mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 71  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2013, 07:19 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Jeśli wyspa to tropikalna i prywatnie. Niestety nie stać mnie. hehe


ja niestety nie jestem 40-letnim multimiliarderem, który pół życia spędził na popijaniu drinków z palemką i mi tam się podobało. Nawet bardzo. Na razie za najgorszy strzał uważam - Egipt. Nuda totalna, z hotelu wyjść nie można bo człowiek jest atakowany przez stado arabskich akwizytorów od których nie można się opędzić.
Teneryfą byłem wręcz zaskoczony - pojechałem tylko ze względu na gwarancję temperatur, nastawiony byłem na nic_nie_robienie (bo wannabe-posh znajomi aka blendamed twierdzili, że tam nuda), a fajnie się bawiłem i sporo zobaczyłem.
Tak jak piszesz Teide, Masca, Los Gigantes, Siam Park, Jungle Park, delfiny i wieloryby fotografowane w naturalnym środowisku, zresztą na mnie wrażenie zrobił nawet pokaz ptaków drapieżnych w Jungle Parku, do tego czyściutkie plaże, naprawdę mili nienarzucający się hiszpanie, fajnie niedrogie kafejki z dobrym żarciem - jak na "nudną teneryfę" byłem wręcz zaskoczony ilością atrakcji która tam czeka bo w ciągu 7dni nie zdążyłem oblecieć wszystkiego :/
Planuję wracać :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2013, 10:19 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
wole jednak jasny piach od ciemnego na teneryfie ;p


teneryfa czy grand canaria bardziej imho pod imprezowiczow jesli chcesz ciszy spokoju a przy okazji zwiedzania to fuertaventura+lanzarotta mniej znane wyspy ale za to masz normalne plaze, laguny, wulkany, itd. itp. :) co do samych hiszpanow (chociaz arabow tez tam nie brakuje) to faktycznie nacja bardzo usmiechnieta i mila.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2013, 10:52 
Cytuj  
Piszpan - no ale tam to chyba tylko leżenie na plaży zostaje? Bo jak rozumiem "komercyjnych" atrakcji za bardzo nie ma?
Jak bym kiedyś jeszcze skoczył na dwa tygodnie to z chęcią bym sobie pozwiedzał okoliczne wyspy.

I chmara rosjan. Na serio - dla mnie to był szok - 70-80% to rosjanie. Zaczynam mieć wrażenie, że ten cały zbiurokratyzowany socjalistyczny kołchoz w jaki zaczyna przeistaczać się EU biednieje w oczach.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2013, 11:45 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
Highlander napisał(a):
wole jednak jasny piach od ciemnego na teneryfie ;p


teneryfa czy grand canaria bardziej imho pod imprezowiczow jesli chcesz ciszy spokoju a przy okazji zwiedzania to fuertaventura+lanzarotta mniej znane wyspy ale za to masz normalne plaze, laguny, wulkany, itd. itp. :) co do samych hiszpanow (chociaz arabow tez tam nie brakuje) to faktycznie nacja bardzo usmiechnieta i mila.


Bylem na fuertaventurze, spoko, plaze "jak na karaibach", z jednej strony pustynia ,z drugiej ocean, przynajmniej takie jest wrazenie. Bardzo mi sie podobalo, bo bardzo spokojnie tam jest, a wtedy akurat tego potrzebowalem. Szkoda, ze jednak ni poplynalem na lanzarotte, a byla taka mozliwosc, ale tydzien to troche malo czasu. W kazdym razie dziewicze krajobrazy, plaże naturalne, nie nawożone. Tylko w niektorych miejscach sztuczne. Wiatr wieje jakby mial upierdolic glowe. Jest tam tez spore zoo, jak bylem to byly mistrzostwa swiata w wind/kite surfingu, plywanie z lwami morskimi. Znajda sie tam atrakcje "komercyjne". Ale glownie krajobraz, niesamowite plaże i ocean, miejscami mini pustynie i góry ;)

Co do ludzi, hiszpanow widzialem tam z 5%, glownie w stolowce, ale spoko. Glownie brzydkie angole z oparzeniami skory ;) brakowalo mi "lokalnej kultury", za to mialem puby typu dubliner.

