mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 304 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 lip 2009, 17:21 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
http://wp.tv/i,Szok-Najmlodszy-palacz-na-swiecie,mid,363053,klip.html

wszyscy wymiekacie panowie przy tym brzdacu :wink:


Jak zaczął palić w wieku 18 miesięcy to mam wątpliwości czy 18tki dożyje albo, w jakim będzie stanie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 lip 2009, 22:12 
Cytuj  
k4czy napisał(a):
Moj kolega sciaga to kontenerami od skosnookich

Chinczycy to wymyslili i wiekszosc marek na rynku to chinszczyzna. Na szczescie pare europejskich firm podlapalo pomysl i technologie, i produkuja wlasne (Evo jest produkowane w UK) ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 lip 2009, 19:02 
Cytuj  
Mam pytanko, bo reklamuja, ze to tansze, zdrowsze itp. Nie pale, ale sie probuje sie czegos dowiedziec od kogos kto praktykuje e-papierosy. Da rade taniej od analogow jak ktos potrzebuje paczki dziennie? Ja to w ogole nie kumam. Bo czytam i jedni, ze 30 zl na miesiac, a inni ze tam ponad tysiaka juz wydali...

http://e-papierosy.phorum.pl/viewtopic. ... 10&start=0 - eliqid domowej roboty heh


_________________
.


Ostatnio edytowano 5 lip 2009, 19:29 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1185
Dołączył(a): 19.01.2009
Offline
PostNapisane: 5 lip 2009, 19:15 
Cytuj  
pale juz 7 dni i na razie oprocz kosztu papierosa (175zl) wydalem jeszcze 20zl na buteleczke liquidu, z ktorej zuzylem dopiero 1/4 zawartosci :^)
Ogolnie wiec paczka fajek wychodzi mi ponizej 1zl


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 lip 2009, 20:01 
Cytuj  
To tak jak ja, 10 dni temu kupilem starter z zapasowa bateria, 2 opakowania wkladow i jedna butelke. Od tamtej pory nic nie wydaje, w butelce jeszcze ponad polowa, jedno opakowanie wkladow nienaruszone.

X.

PS. Wczoraj mialem okazje pobawic sie Colinssem i szczerze mowiac, bije Evo na glowe. Niby troche drozszy, ale w zestawie jest defaultowo zapasowa bateria, liquid kosztuje polowe taniej niz Evo, a wesja Pen dziala na jednym wkladzie i baterii przy standardowym paleniu ponad 12 godzin. I gwarancja, 6 mc na baterie, 3 mc na atomizer. I ciagnie sie o wiele lzej...
http://www.colinss.com/
Stoisko jest na terenie Reala w Forcie Wola na Polczynskiej.

PS2. Nie wyobrazam juz sobie palenia zwyklych papierosow. Smierdzi to, dusi i w ogole jest niesmaczne ;)


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 lip 2009, 23:13 
Cytuj  
U mnie w 10 dni wydane:

2x zestaw evo - 350,00 PLN
dodatkowa bateria - ~70PLN (nie pamiętam dokładnie ile)
10 kompletów po 5 wkładów - 150 PLN
butelka liquidu - 70 PLN

I to jest IMO minimum które trzeba kupić na początku.



od strony samej "eksploatacji" w te 10 dni wypaliłem:
8 paczek wkładów => 120 PLN
pół butelki liuidu => 35 PLN

Średnio wychodzi 15 PLN dziennie licząc koszty SAMEGO LIQUIDU/WKŁADÓW więc trochę mniej niz wydawałem na zwykłej fajki.
Pytanie ile pozyje sam papieros, baterie i atomizery (i jak długo będą je wymieniać na gwarancji) bo jeśli np. 1-2 miesiące to wyjdzie drogo jak skurwysyn ale jeśli ok 6-12 miesięcy to już mniejszy problem.


