mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 6 lip 2009, 09:19 
Cytuj  
swoja droga to dosyc komiczne ze office w wersji na maca jest lepszy od office dla windowsa


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 6 lip 2009, 09:22 
Cytuj  
lepszy pod jakim wzgledem? Nie mam zamiaru instalowac Offica na Macu, ale jestem ciekawy


Cytuj:
taaa konkurencja... apple zarabia na sprzecie ms zarabia na os'ach widzisz roznice ? mac os x jest dodatkiem do macow, nie jest sprzedawany na pc bo by przestali zarabiac na macach.

No nie do konca tak jest. MacOS do poprawnego dzialania wymaga scisle okreslonego sprzetu, dlatego nie ma za duzego wyboru sprzetu jezeli chodzi o Macintoshe. Nawet do MacPro, ktory jest zwyklym pudlem, jak PC, masz ograniczona liste sprzetu, ktory mozna wsadzic. PC jest takim kompem, ze w wiekszosci przypadkow, kazdy uzytkownik, ma cos innego na stanie, dlatego nie ma mozliwosci optymalizacji systemu pod wszystkie konfiguracje.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 6 lip 2009, 10:01 
Cytuj  
W pracy mamy kilka macow i faktycznie z pakietem adobe dzialaja duzo lepiej stabilniej itp. Latwiej pisac stabilny dobrze dzialajacy program pod znana srawdzona i niezmienna specyfikacje sprzetowa a nie na setki roznych jak na pecetach. A co do gier to i tak gram tylko w gry blizzarda ostatnio(a i przyslosc tak sie zapowiada : d3) wiec rownie dobre moglbym miec maca +ps3 w domu:P

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 6 lip 2009, 13:07 
Cytuj  
coldzik napisał(a):
lepszy pod jakim wzgledem? Nie mam zamiaru instalowac Offica na Macu, ale jestem ciekawy


Może dlatego, że Office najpierw pojawił się na Macu? :)

IMHO 2008 na Mac jest taki sobie. Powoli się chyba przesiądę na Pages zwłaszcza, że nie mam do czynienia z jakimiś mega .doc'ami.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 853
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 6 lip 2009, 13:20 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
roball napisał(a):
DTP etc.

Pierdolenie. Oprogramowanie jest takie samo na makówki jak i na pc-ty. Różnica tylko w systemie, a Leopard potrafi się lepiej wyłożyć niż niejeden windows.

no dokladnie

zalety maca teraz to to ze cicho chodzi
podlanczasz pare kabelkow i smiga
wyglad

ale dobija cena
nie ma gierek na osx

a w domu i w pracy pracuje na X a gram na Viscie na pececie
i naprawde stabilnosc Visty 64 nie ustepuje Xowi

***

Posty: 710
Dołączył(a): 24.01.2009
Offline
PostNapisane: 7 lip 2009, 14:44 
Cytuj  
coldzik napisał(a):
Jezeli by bylo tak jak mowisz, to zadna z firm nie rywalizowala miedzy soba, chociazby ostatnimi spotami reklamowymi, ktorze po prostu wysmiewaja przeciwne firmy...

CO w takim razie z reklamami saturn i media markt?


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 7 lip 2009, 16:04 
Cytuj  
Oba sklepy należą do jednej firmy.


_________________
Obrazek

***

Posty: 710
Dołączył(a): 24.01.2009
Offline
PostNapisane: 7 lip 2009, 16:11 
Cytuj  
...


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 7 lip 2009, 16:56 
Cytuj  
3 strony i człowiek nie wie czym różni się mac od pc.
Co oni tam takiego wsadzają ,że używają tego graficy i muzycy?

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 7 lip 2009, 17:10 
Cytuj  
italios1 napisał(a):
coldzik napisał(a):
Jezeli by bylo tak jak mowisz, to zadna z firm nie rywalizowala miedzy soba, chociazby ostatnimi spotami reklamowymi, ktorze po prostu wysmiewaja przeciwne firmy...

