mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 71  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 maja 2016, 20:15 
Cytuj  
No zobaczę, na Litwę mam rzut beretem.

*

Posty: 93
Dołączył(a): 16.05.2008
Offline
PostNapisane: 2 cze 2016, 22:29 
Cytuj  
Polecam Izrael. Byłem 8 dni na samodzielnym wyjeździe. Zajebisty kraj dla ludzi zainteresowanych historią. Bardzo bezpieczny (ilość wojska większa na ulicach niż w grach komputerowych). Do Palestyny też bez problemu można wjechać. Trzepią ostro przy wyjeździe, w zamian za to dostajesz najbezpieczniejsze loty na świecie (z Ben Guriona nie było żadnego ataku chyba od 40 lat). Fajnie oglądać profesjonalne służby bezpieczeństwa w akcji.

Co do cen to drogo płaci się za jedzenie i picie. Reszta w miarę ok ale nie jest to Polska ani Turcja. Wynajem samochodu dość tani. Lata Lot i Wizair ale na pewno następnym razem polecę El Al jak dostanę bilety w przyzwoitej cenie :).

Ogólnie mam wrażenie że Izrael to jedna z dróg którą mógłby pójść zachód. Podobna do Australii. Z jednej strony liberalne obyczajowo społeczeństwo, które jest cholernie dumne ze swojego kraju i swojej historii. Każdy żyd jedzie do Oświęcimia i do Yad Vashem a potem idzie na 3 lata do wojska (laski 2 lata). Buduje do odpowiednią narrację. Jedni mogą to nazwać indoktrynacją a inni budowaniem świadomości. I wszystko bez wpierdalania się synagog do polityki a raczej odwrotnie to partie polityczne ortodoksów starają się wykorzystywać religię.
Oni wierzą w demokrację ale stawiają bezpieczeństwo na wysokim poziomie i są w stanie robić rzeczy niepopularne (wbrew political correctness) aby zapewnić bezpieczeństwo swoim obywatelom.

Polecam i na pewno wrócę.

K.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 cze 2016, 23:24 
Cytuj  
Wie ktoś czy z USA do UE można wwieźć w bagażu rejestrowanym papryczki?
Tu jest taki fajny wybór, że bym trochę przywiózł sobie na sezon, ale nie jestem pewny czy można, a nie mogę się doszukać w google.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 cze 2016, 23:33 
Cytuj  
dzizas tczewiak - pewnie można. Najwyżej ci to wyjebią przy sprawdzaniu bagażu. Jak wyjebią to stracisz te ~3USD...

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 cze 2016, 23:39 
Cytuj  
Nie takie proste marek. To co chcę przywieźć to "ciutek" inny budżet :D ALe znalazłem na stronie msz - 5kg można :(
I jak to jest z alkoholem, bo zgłupiałem. Linie lotnicze piszą 5 litrów, msz litr, ale jednocześnie piszą, że jeśli suma cen towarów nie przekracza 430 euro to nie ruszą.
Jak to jest?
Bo kilka fajnych burbonów bym sobie przywiózł.

Znaczy się opisane to jest tak, że można wwieźć towaru za 430 euro, ale zwolnione z liczenia do tej wartości są alkohole pow 24% do 1L itd. ...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 cze 2016, 07:45 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Wrocilem z Litwy, bylo zajebiscie jak zawsze, ale zrobilo sie troche drogo (niektore kluczowe rzeczy drozsze niz w Polsce np. piwo).
Bylem na takim ich pojezierzu pod bialoruska granica. Pierwotne lasy, duzo jezior i zaskakujaco dobra infrastruktura, parki, sciezki spacerowe, silownie w parkach itp Turystow malo mimo zajebistej pogody.

Jest tam tez nieczynna elektorownia atomowa typu czarnobylskiego. Zaluje ze nie podjechalem zobaczyc...
Wilno sie robi cora ladniejsze i niestety bije na glowe polskie miasta lacznie z Krakowem...


Popieram. Wilno zajebiście mi się podobało, a byłem tam chyba z 6 lat temu.

Ale byłem tam świezo po wizycie Legii i krzywo trochę patrzyli na Polaków ;)


_________________
.

**

Posty: 312
Dołączył(a): 4.01.2005
Offline
PostNapisane: 3 cze 2016, 08:10 
Cytuj  
Krawata napisał(a):
Polecam Izrael. Byłem 8 dni na samodzielnym wyjeździe. Zajebisty kraj dla ludzi zainteresowanych historią. Bardzo bezpieczny (ilość wojska większa na ulicach niż w grach komputerowych). Do Palestyny też bez problemu można wjechać. Trzepią ostro przy wyjeździe, w zamian za to dostajesz najbezpieczniejsze loty na świecie (z Ben Guriona nie było żadnego ataku chyba od 40 lat). Fajnie oglądać profesjonalne służby bezpieczeństwa w akcji.

Co do cen to drogo płaci się za jedzenie i picie. Reszta w miarę ok ale nie jest to Polska ani Turcja. Wynajem samochodu dość tani. Lata Lot i Wizair ale na pewno następnym razem polecę El Al jak dostanę bilety w przyzwoitej cenie :).

Ogólnie mam wrażenie że Izrael to jedna z dróg którą mógłby pójść zachód. Podobna do Australii. Z jednej strony liberalne obyczajowo społeczeństwo, które jest cholernie dumne ze swojego kraju i swojej historii. Każdy żyd jedzie do Oświęcimia i do Yad Vashem a potem idzie na 3 lata do wojska (laski 2 lata). Buduje do odpowiednią narrację. Jedni mogą to nazwać indoktrynacją a inni budowaniem świadomości. I wszystko bez wpierdalania się synagog do polityki a raczej odwrotnie to partie polityczne ortodoksów starają się wykorzystywać religię.
Oni wierzą w demokrację ale stawiają bezpieczeństwo na wysokim poziomie i są w stanie robić rzeczy niepopularne (wbrew political correctness) aby zapewnić bezpieczeństwo swoim obywatelom.

