mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17720 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 588, 589, 590, 591, 592, 593, 594 ... 886  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 gru 2013, 11:43 
Cytuj  
wersja HFR 3D w cinema rewelacja, wyraźny obraz, brak zmęczenia, wyraźnie lepiej nawet niż pierwsza część, co do samego filmu to genialnie udało się im stworzyć długi film, w którym nie ma czasu na nudę, a zarazem same efekty nie klują, Jakckson ładnie zebrał wiele rzeczy i z małej książki hobbit zrobił dzieło na miarę LotR.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1247
Dołączył(a): 2.09.2008
Offline
PostNapisane: 29 gru 2013, 11:43 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Ja dotarłem do końca filmu zmęczony. Infantylność Tolkiena i bzdury od Jacksona to chyba jednak za dużo na prawie 3h. Trylogię bardzo dobrze mi się oglądało, ale tu jednak jak myślałem, maks jeden film a nie kurwa 3.

Pewnie, że to film dla dzieci. Odczucia takie jak Ty miałem po pierwszej części. Druga to kupa akcji ale przede wszystkim jeśli chodzi o mnie, niesamowicie sugestywny świat (wizualnie).

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 gru 2013, 12:03 
Cytuj  
Już nawet nie o to chodzi, że proza Tolkiena jest dziecinna, bardziej że ekranizacja to takie pościgi i strzelaniny plus tanie wątki miłosne w wersji fantasy. Do tego trochę ogranych dowcipów. Film jest zwyczajnie średni, trochę widoczków i standardowych zabiegów filmowych z tego dzieła dobrego nie zrobi. Myślę, że tę książkę można zekranizować zdecydowanie lepiej i to w jednym filmie. Nudny money grab. Pierwsza część była lepsza, choć też nie pozbawiona wad.

HFR byłem w zeszłym roku i technicznie bardzo fajne. Ale chyba nie do fantasy.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 gru 2013, 12:09 
Cytuj  
wraz z wiekiem kazda ksiazka wydaje sie dziecinna jak i kazda mozna zekranizowac lepiej.
ale milo powrocic do czasow mlodosci i zobaczyc na duzym ekranie, jak na przyklad mozna bylo zrealizowac wiedzmina.
jak zawsze komus sie nie bedzie podobalo bo i nie chuj, inni beda mieli fun z wizyty w kinie.
ten film chyba raczej nie mial byc 'dzielem' a dobra ekranizacja, z zajebistymi efektami, scenografia, kostiumami, ktorego ogladania sprawia duza przyjemnosc.
i tak bylo w moim przypadku jak i znajomych, z ktorymi bylem w kinie.
nie sadze aby w ciagu najblizszych lat, ktokolwiek zdecydowal sie na ponowna ekranizacje, pomimo, ze w przypadku spidermana zajebiscie sie to sprawdzilo.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 gru 2013, 12:14 
Cytuj  
Chyba zawile piszę. Trylogia to była dobra ekranizacja, wszystko pasowało i się nie dłużyło. Tutaj napompowali fabułę prostej acz przyjemnej książki robiąc z niej kino akcji.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 gru 2013, 12:17 
Cytuj  
Nudne staje się negowanie tego co się podoba większości tylko po to by zabłysnąć, taki hipsterski słoik.

Takie dzieła jak LotR trafiają się raz na parę dekad, więc miło jak powstaje Hobbit, który dorównuje LotR, najgorsze że za rok ostatnia część i nie zapowiada się nic ciekawego w wielkim kinie.

To że kino dostosowuje się do odbiorcy to norma, dlatego tez kolorowy, komiksowy batman stał się mhrocznym filmem akcji, to samo spotkało startreka gdzie postarano się by ukryć tandetę i obciach tworząc sci-fi action movie dla każdego, to czeka każde wznowienia i kontynuacje, więc cieszmy się że Jackson odwala kawał dobrej roboty w swoim stylu.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 29 gru 2013, 12:38 
Cytuj  
embe napisał(a):
Nudne staje się negowanie tego co się podoba większości tylko po to by zabłysnąć, taki hipsterski słoik.


Pogielo? Dla mnie LOTR byl przecietnym filmikiem, ktory ratowaly jedynie efekty. Dlatego do hobbita nawet nie podchodze. Wiadomo - kwestia gustu, dla mnie Tolkien jest zbyt infantylny. Ktos inny moze miec na to wyjebane i wciaz jarac sie efektami, czy swiatem.
Natomiast to co ty napisales to zwykla glupota.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2013, 12:40 
Cytuj  
mmorpg.pl sięga kolejnych horyzontów ekspertyz i specjalistów tym razem z dziedziny kinematografii i Tolkiena.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 gru 2013, 14:26 
Cytuj  
Tolkien jest spoko dla mlodszego czytelnika i widza, czarno bialy swiat to jest tam zaleta, ładne wzorce, co jest zle a co dobre. Ale pamietajmy, ze 50 letni dziad nie jest targetem i trzeba sie troche zdzecinniec. A poza tym Hobbit jest po prostu bajką. Taka Gra Endera tez moze byc infantylna w odbiorze, ale przy odpowiednim podejsciu do tego jest zajebista ksiazka. Nie wiem jak film.

imo przyszla pora by rozlozyc Silmarillion na czesci pierwsze.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 29 gru 2013, 14:31 
Cytuj  
Ludzie chcieli nowego LOTR zapominajac ze aktorzy sa 10 lat starsi :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 gru 2013, 16:40 
Cytuj  
Getaway - jedna z goszych szmir jakie ostatnio oglądałem. 1/10

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 gru 2013, 17:51 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
mmorpg.pl sięga kolejnych horyzontów ekspertyz i specjalistów tym razem z dziedziny kinematografii i Tolkiena.

