mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 68
Dołączył(a): 16.01.2009
Offline
PostNapisane: 7 lut 2009, 20:43 
Cytuj  
jezu wy nadal z mendolem dyskutujecie :)

przeciez juz wszyscy wiedza ze on jest z tych "Thy Best" ma i oki nie wytlumaczycie ze mu ze oprocz jego pempka sa tez inne miejsca i inni ludzie na swiecie.

a wracajac do tematu... szybuje sie w poziomie :]

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 lut 2009, 21:08 
Cytuj  
"pempek mendola"

eheheh


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 lut 2009, 21:15 
Cytuj  
Cytuj:
szybuje sie w poziomie


Nie znam się na ekonomii, ale wiem że nie da się szybować w poziomie. Znaczy da się, ale głównie jest to szybowanie lotem ślizgowym w dół...

A pierdolę, na lataniu też się nie znam...

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 7 lut 2009, 22:31 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Cytuj:
szybuje sie w poziomie


Nie znam się na ekonomii, ale wiem że nie da się szybować w poziomie. Znaczy da się, ale głównie jest to szybowanie lotem ślizgowym w dół...

A pierdolę, na lataniu też się nie znam...


Bo po skierowaniu lotek w gore nie da sie wzleciec, nie? ;]

To jak szybowce lataja? :D


_________________
Nestor#1522

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 lut 2009, 22:50 
Cytuj  
To pytanie zawiera jakąś aluzje? :] No i niby czemu nie da się szybować w poziomie :/

****

Posty: 1490
Dołączył(a): 19.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 lut 2009, 23:00 
Cytuj  
Bo grawitacja Cie ciagnie w dół.


_________________
Obrazek

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 lut 2009, 23:10 
Cytuj  
Icrom napisał(a):
Bo grawitacja Cie ciagnie w dół.

No taka jest idea szybowca nie? mgh=mv^2/2 + energia potrzebna a pokonanie oporów tarcia. Puki mam odpowiednią prędkość siła nośna > siły grawitacji można lecieć poziomo. A wykorzystując wznoszące prądy konwekcyjne to teoretycznie latać do usranej śmierci :D. Za poważne się to forum robi :roll: i wszystko przez ekonomię. Czy może jej brak :roll:

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 lut 2009, 23:23 
Cytuj  
Fail

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 lut 2009, 02:19 
Cytuj  
jakbym kurwa mial takiego nicka jak "cFANiaKoZz" to tez wolalbym siedziec w holandii bo w polsce balbym sie linczu :)

a tak szczerze to poza dziecmi z dzialu 'darmowe' jakos nie widzialem, zeby ktos szczegolnie narzekal na tym forum.
nasz glowny problem to to, ze nie mamy w co grac. a nie, ze nie mamy co jesc czy pic.
po co wiec w ogole ta dyskusja.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 8 lut 2009, 03:10 
Cytuj  
Tak sie zastanawialem mendol, co ty tak zawsze bronisz tego ze w polsce sie da.

W sumie jakbym dostawal 100k netto rocznie to pewnie stanalbym z toba w szeregu :)

Osiagniecie pensji na tym poziomie w polsce jest calkiem niezlym achievementem. Osiagniecie podobnej pensji na zachodzie - not so much.

A jak mowilem, koszty zycia az tak diametralnie sie nie roznia. No i okolica/klimat ciekawsze (nie licze Uk bo tam bagno :D)


_________________
Nestor#1522

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2009, 03:23 
Cytuj  
Musze powiedziec, ze mnie Marek zaskoczyl tym dlugasnym postem. Dobry, rzeczowy i w sumie poruszajacy w jakims stopniu nawet.

Sam siedze w Dublinie 3,5 roku. Wyjazd z przyczyn roznych. Pracuje w miare blisko wyksztalcenia, ucze sie i rozwijam. Firma placi za szkole, ubezpieczenie medyczne moje i mojej zony. Stac mnie, by splacac spory kredyt w PL, normalne zycie i odkladac tez sie da. Zarabiam srednia Irlandzka. Zona doklada 3/5 tego. Zyje sie duzo latwiej niz majac srednia Polska i 3/5 tego w Warszawie.
Szczegolnie jak chodzi o ilosc stresu i jego, ze tak powiem "jakosc".

