maja przewage liczebna, to i technologiczna. Zniszczenie takiej bandy po 30 minutowej walce daje satysfakcje.

Dialogi w grze sa, mozna je ukladac na wiele sposobow, czesto pojawiaja sie elementy uzywania roznych gadanych skilli, charyzmy, sily, etc. Wszystko mozna rozwiazac na wiele sposobow.

Dla mnie caly ten placz tutaj na forum to jest czysty nostalgiafagizm i dowod na to ze nigdy nie mozna wszystkich zadowolic. Zwlaszcza jak sie probuje czegos nowego. Ludzie zawsze placza ze 'nie ma innowacji', 'gra nie wnosi niczego nowego', a tak naprawde chca kolejnego dodatku do wowa, wiecej itemkow, wiecej stworkow, ten samy znany engine zeby nie trzeba sie bylo przestawiac.

Moze czas zaczac patrzec 'spoza kartonu' ? :)


_________________
Nestor#1522

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 2 lis 2008, 07:25 
Cytuj  
eee ja sie nastawialem na faila moze dlatego tak przyjemnie mi sie gra...

traci oblivionem, ale bez przesady... fakt ze nie czuje tej nostalgii ktora pamietam z falloutow, ale nie zmienia to faktu ze gra sie przyjemnie :) fajny lore i klimat.


Co do walk, nie pakowalem wiele w bronie a i tak se daje jakos rade w z raidersami, super mutantami etc ktorych spotkam po drodze :) jako ze gra jest w 3d i nie nastawiona na sile na tury to mozna wykorzystac teren i zrecznosc by zwiekszyc szanse na wygrana :)


zreszta, wczoraj jak gralem spotkalem najemnikow ktorzy mieli kontrakt na moja glowe... niemialem szans samemu, ale jak sie okazalo w poblizu byla grupka super mutantow, spierdolilem pozwalajac im wybic sie nawzajem poczym dobilem tych co pozostali... na koniec wszystkich zlootowalem ;>


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 2 lis 2008, 09:32 
Cytuj  
Oblivion był fajny nie rozumie was :<. Wkoncu jakis powiew swierzosci.

Najbardziej zjebana rzecza bylo levelowania swiata razem z postacia. Ale reszta mechaniki była świetna.
No dobra walka w mele mogla byc bardziej skill based, a nie w 100% liczona poprzez rzuty kostka, no ale nic nie jst doskonale.
Jak chcecie turowe rpg, to mozecie wyjsc na jakas sesje i beda tury, bedzie opowiadanie, kostki sralalalal.

Ja nie wiem, dla mnie RPG to przedewszystkim klimat. A sterowanie postacia ? No im wieksze mozeliwosci w real time mam, tym lepiej..


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 2 lis 2008, 09:40 
Cytuj  
Protip - w F3 tez jest skalowanie mobow, tylko na innej zasadzie.

Po wejsciu raz do jakiejs lokacji jest tam ustawiany level mobow na podobny do twojego, ale gdy tam wrocisz moby nie beda silniejsze niz byly.


_________________
Obrazek
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 lis 2008, 10:06 
Cytuj  
Ash napisał(a):
Protip - w F3 tez jest skalowanie mobow, tylko na innej zasadzie.

Po wejsciu raz do jakiejs lokacji jest tam ustawiany level mobow na podobny do twojego, ale gdy tam wrocisz moby nie beda silniejsze niz byly.


Hax!

Swoja droga, bug. Bez sensu. Jak juz bede mial gatling laser i power armor to nie bedzie mi sie chcialo strzelac do szczurow :) Wolalbym kilo mutantow z amunicja :)


_________________
Nestor#1522

**

Posty: 372
Dołączył(a): 30.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 lis 2008, 10:40 
Cytuj  
Ash napisał(a):
Protip - w F3 tez jest skalowanie mobow, tylko na innej zasadzie.

Po wejsciu raz do jakiejs lokacji jest tam ustawiany level mobow na podobny do twojego, ale gdy tam wrocisz moby nie beda silniejsze niz byly.


