mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 31
Dołączył(a): 21.12.2006
Offline
PostNapisane: 11 mar 2009, 18:01 
Cytuj  
Wczoraj doszedł do mnie starterek i moge teraz z cała prawdą powiedziec ze D&D to gra całkiem świetna.Na prawde warto spróbować.Nawet jeśli sie nie spodoba stracimy tylko 40zł(cena startera).FIgurki są wysokiej jakości i oddają ten dedekowy klimat.


_________________
Ja sie poddaje

**

Posty: 302
Dołączył(a): 6.11.2007
Offline
PostNapisane: 11 mar 2009, 18:48 
Cytuj  
Tak się zapytam czy karty MTG są po Polsku czy po Angielsku?

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 11 mar 2009, 18:54 
Cytuj  
Oczywiście że po angielsku.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 11 mar 2009, 19:01 
Cytuj  
Jest sporo dobrych poradników w necie na temat gry dla takich noobów jak ty lub ja;)

click


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 11 mar 2009, 19:04 
Cytuj  
Dla nubów to to:
http://www.wizards.com/magic/tcg/newtomagic.aspx?x=mtg/tcg/newtomagic/learntoplay

Albo jeszcze lepiej, to:
http://www.wizards.com/magic/products/LearnToPlayMagic.zip

Wszakże po angielsku, ale szczególnie ta gierka łatwo i szybko nauczy podstaw.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 11 mar 2009, 19:09 
Cytuj  
Dana napisał(a):


tu jest wersja z polskimi napisami


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

**

Posty: 302
Dołączył(a): 6.11.2007
Offline
PostNapisane: 11 mar 2009, 19:14 
Cytuj  
Heh ja po Angielsku rozumiem dobrze tylko kumpel z którym miał bym ewentualnie zacząć grać był ciekawy.(Wiem że brzmi to jak ściema ale to prawda :))


Posty: 31
Dołączył(a): 21.12.2006
Offline
PostNapisane: 11 mar 2009, 21:11 
Cytuj  
Angielskie zwroty na kartach są stałe i łatwo zrozumiałe.Jest ich stosunkowo niewiele, a grając na turniejach przeciwnik zagrywajac jakąś kartę zazwyczaj poinformuje cię o zasadzie jej działania.


_________________
Ja sie poddaje

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 mar 2009, 22:00 
Cytuj  
Dokladnie - do rekreacyjnego grania wystarczy nauczyc sie podstawowych keywordow (ktore zreszta sa od pewnego czasu zawsze objasniane na kartach). Ja czasami gralem z ludzmi ktorzy oprocz karty do magica nie umieli nic przetlumaczyc po angielsku i gralo sie i tak calkiem ok.
A jako ze na poczatku przewaznie zaczyna sie od deckow Direct Damage lub na kreaturkach mysle ze nie bedzie problemow z przetlumaczeniem czegos takiego:

Obrazek Obrazek Obrazek

Oczywiscie sa i bardziej zaawansowane karty do ktorych juz znajomosc angieskiego by sie przydala naprzyklad:
Obrazek
Ale takie karty nie sa potrzebne aby skladac ciekawe decki i grac ciekawe i emocjonujace partie - tzn. mozna sie bez nich obejsc.

Motopompa: Idz zagraj sobie lepiej na twoim zajebistym PS3 w parodie karcianki czyli EoJ bo widze ze w tym temacie masz malo do powiedzenia.


Ostatnio edytowano 11 mar 2009, 22:12 przez Kabraxis, łącznie edytowano 2 razy
****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 11 mar 2009, 22:09 
Cytuj  
Dobry wieczor.
Nazywam sie Marcin, w "madziki" gralem 3 lata, mam 1200 kart.
Na odwyku jestem od roku.


_________________
Obrazek

**

Posty: 302
Dołączył(a): 6.11.2007
Offline
PostNapisane: 11 mar 2009, 22:37 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):

Oczywiscie sa i bardziej zaawansowane karty do ktorych juz znajomosc angieskiego by sie przydala naprzyklad:
Obrazek



Ta jest prosta mi się wydaję... "Gracz który ma więcej land'ów w grze powinien wyrzucić tyle land'ów aby zrównoważyć ich ilość w grze obu graczy.Karty w ręku i kreatury w grze muszą zostać poddane tej samej operacji.Kreatury stracone w ten sposób nie mogą zostać zregenerowane."

