mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 sie 2012, 20:05 
Cytuj  
No co kraj to obyczaj. W UK tradycją jest mieszkanie i spanie na ławkach w parku ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 21 sie 2012, 20:15 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
hehe widze winters, ze miales jakies problemy w dziecinstwie.
wyjasnie ci wiec jak dziecku w przedszkolu :)

nigdy nie pilem z kolesiami z bloku, z lawki, z tapczanu w parku :)
ale nauczylem sie synku jednej rzeczy.
jesli dobrze z takimi zyjesz, to kazdy jest szczesliwy.
i to nie byl problem dac im fajke jak poprosili jak przechodzilem.
tak samo jak nie bylo to ubytkiem w moich finansach dorzucic im 5zl bo kolega wlasnie wyszedl.
za to nie musialem nigdy wychodzic po swoja zone kiedy wracala w nocy i martwic sie czy ja jakis debil zaczepi albo wyjebie jej z laczka zeby ukrasc torebke.
tak samo jak moglem zostawic przez skleroze otwarty samochod na noc.
jak nie rozumiesz takich podstawowych rzeczy, to faktycznie moze nie wychodz z domu bo jak na razie monitor jeszcze cie chroni przed wlasna glupota :)
no chyba, ze jestes jednym z tych z lawki. ale wtedy tym bardziej nie jestem w stanie zrozumiec jak mozna byc takim idiota.


łoł mendol. Czy to nie ty chciałeś karać rodziców za chuligaństwo swoich kibolskich latorośli ? A teraz taki menel-friend się z ciebie zrobił ?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 sie 2012, 20:48 
Cytuj  
mnie wkurwia ta tradycja szczególnie przeniesiona na grunt zachodni. Siedzą takie obszczymury w parkach i żłopią tego Lech-a czy Tyskie. "Bo wolno", a do tego 50p taniej niż w pubie... Co kraj to obyczaj kheh...

tczewiak - rotfl, odstaw to co wąchasz chłopie..

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 21 sie 2012, 20:54 
Cytuj  
Nie, no. Na zachodzie nigdy nie było żuli pijących w miejscach publicznych. A ta ikoniczna brązowa papierowa torebka z ukrytą w środku butelką to wymysł holiwod.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 sie 2012, 21:00 
Cytuj  
No żartuję :P
Przecież wiadomo, że w UK nie ma bezdomnych, nikt nie pije publicznie, pod mostami nie handluje się dragami, jest cudownie i spokojnie. Każdy to wie.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 sie 2012, 21:08 
Cytuj  
Dana napisał(a):
łoł mendol. Czy to nie ty chciałeś karać rodziców za chuligaństwo swoich kibolskich latorośli ? A teraz taki menel-friend się z ciebie zrobił ?


a sie obudziles.
poza tym nie bardzo widze co ma jedno z drugim wspolnego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 21 sie 2012, 21:19 
Cytuj  
Bardzo mi przykro z tego powodu.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 21 sie 2012, 23:18 
Cytuj  
Tylko wpadam w topic żeby cytować Mendola typowy tekst.

"Widzę że miałeś problemy w dzieciństwie...."

Menda, weź copyright ten tekst bo i tak powtarzasz to samo jak nie masz nic do dania poza desperackim trollingu.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 sie 2012, 23:50 
Cytuj  
ty tak na serio? bo ja juz nie wiem kiedy ty zartujesz, a kiedy na powaznie piszesz.
bo zrozumiec to juz nawet nie probuje :)

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 22 sie 2012, 00:41 
Cytuj  
Mendol i Piszpan...

http://m.youtube.com/#/watch?v=GutezNGVQDY


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 sie 2012, 06:41 
Cytuj  
Mendol - pijesz od czasu do czasu z okolicznymi menelami po parkach? :o
tczewiak - tak w UK jest mnóstwo meneli chlejących po parkach i nad mostami. Robia to masowo. Twój lekarz mi tak kazał napisać.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 sie 2012, 09:01 
Cytuj  
ty sie dobrze marek czujesz? :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2012, 09:48 
Cytuj  
Może nie mnóstwo, ale zjawisko porównywalne jak w Polsce. I w zasadzie większości państw.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2012, 15:25 
Cytuj  
Przez jakiś czas byłem w Danii i pomimo tego, że statystycznie na mieszkańca spożywają więcej alkoholu niż w Polsce to w życiu nie widziałem meneli na mieści czy kogoś urżniętego jak świnia leżącego na dworcu czy gdziekolwiek indziej. Nie chce gloryfikować, bo jak ktoś chce to na pewno znajdzie jakiś kontrprzykład, ale widać, że może być inaczej.


