mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2011, 21:53 
Cytuj  
Sos pomidorowy np do pizzy:

Bierzesz puszke pomidorow ze skorki z biedronki za 1,5zl i dodajesz do nich pieprz, sol, bazylie, oregano. Wszystko mieszasz tak zeby pomidory zamienily sie w papke i gotowe;]

protip prosto z pizzeri:D


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2011, 21:59 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Ten schab to na surowo zakonserwować ? ;p.


dokladnie. kupujesz surowiutki czosnek sol czekasz tydzien skrobiesz i masz niezmieskie zarcie.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 mar 2011, 22:12 
Cytuj  
fixne twojego protipa.
kupujemy pomidory w puszcze (nie w biedronce), swieza bazylie, czosnek.
na odrobine oliwy wrzucamy czosnek, po chwili liscie bazylii, po chwili pomidory. pichcimy jakies 20 minut az troche wody odparuje.
solimy, pieprzymy, slodzimy do smaku. przecieramy przez druciane sitko i mamy zajebisty sos do meatballsow, pizzy, makaronu.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 30 mar 2011, 23:37 
Cytuj  
Befsztyk tatarski:

200 g mielonej (właściwie powinna być bardzo drobniutko pokrojona, ale to kurewsko czasochłonne jest, raz się w to bawiłem bo nie chcieli mi zmielić w sklepie i nie miałem maszynki w domu, zajęło to jakieś 1,5 godziny) polędwicy wołowej wrzucamy do michy. Dodajemy żółtko, drobniutko pokrojoną cebulę, marynowane pieczarki, ogórki i co tam kto jeszcze lubi. Ze dwie łyżki musztardy, trochę oliwy, maggi, soli, dużo pieprzu (imo ziołowy prymat > all). Mieszamy wszystko dokładnie, imo najlepiej smakuje na smażonym jeszcze ciepłym chlebku. Roar!

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 30 mar 2011, 23:58 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
fixne twojego protipa.
kupujemy pomidory w puszcze (nie w biedronce), swieza bazylie, czosnek.
na odrobine oliwy wrzucamy czosnek, po chwili liscie bazylii, po chwili pomidory. pichcimy jakies 20 minut az troche wody odparuje.
solimy, pieprzymy, slodzimy do smaku. przecieramy przez druciane sitko i mamy zajebisty sos do meatballsow, pizzy, makaronu.


Ja czasem używam zamiast pomidorów w puszce przecier pomidorowy. A także przecieram pomidory z puszki prosto na patelnię.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2011, 00:57 
Cytuj  
Nie uznaje tego pseudoproduktu jakim jest przecier pomidorowy :E


Czekanie az sie pomidor rozwali sam to kwestia minut.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2011, 01:56 
Cytuj  
Keczapu też nie uznajesz ?

Cytuj:
sos do meatballsow


Do klopsów, kosmopolito !

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2011, 02:06 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
zajebisty sos do meatballsow


k... padłem :lol:


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2011, 05:51 
Cytuj  
http://kwejk.pl/obrazek/29710/pizzatto.html ? ;)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 mar 2011, 07:14 
Cytuj  
nie zjadlbym tego co wkleiles high :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2011, 08:29 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Keczapu też nie uznajesz ?


To jest dodatek do zarcia. Nie skladnik potrawy, jak musztarda etc ;]

No chyba ze ktos robi pomidorowke na rosole z kostki i keczupie.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2011, 09:19 
Cytuj  
smalec...ze skwareczkami i cebulka- przepis prosty i smaczne:>
slonine wytapiamy, dobry boczus (taki ze sklepow duzych sieciowych sie slabo nadaje bo ma duza ilosc wody, a wtedy skwarki niechca sie wytapiac jak powinny tylko sie przypala wszystko)
cebulka podsmazona-dobrze zrumieniona...
niektorzy dodaja jeszce jablko dosc kwasne starte -ale ja wole bez

wszystko razem mieszamy i czekamy az ostygnie...wsadzamy na dzien lub noc do lodowki..
podajamy z dobrym pieczywem i obowiazkowo piwo -idealne zarcie do ogladania meczy filmow etc:>

ps odnosnie przekasek..
probowal ktos moze tych suszonych mies-takie sa w malych paczkach czy inne podobne
beef jerky czy jakos tak sie zwie-gdzies widzialem w sklepie u siebie i zastanawialem sie jak to smakuje jak podeszwa czy da sie zjesc jako zakaske

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2011, 09:26 
Cytuj  
co do smalcu to sprobuj kiedys poziom zrobic kaczke taka normalna z cebulka marchewka i jablkami. po zjedzeniu kaczki zostaje taki fajny zolty tluszczyk jak zastygnie to masz miodny slodki smalczyk:)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 31 mar 2011, 11:11 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
Nie uznaje tego pseudoproduktu jakim jest przecier pomidorowy :E


No dokladnie, zawsze sie zastanawiam jak oni kurwa robia ten przecier z pomidorow, ktory nie ma smaku pomidorow.

