mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 78  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 lut 2012, 17:12 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Kto używa SRAMA?

a o co pytasz?


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 mar 2012, 19:09 
Cytuj  
O to, że przy manetkach Sram X.7 3x10, mam łopatkę która podnosi łańcuch lekko luźną. Czyli, przez 5mm łopatka nie przerzuca przerzutki, tylko dopiero jak załapię linkę. Kumasz?

Wyczytałem, że niwelacja tego zjawiska, jest zawarta w technologii ZERO LOSS zawartej chociażby w manetkach SRAM X.9.

I teraz mam pytanie. Czy ten looz/martwy ciąg zostanie zlikwidowany po zakupie manetek z technologią ZERO LOSS? czy ja to dobrze rozumiem?

*

Posty: 98
Dołączył(a): 10.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 mar 2012, 19:44 
Cytuj  
Przymierzam się do kupna roweru i mam problem z doborem ramy MTB.
Wzrost 172 cm. Po mierzeniu się itd wyszło mi trochę ponad 17". Rowery, które mnie interesują mają tylko 16" i 18". Lepiej wziąć większą czy mniejszą?

***

Posty: 710
Dołączył(a): 24.01.2009
Offline
PostNapisane: 13 mar 2012, 20:12 
Cytuj  
JEsli rama do xc to imho musisz przymierzyc. Z mala rama zawsze mozna mostkiem powalczyc...

Do krecenia trickow lepsza mniejsza.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 13 mar 2012, 22:15 
Cytuj  
Zazwyczaj lepsza mniejsza, no chyba ze masz problemy z kreceniem kierownica, wiec bez przesady. ;) Jesli pasuja dwie, to bierz mniejsza.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 mar 2012, 22:48 
Cytuj  
zaoferowano mi w cykloturze(jeden z wiekszych sklepow rowerowych w Poznaniu) "przegląd kompleksowy, czyli rozłożenie roweru i złożenie go na nowo, za 190 zł + amory platne dodatkowo
ma takie cos wogole sens? nie wiem czy mnie w wala nie zrobia dokrecajac sruby i czyszczac lancuch :)

duzo przy swoim rowerze sam robie, ale beda teraz dwa lata jak go mam, a przegladu moich tarczowek hydraulicznych czy amorow nigdy nie robilem, a szykuje mi sie na start sezonu wyjazd do Zielinca i nie chcialbym,by cos mi sie tam skopalo.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 13 mar 2012, 23:17 
Cytuj  
Ciezko powiedziec... jak oddalem swoj na wiosenny przeglad do autoryzowanego serwisu Kony, to nie dosc ze mieli problem zeby przerzutke ustawic jak trzeba, to jeszcze porysowali rame zlamasy (co niestety dopiero w domu zauwazylem, bo bym ich z przyjemnoscia opierdolil).

Wiec tez mam dylemat gdzie oddac rower nastepnym razem. :har:


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 mar 2012, 23:49 
Cytuj  
Ja swojego folly ktorego mam od miesiaca ;P dalem do mega zaufanego naprawiacza rowerow w celu skontrolowania po miesiacu jezdzenia czy wszycho ok.

facet nawet sam mi posrpawdzal wszystko jak go zlozylem, zaplacilem w sumie 50 plnow wiec dzisiaj naprawde ze swieczka szukac fachowcow ktorzy z pasja i zaangazowaniem sprawdza rower. dlatego rufen, jak masz do nich zaufanie to daj, chociaz 190 plnow to duzo.

***

Posty: 710
Dołączył(a): 24.01.2009
Offline
PostNapisane: 13 mar 2012, 23:59 
Cytuj  
CO ma dac ten "przeglad kompleksowy"? Skoro duzo sam robisz to powinienes wiedziec co moze byc nie tak. Za 190zl (mega duzo) rozbiorą Ci rower do gołej ramy. Wyczyszcza osprzet, zaaplikuja nowy smar/loctite i dokreca wszystko. Sprawdza czy nie masz zapowietrzonych hamulcow, krzywych tarczy itp. Za tyle kasy to imho powini tez łożyska wymienic w zawieszeniu, ale pewnie tego nie zrobia ; p

Marzocchi sa praktycznie bezobsługowe i brak serwisu ich nie uposledza. W twoich powietrznych 55 raczej nie ma co sie zjebac. Jesli cos sie zmienilo w pracy to dopiero wtedy serwisujesz. W gregorio za samo otwarcie puszki 150zl biora...

_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/


Jesli nie potrzebujesz serwisu do gwarancji to nie wywalaj tyle kasy. Jesli wiesz, ze cos masz zjebane a samemu nie chce ci sie robic to konkretnie im to zlec.

Co do tego "jeden z wiekszych sklepow rowerowych w poznaniu"... Niedawno Rychtarski( ten od ram karbonowych), a przynajmniej jego serwis chcial "prostowac" asymetryczny trojkat speca lol


_________________
Obrazek

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 14 mar 2012, 00:01 
Cytuj  
Albrecht napisał(a):
Przymierzam się do kupna roweru i mam problem z doborem ramy MTB.
Wzrost 172 cm. Po mierzeniu się itd wyszło mi trochę ponad 17". Rowery, które mnie interesują mają tylko 16" i 18". Lepiej wziąć większą czy mniejszą?