_________________
Altaya | BF4

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 23 sie 2012, 09:41 
Cytuj  
W UK byłem tylko 3 dni na wycieczce w Londynie i na Trafalgar Square (czy jak się to pisze) faktycznie wieczorem pochlejparty było ale na drugi dzien z rana chodziły ekipy sprzątające które wybierały dosłownie każdy niedopałek z chodnika.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 sie 2012, 10:28 
Cytuj  
Pitu pitu jak zwykle...

Generalnie zasada jest taka w przypadku zakłócania ciszy nocnej:
1. Straż miejska to pipki, nawet nie warto dzwonić.
2. Składając zawiadomienia na policji wyraźnie zaznaczamy, że składamy wniosek o ukaranie (inaczej policja z reguły tylko pouczy delikwenta).
3. Zakłócanie ciszy nocnej to wykroczenie z kodeksu wykroczeń zagrożone karą do 500 zł mandatu.
4 Jak mamy hałasy pod budynkiem to piszemy do:
a. zarządcy terenu
b. Komendanta policji
c. miejscowej gazety
d. itd. itd.
Wystarczy jeden wzór i tylko zmieniać adresatów.

5. Oczywiście w sprawach "nagminnego łamania ciszy nocnej przez te same osoby" możemy złozyć zawiadomienie na komendzie w wydziale wykroczeń, gdzie zostanie spisany protokół, trzeba będzie podać świadków itd. a komenda po zbadaniu sprawy może ją skierować do sądu gdzie kara może być już dużo wyższa.


Pamiętamy przy tym, iż w przypadku sprawy prowadzonej przez organy ścigania oskarżony ma prawo wglądu w akta sprawy, gdzie będzie napisane kto się pożalił. Można przez to potem dostać w gębę od miejscowej żulni. To tylko tak informacyjnie, żebyście wiedzieli, jak polskie prawo chroni ofiarę :lol:


Aha. Powyższe działa w godzinach "ciszy nocnej" tzn od 22:00 do 6:00. W pozostałych godzinach pozostaje zakłócanie porządku publicznego, ale nie trenowałem.

Na pijących batem sa jeszcze przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości - zakaz picia w miejscach publicznych i mandat chyba do 100 zł.


Ps. Jak ktoś cwiczył skuteczny sposób np. na hałasującego nagminnie psa sąsiadów (sposó prawny a nie dac w mordę sąsiadowi) to prosze o info.


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 23 sie 2012, 13:42 
Cytuj  
KromeR napisał(a):
Pamiętamy przy tym, iż w przypadku sprawy prowadzonej przez organy ścigania oskarżony ma prawo wglądu w akta sprawy

To chyba oczywiste.
Cytuj:
, gdzie będzie napisane kto się pożalił. Można przez to potem dostać w gębę od miejscowej żulni. To tylko tak informacyjnie, żebyście wiedzieli, jak polskie prawo chroni ofiarę :lol:

Przecież zawiadomienie można złożyć anonimowo.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 23 sie 2012, 13:53 
Cytuj  
Jest różnica pomiędzy anonimowym zgłoszeniem a złożeniem wniosku o oskarżenie, co się łączy z aktem oskarżenia. KromeR pisze o tym drugim.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 23 sie 2012, 14:11 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):
Jest różnica pomiędzy anonimowym zgłoszeniem a złożeniem wniosku o oskarżenie, co się łączy z aktem oskarżenia. KromeR pisze o tym drugim.

A tak, faktycznie.
Tylko, że w tej sytuacji składa się wniosek o ukaranie. Czegoś takiego jak wniosek o oskarżenie nie ma. Z kolei akt oskarżenia jest w postępowaniu karnym, a nie wykroczeniowym.

No cóż, jakbyś kogoś oskarżał o pobicie i zeznawał w sądzie, też byś ryzykował, że Cię koleżkowie na dzielni dojadą i żadne zatajanie akt by raczej nie pomogło.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.