mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 135  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 107
Dołączył(a): 14.09.2003
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2010, 18:26 
Cytuj  
Wyszły Kroniki Amberu tom 1. Kto nie czytał polecam. W jednym tomie zebrane 5 pierwszych książek. Nigdy nie chciało mi sie tego czytac gdyż zawsze miałem problem z zebraniem wszystkich 5 do kupy. A tu taka okazja, więc wreszcie przeczytałem (w 5 dni). Fantasy i troche Sf, najwyższych lotów R. Zeleznego. Niesamowity pomysł na powieść o Amberze jako centrum i światach-cieniach dookoła, a im dalej od centrum tym bardziej chaotycznych. No i te 5 w 1.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 00:12 
Cytuj  
znalazlem w koncu chwile na dokonczenie metra 2033, rewelacja jakas to to nie jest jednak, ale czyta sie bardzo dobrze. teraz sie w koncu za gre zabiore :)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 20:27 
Cytuj  
tia, ksiazki w glownej alei empiku rządza ;]

Podboje sukuba
(Succubus On Top)
Richelle Mead
Opis wydawcy
Seksowna Bridget Jones z piekła rodem w drugiej odsłonie Przybierają postać nieziemsko pięknych kobiet. Wabią mężczyzn i budzą w nich pożądanie.Sukuby - uwodzicielskie i mordercze demony? Miłość boli. Nikt nie wie tego lepiej niż Georgina. Jeśli choćby pocałuje swojego śmiertelnego chłopaka, wyssie z niego całą energię życiową. Cóż, bycie sukubem ma niewątpliwe plusy, ale to chyba nie fair, że dziewczyna-demon, która zawodowo uwodzi mężczyzn, nie może pozwolić sobie na prawdziwą miłość. Niepowodzeń w życiu prywatnym nie rekompensują sukcesy zawodowe i uznanie szefa, który jest pod wrażeniem profesjonalizmu Georginy przekraczającej piekielne normy deprawacji dusz. Na domiar złego nieśmiertelny kumpel wciąga ją w plan, który może skończyć się fatalnie nie tyko dla jej demonicznej kariery... Seria filmowana przez wytwórnię Fox TV


ale przynajmniej wiem, ze starbucks otwiera sie w Poznaniu ;p


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2010, 17:42 
Cytuj  
goki a pozniej zych o 'czerni' Kossakowskiej napisał(a):
Zychoo napisał(a):
Nie wiem. Po prostu tego się nie da czytac. Dobiłem do 60-70 strony i się poddałem, bo zobaczyłem że cała książka jest taka. Jakiś metafizyczny bełkot non stop. Jej poprzednie książki są ok, ale tej nie dam rady.


no tez tak myslalem na poczatku, ale doczytalem do konca, rozkrecilo sie i generalnie jestem zadowolony ze nie 'dropnalem' ksiazki w polowie ;]


Obiecalem Zychowi opisac odczucia jak sam przebrne. Nie wiem czy sie rozkreca, ale moze od polowy czlowiek juz sie przyzwyczaja do popisow pisarki w _doslownie_ kazdym zdaniu. Laska pisze jakby miala 20 lata i uwazala sie za bardziej zajebista niz jest, we wczesniejszych ksiazkach tak nie przesadzala.
Tak serio, druga polowa lepsza, ale i tak się troche zrazilem, wiec nic z tej serii (upiór południa) nie kupie. Jezeli wpadnie mi w łapy inna część to pewnie przeczytam z ciekawości, bo zwykle czytam wszystko co mi w nie wpadnie.

Zeby odetchnąc czytam "Charakternika" Piekary. Baaardzo przyjemne.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2010, 18:00 
Cytuj  
ja przeczytalem polowe pierwszego tomu 'Millenium' i przyznam, ze bardzo fajna wieczorna lekturka. troche sensacja, troche obyczajowka.
nie do konca jeszcze wiem o co chodzi autorowi z 'komentarzami' ale moze do konca tomu go rozgryze.

nie bylem w stanie przebrnac przez "Lod' Dukaja. tzn. co 2-3 miesiace czytam kolejne 30 stron i wymiekam.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2010, 18:46 
Cytuj  
Przeczytalem rozdzial "lodu" w pracy, z pdfa, ale calosci nie mam zamiaru targac nigdzie. Predzej e-bok readera sobie kupie.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2010, 22:26 
Cytuj  
Jakby ktos zapomnial: jutro jest swieto ksiazki, a do 25 kwietnia w empiku 3 ksiazki w cenie 2 (najtansza jest za 2gr).