EDIT: a co do Colinsa to on ma chyba czujnik akustyczny i dlatego się "lekko ciągnie" (EVO ma ciśnieniowy).
Wadą tego rozwiązania jest to, że rozładowuje się automatycznie wszędzie gdzie jest głośno (np. w samochodzie, głośno puszczona muzyka w domu).
Generalnie ponoć jest świetny do palenia stacjonarnego ale jak gdzieś masz w tym fajkiem chodzić to pomyłka.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)


Ostatnio edytowano 5 lip 2009, 23:23 przez Karol66, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1185
Dołączył(a): 19.01.2009
Offline
PostNapisane: 5 lip 2009, 23:20 
Cytuj  
Karol, liquidy mozna kupic po 20zl :) Sa np. w kiosku ruchu Al.Solidarnosci/rog Zelaznej w Wawie

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 lip 2009, 23:26 
Cytuj  
Zarri napisał(a):
Karol, liquidy mozna kupic po 20zl :) Sa np. w kiosku ruchu Al.Solidarnosci/rog Zelaznej w Wawie


Można tez na aledrogo ale IMO póki sprzęt wymieniają na gwarancji to używam liquidu producenta.
Przy tych cenach i "wydajności" liquidu to wali mnie czy za butelkę dam 10, 20 czy 70 zl - bardziej mi zależy na tym, żeby papierosa za 175PLN mi wymienili jak się zepsuje po 2 dniach (a tak dokładnie było).


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 6 lip 2009, 10:54 
Cytuj  
podobno mozna to nabic wkladem z thc ktos cos wie na ten temat?


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2009, 11:40 
Cytuj  
zmiel drzewko, wycisnij sok i dolej do liquidu :P

a tak serio to ktos tu wspominal, ze to bardziej faja wodna, wsypac cos tam gdzies mozna huh?

thx za odpowiedzi, poinformuje palacza ;]


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 6 lip 2009, 11:55 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
a tak serio to ktos tu wspominal, ze to bardziej faja wodna, wsypac cos tam gdzies mozna huh?


No troszke inaczej, nie jest nic palone i przepuszczane przez wode, ale waporyzowany roztwor glikolu i gliceryny + cokolwiek chcesz dodac. Czyli wziewasz mgiełke.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2009, 13:13 
Cytuj  
No tak wlasnie myslalem, tylko nie wiem jak to dokladnie wyglada epen na czesci pierwsze. Co prawda thc w postaci plynnej nie wiedzialem, moze mozna otrzymac olej roslinny albo cus i dodac do roztworu, ciekawe jaka by mialo to moc ;]


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 lip 2009, 19:18 
Cytuj  
Zrobic wywar, z wywaru zrobic koncentrat, dodac glikolu i gliceryny, zakroplic, wdychac ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 lip 2009, 19:34 
Cytuj  
Kupiłem sobie dzis tego papierosa Collins'a z serii PEN i generalnie dużo bardziej mi sie podoba.
Większy ale na tyle, że to nie ma praktycznie znaczenia.
Za to lepsza bateria i sporo większe wkłady.
Dużo lzej chodzi choć mechanizm też ciśnieniowy (więc safe w transporcie).
Dużo szybciej niż w EVO przegrzewa się atomizer co mi osobiście bardziej odpowiada - wiadomo kiedy przerwać palenie :)
Tyle że prawdopodobnie ma to wpływ na żywotność (gwarancję dają 6 miesięcy na baterię i tylko 3 na atomizer)
Bardzo fajny poziom wykonania i opakowania całości ale też trochę wyższa cena niz przy EVO.

