mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 698  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2010, 22:15 
Cytuj  
Przecież Kompania Braci to europa. Dobrze, że przenieśli się na pacyfik, bo akurat ten teatr wojenny jest mało eksploatowany.


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2010, 22:27 
Cytuj  
Jasne. Bo japsy nabily tam amerykancow....zalosna proba wbicia w teatr europa. Z szacunkiem dla poleglych - ale ile 100,200 tys? co to jest?


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

****

Posty: 1500
Dołączył(a): 2.02.2005
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2010, 00:16 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
No ja dałem szansę do 5 odcinka temu Pacyfikowi na HBO. No nie da się tego oglądać, taki temat, taki klimat... taka historia, a spaprana kompletnie. Nie mogli zrobić muzyki z Cienkiej Czerwonej Linii? Plutonowej akcji? dobrać lepszych aktorów? dać lepszy scenariusz? przecież ten serial jest kompletną porażka... no może oprócz intra, bo świetne jest.


No nieźle, dla mnie każdy odcinek jest genialny, a za to intro najgorsze, nie moge go oglądać :lol:

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2010, 00:56 
Cytuj  
Senex napisał(a):
Przecież Kompania Braci to europa. Dobrze, że przenieśli się na pacyfik, bo akurat ten teatr wojenny jest mało eksploatowany.

Świetny materiał na serial to niestety to czego większość na tym forum nie zna, a co dopiero by było interesujące dla amerykanów, czyli cały front wschodni, kaukaz, bałkany, skandynawia, nawet polska, których nie znajdzie sie w żadnych znanych filmach.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2010, 07:22 
Cytuj  
ogolnie brakuje filmow o WW2 z perspektywy niemieckiego zolnierza


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2010, 10:08 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
ogolnie brakuje filmow o WW2 z perspektywy niemieckiego zolnierza


Taki serial by balansował niebezpiecznie blisko gloryfikowania jednostek, które zbyt wiele mają na sumieniu (albo brakowało by w nim postaci, z którymi widz mógłby się jakoś identyfikować).
Poszukaj w necie filmu "Fabryka oficerów". Nie jest tak dobry jak książka (też u nas wydana, pod tym samym tytułem) ale pokazuje wojnę 100% od strony niemców.
Autor książki i scenariusza urodził się w 1914 roku, brał udział w ataku na Polskę, Francję i ZSRR więc pewne rzeczy znał z autopsji (jak się porównuje jego życiorys z akcją jego książek, to odnosi się wrażenie, że masa postaci z jego książek miała swoje odpowiedniki w rzeczywistości).


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2010, 11:30 
Cytuj  
Nie widziałbym problemu gdyby stworzyli postać fikcyjnego niemieckiego żołnierza który byłby "dobry".

Być może miałby żydowskich przodków, ale skrzętnie to zatuszował po dojściu Hitlera do władzy, może też sam nie był członkiem NSDAP przez co byłby szykanowany przez kolegów z oddziału. Można by też pokazać wszystkie nazistowskie zbrodnie wojenne, lecz tym razem z komentarzem z perspektywy niemca.

Można by zrobić klasyczny manewr, jak to Niemiecki żołnierz dumny idzie na wojnę by potem doznać objawienia w postaci jej okrucieństw i nazistowskich realiów, by potem zacząć kwestionować (na początku tylko "w duchu") Hitlera i całą wojnę. Mógłby pomagać jeńcom, puszczać wolno żydów etc. Po jakimś czasie kolega z oddziału mógłby zauważyć jak to robi (mógłby to być przyjaciel z dzieciństwa naszego bohatera) i postanowić zameldować przełożonym (ku smutkowi naszego bohatera, że jego kumpel stawia nazim i miłość do fuhrera nad ich przyjaźń).

To jest tzw. punkt krytyczny, gdzie nasz bohater nie może już dalej kontynuować tego co robi, i podczas jakiejś bitwy oddaje się do niewoli alianckiej. Nagła zmiana kamery, zoom na twarz bohatera, i okazuje się że on to wszystko opowiadał retrospektywnie Alianckiemu oficerowi który go przesłuchiwał.

Ściemnienie i biały napis na czarnym tle "Wolfgang po zakończeniu wojny, został zwolniony z obozu, osiedlił się w Essen, ożenił się i miał dużo dzieci.

Biały napis "Y lat później", widzimy jak Wolfgang składa kwiaty w Ałszwic Birkenał.

I już, napisałem "Scenariusz".

