mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 633 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 32  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 paź 2005, 22:56 
Cytuj  
hmm... a ja myslalem, ze jak ludzie widza, ze wiekszosc zaglosuje na Tuska to oni tez tak zrobia a nie na odwrot...


_________________
.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 paź 2005, 22:57 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Dwutlenek ma racje juz jest po wiec calm dawn ;)

jedno mnie zadziwia Kaczor ma teraz 11% przewage... czemu wczesniejsze sondaze byly "przeklamane"? ;) Telewizja klamie lol ;)

PS. Nie slucham Radia Maryja ;)


Nie jecze ani nie skacze z okna ale zadowolony tez nie jestem bo MI lepiej nie bedzie.
Kaczynski nie kierowal swojej kampanii do ludzi dobrze zarabiajacych lub przedsiebiorcow - wrecz przeciwnie, mowil ze my musimy byc solidarni (czytaj: placic wiecej niz do tej pory).
A ja mam wrazenie ze juz w tej chwili place duzo - jesli mam placic jeszcze wiecej to pierdole. Do tej pory JESZCZE nie chcialo mi sie kombinowac z obchodzeniem systemu podatkowego ale czuje ze wkrotce bede musial - bo po prostu nie bede oddawal 90% mojego dochodu w formie podatkow bezposrednich i posrednich.


A co do wynikow... ja obstawilem ze kaczynski wygra 1-2% bo tuz przed cisza wyborcza mieli prawie po rowno a tusk i PO zawsze byli przeszacowani o 2-4% bo czesc ludzi sie po prostu wstydzila podac na kogo glosuje.
To ze wyszlo wiecej zawdziecza on poparciu elektoratu Lepera - po tym ja zadeklarowal ze balcerowicz odejdzie jego poparcie wsrod tych ludzi skoczylo o z 60 do 80%. Druga sprawa - nie widzialem takich danych ale mysle ze spora czesc elektoratu borowskiego nie poszla glosowac.

Anyway - czarnej rozpaczy nie ma ale cieszyc sie tez nie mam z czego.
JA nie mam.
Bo ludzi majacy niskie zarobki pewnie beda mieli lepiej PRZEZ JAKIS CZAS.
Pozniej beda juz mieli tylko "proporcjonalnie lepiej" - bo generalnie mysle ze PiS sobie z gospodarka nie da rady.
Jak beda musieli wybrac miedzy przypodobaniem sie elektoratowi przed wyborami samorzadowymi a radykalnym popchnieciem gospodarki do przodu to wiadomo co wybiora.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 187
Dołączył(a): 1.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 paź 2005, 23:01 
Cytuj  
ja tez myslalem ze Kaczyński wygra po tym jak Lepper powiedzial ze go popiera :cry:

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 23 paź 2005, 23:04 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
hmm... a ja myslalem, ze jak ludzie widza, ze wiekszosc zaglosuje na Tuska to oni tez tak zrobia a nie na odwrot...



Natura Polaka :wink:


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 paź 2005, 23:07 
Cytuj  
nie mam juz czasu... napisze jedno czy umialby ktos ocenic czy to dobrze, ze PiS/Kaczynski wygral dla celego kraju? Nie tylko dla dobrze/slabo zarabiajacych? Bo ja osobiscie sam nie zarabiam, trudno mi wiec powiedziec... ale codziennie widze wiecej zlego niz dobrego gdy wychodze na ulice a takze w bloku... chodzi mi o tych maksymalnie biedniejszych... i czy nie wiecej jest tych biedniejszych od bogatszych?

wiem, ze to juz o jakiejs utopii mysle i ,ze moze to nie ma sensu ;)


_________________
.


Ostatnio edytowano 23 paź 2005, 23:09 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 paź 2005, 23:08 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
ciekawosta, teraz slyszalem, ze w USA Kaczynski wygral 80% do 20% (info nie pewne)

a nie podatek liniowy? ;)
tu mi trudno powiedziec ale czy dla czlowieka co zarabia 1000 zł ten podatek nie bedzie bardziej ciazyl niz temu co zarabia 10000 zł? (spekuluje)


Liniowy podatek to stala stawka, a PiS proponuje prog dla ludzi co zarabiaja wiecej niz 100tys zl w wysokosci 32%. Wiec ten projekt nie obciazy az tak ludzi co zarabiaja "1000zl".

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 paź 2005, 23:10 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Liniowy podatek to stala stawka, a PiS proponuje prog dla ludzi co zarabiaja wiecej niz 100tys zl w wysokosci 32%. Wiec ten projekt nie obciazy az tak ludzi co zarabiaja "1000zl".


mi chodzilo o PO, oni chcieli 15% dla all czy sie myle?