Na minus na razie mogę zaliczyć tylko FATALNE pakowanie wkładów - nie zatrzaskują się jak należy po napełnieniu więc jest spora szansa, że rozlejemy je w transporcie.
To dotyczy tylko wkładów napełnianych ponownie bo "gotowe" są opakowane dodatkowo w folie która trzyma wszystko razem.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 lip 2009, 20:13 
Cytuj  
Obrazek
heh

znazlazlem takie 2 tematy o wydatkach:
http://e-papierosy.phorum.pl/viewtopic. ... 08&start=0
http://e-papierosy.phorum.pl/viewtopic. ... 57&start=0

Ogolnie patrzac wydaje mi sie, ze raczej ludzie wydaja wiecej niz na analogi ;]


_________________
.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 lip 2009, 20:58 
Cytuj  
To zależy jak się liczy koszty i ile/czego/jak kto pali(ł).
Ja na zwykłe fajki wydawałem miesięcznie 400-500 PLN (lipcowa podwyżka akcyzy by z tego zrobiła 500-600 PLN).

Anyway.... w założeniu ten e-papieros ma oszczędać zdrowie Twoje i Twojej rodziny a jednocześnie nie zmusza Cie do radykalnego odwyku (jakiś odwyk to jest - np. u mnie na odstawienie zwykłych fajek zareagował cały przewód pokarmowy makabryczna i kilkudniową zgagą więc samo dostarczenie organizmowi nikotyny + maskowanie uzależnienia psychicznego pseudo dymkiem to nie wszystko).

Jeśli ktoś chce generalnie rzucić palenie to lepiej sobie nie zawracać dupy e-papierosami i od razu skorzystać z innych środków.
Ale jak ktoś lubi palić, nie chce testować swojej "słabej silnej woli" albo przyjmować antydepresantów a jednocześnie chciałby "palić troszkę zdrowiej" to warto im dać szansę.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 lip 2009, 15:33 
Cytuj  
O jakis Joyach slyszalem, ze jest gwarancja 5 miesiecy. Czy jest gwarancja dluzsza na cos innego? te joye to jakies chinskie czy moze europe? Jako, że to produkt nowy to kurde ciezko cos wyczytac ;]

ale jak czytam to chyba najlepiej, standardowo evo...
http://www.e-papierosy.sklep.pl/index.p ... prod_id=22
to bedzie ok na poczatek czy cos do tego? ale daja tu dwarancje na 1 miesiac, gdzies widzialem 3 miesiace. Polecacie jakis sklep?


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 lip 2009, 19:56 
Cytuj  
Zona wlasnie sobie kupila Colinssa 105. Zobaczymy, jak to sie ma do Evo ;)

X.

PS. N-Joy daje gwarancje 24 miesiace. Z tym, ze poki co, zadnych szczegolowych opinii jeszcze o nim nie znalazlem.


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 155
Dołączył(a): 1.12.2004
Offline
PostNapisane: 9 lip 2009, 20:13 
Cytuj  
Paliłem 12lat ponad paczkę dziennie
dziś mija... 150 dzień e-palenia...

Po całym dniu e-palenia zapaliłem L&M i przestał mi smakować, po paru dniach wrócił węch i smak, radości nie było końca kiedy to ubrania przestały śmierdzieć a z palcy zaczeły znikać żółte ślady od fajki.


Pierwszym efajkiem był M401 od Milda ("zły brat" bliźniak pokazywanego tutaj Intellicig Evo).

Fajek ogólnie miły jak na początek, ale nie wybrał bym go na stałego fajka.. Na plus fajki można zaliczyć:
+ najlepiej oddawany smak liquidu
minusem zaś jest:
- taki sobie dym (w porównaniu do innych fajek)
- kop nikotynowy ze wkładu HIGH 18mg jak w innych 16mg MED
- częsta wymiana wkładów i baterii (przy 8 godzinnej pracy przy kompie zużywałem 3-4 wkładów + 2-3 razy zmieniałem baterie)


Drugim był DSE901, to już inna liga, tego poleciłbym tym co palą mocne fajki. Odnajdą smak i moc w nim, minus ma taki że niestety z buteleczką liquidu trzeba palić bo:
- nie wyparowuje liquidu z watki do końca
- ma najwyższa temperature podgrzewania
- częstotliwość ładowania jak w przypadku M401 baterii, wkładów o wiele częściej
+ plusy to dym i kop w płuco oraz drapanie w gardle