Dobrze zrozumiałem?

P.S Jest dużo zestawów kart "Shards of Alara", "Ravnica" itd.
Który najlepiej wybrać na początek.Można budować talię z kilku zestawów? np. łącząc karty z wyżej wymienionych zestawów?

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 11 mar 2009, 22:45 
Cytuj  
tak :(
Obrazek
Ze swojej strony polecam serie Lorwyn, najlepszy deck 2k8, zbudowany z tego setu na bazie Kithkin'ow(deck aggro + boosty)


_________________
Obrazek

**

Posty: 302
Dołączył(a): 6.11.2007
Offline
PostNapisane: 11 mar 2009, 22:55 
Cytuj  
Motopompa napisał(a):
tak :(
Obrazek


Ta karta to mam nadzieję żart jakiegoś idioty?(chociaż dzisiaj się można wszystkiego spodziewać)

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 mar 2009, 22:57 
Cytuj  
Arto napisał(a):
P.S Jest dużo zestawów kart "Shards of Alara", "Ravnica" itd.
Który najlepiej wybrać na początek.Można budować talię z kilku zestawów? np. łącząc karty z wyżej wymienionych zestawów?


Do gry towarzyskiej mozesz budowac talie jak chcesz i z jakich expansionow chcesz - chyba ze umowicie sie inaczej. W MTG jest tak ze starsze karty sa potezniejsze niz nowsze (ogolnie) choc sa oczywiscie wyjatki i jesli ktos ma dostep do kart z czwartej czy tam piatej edycji to rozwali twoja talie na goblinach z Lorwyn'a chocbys sie zesral.

Na turniejach jest to juz oczywiscie usankcjonowane - sa karty zabanowane zupelnie, sa "restricted" (jedna w decku), sa "bloki" expansionow ktorymi sie gra wlasnie po to aby wyeliminowac pewna "nierownosc" kart, itd..., itp.... sa turnieje na ktorych grasz swoimi deckami i kartami, sa takie gdzie losujesz karty z ogolnodostepnej puli.....

BTW. Tlumaczenie dobre, a na deser moja ulubiona karta z MTG ever. :-)

Obrazek

Jeslimialbys jakies pytania to wal smialo, MTG to temat rzeka ja lubie o niej mowic, nie ma na forum topicu o tej grze wiec mozemy rownie dobrze walic tutaj. :-)

"Ze swojej strony polecam serie Lorwyn, najlepszy deck 2k8, zbudowany z tego setu na bazie Kithkin'ow(deck aggro + boosty)"

Widze ze jednak kolego sie troszke zna. :-) Kithkiny to znakomita talia na poczatek, prosta, mocna (moze zabic w 4 turze) a przy tym tania. Oczywiscie sa kontry na nia - np. Fearie z tego samego bloku (Lorwyn), z ktorymi Kithkinami mozna wygrac jedynie przez blad przeciwnika, ale wrozki to prawie same rarki - dosc drogi deck - choc teza zajebisty na poczatek. Niemilosiernie wkurwiajacy jest. :P

**

Posty: 302
Dołączył(a): 6.11.2007
Offline
PostNapisane: 11 mar 2009, 23:11 
Cytuj  
Czyli to jakie karty są zbanowane,restricted itd. zależy tylko i wyłącznie od turnieju? Nie ma jakiś ogólnych zasad?
Na ogół jeśli się czymś zajmuje to staram się osiągnąć w tym jak najwięcej więc pewnie z czasem uderzał bym na turnieje,dlatego dobrze było by się raczej od początku przyzwyczaić jakoś do gry zbliżonej do turniejowej(tak mi się przynajmniej wydaje,mogę się mylić,noob ze mnie przecież :P)

Co do talii myślałem o zestawie "Ravnica" bo czytałem że jest dobra ale skoro "Lorwyn" jest też takie dobre to może bym kupił i jedno i drugie i postarał się coś skleić?(oprócz tego może jakieś boostrer'ki?)
Czy na początku lepiej jak bym grał talią od razu przygotowaną, póki nie obyty w świecie MTG jestem(dane karty mogą tylko wydawać mi się dobre :P)

Wybaczcie że tyle pytań....

