mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 78  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1083
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2014, 19:30 
Cytuj  
No i o to chodzi! :) Burzliwa dyskusja, a potem high five i w drogę dopóki noga podaje. :)


_________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2014, 19:50 
Cytuj  
exactly ;p

mój stary fulik z instangrama ;)

Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2014, 21:58 
Cytuj  
Lans musi byc.


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

****
Avatar użytkownika

Posty: 1514
Dołączył(a): 5.10.2009
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2014, 06:49 
Cytuj  
A co to za crossowka Lazaro V3. Jakis przebój na allegro :)


_________________
PSN_id: Adhoc8810

**

Posty: 265
Dołączył(a): 4.11.2006
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2014, 18:13 
Cytuj  
o kurwa Kellys to teraz lans w Polsce ?, pamiętam że to był synonim badziewia cała ta słowacka firma składała się tylko z działu marketingu a wszystkie ich rowery były z tzw.
tajwańskiego katalogu czyli zero własnych projektów, nawet wzory malowania zamawiali "na miejscu", oczojebne kolory i reklama na okładce bike boarda robiły swoje, w cywilizowanym
świecie nikt o tej firmie nie słyszał, może teraz się coś poprawili hę ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2014, 07:51 
Cytuj  
nie bede wchodzic w dyskusje w tej sprawie z Toba, wiem i nie bronie kellysa sprzed kilku lat jak wlasnie z kinesis ramy pekaly, znam dobrze ten temat i pamietam whine na forach. od tamtego czasu i zmiany produkcji, spraw zostala zakopana z tego co sie orientuje. jezdze od 4 sezonow na kellysach, co roku wymieniajac rower i jestem bardzo zadowolony, moze oprocz tego ze przeoczylem wykrecenie sie sruby mocujacej damper do ramy. smigalem na maratonach, widzialem wiele kellysow z wyzszej i niskiej polki, ktore naprawde wysoko konczyly w klasyfikacji generalnej.

co do lansu, lansowac sie specem za 12-15k ktory ma osprzet z na poziomie deore to jest dopiero dramat. ja sie nauczylem jednego, warto miec porzadny osprzet a pozniej tylko zmieniac rame, niz na odwrot. miec porzadna rame a zmieniac osprzet.

**

Posty: 265
Dołączył(a): 4.11.2006
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2014, 13:31 
Cytuj  
cóż widocznie się Słowacy wzieli w garść, ważne że Ci dobrze służy ich sprzęt, nie chce tylko żeby ktoś wyciągnął z tego tematu wnioski że polski kross to syf a kellys to cudo
co do cen to nie ma się co tłumaczyć twoja kasa twoja sprawa, Polska to trzeci świat gdzie rower to wciąż jedynie zabawka dla dziecka, ludzie których przeraża cena twojego roweru
bez wahania wydaliby +10k na biksenony i +20 na skóre w aucie

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2014, 17:31 
Cytuj  
ojajebie :F
https://www.youtube.com/watch?v=iO7_Fq56g2c


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2014, 17:51 
Cytuj  
Idealny film dzięki któremu można pojąć dlaczego tworzony jest peleton w kolarstwie :) też coś takiego szosówką przerabiałem, i pęd ciepłego powietrza samochodu po prostu nas ciągnie za sobą, do tego jakaś górka + siła nóg i lecimy jak motorem :)

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2014, 19:45 
Cytuj  
Eh jak widze takie filmiki mam ochote kupic drugi rower;c


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2014, 19:57 
Cytuj  
Nyx napisał(a):
Eh jak widze takie filmiki mam ochote kupic drugi rower;c


Miałem, cały ubiegły rok szosówką przejeździłem. Nudy są, aczkolwiek można się fajnie opalić nie wiedząc o tym w ogóle i nie czując :) jechałem maksymalnie około 70km/h z górki, jak ktoś ze zwykłych ludzi powie że jechał szybciej na prostej albo na górce powyżej 500m to możecie mu się zaśmiać w ryj ;p

Ogólnie szosowe kolarstwo to zupełnie inna bajka, mniej męcząca od górskiego, pokonujesz znacznie większe odległości. Przykładowo, AVS 20km/h po lesie to 45-60km mój max i jestem wypompowany, przy szosowym kolarstwie AVS leci ~10-12km/h wyżej ale odległość 80-100km i dopiero jesteś zmęczony. No i niestety samochody...

Guma w szosówce, trzeba być deklem żeby złapać. 8-10 barow w oponie i tylko skok z 5m Wam zrobi dziurę w dętce, albo podjazd pod konkretny krawężnik. Złapałem jedną właśnie przy krawężniku, a tak wszystkie dziury itd. robiły tylko ósemkę z obręczy. Mocno trzęsie, bo cholerstwo jest sztywne.