1. W żadnym wypadku 16". To jest za małe. EOT
2. Z mojego doświadczenia 18" będzie dobre.
3. W dobrych sklepach dają ci możliwość przetestowania sprzętu. Wtedy najlepiej będziesz wiedział co jest dobre dla Ciebie. A tabelki odłóż na bok bo w praktyce to wiele innych czynników potrafi mieć wpływ na wysokość ramy.

RufeN napisał(a):
zaoferowano mi w cykloturze(jeden z wiekszych sklepow rowerowych w Poznaniu) "przegląd kompleksowy, czyli rozłożenie roweru i złożenie go na nowo, za 190 zł + amory platne dodatkowo
ma takie cos wogole sens? nie wiem czy mnie w wala nie zrobia dokrecajac sruby i czyszczac lancuch :)

duzo przy swoim rowerze sam robie, ale beda teraz dwa lata jak go mam, a przegladu moich tarczowek hydraulicznych czy amorow nigdy nie robilem, a szykuje mi sie na start sezonu wyjazd do Zielinca i nie chcialbym,by cos mi sie tam skopalo.


Pierdol ten przegląd. Dopóki rower jeździ to z niego korzystaj. Jak coś padnie to wtedy naprawiaj. Po cholere będziesz płacił za ponowne zalanie hydrauliki jak działa prawidłowo? No chyba że hample zapowietrzyłeś ale to sam będziesz o tym dobrze wiedział. To samo z całą resztą przerzutki, ect. Dla mnie takie przeglądy to jest sposób na leszczy co mają za dużo kasy - sam bym takich doił dodatkowo na "zepsutych" częsciach.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 mar 2012, 00:09 
Cytuj  
Albrecht napisał(a):
Przymierzam się do kupna roweru i mam problem z doborem ramy MTB.
Wzrost 172 cm. Po mierzeniu się itd wyszło mi trochę ponad 17". Rowery, które mnie interesują mają tylko 16" i 18". Lepiej wziąć większą czy mniejszą?


Ja mam 172cm, bierz 18'', mam 17,5 i jest ok aczkolwiek jakbym mial 18 tez by sie totalnie nic nie stalo. Na pewno 16 to za malo.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 mar 2012, 00:11 
Cytuj  
thx, w takim razie jutro po powrocie do domu biore rower na balkon i ruszam z przygotowywaniem go do nowego sezonu :)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 14 mar 2012, 08:35 
Cytuj  
Tez musze swoj przygotowac na sezon, pogoda sie robi:) Rufen nadal masz Kone Coilair?

***

Posty: 710
Dołączył(a): 24.01.2009
Offline
PostNapisane: 14 mar 2012, 08:48 
Cytuj  
RufeN napisał(a):

duzo przy swoim rowerze sam robie, ale beda teraz dwa lata jak go mam, a przegladu moich tarczowek hydraulicznych czy amorow nigdy nie robilem, a szykuje mi sie na start sezonu wyjazd do Zielinca i nie chcialbym,by cos mi sie tam skopalo.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 19 mar 2012, 21:00 
Cytuj  
http://vimeo.com/36258512

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2012, 13:43 
Cytuj  
jako,ze moje gripy kony sie starly zupelnie postanowilem kupic cos nowego.
ODI Rogue
przy okazji sprawilem sobie buty "nie spd":
Five Ten Impact 2 Low MTB Shoes 2012

jak dojdzie paczka i troche pojezdze to podziele sie wrazeniami (szczegolnie jestem butow ciekaw) :)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2012, 14:16 
Cytuj  
Pytam z ciekawosci: co jest takiego zajebistego w tych butach za ponad 400zl?

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2012, 14:53 
Cytuj  
Mogą np. być zajebiście wytrzymałe. Przez wiele lat kupowałem różnego rodzaju buty sportowe: Adidas, Nike, Puma. Przeważnie nie wytrzymywały roku. 2 lata temu kupiłem Salomony trekkingowe za kwote 500 pln i z tego co widzę to jeszcze rok chodzenia mam murowany.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 13.09.2006
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2012, 18:34 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
przy okazji sprawilem sobie buty "nie spd":
Five Ten Impact 2 Low MTB Shoes 2012


w takich butach to nie za goraco bedzie w lato?

betewu, ja sie szarpnalem na porzadne szorty - endura hummvee. reszte odziezy mam z biegania, ale ze spodniami na rowerze byl zawsze problem ;p


_________________
http://steamcommunity.com/id/crunozaur

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2012, 22:05 
Cytuj  
te buty maja sie niby elo-dobrze trzymac na pedalach - takich szukam,bo nie mam za bardzo butow sportowych, ktore by sie nadawaly na rower (dresiarzem nie jestem,wiec nie mam kolekcji butow nike i adidas) ;)

co do ciuchow endury to polecam - wszystko co od nich mam sprawuje sie bardzo dobrze (najlepsze koszulki imho), maja jednak dosyc wysokie ceny.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 78  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.