Ale kanary są o tyle ciekawe, ze kazda wyspa jest w jakims stopniu inna.

PS. Rosjanie na fuerte jeszcze jak bylem nie dotarli, ale ponoc ma byc ich wiecej.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 879
Dołączył(a): 2.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2013, 14:35 
Cytuj  
http://www.youtube.com/watch?v=8AvI-3Ows-8

Rzeczywiście są takie widoki nocą?

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2013, 14:45 
Cytuj  
marek napisz cos wiecej ,za ile tam mozna jechac na tydzien? ,Tenerife to zawsze bylo moje marzenie zobaczyc i trzeba bedzie w koncu sie zebrac i z kims pojechac


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2013, 14:45 
Cytuj  
na fuercie bardziej takie http://youtu.be/AsJAb85DGzw


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2013, 15:32 
Cytuj  
na kazdej wyspie masz wszelkie komercyjne atrakcje ale jak to z atrakcjami komercyjnymi, akurat pokaz dzikich ptakow (sepy trolle itd. ;p) jest chyba wszedzie tak samo jak zoo, krajobrazy przepiekne, same plaze i ocean, no i szczegolnie lanzarotta jesli sie chce podziwiac dzika przyrode , wulkany, kratery itd. ale tk czy siak najbardziej mi sie podobalo (poza plaza i opalaniem na golasa) wypozyczanie auta i objezdzanie wyspy samemu, szczegolnie ze u nas na recpecji pracowala miejscowa polka i podpowiadala gdzie jechac. tydzien to za malo nie ma sensu sie wogole wybierac (chyba ze pochalc pare dni i wrocic) ale w sumie po 2 tygodniach ostatnie dni to juz sie chcialo troche wracac. no i szczegolnie zima u nas -20 tam +20 za nieduze w sumie pieniadze bo 2 tyg mozna smialo za te 3-4k chyba ciagle wyrwac, no i co wazne przelot to raptem plus minus 5-6 godzin.

http://imgur.com/a/EMZMn#3

pare zdjec akurat z lanzarotty z zastygla lawa , kraterami itd. do zwiedzania super jednak jako baza lepiej wlasnie fuerta i promem na laznzarote.

aha no i ruskich tak duzo nie ma w hotelach ale za to niemcow tlumy.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2013, 16:01 
Cytuj  
Aldatha - ceny sam musisz posprawdzać - ja jechałem z UK i zapłaciłem ponad 1100GBP za 2 osoby + dziecko all inclusive.
Generalnie każdy tak smęcił że na Teneryfie nie ma co robić, a wyspa jest piękna, mnóstwo atrakcji, woda w oceanie wcale nie zimna (ze 20 stopni miała - ja bardzo nie lubię zimnej wody a dałem rady się kąpać), hotel jak hotel - jedzonko nawet dobre, codziennie były jakieś ryby, małże i inne owoce morza, dwa całkiem niezłe auqaparki, jungle park (spodziewałem się zwykłego zoo i zastanawiałem się co tam będziemy tyle godzin - z czasem wyrobiliśmy się na styk, przechodzenie mostkiem linowym nad krokodylami priceless), delfiny wieloryby w morzu pluskające się tuż obok katamaranu - też priceless, wulkan, są jakieś miejsca gdzie można sobie połazić.
Na teneryfie sami hiszpanie praktycznie (tzn. ludność która tam mieszka) - brak czarnych (było kilku na plaży sprzedających okulary i to wszystko), brak turbaniarzy, spokój i cisza.

Generalnie - nie biorę więcej all inclusive bo w hotelu w którym byłem przepłacałem. All inclusive ma sens w krajach turbaniarskich, na teneryfie można spokojnie sobie połazić po kafejkach i restauracjach - za obiad na dwie osoby w restauracji przy morzu daliśmy ze 25 euro.

