mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 135  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 26 sty 2012, 17:26 
Cytuj  
Polecicie jakąś dobrą książkę fantasy z naprawdę ciekawymi bohaterami. Jakoś tak po wiedźminie którego skończyłem czytać prawie rok temu nie mogę się pozbierać i ciągle wracam pamięcią ;/

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 26 sty 2012, 23:41 
Cytuj  
polowa wymienionych ksiazek tutaj,


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 27 sty 2012, 00:23 
Cytuj  
dobra to poprzegladam topic :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 sty 2012, 00:30 
Cytuj  
malazańska... heh


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 1 lut 2012, 05:00 
Cytuj  
sapkwoski stwierdzil w wywiadzie ze bedzie nowy wiedzmin 0_0

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 lut 2012, 09:20 
Cytuj  
pewnie skonczyla mu sie kasa na alko :)
ale tym lepiej dla nas.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 1 lut 2012, 18:12 
Cytuj  
Też mnie to cieszy.

Sapkwoski taki alkoholowy człowiek? :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2012, 23:22 
Cytuj  
Gdzie ty byles przez ostanie 20 lat? ;F


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 1 lut 2012, 23:30 
Cytuj  
Cytuj:
sapkwoski stwierdzil w wywiadzie ze bedzie nowy wiedzmin 0_0

To trochę szkoda, że na koniec sagi wszystkich wykończył specjalnie, żeby nowego wiedźmina nigdy nie było.
Koleś napisał(a):
Sapkwoski taki alkoholowy człowiek? :P

lol

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 2 lut 2012, 03:30 
Cytuj  
nie śledziłem tego co robi sapkowski, nvm

Co do wykańczania bohaterów. Zapewne czas na nowych a o śmierci dwójki głównych bohaterów mówić nie można, nie jest to pewne...

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2012, 13:58 
Cytuj  
Przecież nie musi kontynuować historii, równie dobrze może poczynić powieść w czasach sprzed wojny.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 7 lut 2012, 20:59 
Cytuj  
jakies ksiazki/autorzy w klimacie steampunk ?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 lut 2012, 21:22 
Cytuj  
china mieville


_________________
.

***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 15 lut 2012, 21:27 
Cytuj  
Jak ktoś lubi lekki S-FI z dużą dozą brutalności to polecam Hunger games. Wciągneła mnie ta saga na tyle że przeczytałem ją w ciągu tygodnia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 15 lut 2012, 22:38 
Cytuj  
WilkuDemon napisał(a):
Jak ktoś lubi lekki S-FI z dużą dozą brutalności to polecam Hunger games. Wciągneła mnie ta saga na tyle że przeczytałem ją w ciągu tygodnia.


To jest to, co beda teraz ekranizowac?


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 15 lut 2012, 23:23 
Cytuj  
Dokładnie to, scenariusz pisała autorka, i z tego co widzę ze zwiastunu wiernie trzyma się książki. Ogólnie saga składa się z 3 części, nie za grubych (jedna około 300 stron). Moim zdaniem materiał na jeden z lepszych filmów s-fi. Walka przeciwko systemowi, krwawo, no i nie ma raczej pozytywnych bohaterów.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 16 lut 2012, 11:41 
Cytuj  
ten hunger games to dla teenadży 18- czy 18+?


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 16 lut 2012, 16:16 
Cytuj  
Pierwsza cześć raczej dla młodych nastolatków, ale warto przeczytać całą trylogię bo potem już jest o niebo lepiej.

***

Posty: 989
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 mar 2012, 02:30 
Cytuj  
Próbuję znaleźć tytuły kilku książek, które czytałem kilkanaście lat temu. To już ostatnie niedobitki, których nie potrafię wygooglować, więc mogłem tu i ówdzie coś pokręcić. Tytuł pierwszej jest najważniejszy, drugiej znacznie mniej, choć też troszkę, reszta średnio ważna (oczywiście dalej będą spoilery):

1. Czytałem to jako młody nastolatek, więc najlepiej pamiętam sceny erotyczne, ale książka była raczej niezłym sci-fi, trochę kojarzy mi się z Dickiem, wydaje mi się, że tytuł mógł być związany ze słowem utopia (choć to nie jest pewne). Fabuła: bohater budzi się w utopijnym świecie, poznaje dziewczynę (na 99% rudą), nieco później bierze z nią prysznic, potem się kochają, gdzieś podróżują. Równocześnie akcja toczy się w innym świecie, zapewne rzeczywistym, zapewne nie na ziemi, tam bohater również zadaje się z jakąś kobietą, chyba starszą, mniej piękną.