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 paź 2005, 23:13 
Cytuj  
aaaa skasuj mi to ktos :/


Ostatnio edytowano 23 paź 2005, 23:14 przez Pieszczoch, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 paź 2005, 23:14 
Cytuj  
mi chodzilo o PO, oni chcieli 15% dla all czy sie myle?

15% dla wszystkich.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 paź 2005, 23:15 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Liniowy podatek to stala stawka, a PiS proponuje prog dla ludzi co zarabiaja wiecej niz 100tys zl w wysokosci 32%. Wiec ten projekt nie obciazy az tak ludzi co zarabiaja "1000zl".


Po pierwsze to to jest tylko projekt - te 100tys zl ma byc brutto? netto? rozliczac sie bedzie mozna z zona? beda ulgi? jakie?
etc etc etc - ile REALNIE bedzie nikt nie wie.

Poza tym mnie nie zabijaja tak do konca podatki bezposrednie ale posrednie - wszystko to na co wydajesz pieniadze na tym wszystkim panstwo zarabia.
Kaczynski ma duze projekty zmian "socjalnych" - ktos za to bedze musial zaplacic bo jakos nie slyszalem ze PiS to ze skladek sfinansuje.
I my za to zaplacimy wszyscy.
Jesli PiS zwiekszy deficyt - spadanie wartosc naszych pieniedzy czyli nagle sie okaze ze choc norminalnie zarobimy tyle samo to jednak mniej.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 paź 2005, 23:24 
Cytuj  
Ja moge Karol tylko krotko powiedziec, PiS i Kaczynscy ze swoim podatkiem to pol biedy, ale wlasnie ten deficyt o ktorym wspomniales przyciagnie inwestorow na eksport z polski w spolkach holdingowych. Ale za to biedny jak i zamozny polak bedzie o tyle biedniejszy w europie o dokladnie tyle ile spadnie wartosc zlotowki.

Czyli tlumaczac to na rozum uzytkowanika mmorpg.pl, to za takie eve online znowu sie bedzie placic 90~zl abonamentu (jak to bylo w zeszlym roku), 60~zl za WoW itp.
Za high-endowy komputer co dzisiaj kosztuje 5-6K zaplacimy 7-8K~, a za high-endowy monitorek LCD co wielu chce (ale sie rymuje :P) zaplacimy 8K zamiast 6K.
Stawki MMO wzrosna odrazu, a sprzet komputerowy to chyba skonczy rosnac po dchow latach? Nie jestem pewien.

Ogolnie wszystko co sie sprowadza do polski za EUR/USD/GBP itp wzrosnie. A fundusze unijne nic nie dadza, a nawet jak dadza to nasz kochany nowy rzad zmniejszy go na cele "socjalne".

EDIT: Zreszta fundusze unijne juz sie wyczerpaly na ten rok, tez nie jestem pewien ale pieniadze poszly sie walic w 3-4 miesiace? A jak obetnie je na ten socjal to skoncza sie dla (co najbardziej mnie interesuje) firm i szkol duzo szybciej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 paź 2005, 23:34 
Cytuj  
ok ide spac ;) na zakonczenie napisze. Pozyjemy, zobaczymy ;) Miejcie jednak nadzieje, ze nie bedzie zle...

Idealnie byloby poprzez wzrost zarobkow warstwy biedniejszej i sredniej wzrosly zarobki bogatych :lol:

PS. Moze Jaroslaw bylby lepszy od Lecha? Zamienia sie? ;)


_________________
.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 paź 2005, 23:38 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
PS. Moze Jaroslaw bylby lepszy od Lecha? Zamienia sie? ;)


Jest jeszcze Boguslaw Kaczynski - IMHO dla znacznej czesci elektoratu kaczek i tak by nie bylo roznicy ;)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)


Posty: 10
Dołączył(a): 23.10.2005
Offline
PostNapisane: 23 paź 2005, 23:47 
Cytuj  
Dobrze ze kaczyński a nie tusk!! Tusk chciał wprowadzić szkoły w soboty !!