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 mar 2009, 23:45 
Cytuj  
Arto napisał(a):
Czyli to jakie karty są zbanowane,restricted itd. zależy tylko i wyłącznie od turnieju? Nie ma jakiś ogólnych zasad?

Nie. Liste kart zbanowanych i restricted oglasza Wizards Of The Coast. trafiaja tam karty "przegiete". Kazdy "oficjalny" turniej, np. eliminacje mistrzostw Polski musi sie do tego stosowac. Ofc jak sobie zorganizujesz turniej dla 10 kumpli z osiedla to mozecie to olac - tylko ze te karty sa tak mocne ze walsciwie (przewaznie) wygrywaja gry. Dlatego je banuja.

Arto napisał(a):
Na ogół jeśli się czymś zajmuje to staram się osiągnąć w tym jak najwięcej więc pewnie z czasem uderzał bym na turnieje,dlatego dobrze było by się raczej od początku przyzwyczaić jakoś do gry zbliżonej do turniejowej(tak mi się przynajmniej wydaje,mogę się mylić,noob ze mnie przecież :P)


Skoro tak to najbardziej popularnym formatem turniejowym (na swiecie - nie wiem jak w polsce) jest tak zwany Standard, czyli inaczej Typ 2 lub "T2". Na niego skladaja sie najnowsza "edycja" (w tym momencie dziesiata "X") i pare OSTATNICH CHRONOLOGICZNIE expansionow. W tym momencie Miniblok Lorwyn (Lorwyn, MOrningtide), miniblok Shadowmoor (Shadowmoor, Eventide) oraz miniblok Shard Of Alara (Shards of Alara, Conflux). Typ 2 rotuje - tzn. co jakis czas odpadaja stare dodatki a wchodza nowe. W tym momencie nie ma ani jednej karty zbanowanej w Typie 2.
Ponadto turnieje dziela sie na "constructed" (grasz wlasna skonsruowana osobiscie talia i tylko kartami ktorych jestes wlascicielem) oraz "limited" (grasz talia zbudowana z puli ogolnodostepnych boosterow otwieranych przed gra - czyli duzo zalezy od szczescia ale tez od umiejetnosci szybkiego zlozenia czegos z niczego - na budowe talii masz bodajze 20-30 minut).

WSZYSTKIE mistrzostwa sankcjonowane przez DCI (organizacja turniejowa MTG) sa rozgrywane z Type 2, czyli gra sie kartami najnowszymi. Oficjalne czyli mistrzostwa wojewodztw, polski, potem europy i na koncu swiata.

Arto napisał(a):
Co do talii myślałem o zestawie "Ravnica" bo czytałem że jest dobra ale skoro "Lorwyn" jest też takie dobre to może bym kupił i jedno i drugie i postarał się coś skleić?(oprócz tego może jakieś boostrer'ki?)
Czy na początku lepiej jak bym grał talią od razu przygotowaną, póki nie obyty w świecie MTG jestem(


Tak naprawde na poczatek to kup sobie albo podstawke X edycji (najpopularniejsze przedruki starych kart do MTG sa w wlasnie w edycjach, niektore pamietaja poczatki MTG) oraz pare boosterow wybranego dodatku. ALBO jakis preconstructed deck (juz zrobione talie - gotowe do gry) aby obyc sie z kartami i zasadami, ktore wbrew pozorom nie sa az tak proste. To drugie nawet lepiej. Precon decki sa fajne bo mozesz sobie wybrac kolor jakim chcesz grac od poczatku - mozesz tez taki precen deck potem ofc ulepszac - choc przewznie sie one do niczego poza gra z kumplem nie nadaja. :-)
RAVNICA nie pograsz na turnieju - LORWYNEM jeszcze tak ale za niedlugo wypada on z typu 2 (caly jego miniblok wylatuje) plus wylatuje X edycja bo chyba gdzies tak na wakacje jest premiera 11 edycji. :-)

Arto napisał(a):
dane karty mogą tylko wydawać mi się dobre :P).