Jedno jest pewne, w Polsce da rade zyc. Bah mozna nawet bardzo dobrze zyc. Jednak duzo latwiej dobrze zyc na zachodzie. Poki co, brakuje nam ladnych kilkanascie (moze nawet dziesiat) lat by, ze tak zacytuje: "wszystkim sie zylo lepiej" ;) Komuna swoje zrobila, a i pokomunistyczne rzady swoj udzial przy blokowaniu rozwoju Polski maja.

Podsumowujac, jak czlowiek potrafi ruszyc glowa, to sobie wszedzie poradzi, czego wszystkim zycze, o! :)

PS. To jeszcze tak w temacie :lol: Gdzie jest szczyt i jak dlugo to potrwa wie tylko J.P.Morgan i jego najwyzsze kierownictwo. Jedno jest pewne, wydymaja maluczkich zawsze i wszedzie :wink:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 lut 2009, 10:44 
Cytuj  
Nestor nie tyle bronie co mowie, ze mozna w Polsce zyc.
i tak jak napisalem, dla mnie wyjazd ma sens jak masz 20-23 lata i zaczynasz dorosle zycie. a rzucac wszystko, zostawiac znajomych, rodzine, jakis tam spokoj ducha - tylko po to zeby jechac i chapac kase - to w pewnym wieku srednio sie chce i widzi sens.
i tak sie zastanawiam po co ty wrociles skoro tam tak dobrze ;p

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 lut 2009, 10:46 
Cytuj  
Wiekszosc wraca. Potem tylko 200 CV przychodzi z ludzmi bezwartosciowymi bo nawet jesli pracowali kilka lat w innej branzy niz "zmywak" to ich poziom pracy odbiega o 100 lat swietlnych od osoby, ktora u nas pracowala pol roku.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 8 lut 2009, 13:13 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
Nestor nie tyle bronie co mowie, ze mozna w Polsce zyc.
i tak jak napisalem, dla mnie wyjazd ma sens jak masz 20-23 lata i zaczynasz dorosle zycie. a rzucac wszystko, zostawiac znajomych, rodzine, jakis tam spokoj ducha - tylko po to zeby jechac i chapac kase - to w pewnym wieku srednio sie chce i widzi sens.
i tak sie zastanawiam po co ty wrociles skoro tam tak dobrze ;p


Bo obecna praca jest o wiele ciekawsza od poprzedniej, nie sama kasa czlowiek zyje. Taka troche inwestycja na pozniej :)

W zaleznosci od tego jak sie wszystko potoczy, pewnie za rok-dwa bede lecial gdzies dalej. W mojej branzy w polsce nie ma specjalnie duzego zatrudnienia, a jak mam sie przenosic ze szczecina do wawy, to rownie dobrze moge do londynu ;]


_________________
Nestor#1522

**

Posty: 263
Dołączył(a): 8.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 lut 2009, 13:22 
Cytuj  
Tak Mendo L !! tu mnie masz !! wyjechałem do holandii ponieważ 5 lat te u założyłem na mmorpg.pl konto z takim nickiem, myślałem że uda mi sięto przed tobą ukryć, jednak to ty jesteś górą

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 lut 2009, 14:40 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
Nestor nie tyle bronie co mowie, ze mozna w Polsce zyc.
i tak jak napisalem, dla mnie wyjazd ma sens jak masz 20-23 lata i zaczynasz dorosle zycie. a rzucac wszystko, zostawiac znajomych, rodzine, jakis tam spokoj ducha - tylko po to zeby jechac i chapac kase - to w pewnym wieku srednio sie chce i widzi sens.
i tak sie zastanawiam po co ty wrociles skoro tam tak dobrze ;p


Mendol tak szczerze to z Londynu do Warszawy leci się szybciej niż jedzie pociągiem z Krakowa do Warszawy. Z dojazdem na i z lotniska wychodzi identycznie czasowo. Odprawę można już załatwić przez internet jak z Londynu nie weźmiesz walizki kanapek (bo w PL za drogo).
Cała moja rodzina mieszka 4h drogi od Wwy, więc ja rodzinę, znajomych, przyjaciół, psa i kota zostawiłem tak naprawdę w momencie gdy przeprowadzałem się do Wwy ~10 lat temu.