Polecam i na pewno wrócę.

K.



Wierzą w demokrację... i maja chyby największa na świecie sieć seks-niewolnictwa i ogólnie całego human traffic. Chyba jednak nie chcem takiej drogi dla zachodu.


_________________
"Jeśli już nie masz o czymś pojęcia, to przynajmniej postaraj się o zamieszanie."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 cze 2016, 08:48 
Cytuj  
ale gdybys byl izraelczykiem to by bylo ok. pierwsza rzecz, dumni ze swojego kraju. i tyle co przeczytalem. u nas kurwa ludzie sie wstydza boja chuj wie co powiedziec ze sa polakami. serio nie kumam tego. jakies tepe zakompleksione polmozgi razem z takimi polakami co wszedzie pisza mowia jaka polska chujowa kraj. inna bajka ze media skutecznie robia z ludzi debili wmawiajac ze powinnismy sie wstydzic tego ze gejow nie lubimy ze rasizm ze to ze tamto.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 cze 2016, 09:22 
Cytuj  
"bardzo bezpieczny" i "duza ilosc wojsk na ulicach" - to sie wzajemnie wyklucza. Jezeli kraj jest bezpieczny wojsko nie musi patrolowac ulic.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 cze 2016, 10:01 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
"bardzo bezpieczny" i "duza ilosc wojsk na ulicach" - to sie wzajemnie wyklucza. Jezeli kraj jest bezpieczny wojsko nie musi patrolowac ulic.


No dokladnie. Nie ma czegos takiego jak bezpieczny kraj, ale jednak u nas nikt nie napierdala z karabinu pod centrum handlowym. Takie rzeczy sie nie zdarzaja w naszej czesci Europy, a w Izraelu i owszem.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 07397.html

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 85946.html

"Od początku października zginęło łącznie siedmiu Izraelczyków i 29 Palestyńczyków, co budzi obawy przed przekształceniem się obecnych zajść w nową intifadę. (http://www.tvn24.pl)" (artykul z 14 pazdziernika 2015)

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 cze 2016, 10:08 
Cytuj  
Krawata napisał(a):
Każdy żyd jedzie do Oświęcimia i do Yad Vashem a potem idzie na 3 lata do wojska (laski 2 lata).


a po wojsku jedzie sie zabawic. Spotkalem taka grupke w Indiach, takiego bydla to nigdzie nie widzialem (no moze poza chinskimi robolami), najebani Angole to przy nich dzentelmeni.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 cze 2016, 19:40 
Cytuj  
Mam prośbę o namiary do fajnych ośrodków nad polskim morzem.

Ostatnio chwaliłem Zielony Zakątek w Chłapowo (40 pokoi i 20 domków, ogrodzone, 3 place zabaw, duża przestrzeń, cisza, ale byłem tam już dwa razy z dziećmi)

Ogólnie bardzo zależy mi na jakiś atrakcjach dla dzieci i chcemy zrezygnować z okolic Jastrzębia Góra.
Mogą być domki albo mały hotel, fajnie jak z wyżywieniem do kupienia.

Najchętniej wybrzeże zachodnie (okolice Niechorze, Koszalin) albo okolice Krynicy Morskiej (Piaski itp)


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 cze 2016, 19:56 
Cytuj  
http://holidaycamping.pl/pokoje-nad-morzem-gaski/

dosc drogo, ale podobno warto. znajomi byli 3 lata temu i chwalili.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 cze 2016, 20:23 
Cytuj  
Dzięki


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 cze 2016, 20:27 
Cytuj  
jak bys cos znalazl i przetestowal to daj znac.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 cze 2016, 20:39 
Cytuj  
No właśnie szukamy ale testy dopiero w sierpniu..


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 9 cze 2016, 21:21 
Cytuj  
Krawata napisał(a):
Polecam Izrael. Byłem 8 dni na samodzielnym wyjeździe. Zajebisty kraj dla ludzi zainteresowanych historią. Bardzo bezpieczny (ilość wojska większa na ulicach niż w grach komputerowych).


http://www.tvp.info/25702431/strzelanin ... -sa-zabici

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 cze 2016, 09:11 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
jak bys cos znalazl i przetestowal to daj znac.


Tu się chyba wybierzemy (350 metrów od plaży). http://meteor-turystyka.pl/nawarapark-p ... .html#foto
Nie byłem nigdy nad zachodnim Bałtykiem na wakacjach.

EDIT
od stycznia nie ma miejsc ... :lol:


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 cze 2016, 09:30 
Cytuj  
no ja domek rezerwowalem 10 stycznia o 7.30 rano
o 8.15 juz nie bylo.

**

Posty: 462
Dołączył(a): 22.06.2004
Offline
PostNapisane: 11 cze 2016, 10:06 
Cytuj  
Za tydzień z żoną i pięciolatkiem jedziemy do Rowów:
http://www.apartamentyplazowe.pl/
Szukaliśmy czegoś blisko plaży z dwoma pokojami.
W zeszłym roku byłem z młodym w Krynicy http://www.maritima.mierzeja.pl/?do=pokoje
Pokój super, ale w samym centrum (głośno i libacje do rana), daleko do plaży 800m.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 71  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.