A nie jest tak, ze skalowanie mialo obejmowac tylko main quest? Tak pamietam z zapowiedzi... jednak obecnie nie mam mozliwosci sprawdzenia tego w praktyce,


_________________
Nie ma rzeczy niemozliwych, sa tylko nieoplacalne.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 lis 2008, 11:25 
Cytuj  
moglby mi ktos w prosty sposob opisac jak vats dziala? bo jak na razie nie potrafie go uzywac (swoja droga nie widze za bardzo do czego).
wlaczam vats, wykonuje akcje a potem co? koncza mi sie ap, wychodze z vats mode kolesie do mnie napierdalaja, ja do nich napierdalam w real time, czekam az mi sie ap zregeneruja i znowu vats?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 2 lis 2008, 11:42 
Cytuj  
Gra strzela za ciebie. Przydaje sie gdy wpadasz do pokoju i masz dwoch lobuzow przed soba. Wlaczasz vats, walisz jednemu magazynek w glowe a drugiego zdejmujesz normalni albo chowasz sie i czekasz az punkty sie odnowia. Ja praktycznie caly czas jechalem na vats.


_________________
Χ Ξ Σ


Ostatnio edytowano 2 lis 2008, 12:02 przez Tor-Bled-Nam, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 278
Dołączył(a): 14.09.2008
Offline
PostNapisane: 2 lis 2008, 11:57 
Cytuj  
łobóz


_________________
GucioSS napisał(a):
koniec świata będzie za te parenaścię miliardów lat co naukowcy mówili bo w tedy słońce ma uderzyć w ziemię.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 2 lis 2008, 19:14 
Cytuj  
Kod:
Sneak Attack Critical on Fire Ant Soldier


\o/


_________________
Obrazek
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 lis 2008, 19:31 
Cytuj  
ty niedobry ty.
anyway nie wiem jak tor to zrobiles naprawde.
nie znalazlem jeszcze 'tatusia', mam 2 side questy (kazdy to jednak chwila roboty) i played 17h. nie sadze zebym bym w stanie skonczyc w 3h ;-)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 lis 2008, 19:51 
Cytuj  
Nie wiem co w tej grze jest takiego fajnego, probuje probuje i za chuja.. powinna sie nazywac fallout:postaposhooter game a nie fallout3 :/

***

Posty: 703
Dołączył(a): 5.02.2005
Offline
PostNapisane: 2 lis 2008, 20:26 
Cytuj  
He6e3uMeHHu napisał(a):
łobóz


Kę?


_________________
WoW: Shadowsong Boomkin - active
WAR: RP@K8P, WE@Azgal - retired
WoW: Sporeggar RP-PvP shamzor - retired
EvE Online, AoC - retired

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 2 lis 2008, 21:35 
Cytuj  
Morgul napisał(a):
Nie wiem co w tej grze jest takiego fajnego, probuje probuje i za chuja.. powinna sie nazywac fallout:postaposhooter game a nie fallout3 :/


Dokładnie


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 2 lis 2008, 22:47 
Cytuj  
Ważne że znakomita większość dobrze się bawi.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 lis 2008, 22:51 
Cytuj  
znakomita wiekszosc czego?

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 2 lis 2008, 22:53 
Cytuj  
Nie wiem, pewnie większość ludzi grających w tą grę.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 lis 2008, 23:09 
Cytuj  
'znakomicie' to przesadzacie. chociaz stwierdzam, ze odpowiada bardziej niz oblivion. ale wkurwia tez na maxa.
btw. w oblivionie moglismy miec konia, czemu w f3 nie ma motoru ;-/ tym bardziej, ze czesci mozna znalezc, nawet widzialem ze 3 maszyny stojace gdzies.
straszna porazka pod tym wzgledem.

****

Posty: 1500
Dołączył(a): 2.02.2005
Offline
PostNapisane: 2 lis 2008, 23:11 
Cytuj  
Gram sporo juz w ta gre, sadze ze z 20h by minelo i tez glownego watku nie ruszylem prawie, teraz wiem gdzie byl moj stary niedawno (jefferson memorial) i tyle, gralem w f1 i f2 ale jakos mi nie przeszkadza odłupywanie zombiakom czerepów przy pomocy śrutu dwa cztery na dobe.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 458 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 23  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.