mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 78  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1514
Dołączył(a): 5.10.2009
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2014, 15:13 
Cytuj  
Poszperałem po ich stronie
Obrazek
Cytuj:
CANYON samodzielnie projektuje i buduje Twój rower i wysyła go bezpośrednio do Ciebie. Nie korzystamy z pośredników, dystrybutorów, sklepów lub hurtowników. Dzięki temu możemy zaproponować niezwykle atrakcyjne ceny

Chyba tylko e-zakupy :)


_________________
PSN_id: Adhoc8810

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2014, 19:49 
Cytuj  
Generalnie nie daj się namówić na Krossa, proszę Cie :) a ten Canyon jest zadziabisty. Za ten price nie masz nic lepszego.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1083
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2014, 20:53 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Generalnie nie daj się namówić na Krossa, proszę Cie :) a ten Canyon jest zadziabisty. Za ten price nie masz nic lepszego.


A co jest z Krossem nie tak? Mit o pękających ramach, czy jeszcze coś ciekawszego?


_________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2014, 21:12 
Cytuj  
Adhoc napisał(a):
Cytuj:
https://www.canyon.com/_pl/mountainbike ... tml?b=3328

Po ten rower do zakupu bezpośredniego musiałbym za odrę jechać ?


Kupujesz bezpośrednio od producenta. Bardzo sprawnie to przebiega. Kupiłem już trzy. W razie czego jest przedstawiciel w Szczecinie. Nawet ostatnio robili "dzień otwarty" :)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2014, 21:23 
Cytuj  
goatguy napisał(a):
Sobtainer napisał(a):
Generalnie nie daj się namówić na Krossa, proszę Cie :) a ten Canyon jest zadziabisty. Za ten price nie masz nic lepszego.


A co jest z Krossem nie tak? Mit o pękających ramach, czy jeszcze coś ciekawszego?


Wystarczy poczytać forumrowerowe i piekny temat o pękaniu ich flagowego gównianego modelu. Tyle zdjęc w ciągu roku jeszcze nie widziałeś chyba. Temat ma kilkadziesiąt stron. Wskocz sobie i poczytaj.

Poza tym, Kross się tak ceni, że nie raz się zastanawiam o co w tym chodzi. Zobacz jakie oni mają ceny swoich top rowerów. Inne firmy mają lepszy osprzęt i lżejsze ramy a rowery są tańszy przy tym o kilkaklocków. Wystarczy porównać mojego raptora, który jest na pełnym XT łącznie z kołami i zmieściłem się w cenie 8000, znajdź Krossa w karbonie na pełnym XT w cenie 8000 :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1083
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2014, 22:37 
Cytuj  
Byłem i czytałem już dawno. Trochę przesadzasz i dramatyzujesz. :) Ile miałeś Krossów w swojej karierze i ile ram Ci w nich pękło?


_________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2014, 22:41 
Cytuj  
Mój ziomek ma Krossa :) trzeba się na tym przejechać po czymś wsiąść na inny rower żeby zobaczyć różnice :) ja ją widzę i nie cierpię tej marki. O cenach po raz drugi nawet nie wspomnę :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1083
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2014, 05:16 
Cytuj  
Trochę to naciągane, co piszesz, ale ok. Co do cen, może i faktycznie tak jest, nie jeżdżę rowerem za 8k więc nie wiem jak ten segment wygląda.


_________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2014, 09:17 
Cytuj  
Możesz też zerknąć na Treka. Ponoć w tym roku mieli dość ostro zejść z cen, a przy okazji masz dożywotnią gwarancję na ramę (którą o dziwno Trek respektuje :))


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2014, 10:31 
Cytuj  
Bedać w sklepie gdy kupowalem Kone tez usłyszałem historie o Krossie. Podobno ktos sobie zeskoczyl na takim rowerku z dropa, rama pierdolnela przy kierownicy i koleżka stracil wszystkie przednie zęby. Kross odszkodowania nie chcial mu wyplacic za uszczerbek na zdorwiu ; >


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2014, 14:59 
Cytuj  
Kross ma w instrukcji napisane, że jego rowery nie są stworzone do maratonów i jak uszkodzenie ramy nastąpi na jednym z nich, gwarancja nie zostanie uznana.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1083
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2014, 17:59 
Cytuj  
I po raz kolejny przytaczasz informacje dla Ciebie wygodne. :) Poniżej cytat z pierwszego lepszego artykułu z bikeworld nt. gwarancji, min. Kellys.