2. Znalezione! Ostatni Lord Smok - Joanne Bertin
Fantasy dla dziewczyn, bohaterka to biedna/normalna dziewczyna, drugim bohaterem jest przystojny facet-smok, między nimi wywiązuje się raczej subtelny i powolny romans, bo bohaterka jest nieśmiała i nie wierzy w siebie. Oprócz tego jest też zła bogata dziewczyna.

3. Znalezione! Świt 2250 - Andre Norton
Postapokaliptyczny świat, bohaterem młody chłopak, miał zwierze kompana, prawdopodobnie tygrysa lub innego dużego kota, być może miał nadnaturalne zdolności (pamiętam scenę, w której potrafił oddzielić cichy dźwięk z otoczenia). Zdaje się przynajmniej częściowo akcja działa się w opuszczonym mieście, choć nie jestem tego pewien. Wydaje mi się, że to może być znane, kto wie czy nie zekranizowane, powieść mogłaby się spodobać Le Guin.

4. Mroczne fantasy, bohater twardziel, wróg to pewnie jakiś potężny czarny mag, bo armie dobra walczyły IIRC z nieumarłymi, jedyne co pamiętam to scena (chyba z tej książki...), gdy na dziewczynę bohatera był zamach, który przeżyła (zabójcami były jakieś ninjo-podobne chłopaki). Chyba część serii.

Dalej to już poziom ultra hard, opisy 5 i 6 opowiadają fabułę 1000 podobnych książek, a 7 to być może zbitek 2 lub więcej powieści.

5. Kolejne fantasy z twardym bohaterem, ten z kolei prowadzi małą grupkę do twierdzy zła, jedyne co pamiętam, to scenę z początku, w której bohater w rozmowie z królem czy kimś takim wykazuje się super refleksem łapiąc spadający kielich. Jedyna charakterystyka jaką pamiętam, to to że miała miejsce tracheotomia... o ile to cecha tej książki. Również możliwe, że to część serii (eh te fantasy!).

6. Znalezione! Egzekutor - Mike Resnick
Space opera, bohaterem jakiś twardziel, którego odmrożono po x latach, pierwsze co zrobił, po przebudzeniu to seks z dziewczyną, która była przy jego powrocie do świata żywych, był chyba oszustem wcześniej. Ugh... jeden z "dobrych gości" przebrał się za kobietę by zmylić straże.

7. Znalezione! Przesiadka w piekle - Andrzej Ziemiański (Patrick Shoughnessy)
Czasy mniej więcej współczesne, bohater fajtłapa potrafi przeskakiwać do ciał innych ludzi (przeskoczył m.in. do jakieś uprawiającej jogging dziewczyny, potem w jakimś szpitalu do kompletnie sparaliżowanego człowieka) i wchłaniać ich umiejętności, może całe osobowości, ucieka zdaje się przed kimś, kto chce wykorzystać jego umiejętności do zła i takich tam. Być może mylę dwie książki, ale bohater początkowo mógł być bezdomny, skądś wziął walizkę pełną pieniędzy, pamiętam scenę w której kupował ubrania w jakimś ekskluzywnym sklepie, potem przebywał w hotelu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 13 mar 2012, 19:34 
Cytuj  
Kupilem wczoraj dwie ksiazki:

Gre o tron (wiem ze wstyd, ze dopiero teraz)

Sopel (nie wiem czy ktos polecal tutaj)

Obie zajebiscie napisane, ale bardziej wciagnal mnie Sopel (pewnie dlatego, ze lubie takie klimaty). Ogolnie polecam. W tym roku ma wyjsc szosty top tygo cyklu (swiat przygranicza).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 135  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.