Oj tu masz racje - bedzie ci sie tak wydawac. Mozesz sie tez pare razy naciac kupujac od kogos karty. Ale w tej grze uczy sie na bledach. Umiejetniosc oceny wartosci turniejowej (w danym formacie na dodatek) karty widzianej pierwszy raz to ciezki kawalek chleba. Czesto, gesto noobki skupuja niegrywalne krity 10/10 tylko dlatego ze maja "power" - naprzyklad. Jako przyklad dam ten ladzik, ktory niby daje tylko mane i to bezkolorowa i moze "zmutowac" w stworka na jedna ture. Niby nic a karta jest jedna z najlepszych w T2 w tym momencie, jest grana prawie w kazdym decku, kosztuje w PL ok. 50 zlotych i czesto ladem ktory z zalozenia ma tylko dawac mane do zagrywania innych speeli wygrywasz gre. Zeby to zobaczyc od razu trzeba: znac inne karty, potrafic sobie na szybko wyobrazic hipotetyczne interakcje miedzy kartami (Comba), itd..., itp.... pograsz choc z miesiac to dopiero wtedy bierz sie za kupowanie pojkedynczych kart - zwlaszcza "rarek".
Obrazek


Arto napisał(a):
Wybaczcie że tyle pytań....


Spoko akurat fajnie trafiles bo nie mam dzis totalnie nic do roboty. :P

Jakby moje wypociny byly malo czytelne rzucam tez cytacik z Wikipedii:

MTG - Scena Turniejowa:
Kod:
Obecnie M:TG ma rzesze zwolenników na całym świecie (ok. 150 tys. graczy w światowej bazie rankingowej DCI, ogólna liczba graczy szacowana jest na ponad milion). Również w Polsce istnieje pokaźne grono miłośników tej gry karcianej (szacuje się, że jest ich ok. 15 000, z czego ponad 1 600 należy do DCI – światowej federacji zrzeszającej graczy). Organizowane są turnieje, nieraz z wysokimi nagrodami pieniężnymi dla zwycięzców (dla przykładu – zwycięzca Mistrzostw Świata otrzymuje 40 000 USD, a Mistrzostw Polski 1 500 PLN nagrody). Turnieje przeprowadzane są w wielu różnych formatach gry, które zabraniają używania niektórych kart lub ich określonych edycji. Najpopularniejszymi w Polsce formatami "constructed" (gra własną talią) są "Extended" ("Type 1.X"), w którym rozgrywana jest większość turniejów oraz "Standard" ("Type 2") w którym rozgrywane są mistrzostwa kraju i świata. Istnieje jeszcze format zwany T1 (Classic, Vintage), w którym dozwolone są wszystkie karty, a te najsilniejsze są restrykcjonowane (można mieć tylko jedną w decku). Oprócz tego istnieje także format Legacy (dawniej nazywany Type 1,5), który różni się od T1 tym, że najpotężniejsze karty są w Legacy zbanowane (zabronione - nie można nimi grać). Obniża to tzw. power level (czyli "moc") talii istniejących w tym formacie, przez co ma on wielu zwolenników. Oprócz turniejów "constructed" odbywają się także atrakcyjne, ale i bardziej skomplikowane i trudniejsze turnieje "limited", polegające na graniu talią skonstruowaną na samym turnieju. Najpopularniejsze formaty "limited" to "booster draft" (najtrudniejszy, jest również częścią Mistrzostw Polski) oraz "sealed deck", najczęściej grany z okazji ukazywania się nowych edycji lub turniejów kwalifikujących na profesjonalny cykl Pro Tour.

**

Posty: 302
Dołączył(a): 6.11.2007
Offline
PostNapisane: 12 mar 2009, 00:36 
Cytuj  
Podpierając się tym co powiedziałeś myślę o(talia ma chyba 40 kart więc 4 punkt do przemeblowania heh:)):

1. http://www.rebel.pl/product.php/1,1211/ ... h-Ed-.html

2. http://www.rebel.pl/product.php/1,1211/ ... h-Ed-.html

3. http://www.rebel.pl/product.php/1,1211/ ... h-Ed-.html

4. http://www.rebel.pl/product.php/1,1227/ ... rwyn-.html

Plus booster'y o których mówiłeś.Moim noob'owskim okiem patrząc^^ najbardziej podchodzi/podoba mi się talia zielona "Molimo's might".