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2010, 11:35 
Cytuj  
To zbyt hollywodzkie. Ja chciałbym, żeby powstał film wojenny, opowiadający historię z perspektywy nazistów z bohaterami w stylu Hanny Schmitz z Lektora.


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2010, 11:37 
Cytuj  
Tak samo holyłudzkie jak Kompania Braci czy Pacyfik. Wszystko w rękach reżysera, ja tam mogę swój scenariusz dopieścić by był bardziej jak "gritty reality".

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2010, 11:57 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Nie widziałbym problemu gdyby stworzyli postać fikcyjnego niemieckiego żołnierza który byłby "dobry".

Być może miałby żydowskich przodków, ale skrzętnie to zatuszował po dojściu Hitlera do władzy, może też sam nie był członkiem NSDAP przez co byłby szykanowany przez kolegów z oddziału. Można by też pokazać wszystkie nazistowskie zbrodnie wojenne, lecz tym razem z komentarzem z perspektywy niemca.

Można by zrobić klasyczny manewr, jak to Niemiecki żołnierz dumny idzie na wojnę by potem doznać objawienia w postaci jej okrucieństw i nazistowskich realiów, by potem zacząć kwestionować (na początku tylko "w duchu") Hitlera i całą wojnę. Mógłby pomagać jeńcom, puszczać wolno żydów etc. Po jakimś czasie kolega z oddziału mógłby zauważyć jak to robi (mógłby to być przyjaciel z dzieciństwa naszego bohatera) i postanowić zameldować przełożonym (ku smutkowi naszego bohatera, że jego kumpel stawia nazim i miłość do fuhrera nad ich przyjaźń).

To jest tzw. punkt krytyczny, gdzie nasz bohater nie może już dalej kontynuować tego co robi, i podczas jakiejś bitwy oddaje się do niewoli alianckiej. Nagła zmiana kamery, zoom na twarz bohatera, i okazuje się że on to wszystko opowiadał retrospektywnie Alianckiemu oficerowi który go przesłuchiwał.

Ściemnienie i biały napis na czarnym tle "Wolfgang po zakończeniu wojny, został zwolniony z obozu, osiedlił się w Essen, ożenił się i miał dużo dzieci.

Biały napis "Y lat później", widzimy jak Wolfgang składa kwiaty w Ałszwic Birkenał.

I już, napisałem "Scenariusz".


tylko pytanie, czy ktos takie propagandowe gówno chciałby oglądać i czy to by była historia z "punktu widzenia niemieckiego żołnierza" czy kolejna papka o 1 dobrym niemcu-żydzie i masie złych faszystów

a tak zupełnie na serio - jestem przerażony tym "scenariuszem"
z całym szacunkiem dla Ciebie jako osoby to powinieneś pisać scenariusz do "Dnia Niepodległości 2" albo "Rambo 12"
to co napisałeś jest idealnym scenariuszem na PASTISZ seriału o dws


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2010, 12:05 
Cytuj  
Tia, jakby zolnierza na froncie obchodzilo, ze szczesciarze, ktorzy zyja gdzies w spokoju okupowanego miasta, pakuja zydow do pociagu.
Milo byloby zobaczyc konflikt ze strony niemieckiej, bez calej durnej ideologii.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2010, 12:10 
Cytuj  
Przecietny niemiecki zolniez nie roznil sie od swojego odpowiednika po stronie aliantow. Pytanie czy taka historie ktos by chcial ogladac. Na pewno nie Amerykanie, ktorzy uwazaja ze WW2 zaczela sie w 1941 i oni sa glownie bohaterami. Europejczycy z ciaglym poczuciem krzywdy ze strony 3 Rzeszy? Vide Grecja, ktora sobie przypomniala o odszkodowaniach? Albo Polska wracajaca w prawicowej retoryce do reparacji wojennych. Nie ma odbiorcow jeszcze na taki film.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2010, 12:10 
Cytuj  
Nieee, moja kariera scenarzysty skończyła sie, tak jak się zaczęła, żartem :]

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2010, 13:20 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Nieee, moja kariera scenarzysty skończyła sie, tak jak się zaczęła, żartem :]


uff
przywracasz mi wiarę w ludzi :)

