mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 135  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 mar 2012, 19:57 
Cytuj  
jest sopel t1 i t2, potem sliski t1 i t2 a teraz czarne sny t1, ktore wlasnie czytam.
polecalismy razem z aenimka :) latwa i szybka do przeczytania, w sam raz na odstresowanie.
sprobuj podejsc do cyklu Akta Cain'a - Stover Matthew Woodring - Bohaterowie umierają itd.
brutalne, krwawe i calkiem dobre. ale trzeba sie przemeczyc przez pierwszych pare stron.

**

Posty: 277
Dołączył(a): 20.08.2011
Offline
PostNapisane: 13 mar 2012, 21:23 
Cytuj  
Świt 2250 - to jedna z moich najlepszych książek z dzieciństwa. Polecam Terry Brooks Genessis of Shannara - zajebiste przejście od czasów współczesnych poprzez apokalipsę - mutanty i narodziny magii. Dla mnie genialne.

btw. ja się zagwozdziłem w Kronikach Amberu Zelaznego. Jestem w połowie tomu 10 (uff ostatni) i ile pierwsze 5 praktycznie połknąłem to czym dalej jest coraz gorzej. Od tomu 7 to już jest prawdziwa mordęga i czytam po ~2 strony dziennie bo więcej nie daję rady... ale chce skończyć ;)


_________________
mark24 - inactive.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 13 mar 2012, 21:30 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Kupilem wczoraj dwie ksiazki:

Gre o tron (wiem ze wstyd, ze dopiero teraz)


Uwazaj, wciaga jak bagno. Ja potrafilem czytac do 4-5 rano :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 mar 2012, 21:35 
Cytuj  
ta pierwszy tom byl zajebisty.
potem nie jest juz tak fajnie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 mar 2012, 21:52 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
ta pierwszy tom byl zajebisty.
potem nie jest juz tak fajnie.


jest lepiej... Nawalnica Mieczy jest lepsza od pierwszego tomu.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 13 mar 2012, 22:05 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Mendol napisał(a):
ta pierwszy tom byl zajebisty.
potem nie jest juz tak fajnie.


jest lepiej... Nawalnica Mieczy jest lepsza od pierwszego tomu.

Ano.
Szkoda, ze ostatnie dwie ksiazki maja gruba tendencje spadkowa :|


_________________
cypis#2942
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 mar 2012, 22:14 
Cytuj  
pierwszy tom mnie wciagnal, potem juz srednio :)
od paru tygodni probuje przebrnac przez taniec ze smokami.
niestety wolalem po raz 5 przypomniec sobie garretta niz sie meczyc.
ale pewnie dla przyzwoitosci skoncze kiedys.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 15 mar 2012, 20:38 
Cytuj  
garret jest zajbisty, wreszscie mam wydane wszystkie ksiazki w polsce z serii. sopel daje rade sliski tez. Kolejna czesc wlasnie akupie bo nawet nie wiedzialem ze zostala wydana.

thx za info mendol


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 mar 2012, 23:37 
Cytuj  
A co to jest bo nie słyszałem?

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 17 mar 2012, 10:33 
Cytuj  
Havok napisał(a):
A co to jest bo nie słyszałem?


http://pl.wikipedia.org/wiki/Glen_Cook#Detektyw_Garrett


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2012, 12:24 
Cytuj  
cypis napisał(a):
Huragan napisał(a):
Mendol napisał(a):
ta pierwszy tom byl zajebisty.
potem nie jest juz tak fajnie.


jest lepiej... Nawalnica Mieczy jest lepsza od pierwszego tomu.

Ano.
Szkoda, ze ostatnie dwie ksiazki maja gruba tendencje spadkowa :|

Nie wiem czego sie mozna bylo spodziewać po książce pisanej ile 6-7 lat ? Pewnie w trakcie mu 5 razy koncepcja zmieniała..

Mozna mieć nadzieje, ze następne książki pomoże mu serial pisać.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 17 mar 2012, 16:56 
Cytuj  
Teraz przyjebał z kopyta, WoW jest w trakcie , już parę rozdziałów pokazał publice, jestem pewien że produkcja serialu go zmotywowała i WoW jak i DoS będzie wydany w ciągu 2 lat.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2012, 18:42 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Nie wiem czego sie mozna bylo spodziewać po książce pisanej ile 6-7 lat ? Pewnie w trakcie mu 5 razy koncepcja zmieniała..

Mozna mieć nadzieje, ze następne książki pomoże mu serial pisać.

