mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 1
Dołączył(a): 1.01.2012
Offline
PostNapisane: 1 sty 2012, 10:20 
Cytuj  
Witam jako, że to mój pierwszy post na tym forum, a nie chce mi się pisać pierdół na temat MMORPGow, to postaram się napisać o jakimś bardziej ciekawym temacie, którym mianowicie jest Biblia i wszystko co jest z nią powiązane.

Wstęp: Zacznę od tego, że od kilku lat staram się sam ustalić swoja najbardziej prawdopodobną teorie naszej egzystencji. Po co ona tak właściwie jest? Czemu tak naprawdę służy ten świat? Niestety odpowiedzi na te pytania są tak niepewne jak stan Polskiej giełdy... Wiadomo, że nie musimy wcale daleko szukać, gdyż nasz wspaniały kościół odgórnie nakazuje nam wierzyć we stworzenie przez Boga, ale znowu patrząc na twór naszego wszechmocnego Boga czyli Biblie widzimy wszędzie wiele sprzeczności. Nie będę się tutaj o nich rozpisywał, gdyż szkoda mi mojego czasu skoro można to wszystko wygooglowac. Wracając do tematu, jeśli nie jesteśmy osobami wierzącymi mamy w dzisiejszych czasach naprawdę duży wybór jeśli chodzi o teorię naszego powstania, postaram się wam po krótcy wszystkie wyjaśnić.

Teoria Superstrun:

Pragnę już na wstępie (przed ewentualnym flamem) powiedzieć, że nie jestem fizykiem i moje opisy nie zawsze mogą się w 100% zgadzać z rzeczywistością, postaram się najbardziej jak potrafię opisać tą teorię.
Teorii Superstrun jest tak naprawdę bardzo dużo, różnią się one znacznie, ale chodzi tutaj o pewną myśl, idee, która opisuje tą teorię. Według tej teorii świat, który widzimy nie ma 4 wymiarów (długości, szerokości, wysokości, czasu), ale ma ich aż 26! Po co tak naprawdę nam taka skomplikowana teoria? Potrzebujemy jej, gdyż fizyka kwantowa wciąż nie może poradzić sobie z problemami takimi jak wpływ obserwatora na badany obiekt. Zakładając, że mamy tylko 4 wymiary, nie jesteśmy w stanie racjonalnie wyjaśnić dlaczego obserwacja ma wpływ na obiekt, ale jeśli założymy, że nasz świat (hiperprzestrzeń) składa się z 26 wymiarów (w tym wielu nie widocznych) mamy od razu dużo większe pole do popisu! Wiele z tych wymiarów jest zbyt mała, żeby ludzkie oko mogło jest dostrzec, ale każdy z nich ma istotny wpływ na naszą egzystencję i życie. Jednak ta teoria jak każda inna ma swoje wady, nie można póki co jej eksperymentalnie wytłumaczyć.

Teoria równoległych wszechświatów:

Kolejna naprawdę ciekawa teoria opisująca po części zarówno nasz początek jak i naszą wspaniałą egzystencję. Załóżmy, że idziemy z kumplami na piwo do zwykłego szarego baru w pewnym mieście w Polsce. Tak naprawdę nigdy nie wiemy co się podczas naszego spotkania może wydarzyć. Opcji jest naprawdę wiele: możemy nie dotrzeć do ów miejsca,
możemy zostać ofiarami tragicznego wypadku lub możemy pobić się w knajpie. To właśnie na tym polega cała teoria, a dokładniej mówiąc za każdym razem, gdy jest jakaś inna możliwość podczas danej sytuacji wówczas powstaję kolejny równoległy wszechświat. Pewnie teraz wielu was z pyta, jakie to w ogóle ma odniesienie do naszego życia? Ja odpowiem, że wielkie gdyż jeśli wierzymy w teorie ewolucji to wiemy jakie były małe szanse na to, że z nieożywionej materii powstała ożywiona, ale mieliśmy to szczęście, że akurat trafiliśmy do odpowiedniego równoległego świata i oto jesteśmy...

Teoria ewolucji i biblijnego stwarzania:

Opiszę te dwie teorie nawzajem, gdyż nie chce mi się po prostu poświęcać na nie swojego czasu. Dzisiaj prawie każdy z nas, wie mniej więcej o czym mówi teoria ewolucja o teoria stwarzania. Wiemy jak wiele w każdej z teorii jest sprzeczności oraz, że prawdopodobieństwo każdej z nich jest naprawdę niskie. Patrząc na te teorię z racjonalnej strony, wydają się one być czystą fikcja literacką, bo jak jedna osoba (jeśli tak można określić Boga) była w stanie sama wszystko stworzyć? Znowu patrząc na teorie ewolucji widzimy jak jest ona nie prawdopodobna, gdyż szansa na powstanie materii ożywionej z nieożywionej jest w praktyce nie możliwa...