CO w takim razie z reklamami saturn i media markt?


Obie firmy rzeczywiscie maja jednego wlasciciela, jednak prawnie sa obrebnymi firmami. Glowny wlasciciel pewnie nawet nie wie o tym, ze sa takie reklamowki, bo jego interesuja wylacznie zyski jakie przynosi. W tych firmach jest wewnetrzna rywalizacja i tylko tyle... Apple i M$ maja sie calkiem inaczej do tego, ba sa oddzielnymi firmami, z roznymi wlascicielami.

@White Trox - Tutaj rochodzi sie miedzy innymi o to, ze latwiej jest zoptymalizowac system oraz aplikacje do dzialania ze stalym sprzetem, anizeli zrobic cos uniwersalnego. Podobna sprawa jest z asemmblerem, ktory dla roznych procesorow jest inny i np. w takim Quake 3 bylo robione 16 roznych wstawek assemblerowych, ktore robily to samo, jednak dla roznych procesorow...

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 7 lip 2009, 17:54 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
Co oni tam takiego wsadzają ,że używają tego graficy i muzycy?


O grafikach wiem tyle co o rozmnażaniu muszki owocówki ale co do muzyków to tak:

- Dużo osób twierdzi, że maki są stabilniejsze niż piecyki, dlatego w dobie XXI wieku gdzie spora część koncertów (muzyki elektronicznej głównie, choć nie tylko) oparta jest o kompy chętniej sięga się właśnie po produkty firmy Apple. Wyobraź sobie jesteś na koncercie i nagle dźwięk staje bo Windows się zawiesił. ;) (Nie mniej nie jest to wcale opinia ogółu, spora część osób w tym ja uważa, że Windows jest bardzo stabilny jak się w nim nie śmieci chgw. czym. Dużą rolę odgrywa również konfiguracja hardware, czasem może się coś gryźć - w makach wiemy wszystko jest ustalone)

- Apple Logic - program do tworzenia muzyki z którego korzysta masa ludzi z powodu dużych możliwości i zajebistego "workflow" (chodzi o to, że aplikacja ma szereg usprawnień by jak najłatwiej i najszybciej wykonywało się określone rzeczy). Haczyk? Działa tylko na komputerkach Apple.

- Gdzieś czytałem, że Macpro może używać więcej niż 4 gb ramu (Ale nie dam sobie nic uciąć czy to prawda, bo jak mówię - tylko czytałem) a dla wielu osób jest to bardzo ważne, bo wirtualne instrumenty oparte o sample które teraz wychodzą brzmią zajebiście ale przy tym pożerają bardzo duże ilości ramu.

- Kwestie estetyczne czyli to co w przypadku reszty użytkowników Apple.

Właściwie chyba tylko tyle. Oprócz Logica nie widzę powodu by używać maka, ale co ja to ja. Taki muzyk, który woli bardziej tworzyć i grać niż zastanawiać się jaka konfiguracja kompa będzie stabilna, idzie po prostu kupić kompa od Apple i ma to wszystko z głowy. Prostota i wygoda po wyższej cenie. A biorąc pod uwagę, że na zachodzie maki wcale nie są aż tak drogie to jest to naprawdę dobry deal.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 7 lip 2009, 18:01 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
3 strony i człowiek nie wie czym różni się mac od pc.
Co oni tam takiego wsadzają ,że używają tego graficy i muzycy?


Produkty apple sa minimalistycznie eyecandy :) pozatym os x jest dosyc wygodny, wygodniejszy od windowsow w kazdym badz razie, czy lepszy ? Raczej nie, ale napewno wygodniejszy i ma sporo fajnych rozwiazan.

Zreszta, grarfik czy muzyk nie musi sie znac na sprzecie, wiec wybierze latwiejsze i ladniejsze, tak jak reszta szarej masy.

