mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 135  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 gru 2010, 01:40 
Cytuj  
Ech


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

***

Posty: 726
Dołączył(a): 21.12.2005
Offline
PostNapisane: 31 gru 2010, 01:43 
Cytuj  
cóż, ja maluczki, który nie był w stanie zrozumieć wielkiego dzieła Dukaja, którym pseudointeligenci dodają sobie + 20 do lansu i mądrości, nie zrozumiałem co masz na myśli pisząc o spijaniu sopli z jodły czy coś w ten deseń. No wybacz.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2134
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 31 gru 2010, 01:45 
Cytuj  
A o co chodzi? Bo ostatnio wzięło mnie z powrotem na książki, tak myślałem nad Lodem Dukaja bo nawet nie tyle, co dobre opinie o nim słyszę - ale wywołuję zawsze ostre dyskusje ; ) Recenzji nie czytam, bo nie są spoiler free, więc jakby ktoś wytłumaczył o co chodzi, biorąc pod uwagę, że nie chce żadnych spoilerów bądź da link do legit recenzji bez takowych - będę wdzięczny.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 gru 2010, 01:45 
Cytuj  
bez sensu


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.


Ostatnio edytowano 31 gru 2010, 02:18 przez Isengrim, łącznie edytowano 3 razy
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2134
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 31 gru 2010, 01:46 
Cytuj  
: (


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 gru 2010, 01:48 
Cytuj  
bez sensu


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.


Ostatnio edytowano 31 gru 2010, 02:17 przez Isengrim, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 726
Dołączył(a): 21.12.2005
Offline
PostNapisane: 31 gru 2010, 02:02 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Chuj ci w pysk kutasi pedofilu.
Zadowolony?


Rozumiem, że sprowadzasz dyskusję do mojego poziomu? Do poziomu ludzi, którym "Lód" nie podszedł, nie zatopili się w nim, bo pewnie go nie rozumieją?
Czasem jak plujesz komuś w twarz to plujesz pod wiatr.
Ostudź torchę
Cytuj:
"tęperaturę"

I żeby nie było offtopu, polecałem kiedyś "Tęskniąc za Kissingerem" i "Kolonie Knellera" Kereta.
Ostatnio dopadłem w Empiku "Rury" i "8 % z niczego" - również polecam.
Tu można się zapoznać z próbką Jego twórczości.
Strony trochę nie po kolei ale idzie ogarnąć:
http://pokazywarka.pl/keret/

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 gru 2010, 02:09 
Cytuj  
bez sensu


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 31 gru 2010, 08:59 
Cytuj  
nie wiem jakim trzeba być głupkiem żeby trolować w tym temacie


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.


Posty: 41
Dołączył(a): 12.04.2009
Offline
PostNapisane: 31 gru 2010, 09:51 
Cytuj  
WithnesS napisał(a):
A o co chodzi? Bo ostatnio wzięło mnie z powrotem na książki, tak myślałem nad Lodem Dukaja bo nawet nie tyle, co dobre opinie o nim słyszę - ale wywołuję zawsze ostre dyskusje ; ) Recenzji nie czytam, bo nie są spoiler free, więc jakby ktoś wytłumaczył o co chodzi, biorąc pod uwagę, że nie chce żadnych spoilerów bądź da link do legit recenzji bez takowych - będę wdzięczny.


Lód to znakomita choć dość ciężko napisana i długa powieść. Jednym będzie się podobać, a innym nie. Plujący się ludzie, jak Cardano, prawdopodobnie są za głupi żeby wchłonąć Lód w całości (nie dziwię się temu, też by mi się nie chciało czytać książki 1000+ stron, której bym nie rozumiał), ja jednak uważam, że warto. Tu masz cztery pierwsze rozdziały: http://dukaj.pl/czytelnia/beletrystyka/Lod1-4

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 gru 2010, 09:54 
Cytuj  
za glupiego sie nie uwazam. a lod dukaja nie jest ksiazka dla kazdego - kwestia gustu. ja probowalem wielokrotnie i darowalem sobie na dluzsza chwile. ksiazka ma sprawiac przyjemnosc a nie meczyc.
to, ze jests za glupi zeby to zrozumiec seer to juz tylko i wylacznie twoj problem.
proponuje wrocic do tematu i polecac ksiazki, bez wycieczek osobistych.

Slechta Vladimir - Projekt Berserker - proste i lekkie czytadlo w dalekiej przyszlosci. jest akcja, krew (sexu niet) i szybko sie czyta.