Ogólnie to chyba tyle na ten temat, głównie to ja liczę na dyskusje i wymianę poglądów od innych osób. Napisałem to trochę chaotycznie i nie dbale trudno kiedyś postaram się poprawić. Mam tylko nadzieje, że wprowadziłem wszystkich w atmosferę "zamyślunku", która pozwoli mam choć trochę ogarnąć co się dookoła nas dzieje.

Pozdrawiam i zapraszam gorąco do dyskusji :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 sty 2012, 10:34 
Cytuj  
Nudzi ci sie? Przylazles tu flame prowokowac? Czy po co?
Jesli nazywasz pierdolami temat przewodni tego boarda, to pa.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 sty 2012, 10:47 
Cytuj  
idealny temat do dyskusji na poranek po sylwestrze. alt?


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 sty 2012, 11:43 
Cytuj  
Flame nie flame, ale można edukować osoby postronne, bo jeszcze ktoś przeczyta te jego bzdury i będzie ambaras.

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 1 sty 2012, 12:01 
Cytuj  
spoiler




nie ma boga, został wymyślony przez człowieka aby wyjaśnić swoją marną egzystencję




/spoiler


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

**

Posty: 232
Dołączył(a): 17.06.2008
Offline
PostNapisane: 1 sty 2012, 12:06 
Cytuj  
Qucer11 napisał(a):
patrząc na twór naszego wszechmocnego Boga czyli Biblie



I juz tutaj przechciało mi się chcieć czytać. Jak ktoś wychodzi z takiego założenie to dobitnie widać że nie ma bladego pojęcia o czym pisze.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 sty 2012, 12:45 
Cytuj  
Mi to wygląda na google translator.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 sty 2012, 13:27 
Cytuj  
Mnie to wygląda na kolejny alt huragana.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

****

Posty: 1671
Dołączył(a): 10.07.2010
Offline
PostNapisane: 1 sty 2012, 13:58 
Cytuj  
co ja pacze?

Zawsze wiedziałem, że spośród user'ów mmorpg.pl zostanie wybrana grupa naukowców/specjalistów od wszystkiego, od siłowni do fizyki kwantowej - która to uratuje świat bądź też zaprezentuje teorię, która wstrząśnie całym globem.

Zaczynamy badania skurwysyny.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 sty 2012, 14:14 
Cytuj  
e-świadkowie jehowy trafili na to forum nawet ;)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 1 sty 2012, 14:32 
Cytuj  
Obrazek


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 sty 2012, 15:46 
Cytuj  
embe napisał(a):
e-świadkowie jehowy trafili na to forum nawet ;)


This


_________________



******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 sty 2012, 16:09 
Cytuj  
Qucer11 napisał(a):
Witam jako, że to mój pierwszy post na tym forum, a nie chce mi się pisać pierdół na temat MMORPGow, to postaram się napisać o jakimś bardziej ciekawym temacie(...)

Nie powiem, wstęp ciekawy :) reszty bzdur nie czytałem

***

Posty: 726
Dołączył(a): 21.12.2005
Offline
PostNapisane: 1 sty 2012, 16:40 
Cytuj  
"drugs are bad, mkay?"

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 1 sty 2012, 18:07 
Cytuj  
Enhu napisał(a):
spoiler




nie ma boga, został wymyślony przez człowieka aby wyjaśnić swoją marną egzystencję




/spoiler


this.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 1 sty 2012, 18:11 
Cytuj  
Tylko ze cos nie jest udowodnione, to nie znaczy ze nie moze istniec. ;)


_________________
Obrazek

****

Posty: 1671
Dołączył(a): 10.07.2010
Offline
PostNapisane: 1 sty 2012, 18:32 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):
Tylko ze cos nie jest udowodnione, to nie znaczy ze nie moze istniec. ;)


To stawia Twojego boga na równi z latającym spagetti.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 1 sty 2012, 18:38 
Cytuj  
gosugamer1 napisał(a):
Nefastus napisał(a):
Tylko ze cos nie jest udowodnione, to nie znaczy ze nie moze istniec. ;)


To stawia Twojego boga na równi z latającym spagetti.


I tu naiwnie zakladasz ze wieze w istnienie boga lub podobna istote, i chyba nie bardzo zrozumiales co napisalem.

Hint: Jestem agnosta.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 1 sty 2012, 18:40 
Cytuj  
Hint: nie ma czegoś takiego jak agnosta.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 sty 2012, 18:43 
Cytuj  
i nie da się wieżyć w boga (z dużej czy małej? ;) jak juz to wierzyć.


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.