Temperatury też spoko - na słońcu parówka 30-35 stopni, na serio patelnia - ja mam ciemną karnację a się po prostu zjarałem, po tym ciemnym piasku na plaży nie dało się przejść bosą nogą, w cieniu przyjemny chłodek - chyba ten zimny prąd tak trochę schładza. Bardzo ciepłe wieczory i noce - temp. spadała do 17-20 stopni.

Też nam się wracać nie chciało - szczególnie byłem zły, bo przy bookowaniu mogłem przedłużyć holidaya o 3 dni za głupie 80GBP. Nie zdecydowaliśmy się, bo małe dziecko pierwszy raz w całkiem innych klimatach etc.. Szkoda.

Ale już przeglądam na wrzesień oferty do Antalya ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2013, 16:43 
Cytuj  
kurwa tanio marek ;/
w polsce ceny o parenascie/dziesiat % wyzsze.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2013, 20:41 
Cytuj  
cos na mazurach na majowke? hotel, agroturystyka, domek. wazne zeby plaza z piaskiem byla na posesji, terenie hotelu etc. moga byc okolice mazur, cos na pare dni dla odstresowania , raczej gizycko, mikolajki niz augustow (w sensie regionu nie miejscowosci) fajnie zeby ktos byl albo chociaz slyszal.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2013, 21:29 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
raczej gizycko, mikolajki


Zaprosilbym cie do siebie to bys sie odstresowal :), ale mnie nie bedzie w dlugi weekend zbytnio w domu. Popytam tu miejscowych moze cos zaproponuja fajnego.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2013, 22:06 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Piszpan napisał(a):
raczej gizycko, mikolajki


Zaprosilbym cie do siebie to bys sie odstresowal :), ale mnie nie bedzie w dlugi weekend zbytnio w domu. Popytam tu miejscowych moze cos zaproponuja fajnego.


no chcemy gdzies wyjechac bo sie do nas wszyscy zwala a zona ma dosc :)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 9 maja 2013, 16:20 
Cytuj  
Potrzebuję opinii osób którzy byli w następujących krajach : Rumunia , Grecja , Szwecja

zastanawiam się nad czerwcowym wyjazdem i za grecją przemawia cena ...podobno jest w tym umierającym kraju w H... tanio


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 9 maja 2013, 16:25 
Cytuj  
A co chcesz robic? Pojezdzić? Posiedzieć? Pozwiedzać? Zakisić?


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 9 maja 2013, 16:28 
Cytuj  
Pozwiedzać , nie kisić dupska w hotelu , zjeść coś na mieście , cyknąć parę fotek , uwalić dupsko na jakieś skałce i odpocząć


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 maja 2013, 16:55 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
Potrzebuję opinii osób którzy byli w następujących krajach : Rumunia , Grecja , Szwecja

zastanawiam się nad czerwcowym wyjazdem i za grecją przemawia cena ...podobno jest w tym umierającym kraju w H... tanio


Góry Rumuńskie, mega wypas do zwiedzania, Grecja faktycznie podobno tania ale unikać podupadłych kurortów bo jakość spadła razem z cenami.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 9 maja 2013, 17:15 
Cytuj  
Tania ta Rumunia Tosiek ? :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 10 maja 2013, 08:15 
Cytuj  
Grecja (kontynent) i Rumunia to bardzo fajne miejsca. W Rumunii tylko stada cyganow i dzikich psow bywaja meczace.

W obu miejscach dosc tanio.

Jedz samochodem to mozesz jeszcze Bulgarie zaliczyc - tez fajne panstwo.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 maja 2013, 18:05 
Cytuj  
W Rumunii tylko stada cyganow i dzikich psow bywaja meczace.

dla mnie odpada - ja jestem uczulony na cyganów. Raz w życiu miałem kontakt 3-go stopnia i wystarczy. Wolałbym z pluskwami przebywać - serio..

Nie wiem czy dam radę do Turcji (znów paszport), biorę pod uwagę Bułgarię.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 71  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.