Razoth napisał(a):
- Dużo osób twierdzi, że maki są stabilniejsze niż piecyki, dlatego w dobie XXI wieku gdzie spora część koncertów (muzyki elektronicznej głównie, choć nie tylko) oparta jest o kompy chętniej sięga się właśnie po produkty firmy Apple. Wyobraź sobie jesteś na koncercie i nagle dźwięk staje bo Windows się zawiesił. ;) (Nie mniej nie jest to wcale opinia ogółu, spora część osób w tym ja uważa, że Windows jest bardzo stabilny jak się w nim nie śmieci chgw. czym. Dużą rolę odgrywa również konfiguracja hardware, czasem może się coś gryźć - w makach wiemy wszystko jest ustalone)


Te mity o niestabilnosci windows chyba maja podloze z czasow win98, mam 3 i pol letnia instalacje systemu, nieraz ostro nasmeicilem, nieraz troche ostro cos spieprzylem, ale system dziala dalej stabilnie, zazwyczaj resetuje raz na miesiac, czasami czesciej, jedynie gdy jest taki przymus przy udpejtach/instalacji. Ostatni reboot mialem dzis z powodu burzy (zabraklo pradu) poprzedni jakos jak kupilem xboxa i musialem nowa nagrywarke zamontowac w kompie ;) ciezko mowic o niestabilnosci systemu gdy ten dziala jak nalezy po tylu latach :)

anyway, nie robilem formatow bo niechce mi sie od nowa wszystkiego konfigurowac + backupowac czesci ustawien ;) reinstalacja odpada bo doswiadczenie nauczylo mnie ze to wiecej psuje niz naprawia ;)


afaik maci sa znacznie mniej stabilne od xp.


Oczywiscie jak jakis kretyn instaluje wszelkie gowna ktore mu wyskocza na necie to nie dziwne ze potem ma wiry i inne gowna ktora mieszaja ze stabilnoscia systemu... mac jest bardziej idiot proof ;)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 7 lip 2009, 18:28 
Cytuj  
Prawda jest taka, że trzeba popracować trochę na MacOS i wybrać sobie to co bardziej odpowiada. Mac tak samo nadaje się do pracy biurowej jak do pracy w grafice/muzyce. Ale bez spróbowania to można sobie gdybać i opierać się na opiniach innych. Niektórym bardziej spodoba się to jak pracuje się w Windowsach innym MacOS a jeszcze innym np. Ubuntu czy jakie tam teraz distro jest popularne ;)
Siedziałem kilka lat na Windzie, postanowiłem parę miesięcy temu spróbować "jabłuszka" i coraz rzadziej mam ochotę na włączanie Windows. Ale co kto lubi. Jak z grami. Jedynego slusznego systemu nie ma i pewnie nie będzie ;)


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 7 lip 2009, 20:37 
Cytuj  
Ashton napisał(a):
White Trox napisał(a):
3 strony i człowiek nie wie czym różni się mac od pc.
Co oni tam takiego wsadzają ,że używają tego graficy i muzycy?


Produkty apple sa minimalistycznie eyecandy :) pozatym os x jest dosyc wygodny, wygodniejszy od windowsow w kazdym badz razie, czy lepszy ? Raczej nie, ale napewno wygodniejszy i ma sporo fajnych rozwiazan.

Zreszta, grarfik czy muzyk nie musi sie znac na sprzecie, wiec wybierze latwiejsze i ladniejsze, tak jak reszta szarej masy.

Razoth napisał(a):
- Dużo osób twierdzi, że maki są stabilniejsze niż piecyki, dlatego w dobie XXI wieku gdzie spora część koncertów (muzyki elektronicznej głównie, choć nie tylko) oparta jest o kompy chętniej sięga się właśnie po produkty firmy Apple. Wyobraź sobie jesteś na koncercie i nagle dźwięk staje bo Windows się zawiesił. ;) (Nie mniej nie jest to wcale opinia ogółu, spora część osób w tym ja uważa, że Windows jest bardzo stabilny jak się w nim nie śmieci chgw. czym. Dużą rolę odgrywa również konfiguracja hardware, czasem może się coś gryźć - w makach wiemy wszystko jest ustalone)


