mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17720 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 654, 655, 656, 657, 658, 659, 660 ... 886  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 15:12 
Cytuj  
a wy poszliscie na film, do kina, czy poduczyc sie fizyki?
bo powoli zaczynam sie gubic, w waszych recenzjach :)

btw. guardians zajebiste.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 15:14 
Cytuj  
Guardians zajebiste :)
A przecież już pisałem, że loża estetyków filmowych się tu rozkręciła.
Polecam Discovery zamiast kina bo się tylko niepotrzebnie męczycie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 15:44 
Cytuj  
Zajebsite bedzie w sequelu, jak bedzie Cosmo :P A tak tylko bardzo dobre :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 15:58 
Cytuj  
Cytuj:
Polecam Discovery zamiast kina bo się tylko niepotrzebnie męczycie.


Co do Discovery,typ będzie jedzony przez anakondę " na zywo" .
http://www.discovery.com/tv-shows/eaten-alive

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 16:08 
Cytuj  
Potwierdzam guardians bardzo dobre.


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 16:10 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
a wy poszliscie na film, do kina, czy poduczyc sie fizyki?

A ty przeczytałeś ze zrozumieniem co napisałem cztery posty nad twoim, czy przypierdalasz się dla zasady?
Cytuj:
Polecam Discovery zamiast kina bo się tylko niepotrzebnie męczycie.

Discovery się stoczyło. 10-15 lat temu mieli fajne programy historyczne i naukowe, obecnie robi się z tego popularnonaukowy Fakt czy inny Jerry Springer.
Cytuj:
Co do Discovery,typ będzie jedzony przez anakondę " na zywo" .
http://www.discovery.com/tv-shows/eaten-alive

kurwa przecież to brzmi jak żart z Family Guy
https://www.youtube.com/watch?v=yLFdRXWBIVE

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 16:17 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
Proces facepalmowania zaczął się u mnie jak wylądowali na planecie na której 1 godzina to 7 lat na ziemi. Tor dobrze to podsumował:


Owszem efekt dylatacji czasu jest tu maksymalnie wyolbrzymiony na potrzeby fabuły, ale jak najbardziej istnieje, dlatego tak jak napisałem masz coś pomiędzy hard-sf, a fantastyką. Fakty tam są, ale często dostosowane do potrzeb fabuły. IMHO nie da się zrobić ciekawego sf z motywem podróży międzygwiezdnych, bazując w 100% na faktach, bo nasza wiedza jest jeszcze za mała żebyśmy wiedzieli, nawet czysto teoretycznie, jak pewne problemy rozwiązać. Więc nie za bardzo wiem jak ktokolwiek mógł się spodziewać hard-sf po tym filmie.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 17:01 
Cytuj  
lol, Oyci3c zona ci nie dala czy jak?:)
Mi sie film podobal, ale fabularnie, czy naukowo to sie broni bardzo srednio. A w zasadzie wcale.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 17:10 
Cytuj  
Obejrzalem Sunshine - 6/10, troche nudnawy (ale to typowe dla tego typu filmow, moze poza pierwszym Obcym), scenariusz tez sredni, za to samo SF zrobione przyzwoicie. Ogolnie da sie obejrzec.

Jak na Dannego Boyla to mocno ponizej oczekiwan.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 18:06 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
Junkier napisał(a):
Proces facepalmowania zaczął się u mnie jak wylądowali na planecie na której 1 godzina to 7 lat na ziemi. Tor dobrze to podsumował:


Owszem efekt dylatacji czasu jest tu maksymalnie wyolbrzymiony na potrzeby fabuły, ale jak najbardziej istnieje, dlatego tak jak napisałem masz coś pomiędzy hard-sf, a fantastyką. Fakty tam są, ale często dostosowane do potrzeb fabuły. IMHO nie da się zrobić ciekawego sf z motywem podróży międzygwiezdnych, bazując w 100% na faktach, bo nasza wiedza jest jeszcze za mała żebyśmy wiedzieli, nawet czysto teoretycznie, jak pewne problemy rozwiązać. Więc nie za bardzo wiem jak ktokolwiek mógł się spodziewać hard-sf po tym filmie.