Cytuj:
Jeśli zawodowo startujesz w maratonach musisz liczyć się z tym, że większość gwarancji nie obejmie Twojego roweru. Przykładowo w warunkach gwarancyjnych Kellysa mamy określonego właściciela, który może ubiegać się o naprawę gwarancyjną: musi on być „osobą fizyczną, która kupiła rower do osobistego użytku rekreacyjnego (nie w celach biznesowych i innych zarobkowych lub do użytkowania zawodniczego) i do tegoż osobistego korzystania rekreacyjnego roweru używa”. Również agresywna jazda w ciężkich warunkach klimatycznych, w trudnym terenie, podczas deszczu czy w błocie, może być podstawą do odrzucenia naszej reklamacji.


Producenci w taki sposób się zabezpieczają i nic z tym nie zrobisz. A do Kellysa jak i do Krossa robi Kinesis. Nie wiem, czy karbonowe, ale alu na pewno. No i ramy karbonowej w Kellysie nie obejmuje przedłużona 5. letnia gwarancja.

edit: chodzi oczywiście o ramy Kinesis w Krossie i Kellys'ie


_________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!


Ostatnio edytowano 14 kwi 2014, 18:23 przez goatguy, łącznie edytowano 1 raz
****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2014, 18:07 
Cytuj  
Sorry, ale jak można pisać takie rzeczy w gwarancji do roweru, który z założenia jest przeznaczony do jazdy po ciężkim terenie? I nie musi to oznaczać startowania w maratonach.
To tak jak by kupić rower szosowy i przeczytać w gwarancji, że jazda po asfalcie z prędkością ponad 45 kmh może spowodować odrzucenie reklamacji :)


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2014, 18:08 
Cytuj  
Co firma i typ roweru inaczej z ta gwara, ja mam np dozywotnia gwarancje na rame, a jak by jebnela w terenie ponoć wymieniają caly rower. Ciekawe czy to takie latwe ehehehhe


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2014, 18:11 
Cytuj  
Jakiej marki rower, z tą gwarancja dożywotnią?


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2014, 18:17 
Cytuj  
Kona Coilair 2009


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2014, 18:25 
Cytuj  
To nie mam doświadczeń. Myślałem, że może Trek.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2014, 18:38 
Cytuj  
goatguy napisał(a):
I po raz kolejny przytaczasz informacje dla Ciebie wygodne. :) Poniżej cytat z pierwszego lepszego artykułu z bikeworld nt. gwarancji, min. Kellys.

Cytuj:
Jeśli zawodowo startujesz w maratonach musisz liczyć się z tym, że większość gwarancji nie obejmie Twojego roweru. Przykładowo w warunkach gwarancyjnych Kellysa mamy określonego właściciela, który może ubiegać się o naprawę gwarancyjną: musi on być „osobą fizyczną, która kupiła rower do osobistego użytku rekreacyjnego (nie w celach biznesowych i innych zarobkowych lub do użytkowania zawodniczego) i do tegoż osobistego korzystania rekreacyjnego roweru używa”. Również agresywna jazda w ciężkich warunkach klimatycznych, w trudnym terenie, podczas deszczu czy w błocie, może być podstawą do odrzucenia naszej reklamacji.


Producenci w taki sposób się zabezpieczają i nic z tym nie zrobisz. A do Kellysa jak i do Krossa robi Kinesis. Nie wiem, czy karbonowe, ale alu na pewno. No i ramy karbonowej w Kellysie nie obejmuje przedłużona 5. letnia gwarancja.

edit: chodzi oczywiście o ramy Kinesis w Krossie i Kellys'ie


Kinesis China już nie robi ram dla Kellysa tylko dla Krossa, Kellys robi na Taiwanie i dlatego jest taka pompa z Krossa teraz. Masz stare informacje :). Co do gwarancji, to info co wkleiłeś jest nie na czasie. Mam przed sobą książkę gwarancyjną i nie ma takich zdań w niej. Nie chcę mi się dalej dyskutować na temat Krossa, dla mnie to po prostu chiński szmelc który nic dla mnie nie znaczy.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1083
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2014, 19:11 
Cytuj  
Ale nie ma się co denerwować. Wykazujesz typowy objaw posiadacza w pełni uzasadnionego poczucia wyższości z powodu posiadania rowera za 8000zł. W temacie o pękających ramach Krossa, na forum, które wspomniałeś połowa postów, zresztą zupełnie bezwartościowych, napisana jest w podobnym tonie. Nie ma sensu się spierać, masz rower za 8000zł z montowni, która do niedawna posiadała opinie podobną, jak opluty przez Ciebie polski Kross. Rower masz zajebisty, ba, jest lepszy od Krossa za 2,5k. To pewne!


_________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2014, 19:22 
Cytuj  
Nie denerwuje się, nawet przez moment mi przeszło przez głowę to, że nasza dyskusja jest na wysokim poziomie :) co się generalnie na tym forum rzadko spotyka :).

Ja po prostu jestem zrażony do tej marki, za 8k nie jesteś w stanie kupić chociaż w połowie pełnego XT ze stajni Krossa, dla mnie to wszystko tłumaczy już. Pozdrower :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 78  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.