Posty: 41
Dołączył(a): 12.04.2009
Offline
PostNapisane: 31 gru 2010, 10:10 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
za glupiego sie nie uwazam. a lod dukaja nie jest ksiazka dla kazdego - kwestia gustu. ja probowalem wielokrotnie i darowalem sobie na dluzsza chwile. ksiazka ma sprawiac przyjemnosc a nie meczyc.
to, ze jests za glupi zeby to zrozumiec seer to juz tylko i wylacznie twoj problem.


Uderz w stół, a nożyce się odezwą.
Oczywiście, że czytanie książki ma sprawiać przyjemność, mi Lód jej dostarczył... wiadomo też, że nie ma sensu się zmuszać do żadnej książki, po co pisać takie komunały?

Neal Stephenson - Peanatema, polecam.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 gru 2010, 10:17 
Cytuj  
po co obrazac ludzi, ktorym ksiazka sie nie podoba? madrzejszy sie od tego nie robisz - wprost przeciwnie.


Posty: 41
Dołączył(a): 12.04.2009
Offline
PostNapisane: 31 gru 2010, 10:38 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
po co obrazac ludzi, ktorym ksiazka sie nie podoba? madrzejszy sie od tego nie robisz - wprost przeciwnie.


Napisałem "prawdopodobnie", bo uważam, że taka jest prawdopodobna przyczyna opinii i krzyków Cardano, a doszedłem do takiego wniosku na podstawie jego własnych postów.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 gru 2010, 10:43 
Cytuj  
no ale nie tylko on krytykuje ;)
probowalem czytac Stephensona ale niestety nie porwal mnie specjalnie :)


Posty: 41
Dołączył(a): 12.04.2009
Offline
PostNapisane: 31 gru 2010, 10:50 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
no ale nie tylko on krytykuje ;)
probowalem czytac Stephensona ale niestety nie porwal mnie specjalnie :)


Ja nie mam nic przeciwko jakiejkolwiek krytyce czegokolwiek, każdy ma swoje święte prawo do własnej opinii. Chodzi o sposób wyrażania tej opinii, nie przepadam za krzykaczami.

***

Posty: 726
Dołączył(a): 21.12.2005
Offline
PostNapisane: 31 gru 2010, 18:14 
Cytuj  
chyba czegoś nie zrozumiałeś.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 sty 2011, 00:19 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
po co obrazac ludzi, ktorym ksiazka sie nie podoba? madrzejszy sie od tego nie robisz - wprost przeciwnie.

Cóż mam powiedzieć - przepraszam. Czasem, przy wysokim stężeniu alkoholu we krwi ponosi mnie mnie nieco.
Wysoce sobie cenię książki polskich autorów - bo są nietłumaczone. Ksiażka tłumaczona zazwyczaj ma 2 autorów - tlumacza i pisarza. to o jednego za dużo. Są oczywiście tłumacze którzy oddają myśl autora, ale w kaprawym światku SF and Fantasy jest ich niewielu - mogę wymienić Cholewę(trochę awansem) i Jęczmyka.Reszta przekłada tekst angielki na polski.
"Lód" . Książka początkowo flekowana na necie. Bo co za baran pisze gjeografja. I o czym to jest? LOL.
Dukaj jest autorem totalnym - jak pisze, to całkowicie jego tekst jest osadzony w jego wyobraźni. Tak było już w "Opętanych" publikowanych w ś.p. "Feniksie". Tak było w "Złotej Galerze" publikowanej w ś.p. "Voyagerze". Lubią go lewacy za "Xawrasa" i "Katedrę". Za "Wrońca". Lubią go też za "Lód". Cała Europa Zjednoczona go lubi za to. Za co? Za książkę napisaną XIX polszczyzną na którą wpłynęło coś innego. Historia o drobnym kanciarzu, tak niepodobnym do romantycznych bajek, tak niepodobnym do pozytywistycznych snów, zmienia się w powieść szpeigowską. Na ostro - z fałszywym księciem. Przeplata się gdzieś logika trójwartościowa, historia. Parnas i Hades.Rewolucja i Tradycja. Naganty i Republiki. Magia i Maszyna.Patriotyzm i Zdrada.Tak nie-Polska i tak Polska.
Uważam że "Lód" jest najważniejszą powieścią Polską przełomu wieków (tych prawdziwych, nie numerycznych) i jedną z najlepszych powieści Europy. To jest jak muzyka


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 6 sty 2011, 00:55 
Cytuj  
Cytuj:
Lubią go lewacy za "Xawrasa"

;o
Czemu oni akurat?

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 sty 2011, 02:11 
Cytuj  
W prostym ujęciu to pojebani partyzanci walczący w imię ślepej idei odpalający atomówke na niewinnych.W imię walki ze zniewoleniem i oświeceniem popcornożerców.
To wykorzystanie toposu Che. W prostej wersji.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 135  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.