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 07:37 
Cytuj  
A ja sobie zakupilem Oko Jelenia część pierwszą i drugą (którą teraz mecze) calkiem ciekawa lektura ;) Ogolnie fajny pomysl, z tymi laniami, slimakami i skokiem w przeszlosc :p

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 07:54 
Cytuj  
ta, Pilipiuk ladnie to napisal. zreszta Ksiezniczka i kolejne tomy tez sa bardzo sympatycznie.

btw. jesli ktos nie slyszal/nie czytal to polecam serie Williama Kinga/Nathan Long o Gortreku i Felixie. rzecz sie dzieje w swiecie Warhammera i opowiada o przygodach krasnoluda zabojcy i czlowieka, ktory spisuje jego historie.
lekkie, krwawe i dobrze napisane.
niestety bardzo szybko sie czyta ;/

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 12:05 
Cytuj  
ale np. czerwonej goraczki juz nie moglem lyknac jakis takie wtorne, za to np z fajnych latwych i przyjemnych to Droga cienia, calkiem mile do czytania.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 13:13 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
btw. jesli ktos nie slyszal/nie czytal to polecam serie Williama Kinga/Nathan Long o Gortreku i Felixie. rzecz sie dzieje w swiecie Warhammera i opowiada o przygodach krasnoluda zabojcy i czlowieka, ktory spisuje jego historie.
lekkie, krwawe i dobrze napisane.
niestety bardzo szybko sie czyta ;/

Zastanawialem sie czy nie siegnac po to kiedys. Jak to wyglada warsztatowo? Kiedys kumpel mi podrzucil jakas ksizke ze swieta WH40K i byla strasznie napisana. Odpadlem po kilkudziesieciu stronach.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 20:36 
Cytuj  
@up - King pisze bardzo zgrabnie, prawdziwy mistrz wsrod tych wszystkich "okologrowych" produkcji. Dobra 4 literatury fantastycznej.

A mnie wzielo ostatnio na epoke napoleonska. Efektem - znalezienie wspanialej powiesci Krzysztofa Piskorskiego "Zadra" . Cesarstwo, Krolestwo Polski, Ether, etherowe odbicie calej ziemi - steam punk najwspanialszy."Maszyna różnicowa" to przy tym dno. Moim zdaniem powiesc fantastyczna roku 2009.
Ale moge miec odchyl, bo wczesniej czytalem doskonale "Kozietulski i inni", "Cesarski poker" "Talleyrand".
Nie ma piękniejszej epoki w dziejach. A Piskorski doskonale ja odmalowal, znac pisarza, co zna sie na rzeczy ( choc listy powiesciowe nieco zbyt slabo osadzone w realiach, a i zbyt nowoczesny jezyk czsem).
Ostatnio przegladalem liste do Nautiliusa, i wychodzi ze z piszacych w SFFiH lubie Orbitowskiego, Pilipiuka,Piskorskiego i Szyde (slabo - Finis Poloniae by Szyda - brak redakcji dla perelki. ,moze autor nie jest w stanie sie wybic na parnas z powodu wlasnych ograniczen).
Znaczy, baby fantastyki pisac nie potrafia.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 20:50 
Cytuj  
o tak, Zadra - bardzo dobrze napisana ksiazka. nie moge sie doczekac drugiego tomu.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 20:57 
Cytuj  
To nie wyszedl 2 tom?
Zeby nie byc jedniozdaniowcem - Cormac McCarthy - "Dziecie Boze" - wspaniale napisany thriller(?). Musze dorwac "Droge" (ale to oznacza kolejnych 40 stopni i wypelnianie karty bibbliotecznej - bo widzicie, u mnie sa 3 biblioteki w jednej klatce schodowej...)


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 21:19 
Cytuj  
oo faktycznie juz jest. trzeba kupic :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 21:43 
Cytuj  
dziecie boze wydane juz w polsce?


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 22:10 
Cytuj  
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie
Poszukuje "Wywyższenie Horusa" Dan Abnett


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 22:51 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
dziecie boze wydane juz w polsce?

Rok temu na jakis targach to kupilem. Polecam.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 23:05 
Cytuj  
Ha, widze ze sie ksiazkami o wadze serca ciskamy. No to Orbitowski "Trace cieplo" Horror (choc przyznam ze i przy opowiadanku "horror show' mysle i myslalem o zlych sprawach...
Orbitowski ,choc krakowski, rzadzi jako straszak polski.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2010, 16:17 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
o tak, Zadra - bardzo dobrze napisana ksiazka. nie moge sie doczekac drugiego tomu.

Jest juz, wlasnie kupilem w empiku w tej akcji 3 za 2.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 135  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.