Te mity o niestabilnosci windows chyba maja podloze z czasow win98, mam 3 i pol letnia instalacje systemu, nieraz ostro nasmeicilem, nieraz troche ostro cos spieprzylem, ale system dziala dalej stabilnie, zazwyczaj resetuje raz na miesiac, czasami czesciej, jedynie gdy jest taki przymus przy udpejtach/instalacji. Ostatni reboot mialem dzis z powodu burzy (zabraklo pradu) poprzedni jakos jak kupilem xboxa i musialem nowa nagrywarke zamontowac w kompie ;) ciezko mowic o niestabilnosci systemu gdy ten dziala jak nalezy po tylu latach :)

anyway, nie robilem formatow bo niechce mi sie od nowa wszystkiego konfigurowac + backupowac czesci ustawien ;) reinstalacja odpada bo doswiadczenie nauczylo mnie ze to wiecej psuje niz naprawia ;)


afaik maci sa znacznie mniej stabilne od xp.


Oczywiscie jak jakis kretyn instaluje wszelkie gowna ktore mu wyskocza na necie to nie dziwne ze potem ma wiry i inne gowna ktora mieszaja ze stabilnoscia systemu... mac jest bardziej idiot proof ;)


A co ty takie robisz na tym pececie zeby ci mogl sie wieszac. To bardziej chodzi o grafikow , motion designerow itp co pracuja na bardzo duzych plikach czy cos. Widzialem jak chujowo chodzil after effects na pececie niby duzo mocniejszym niz zwykly mac book pro kiedy gosc probowal cos duzo na nim robic. co chwila mu wywalalo itp. Wiem ze jak zatrudnialismy goscia od montowania filmikow to tez chcial tylko i wylacznie maca i final cut pro czy jak to sie tam zwie.
Pewnie to kwestia zlozenia odpowiedniego peceta ale wlasnie to bardziej klopotliwe i wymaga wiecej wiedzy itp niz kupienie maca gdzie wszystko do siebie pasuje idealnie.

Lawiej wypuscic stabilny soft nie przemujac sie milionem roznych kombinacji spzretu na maca to chyba oczywiste dosc?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 7 lip 2009, 23:48 
Cytuj  
Vercin napisał(a):
A co ty takie robisz na tym pececie zeby ci mogl sie wieszac. To bardziej chodzi o grafikow , motion designerow itp co pracuja na bardzo duzych plikach czy cos. Widzialem jak chujowo chodzil after effects na pececie niby duzo mocniejszym niz zwykly mac book pro kiedy gosc probowal cos duzo na nim robic. co chwila mu wywalalo itp. Wiem ze jak zatrudnialismy goscia od montowania filmikow to tez chcial tylko i wylacznie maca i final cut pro czy jak to sie tam zwie.
Pewnie to kwestia zlozenia odpowiedniego peceta ale wlasnie to bardziej klopotliwe i wymaga wiecej wiedzy itp niz kupienie maca gdzie wszystko do siebie pasuje idealnie.

Lawiej wypuscic stabilny soft nie przemujac sie milionem roznych kombinacji spzretu na maca to chyba oczywiste dosc?


Niestety nie da sie powiedziec ze Adobe CS jest szybszy / stabilniejszy na macu bo na pierwszy rzut oka widac ze rozni sie jakies 0.01% kodu. A sam system na dzien dzisiejszy (leopard) jest duzo wieksza kobyla niz Vista i ma zdecydowanie wieksze zamuly (1.1GB pamieci w idlu + 300MB swap).
Nie bez powodu nowa wersja OSX skupia sie prawie wylacznie na odelzeniu i szukaniu wiekszego performance.
No ale obsluga multicore przez sam system a nie aplikacje i wykorzystanie mocy GPU rowniez z poziomu systemu moze dac jakies wymierne efekty i maki moga byc marginalnie lepsze w niedalekiej przyszlosci.