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 12 mar 2009, 01:08 
Cytuj  
Arto napisał(a):
Podpierając się tym co powiedziałeś myślę o(talia ma chyba 40 kart więc 4 punkt do przemeblowania heh:)):

Plus booster'y o których mówiłeś.Moim noob'owskim okiem patrząc^^ najbardziej podchodzi/podoba mi się talia zielona "Molimo's might".


Talia do MTG ma MINIMUM 60 kart. Moze byc nawet i 100 ale MINIMUM 60. Z czego przecietnie ok. 1/3 stanowia wszelakie "mana source" - czyli w wielkim uproszczeniu lady. 60 to optimum pozwalajace choc mniej wiecej kontrolowac losowosc dobierania kart.

Jesli zas pasi ci kolor zielony to moglbys zaczac od czagos takiego (szczerze powiem ze nie wiem gdzie to kupic - moze allegro):

http://replikator.pl/Karcianki-kolekcjo ... p3495.html

Masz tam dwie w pelnie zlozone talie, zielona na elfach i czerowna na goblinach w dodatku mozna nimi pograc. :-) To sa totalnie podstawowe talie oparte na kreaturach - w sam raz do nauki gry.
Te preconstructed decki ktore wylinkowales maja jedna wade - czasem sa zrobione "na odwal sie" - tzn. ciezko sie nimi gra. Musialbys dobrze trafic.
Elfy i goblinki sa pewne.

Latwiejsze do zdobycia sa drugie "Duel Decki" (niestety bez zielonego" czyli Jace vs. Chandra

http://allegro.pl/item568778886_jace_ch ... ratis.html

Dwie talie (czerwona i niebieska) w dodatku same karty Planeswalkerow (te co sa na fotkach z allegro) w tych deckach to ok. 30 zlotych jakbys chcial opchnac (ale ladne sa :-) plus tam sa chyba jeszcze 4 inne rarki.
Pamietam ze jest Ancestral Vision, ktore tez "chodzi" za ponad dyszke.

Ogolnie w obu tych "duel deckach" sa juz fajne karty, ktorych nie pozbedziesz sie po tygodniu jak juz zobaczysz jaki crap pakuja do preconstructed deckow, jesli je kupisz. :-)

PS. Ten Boggart Feast z Lorwyna tez jest fajny i wlasnie to bym ci polecil jak chcesz preconstructed decka. Ewentualnie w sumie moze tez cos z najnowszych edycji czyli Shard Of Alara i Conflux. Z tego powodu ze za 2 miechy Lorwyn'a juz nie za bardzo opchniesz/wymienisz sie bo rotuje z Typu 2 (przewaznie przy rotacji karty traca na wartosci chyba ze sa naprawde dobre i wytrzymuja konkurencje ze starszymi kartami granymi w innych niz T2 formatach. Z 150 kartowego dodatku zostaje 5-15 kart na krzyz ktore sa naprawde mocne i te sa poszukiwane - reszta odchodzi jako zapchajdziura do klasera, ewentualnie ludzie kupuja dla ladnych obrazkow). Ja tak zaczynalem - kupilem najnowsze dodatki aby "byc na czasie" i potem ewentualnie ulepszalem talie starszymi kartami.

PS. Wszystko to pisze z racji takiej, ze napisales ze bedziesz chcial grac profesjonalnie. Bo jesli masz zamiar grac z kumplami raz za czas to tak szczarze cokolwiek kupisz bedzie sie zajebiscie gralo bo to poprostu jest zajebista gra. :-)

PS2. Jesli poradziles sobie z Balance (tlumaczenie) a to jest karta z tzw. ?mieszaczy" (jak wchodzi to albo wygrywa, albo odwraca sytuacje o 180 stopni albo wlasciwie "czysci stol" i zaczyna gre od nowa) to sprobuj przetlumaczyc dzialanie tej... hehe:
Obrazek

**

Posty: 302
Dołączył(a): 6.11.2007
Offline
PostNapisane: 12 mar 2009, 01:53 
Cytuj  
http://allegro.pl/item568778886_jace_ch ... ratis.html