Sos do pizzy:

zima - zdecydowanie lepszy z pomidorow z puszki

latem - lepszy ze swiezych, najlepiej z takich juz mocno dojrzalych (czesto przecenionych, bo ludzie wola takie twarde)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 mar 2011, 11:22 
Cytuj  
problem w tym, ze pomidory najlepiej kupowac polne, a znalezc je w miescie jest dosc ciezko. no i najlepiej miec zaufanego sprzedawce warzyw - bo niestety nawet latem mozna trafic na pomidory z woda w srodku.
pomidory z puszki nadaja sie w sam raz jak dla mnie, maja troche bardziej intensywny smak i nie trzeba sie chrzanic z krojeniem ;)
ale wiadomo - nie ma to jak latem pomidorowa z wkladka miesna zrobiona ze swiezych pomidorow.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2011, 11:25 
Cytuj  
ja to już nie wiem gdzie kupować np jabłka
market wiadomo złe

a prywatni to mają "jabłka do jedzenia i na sprzedaż" (bardzo duża ilość chemii)


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2011, 11:33 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
problem w tym, ze pomidory najlepiej kupowac polne, a znalezc je w miescie jest dosc ciezko. no i najlepiej miec zaufanego sprzedawce warzyw - bo niestety nawet latem mozna trafic na pomidory z woda w srodku.
pomidory z puszki nadaja sie w sam raz jak dla mnie, maja troche bardziej intensywny smak i nie trzeba sie chrzanic z krojeniem ;)
ale wiadomo - nie ma to jak latem pomidorowa z wkladka miesna zrobiona ze swiezych pomidorow.


Chyba wszyscy o tym zapominaja. Wiadomo, ze zawsze elo fajnie jest zrobic wsystko samemu. Niestety zima w wawie za dobre pomidory place po 11pln/kg i nie zawsze nadaja sie na zrobienie z nich sosu z racji twardosci. Przecier ftw. Poza tym jest przecier i przecier. :>

Dobre zarcie na szybko: Pene ze szpinakiem i gorgonzola. W chuj przepisow w necie.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2011, 12:19 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
ja to już nie wiem gdzie kupować np jabłka
market wiadomo złe

a prywatni to mają "jabłka do jedzenia i na sprzedaż" (bardzo duża ilość chemii)

Nieprawda.

Mam kolegę, który gospodaruje sadem prawie 30ha. Ma zajebiście smaczne jabłka. Chemii tyle, że opryskuje (ale nie miej wątpliwości, że jakiekolwiek jabłko nie jest pryskane) przy czym normy oprysków są dosyć rygorystyczne.

Sprzedaje jabłka do Auchan, sprzedaje dużym hurtowniom, sprzedaje na broniszach i te same jabłka daje nam, swoim znajomym. Zawsze tak samo zajebiste.

I jak wchodzę do niego do magazynów po jabłka to nie mówi mi, ze tych nie bierz, bo to do auchan. Z resztą. Po pierwsze to nie ma czasu nikt się jebać żeby jedne jabłka robić lepsze inne gorsze, do tego dobry sadownik zawsze robi jak najlepsze jabłka, bo najlepiej się sprzedadzą.

Edit: I jeszcze jedno. Jabłka właśnie warto kupować od dużych producentów. Oni najbardziej dbają o plon. Z prostej przyczyny. Jak ktoś ma 1ha sadu to z tego nie wyżyje, z 30ha już tak. I ten co ma 1ha gdzieśtam pracuje, coś robi, ma warsztat albo coś. I ten sad to jest dla niego dodatkowe parę złotych latem, ale tak czy inaczej dogląda tego jako poboczne zajęcia. Co innego sadownik, który z sadu musi wyżyć. On MUSI mieć najlepszy towar jaki tylko się da, bo jak sprzeda za tanio albo w ogóle nie sprzeda to będzie żarł korę z drzew. Więc bada, pilnuje, dogląda i codziennie sie tym zajmuje (wiosna, lato, jesień, zima) - i jest to praca na więcej niż 1 etat. Inna sprawa, że od tych małych zazwyczaj ceny są sporo niższe, bo on chce sprzedać i mieć na wódeczkię, a duży sadownik musi zarobić tym na maszyny, środki ochrony, nowe drzewka, magazyny całoroczne.


_________________
Obrazek

*

Posty: 142
Dołączył(a): 9.11.2010
Offline
PostNapisane: 31 mar 2011, 12:34 
Cytuj  
Sorry ale ten co zyje z jablek wcale nie musi miec najlepszych, on musi miec tanie, bo takie biora hipermarkety, w mysl zasady ze ludzie kupia wszystko jezeli bedzie tanie.
Pojdz do jakiegokolwiek hipermarketu czy dyskontu, wiekszosc jablek to przewaznie chlam, oczywiscie zdazaja sie wyjatki ale tylko potwierdzaja regule.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2011, 12:41 
Cytuj  
Mylisz się. Ten co robi dużo musi mieć dobre. Ten co robi mało nie musi mieć wcale.

I dlatego pierwszy dba jak umi, a drugi nie dba bo ma w dupie.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.