O już nie przesadzaj. Hard sf nie musi być w 100% oparte na naszej aktualnej wiedzy naukowej. Czego oczekuję po tym gatunku, to:
a) nie gwałcenia podstawowej wiedzy popularnonaukowej dostępnej dla laika takiego jak ja
b) braku wewnętrznej sprzeczności

Dukaj w Perfekcyjnej Niedoskonałości umieścił tworzenie nowych wszechświatów, podróże międzygwiezdne, manipulowanie czasoprzestrzenią i kolapsowanie całej materii w galaktyce. Jednocześnie nie przeczy naszej podstawowej wiedzy o wszechświecie, w miarę możliwości opiera się na teoriach naukowych (czym m.in. tłumaczy to, że nie wydał do tej pory kolejnej części) a stworzony przez niego świat jest wewnętrznie spójny. Nolan nawet nie próbuje sobie narzucić podobnego rygoru i wymaga ode mnie zbyt głębokiego zawieszenia niewiary.

tl, dr: wormhole umożliwiające podróże do innej galaktyki good, koleś wskakujący do czarnej dziury bad

I tyle, zwracam uwagę, że nigdzie nie napisałem, że film jest słaby.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 17 lis 2014, 10:56 
Cytuj  
Zgadzam się z Junkrem. Jak się robi 'serious' s-f to niech ma to ręce i nogi. W przeciwnym wypadku lepiej porzucić pozory i zrobić coś w stylu Gwiezdnych Wojen, będzie ciekawsze.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 lis 2014, 11:03 
Cytuj  
No ale to nadal kino a nie filmy naukowe.
Pewnie, że czasami bolą głupoty ale bez przesady.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 17 lis 2014, 11:12 
Cytuj  
no niestety, jak (na etapie promocji filmu) tworcy sie chwalili konsultacjami z naukowcami, to teraz im sie to czkawka odbija.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 17 lis 2014, 11:20 
Cytuj  
Akurat mi się przypomniało jak LBJ to muzyki wrzucałem.

http://www.imdb.com/title/tt1286821/
More Than a Game.

Must see dla fana koszykówki, dla pozostałych ciekawy film o tym jak działa "przemysł sportowy" w USA (a działa zupełnie inaczej niż europejski) i jak są kreowane jego gwiazdy. LBJ od małego nastolatka był kreowany jako "następca Micheala Jordana".

Skala mniej więcej taka, że wyobraźcie sobie mecze młodego Lewandowskiego w TVP w "prime time". A tak było z LBJ, jego mecze ze szkoły średniej leciały w ESPN na żywo :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 lis 2014, 14:04 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
no niestety, jak (na etapie promocji filmu) tworcy sie chwalili konsultacjami z naukowcami, to teraz im sie to czkawka odbija.


Co ty dziecko jestes? Juz widze, jak hollywoodzki blockbuster podaza idealnie za prawami fizyki. No ja pierdole, troche ogarniecia i pomyslunku, ludzie :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 17 lis 2014, 14:21 
Cytuj  
ty wez przeczytaj moze co bylo pisane wczesniej, a nie jakies wyjazdy z dziecmi i pomyslunkiem.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 17 lis 2014, 14:40 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):
candidoser napisał(a):
no niestety, jak (na etapie promocji filmu) tworcy sie chwalili konsultacjami z naukowcami, to teraz im sie to czkawka odbija.


Co ty dziecko jestes? Juz widze, jak hollywoodzki blockbuster podaza idealnie za prawami fizyki. No ja pierdole, troche ogarniecia i pomyslunku, ludzie :)

Odyseja Kosmiczna.
Co prawda ciężko ją nazwać blockbusterem, ale tytuł ten w bliżej niesprecyzowany sposób przewijał się co jakiś czas w materiałach przedpremierowych dotyczących Interstellar.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1083
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 17 lis 2014, 22:04 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
Akurat mi się przypomniało jak LBJ to muzyki wrzucałem.

http://www.imdb.com/title/tt1286821/
More Than a Game.

Must see dla fana koszykówki, dla pozostałych ciekawy film o tym jak działa "przemysł sportowy" w USA (a działa zupełnie inaczej niż europejski) i jak są kreowane jego gwiazdy. LBJ od małego nastolatka był kreowany jako "następca Micheala Jordana".

Skala mniej więcej taka, że wyobraźcie sobie mecze młodego Lewandowskiego w TVP w "prime time". A tak było z LBJ, jego mecze ze szkoły średniej leciały w ESPN na żywo :D


Dobre, dzięki za info. Zobaczę z przyjemnością. :)


_________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

****
Avatar użytkownika

Posty: 1928
Dołączył(a): 15.10.2004
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 02:59 
Cytuj  
Musze przyznac ze mi interstellar przypadl do gust ale pewnie dlatego ze rozumiem slowo fiction w s-f

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 07:25 
Cytuj  
A jest ktos, komu nie przypadl do gustu? Chyba najchlodniejsza ocena to przecietny (Tor) i ktos dal jeszcze 7/10. A tak oceny od dobry/podobal sie do zajebisty.
Ja daje 11/10 bo kocham ten film, a potega milosci pokonuje nie tylko sile grawitacji, ale rowniez prawa matematyki.
Oraz, jak widac, niszczy zdrowy rozsadek i umiejetnosc czytania ze rozumieniem.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17720 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 654, 655, 656, 657, 658, 659, 660 ... 886  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.