Jezeli chodzi o watek profesjonalistow i ich preferencji to niestety wynika to tylko i wylacznie z dostepnosci softu. Jak ktos pracuje w 3d to siedzi na windzie, jak zajmuje sie video to potrzebuje final cut'a. Na platforme apple'a brakuje znowu sensownego rozwiazania typu display tablet, i tak mozna ciagnac w nieskonczonosc. W wiekszosci przypadkow wybor wcale nie zalezy od preferencji tylko korzysta sie z danego sprzetu mniej wiecej z koniecznosci. Osobiscie jestem zdania ze oba systemy maja swoje mocne i slabe strony.

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 8 lip 2009, 00:05 
Cytuj  
exodus napisał(a):
A sam system na dzien dzisiejszy (leopard) jest duzo wieksza kobyla niz Vista i ma zdecydowanie wieksze zamuly (1.1GB pamieci w idlu + 300MB swap).

Nie wiem skad masz takie informacje, jednak moja codzienna praca opiera sie na tym, ze mam jednoczesnie otwarte Unity, Photoshop, Gimp (niektore rzeczy jest mi latwiej zrobic w gimpie niz photoshopie), Wings 3d, KK, Skype i jedyne zamuly jakie sie przytafiaja to srednio raz na tydzien-dwa, gdzie po prostu trzeba zrestartowac kompa (chodzi o to, ze zawsze przechodze w stan uspienia, zamiast wylaczac go calkowicie i widocznie cos tam w tej pamieci zostaje i trzeba ja wyczyscic)

a co do pamieci. To na jakiej zasadzie dziala macMini wyposazone minimalnie w 1GB ramu, skoro Leo potrzebuje 1.1GB + 300MB na swap? Cos dziwne zrodlo danych masz...
Sprawdzilem u siebie ile zajmuje w idlu. Dokladnie 26% z 2GB czyli jakies 530MB - to prawie polowa mniej niz podales...
Fakt, ze po odpaleniu wszystkiego czego uzywam zajmuje az 99% pamieci, ale to tylko swiadczy o tym, ze ten system korzysta z tej pamieci zwalniajac na inne aplikacje tyle ile potrzeba - i to jest duzy plus tego systemu. Nie jest tak jak np. w Viscie, gdzie mieli dyskiem az sie kurzy, a pamieci wolnej w chuj.

A najlepsze w tym wszystkim jest to, ze wiekszosc ludzi zauwazylo, ze Photoshop i inne aplikacje Adobe dzialaja szybciej na Leopardzie, a exodus twierdzi, ze nie mozna tego powiedziec...

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 8 lip 2009, 08:09 
Cytuj  
Odchudzenie Snow Leopard to (przynajmniej takie są spekulacje) raczej wywalenie Rozety niż faktyczne odchudzenie kodu + przepisanie systemu na 64 bity. Zobaczymy co z tego wyniknie. Mimo wszystko w moim odczuciu OS X działa stabilniej i mniej mułowato niż Winda a też często w pracy mam trochę softu otwartego wliczając w to... wirtualną maszynę z Windą :)

*

Posty: 192
Dołączył(a): 18.06.2008
Offline
PostNapisane: 8 lip 2009, 08:19 
Cytuj  
Ashton napisał(a):
mac jest bardziej idiot proof ;)


eot


_________________
my posting brings all the spam to the yard
and they're like "fuck off retard".

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 lip 2009, 08:28 
Cytuj  
w sam raz dla ashtona

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 8 lip 2009, 09:47 
Cytuj  
tu sie nie popisales mendoliku :) jak ja kupowalem pierwszy pc to nawet dosa niemial preinstalowanego :) musialem sie wszystkiego nauczyc samemu ;) mnie wlasnie zniecheca podejscie idiot proof ktore nie pozwala mi namieszac bardziej w systemie ;)


dobrym przykladem jest ubuntu, dunno jak to teraz wyglada ale kiedys jak probowalem odrazu mnie zniechecilo to ze schowali przedemna jadro systemu...


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.