Nikt, żadnej kasy nigdzie nie chapie, Polska cenowo już dawno dogoniła zachód, nawet przegoniła.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 lut 2009, 14:46 
Cytuj  
Polski schab > angielski schab.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2009, 14:58 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Nikt, żadnej kasy nigdzie nie chapie, Polska cenowo już dawno dogoniła zachód, nawet przegoniła.

Jak zwykle pierdolisz bzdury. W UK byłem jako turysta. Ceny 3-4x wyższe niż w Polsce, jakość żarcia... bez porównania. Żeby dostać dobre mięso to trzeba jakieś horrendalne kwoty płacić. Dla mnie dobry obiad to obiad, a nie kebab od pakistańczyka.
Który notabene w Polsce kosztuje 10-15zł za sporą porcję. Także żyj sobie w swoim ukochanym UK mareczku, ale skończ pierdolić farmazony o wyssanych z palca kosztach życia w Polsce.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 lut 2009, 15:36 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Nikt, żadnej kasy nigdzie nie chapie, Polska cenowo już dawno dogoniła zachód, nawet przegoniła.

Jak zwykle pierdolisz bzdury. W UK byłem jako turysta. Ceny 3-4x wyższe niż w Polsce, jakość żarcia... bez porównania. Żeby dostać dobre mięso to trzeba jakieś horrendalne kwoty płacić. Dla mnie dobry obiad to obiad, a nie kebab od pakistańczyka.
Który notabene w Polsce kosztuje 10-15zł za sporą porcję. Także żyj sobie w swoim ukochanym UK mareczku, ale skończ pierdolić farmazony o wyssanych z palca kosztach życia w Polsce.

No dokladnie. Ale mozna pierdolic od rzeczy podajac sie za znawce. Wystarczy zerknac na badania typu cost of living survey, Londyn top3, Warszawa 4 dziesiatka, a jest duzo dorzsza od reszty polskich miast.
Nestor napisał(a):
Bo obecna praca jest o wiele ciekawsza od poprzedniej, nie sama kasa czlowiek zyje.

Chyba to rzadkie myslenie, ped na kase jest dosc powszechny. Lepiej robic cos co sie lubi za dwa razy mniejsza kase, niz codzinnie w robocie odcinac godziny do wysjcia.


_________________
Χ Ξ Σ

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 8 lut 2009, 16:32 
Cytuj  
Koszty zycia sa wyzsze, fakt, ale tez nie wszystkie, a i zarabia sie wiecej.

Problem polega na tym ze wszystko poza bezposrednimi kosztami zycia, kosztuje tyle samo, albo mniej. Samochod, komputer, internet, uslugi.

Wszystko rozbija sie o prosta zasade - w wiekszosci zachodnich panstw, majac jakakolwiek robote, mozna przezyc. I to mozna przezyc o wiele lepiej niz u nas. Koszty zycia kosztami, ale za 250€ miesiecznie do reki to nigdzie nie mozna powiazac konca z koncem.

U nas ludzie musza pracowac na 2-3 etaty zeby jakos wyrobic, na zachodzie jest poprostu latwiej. A jak juz sie dostanie tzw 'dobra' prace, to zycie robi sie o wiele latwiejsze.

Nie sposob tutaj nie zgodzic sie z markiem, ze zycie mamy jedno i achievementow za nie nikt nie dostaje. Nikt nie bedzie nam pial peanow ze przezylismy zycie w ciezkich warunkach ale dalismy rade. Czlowiek napoci sie cale zycie a potem padnie.
Trzeba sie 'ustawic' za mlodu, zeby zonie i dziecom pozniej bylo lepiej. A jak przy okazji mniej czasu w pracy sie spedzi a wiecej z nimi, tym lepiej.

Jesli ktos sobie ulozyl zycie w polsce, spoko. Z pensja jak mendol nie ma sie specjalnie o co martwic. Wiekszosc spoleczenstwa laduje jednak z penja ponizej 30-35k PLN rocznie, a to nie jest super kasa. Przy braku perspektyw tutaj, wyjazd za lepsza kasa i standardem zycia za granice wydaje sie naturalna rzecza.

No i koncowo, porownujac jak wyglada francja, do polskich chodnikow.. nie wiem czy to sie daje porownywac :) Ogrodkow, kwiatkow, drzewek, braku blota na ulicy i generalnie usmiechnietych ludzi to u nas jest jak na lekarstwo :)


_________________
Nestor#1522

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.