Własne zdanie na temat kina wymaga teraz specjalistycznej wiedzy? No i sporo osób akurat zna dobrze książki Tolkiena, ja do nich co prawda nie należę ale te dwie czytałem.

@lamoon Może nie połykanie będzie rozwiązaniem. Chociaz może Oyciec woli jak nie wypluwasz.


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 275
Dołączył(a): 4.06.2008
Offline
PostNapisane: 29 gru 2013, 18:11 
Cytuj  
vikingdom lub coś w ten deseń tytuł - po 7 minutach syndrom wymiotny i kasacja z dysku. -1/10.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 29 gru 2013, 18:24 
Cytuj  
o kurwa widze ze bezguscie i brak mozgu nawet tutaj atakuje i to mocno. I od hipsterkow wyzywaja nawet! Jak smiecie zeby wam sie nie podobalo to co akurat jest 'na topie'! No kurwa! NIe porwal was epicki romans krasnoluda z elfka i Legolas aka Rocky 7?

Film jest slaby, jedynka byla slaba a to jest jeszcze slabsze. NAwet efekty sa slabe jak juz pare osob pisalo. NIEktore sceny to sa tak sztuczne ze az sie chce plakac... zreszta sa arktykuly na necie o tym ze 90% filmu jest zrobiona na grenscreenie (lacznie z naturalnymi krajobrazami).
No i polew z 'tajnych materialow Tolkiena do ktorych dotarl Jackson'... rofl... tak to jest jak ksiazka sluzy juz jedynie jako podstawka pod konsole i wiaderko z palerpudrem.
mueheheh...


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 29 gru 2013, 18:31 przez Kabraxis, łącznie edytowano 2 razy
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 gru 2013, 18:45 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
o kurwa widze ze bezguscie i brak mozgu nawet tutaj atakuje i to mocno. I od hipsterkow wyzywaja nawet! Jak smiecie zeby wam sie nie podobalo to co akurat jest 'na topie'! No kurwa! NIe porwal was epicki romans krasnoluda z elfka i Legolas aka Rocky 7?

Film jest slaby, jedynka byla slaba a to jest jeszcze slabsze. NAwet efekty sa slabe jak juz pare osob pisalo. NIEktore sceny to sa tak sztuczne ze az sie chce plakac... zreszta sa arktykuly na necie o tym ze 90% filmu jest zrobiona na grenscreenie (lacznie z naturalnymi krajobrazami).
No i polew z 'tajnych materialow Tolkiena do ktorych dotarl Jackson'... rofl... tak to jest jak ksiazka sluzy juz jedynie jako podstawka pod konsole i wiaderko z palerpudrem.
mueheheh...


Kabra ja tam nawet filmu nie oglądałem.
Problem w tym, że te same osoby w ten sam sposób próbują sie wyróżnić, wybić wśród tłumów narzekając na to co jest dobre lub bardzo dobre, czyli na to co ogólnie większości (tłumowi) się podoba.
Po prostu jest to już nudne w chuj i tyle.
Riddick chujowy, LoTR chujowy, World War Z chujowy, Hobbit chujowy itd. Gdybym miał się sugerować tą gównażerią musiałbym się zadowlić kinem francuskim z lat 60-tych... :lol:

Niah - niech sobie pospamuje chłopak, to jedyne co mu w życiu wychodzi ;)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 30 gru 2013, 03:08 
Cytuj  
Naboer - dobry, mocny skandynawski thriller.


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 30 gru 2013, 07:47 
Cytuj  
hej, kto polak na bagnety, szkalujom nam tolkiena, omfg!!!

The Colony - slabe i bez sensu post-apo z Grubeuszem
Monsters - najlepiej podsumowala to moja zona: "jak zmarnowac 1.5h". To niby thriller/sf, ale przez pierwsza godzine mamy jakis ckliwy i chujowy romans, potem jest Jurrasic Park przez 3 min i znowu romans. I pocalunek na dowidzenia.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 30 gru 2013, 15:37 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
Monsters - najlepiej podsumowala to moja zona: "jak zmarnowac 1.5h". To niby thriller/sf, ale przez pierwsza godzine mamy jakis ckliwy i chujowy romans, potem jest Jurrasic Park przez 3 min i znowu romans. I pocalunek na dowidzenia.


Dla mnie jeden z lepszych filmow ostatnich lat. Ma to czego mi brakuje w wiekszosci filmow ostatnich lat - klimat.

Jak ktos sie nastawial na thriller i film o potworach to rzeczywiscie moze byc rozczarowany.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 30 gru 2013, 15:40 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
candidoser napisał(a):
Monsters - najlepiej podsumowala to moja zona: "jak zmarnowac 1.5h". To niby thriller/sf, ale przez pierwsza godzine mamy jakis ckliwy i chujowy romans, potem jest Jurrasic Park przez 3 min i znowu romans. I pocalunek na dowidzenia.


Dla mnie jeden z lepszych filmow ostatnich lat. Ma to czego mi brakuje w wiekszosci filmow ostatnich lat - klimat.


Monsters, Sala Samobójców, Drive co byś jeszcze dorzucił do listy? :lol:


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 30 gru 2013, 15:51 
Cytuj  
Drive był zajebisty.


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17720 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 588, 589, 590, 591, 592, 593, 594 ... 886  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.