Kaczor vs Donald = wygral Kaczor donald xD


_________________
..:: Z PROCHÓW POWSTAŁEŚ ... TO WEŚ SIE OTRZEP ::..


Posty: 21
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 00:15 
Cytuj  
tak na rozluznienie, opis kumpla na gg (zgubil kilka dni temu komorke) : "qva, szeryfa ześmy se wybrali... a znajdzie mi chociaz komóre...?" :P to sie nazywa luz.

a tak serio, chyba nieczesto zdarza sie, zeby przewidziec skutki dzialania przed jego podjeciem (owszem im wiecej danych, tym wynik bardziej prawdopodobny, ale zawsze Błąd rezerwuje sobie te pare procent na wlasny uzytek), tak wiec nie ma sensu zaraz uwazac, ze bedzie zajebiscie zle, czy moze bedziej lepiej. po prostu trzeba poczekac na efekty pracy :/.

btw, glosowalem na tuska, ale wcale nie jestem przekonany, czy PO czegos by nie zmechaciło, tak samo jak PiS czegos nie zmechaci jeszcze bardziej w tym zmechaconym kraju :D

eee, co ja chcialem w ogole tu napisac...? :P a tak:

poczekam, poobserwuje i dopiero potem ocenie.

EDIT: cholera, cos jeszcze chcialem dodac, ale mi wylecialo z glowy :P pozna pora jest... mam nadzieje ze nie uzylem zbyt wielu skrotow myslowych (ja wiem o co mi chodzi, co nie znaczy ze wszyscy wiedza - czesto sie zdarza :P)


_________________
Badanie świata jest sztuką wysoce subiektywną : zakłada, że "tutaj" jest ważne, a każde "gdzie indziej" jest tylko rodzajem pod-miejsca, którego główną funkcją jest bycie daleko.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 01:44 
Cytuj  
zobaczymy co wykombinuje , i zgadzam sie z Ae , Kaczynski to doswiadczony wyga i to bylo widac w debatach . Po i tak ma w reku spory kawalek wladzy , a uporczywe veto ustaw doprowadzi do rozwiazania sejmu i ponowne wybory parlamentarne , wiec to sytuacja patowa.Ekonomicznie to cudow nie zrobi ale jak dobierze sie do dupy komuchom
(a wierze ze tak sie stanie) to juz nie bedzie to stracony glos.

Tusk bylby napewno bardziej reprezentatywny , to taka poczciwina , fajny tata , fajny mąż , sliczna coreczka ...tylko ze niestety przeciwnik gorowal nad nim zmyslem strategicznym i doswiadczeniem zyciowym. Sadze ze jeszcze o nim sie uslyszy


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 02:01 
Cytuj  
Szkoda ;/



@Alda, dlaczego nie chcesz sie pobawic z nami w zlego chlopca?


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 07:06 
Cytuj  
@Highlandrer:
Kaczynski nie zna jezykow, podobnie jak Tusk

@Taunis
Glosowalem na Tuska.

@Asmax
Co do prezydenta to mam mniejsze obawy, ale jakis czas temu czytalem program Marcinkiewicza. To dopiero kupa. Chce zmniejszyc podatki, zwiekszyc wydatki i zlikwidowac dziure budzetowa. Idiota? Nie. Zliwkiduje dziure budzetowa, bo razem z kolegami wymyslili nowy sposob jej liczenia. Prognozy mowia o wzroscie deficytu do 50 mld (wg metody jaka UE liczy deficyt), a u Marcinkiewicza spadnie do kilkunastu. Czarodziei wybralista miesiac temu!


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 07:40 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
ciekawosta, teraz slyszalem, ze w USA Kaczynski wygral 80% do 20% (info nie pewne)

a nie podatek liniowy? ;)
tu mi trudno powiedziec ale czy dla czlowieka co zarabia 1000 zł ten podatek nie bedzie bardziej ciazyl niz temu co zarabia 10000 zł? (spekuluje)


Podatek liniowy z zalozenia ma rozbudzac ambicje w zarabianiu.
Zarabiasz 1000 i nagle masz perspektywe zarabiania 3000 - godzisz sie, bo i tak zaplacisz 15% podatku. A w nieliniowym - nie godzisz sie, bo jak bdziesz zarabial powyzej 2000, to ci zabiora nie 15%, a 30%, wiec musisz kombinowac ze najlepiej wyjdziesz zarabiajac 1000 na umowe, a 2000 na lewo do kieszeni - ergo placisz mniej podatku, wiec te wszystkie "darmowe" swiadczenia z budzetu sa mniejsze.

Swoja droga to kompletna hipokryzja politykow w rozdawaniu wszystkiego za darmo. Szkoly darmowe, leczenie darmowe... jakby zapomnieli skad te darmowe pieniadze sie biora - a dostaja je od nas w formie podatkow...


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 07:43 
Cytuj  
Soulless napisał(a):
Szkoly darmowe, leczenie darmowe... jakby zapomnieli skad te darmowe pieniadze sie biora - a dostaja je od nas w formie podatkow...


i dobrze, Panstwo powinno dbac o edukacje i zdrowie swoich obywateli.


_________________



Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 633 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 32  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.