To wygląda całkiem ciekawie tylko dlaczego na karcie w prawym dolnym rogu nie ma siły i wytrzymałości(np. 3/3) a jest jedna cyferka?( http://allegro.pl/item568778886_jace_ch ... ratis.html )To są jakieś specjalne karty czy jakieś nowe wydanie czy coś?
Te "Jace vs. Chandra" wyglądają pięknie(przynajmniej te dwie pokazane na aukcji karty :)).I jeśli dobrze myślę (bo trochę czytałem o MTG) to była by to talia Aggro+Control tak??
I nie wiem za bardzo o co chodzi z tymi "planeswalkers'ami",to są jakieś nowe super kreatury?
A tłumaczenie "Living Death" mnie przerosło, w bani mi się zakręciło ^^

P.S dzięki za wszystkie rady :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 12 mar 2009, 02:27 
Cytuj  
Planeswalkerzy....hmmmm. To tak: PW (bede tak pisal w skrocie) sa pernamentami tak jak kreatury czy artefakty jednak sa osobnym typem kart (cos co zabija wszystkie krity na stole nie zabija PW).
Zamiast sily/zycia maja licznik lojalnosci ("loyality counter").
Tak jak jest na kartach za zdjecie lub dodanie okreslonej liczby punktow wywolujemy okreslony efekt na stole. Kazdy PW ma "ultimate attack" zdolnosc ktorej nie mozemy uzyc od razu jak go zagramy bo np. kosztuje 4 a on ma tylko 3 lojalnosci. Efekty te sa naprawde potezne dlatego planeswalkerami sie gra. :-) Jak lojalnosc zejdzie do zera PW spada na cmentarz. Jako ze karty PW pokazuja potezne istoty na ktorych opiera sie fabuja MTG, sa one w grze traktowane na rowni z graczem i mozna je atakowac tak jak gracza. Jak np. ja atakuje w swojej turze to wybieram czy atakuje ciebie i to tobie zejdzie zycie czy atakuje twojego PW zeby mu zjechac lojality do zera zebys nie uzbieral na superhiperatak. :-) krita atakujacego PW mozna normalnie blokowac.
Na przykladzie Jace Beleren'a:

Koles wychodzi za 3 many i ma 3 loyality. Ostatnia zdolnosc ktora zrzuca ci z biblioteki 20 kart na cmentarz (W Magicu jak nie mozesz pociagnac na poczatku swojej tury karty z biblioteki to przegrywasz chocbys mial 20 zycia a przeciwnik 1 - sa cale decki opierajace sie na "przewijaniu" biblioteki - wlasnie niebieskie) kosztuje az 10. Co robisz? Co ture (mozesz uzyc PW raz na ture) uzywasz "+2 each player drwas a card". W ten sposob po 4 turach masz 11 loyality na swoim PW i sciagajac mu 10 wyrzucasz przeciwnikowi 20 kart na cmentarz. Zrobisz tak dwa razy i wlasciwie wygrales. Oczywiscie przeciwnik bedzie ci go atakowal ale jak grasz niebieska to nie powinien miec czym. :-)

Od siebie dodam ze Jace - jakkolwiek i tak silna karta jest stosunkowo slabym PW najsilniejszy w tym momencie jest zielony:
Obrazek koles w zielonym agrro decku robi masakre. :-)

Oprocz tego do poczytania po angliszu: http://wiki.mtgsalvation.com/article/Planeswalker

Arto napisał(a):
A tłumaczenie "Living Death" mnie przerosło, w bani mi się zakręciło ^^


A akurat to jest prosta karta. :-) Tylko ze stara a w starych opisy sa wlasnie takie rozlazle. Jak sama nazwa i obrazek wskazuja, Living Death zabija wszystkie stwory na stole i kladzie ja na cmentarz. Natomiast wszystkie stwory ktore wczesniej zginely i sa na cmantarzach ida spowrotem do gry pod kontrola swoich wlascicieli. Podstawa kazdej nekromanckiej talii. :P

PS. Dobrze myslisz - czerwona talia w tym zestawie to agrro/direct damage a niebieska to control.

Na koniec zdjecie pogladowe (za to kocham te gre - arty sa NIESAMOWITE, nie zadne wowowe, gnomowe popierdolki).
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.