Ogólnie szosowe kolarstwo jest mniej wysiłkowe od MTB, dlatego sprzedałem szosówkę ;)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2014, 19:57 
Cytuj  
Oj tam, oj tam ;)

https://www.youtube.com/watch?v=I7OFtjBexjc


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2014, 20:00 
Cytuj  
Klasyk:)


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2014, 20:16 
Cytuj  
Ten film poniekąd był inspiracją dla kupienia MTB :) uwielbiam ten film.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2014, 23:41 
Cytuj  
Mnie wczoraj w Poznaniu na al. Solidarnosci jakies 2 kozuny w teamowych koszulkach wziely jak jechalem samochodem ~55km/h. Widok dosc niecodzienny, bo brali auta to z lewej to z prawej niczym motocykle.
Osobiscie chcialbym kiedys sie przejechac na jakims highendowym triatlonowym rowerze, bo te sprzety zdaja sie smigac same z siebie.


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2014, 05:30 
Cytuj  
Dużą wagę na szosówkach przykuwa się wadze kolarza, im jesteś lżejszy tym szybciej zapierdalasz.

Na triathlonowym nie jeździłem, ale one są skonstruowane niesamowicie, generalnie cały rower w przekroju frontowym jest przecinakiem powietrza, nawet sztyca jest trójkątna.

Obrazek

Nie wiem, czy jest coś ładniejszego od Pinarello :-) tylko że takie cudo to 50k kosztuje :-)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2014, 20:01 
Cytuj  
Tak jeszcze w ramach klasyków filmowych:

https://www.youtube.com/watch?v=HhabgvIIXik

https://www.youtube.com/watch?v=Sv3xVOs7_No

https://www.youtube.com/watch?v=VM8tShcn-dY

http://vimeo.com/32113183

:)


_________________
Obrazek

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2014, 22:26 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
warto miec porzadny osprzet a pozniej tylko zmieniac rame, niz na odwrot. miec porzadna rame a zmieniac osprzet.


Taaa, najfajniej jest jak się przesiadasz z alu na carbon i okazuje się że nie masz ramy z taperheadem. To samo jak się okazuje że rama na którą zbierasz od nowego sezonu jest tylko na osi przelotowej. Nie jest tak różowo jak mówisz.

Sobtainer napisał(a):
Ogólnie szosowe kolarstwo jest mniej wysiłkowe od MTB


Słowa mojego szefa - "to zależy". Jak masz maraton i okazuje się że grupa której się uczepiłeś robi ucieczkę to albo wyżygasz płuca i utrzymasz tempo albo jak się odkleją to spadniesz daleko bo pędu powietrza bez zmian nie pokonasz.

Rowery triathlonowe specyficzne są natomiast każdy może sobie przystosować szosę do takiej jazdy, wystarczy zmotać lemondkę (choćby z Profile Design) i już jest te +5km/h więcej. Sztyce o których wspomina Sobtainer to niezła zamota od tego sezonu. Shimano zmieniło montaż baterii do przerzutek Dura-Ace i teraz lądują właśnie w sztycy, problem taki że do niektórych sztyc nie wchodzą a poniżej (w rurze podsiodłowej) jest za mało miejsca między sztycą a pinem wkręcanym w miejsce śruby na koszyk.

EDIT: Wie może ktoś z was czy w systemie Shimano I-Spec śruba montażowa jest z klamką czy manetką?

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2014, 22:34 
Cytuj  
Zange a wiesz, że moje manetki jednak zrzucają o 2 bez żadnej ingerencji? :) to podobno od 2013 jest, w XTR natomiast zrzucają o 3.

Ja natomiast mam problem z foxem ctd. Okazało się, że w trybie climb nie mam girdle ringa i mam miękki amortyzator. Jak kupowałem rower, to się naczytałem że fox generalnie nie usztywnia w tym trybie goleni, ale jednak u mnie za bardzo to się ugina. Nagrałem wczoraj filmik i wysłałem do Cult-Bikes. Proszą abym wysłał sam amortyzator w celu założenia tego.

Osobiście amortyzator za 2k powinien robić laskę, a tutaj się okazuje że o czymś zapomnieli i podobno to nie jedyny przypadek. Dziwna sprawa, naprawdę. Jak chcesz Zange to daj znać, wyślę Ci filmik na PM jak to u mnie chodzi, jeżeli wiesz o czym mówię.

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2014, 23:37 
Cytuj  
W zeszłym roku mieliśmy Scotta Sparka na Foxie z tym samym problemem. Po rozmowie z Kultem okazało się że po numerze widelca można określić czy będzie miał tą wadę. Naprawa polegała bodajże na wymianie tłumika.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 78  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.