A wracając do tematu - spokojnie dałoby się zrobić super filmy na podstawie książek 08/15 czy Bóg spi na mazurach. Książki H.H.Kirsta aż się o to proszą pokazując niemiecką rzeczywistośc tamtych lat taką jaką była a nie taką jaką przyjęło się ją pokazywać (czyli cos jak obóz koncentracyjny w którym są tylko kaci i nieliczne ofiary).
Z tego co czytałem to pierwsze wydanie wspomnianej Fabryki Oficerów wywołało w niemczech skandal (pikitowano, wybijano szyby w ksiegarniach sprzedających tą książkę) i to nie dlatego, że pokazuje typowych niemców jako SSmanów z owczarkami niemieckimi przy nodze tylko dlatego, że są to "normalni ludzie" którzy próbują się przystosować do panujących warunków "odwracająć wzrok" od rzeczy których nie chcą widzieć albo "które jest niebezpiecznie widzieć".


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2010, 15:08 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Aldatha napisał(a):
ogolnie brakuje filmow o WW2 z perspektywy niemieckiego zolnierza


Taki serial by balansował niebezpiecznie blisko gloryfikowania jednostek, które zbyt wiele mają na sumieniu (albo brakowało by w nim postaci, z którymi widz mógłby się jakoś identyfikować).


i dlatego nie odwazy sie zaden szanowany rezyser zrobic wysoko budzetowy film oparty na wojnie z oczu niemca.A szkoda bo z odpowiednim budzetem i do tego jeszcze jakby polak go wyrezyserowal to daloby wiecej w kierunku naprawy stosunkow z niemcami niz dziesieciolecia dyplomacji . Temat jest ciekawy bo malo eksploatowany , zazwyczaj byly to wlasnie takie amerykanskie propagandowe gowna jak "wyrezyserowal" dana :) , z bardziej udanych tylko "Upadek" mi przychodzi na mysl , ale to znowu ukazanie konca wojny...przeciez pare lat wczesniej niz dzieje sie akcja filmu ten sam facet rozjechal prawie cala europe , kawal afryki i ostro przetrzepal rosjan , wyciagnal narod niemiecki z marazmu i mial status prawie pol-boga :) . Taki film jest jeszcze przedwczesny o dobre 20-30 lat , liczac ostroznie , ludzie sa pamietliwi , hiszpanie do tej pory nam nie moga darowac ze walczylismy z nimi po stronie Napoleona

a scenariusz bylby calkiem ciekawy , dojscie hitlera do wladzy , losy zolnierza niemieckiego od kampani wrzesniowej do obrony berlina , niemieccy aktorzy , nie zadne scierwo jak Valkyrie ...problem w tym ze takie kraje jak Polska ,Francja czy Rosja musialyby sie zgodzic zeby udostepnic pare kluczowych miejsc , ktore sie nie da oddac wiernie CGI scenkami


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2010, 17:44 
Cytuj  
Amerykanie raczej nie byliby zainteresowani z innego powodu. Ich II wojna zaczęła się 2 lata później i głównym przeciwnikiem US była jednak japonia, a nie niemcy.
Ale zgadzam się, że na taki film w ogóle nie ma zapotrzebowania, bo jakoś nie wierzę by Niemcy, Polska czy Francja były zainteresowane takim przedstawieniem wydarzeń.

Z drugiej strony powstał taki film jak Letters from Iwo Jima i został całkiem nieźle przyjęty.

problem w tym ze takie kraje jak Polska ,Francja czy Rosja musialyby sie zgodzic zeby udostepnic pare kluczowych miejsc , ktore sie nie da oddac wiernie CGI scenkami

nie musiałyby, te miejsca i tak dzisiaj wyglądają zupełnie inaczej niż 70 lat temu, więc nie ma żadnego powodu kręcenia scen w miejscach historycznych.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2010, 18:26 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Ale zgadzam się, że na taki film w ogóle nie ma zapotrzebowania, bo jakoś nie wierzę by Niemcy, Polska czy Francja były zainteresowane takim przedstawieniem wydarzeń.



zainteresowane by były ale nie mają takiego potencjału w kręceniu dobrych filmów jak usa (wyjątkiem może byc francja ale żabojady nie będą kręcić filmu o niemcach)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2010, 19:55 
Cytuj  
nie nakreca filmu o niemcach bo musieliby przedstawic jak pieknie z nimi kolaborowali :wink:


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2010, 19:58 
Cytuj  
ja chce wiedzmina.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2010, 20:03 
Cytuj  
Wiedźmina ale z rozmachem 300 w połączeniu z LOTR. :O

To by było niezłe pierdnięcie.

Mendol, nadal nie przekraczasz 10 słów per post. :(

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 698  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.