I ostatnio wspomaniany tutaj ColinsS PEN 155.
Wypada najlepiej w zestawieniu do tych efajek.
+ bateria trzyma cały dzień w pracy, na imprezce 2-3 godziny e-palenia non-stop
+ 1 wkład na 8 godzin w pracy, przy alkocholu na około 4 godziny
- wielkość 15cm i to że wygląda jak długopis
+ jednym słowem królewski gęsty dym
+ smak wyważony i dobrze wyczuwalny
+ kop w płuco nikotynowy odpowiedni

Sam przepaliłem już około 200 ml różnych liquidów albo i więcej. Ważna rzecz jaką należy wiedzieć e-paląc, to e-palić liquidy dostarczane przez firmę która sprowadza (intellicig.pl), produkuje (jak w przypadku ColinsSa) e-papierosa który mamy, wtedy smak i kop w płuco będzie najlepszy.

Druga najważniejsza rzecz to mieć w odwodzie zapasowy e-fajek jak nie chcemy wracać do analogów.

Co do deklarowanych PUFFów, zaciąganie się e-papierosem różni się od analoga i puff analogowy (bo w takim to producenci podawają pojemność wkładów) nie jest adekwatny do puffu jaki robimy na e-papierosie.


tutaj lista sprzedawców: http://forum.papierosyforum.pl/viewtopi ... 099#p16099

Radziłbym przejść się i na żywo po e-palić.
Jest duża sieć sklepów stacjonarnych ColinsSa i Milda.

Tutaj odpowiedni dział na forum z info: http://forum.papierosyforum.pl/viewforum.php?f=44


Mild M401 padł (dwa atomizery w tym samym czasie)
w odwodzie mam DSE 901 i zapasowy atomizer do ColinsSa PENa.

Joye a N-Joy to dwa różne brendy, N-Joy jest to producent ze usa a Joye brand fabryki z chin.

Prawdopodobnie N-Joy ma klauzule jak Smuke hiszpański, że paląc TYLKO oryginalne wkłady masz gwarancje (a wkład kosztuję Cie np: 9 zł, i kalkukacja oszczędności szlag trafia).

Żywot atomizerów to max półroku intensywnego użytkowania i dbania, jak nie dbasz to 1-2 miesiące czyli mieścisz się w gwarancji :), baterie padają po około 4-6 miesiącach.

;)

polecam:
www.digicig.pl kompletna wiedza na start :)
a z papierosyforum.pl korzystać z głową, bo tam już zaczynają trolować....


@Karol66
Co do przenoszenia napełnionych wkładów ColinsSowych do Pena, zwróć uwagę na wnętrze zatyczki jest tam gumowa taka nakładka na wkład, po napełnieniu wkładu naciągnij ja na niego i dopiero wtedy załóż zatyczkę, napewno nie będzie ciekło. Sprawdzone :)

Polecam również przerobić sobie pudłeko od MobilKinga, wchodzi rozkręcony pen + jeden wkład + buteleczka z liquidem 10ml.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 lip 2009, 21:21 
Cytuj  
Njoy, tak tylko ich sprzetu mozna uzywac. Wklady są po 10 za okolo 50 zl, ale chyba i tak wychodzi drozej. Wymiana atomizera im sie kalkuluje przy tkich wkladach. Liquidow chyba nie ma do njoya.

Co do collinsa to opinie dosc skrajnie, widzialem "to nie to, rozczarowanie" i "super". Z tego co widzialem, to ludzie raczej pisza ze evo i collins sa najblizsze idalowi a na ideal dopiero czekaja. Wiec jesli chodzi o kupno komus to najbezpieczniej kupic chyba Evo.


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 304 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.