Ale teoretycznie to nie bylo pisane 6+ lat. Na koncu Feast for Crows jest przypis, ze mial tyle materialu ktorego sie nie dalo zmiescic w jednej ksiazce i dlatego dzieli ja na dwie czesci. Jest nawet data, Dance of Dragons mialo wyjsc rok po FfC.
Problem jest taki, ze oprocz pisania ksiazki on ma mase rzeczy na glowie. Wozi sie po konwentach, comic conach, udziela przy serialu, grze komputerowej i tak dalej.
Poza tym jak dla mnie w ostatnich dwoch tomach bylo mase niepotrzebnych rzeczy: opisy zarcia na kilka stron, zupelnie niepotrzebne povy (np. ten ksiaze ktory jechal do Dany przez 4-5 rozdzialow tylko po to, zeby zostac spalonym przez smoki - po co?) itp.
Przyklad:
W GoT Tyrion w jednym rozdziale jest w Winterfell, w drugim na polnocy, w trzecim go porywaja - fabula idzie do przodu bylyskawicznie. W DoD plynie statkiem przez 3-5 rozdzialow, czytamy czym podrozuja, jakie zolwie widza itp.
Jest sporo ciekawych rozdzialow w ostatnich dwoch tomach, ale zostaly zakopane w morzu bezsensownego gowna.

http://sf-fantasy.suvudu.com/2011/07/da ... roell.html
HEHE.
Kod:
Well… Probably more say that he would have liked…though many of the choices were his as well. Finishing this book where he absolutely wanted to end it would have taken probably another year and more pages than could be realistically bound between two covers. And so much great stuff had happened already that no one, I felt, could be unsatisfied by the developments. So he voluntarily pulled one big sequence out of the book. I lobbied for another…and it came out, too.


_________________
cypis#2942
Obrazek

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 mar 2012, 22:48 
Cytuj  
cypis napisał(a):
Ale teoretycznie to nie bylo pisane 6+ lat. Na koncu Feast for Crows jest przypis, ze mial tyle materialu ktorego sie nie dalo zmiescic w jednej ksiazce i dlatego dzieli ja na dwie czesci. Jest nawet data, Dance of Dragons mialo wyjsc rok po FfC.
Problem jest taki, ze oprocz pisania ksiazki on ma mase rzeczy na glowie. Wozi sie po konwentach, comic conach, udziela przy serialu, grze komputerowej i tak dalej.

Obecnie doszedłem mniej więcej do połowy uczty dla wron, nota bene chyba słusznie uważanej za najsłabsza część. Poprzednie czytało się bardzo fajnie, niemniej na jeden zakończony wątek pojawiały się dwa nowe. Pytanie brzmi czy on w ogóle zamierza zakończyć tą książkę, bo jakości pierwszych trzech chyba nie utrzyma. Nie wiem jak tam taniec ze smokami ale jeśli to kolejna część która nic nie kończy to na razie chyba sobie daruje.

***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 17 mar 2012, 23:35 
Cytuj  
Wy cały czas siedzicie w kanonie tradycyjnych książek fantazy. W tej serii nie ma puenty, nie ma zadośćuczynienia za krzywdy i kary dla złych ludzi. Imo Martin po prostu szare życię przekuł na świat fanstasy i to moim zdaniem jest strzał w 10.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2012, 23:59 
Cytuj  
WilkuDemon napisał(a):
Wy cały czas siedzicie w kanonie tradycyjnych książek fantazy. W tej serii nie ma puenty, nie ma zadośćuczynienia za krzywdy i kary dla złych ludzi. Imo Martin po prostu szare życię przekuł na świat fanstasy i to moim zdaniem jest strzał w 10.

E nie. Ja czytajac Martina odnosilem sie zawsze glownie do Eriksona. Który notabene jak mowil, ze ksiazka za rok, to byla ksiazka za rok. Za kazdym razem rownie dobra jak poprzednie. Fakt w Pyle Snow troche go filozofia poniosla, ale i tak w gruncie rzeczy w niczym nie odstawala od reszty,


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 mar 2012, 00:11 
Cytuj  
WilkuDemon napisał(a):
Wy cały czas siedzicie w kanonie tradycyjnych książek fantazy. W tej serii nie ma puenty, nie ma zadośćuczynienia za krzywdy i kary dla złych ludzi. Imo Martin po prostu szare życię przekuł na świat fanstasy i to moim zdaniem jest strzał w 10.

Kanon fantasy nie ma tu nic do rzeczy. Książka powinna mieć jakieś zakończenie.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 18 mar 2012, 21:47 
Cytuj  
Czytał to ktoś? Jest ok?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zaginiona_flota


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 mar 2012, 22:01 
Cytuj  
taa czytalem.
jak juz nie masz co czytac to jest git :)
honor harrington i imperium czlowieka zdecydowanie lepsze imo.

poczytac mozna, ale nie porwalo mnie zbytnio.
sprobuj 1 tom, poczatek drugiego i sie przekonasz. szybko sie czyta wiec warto samemu przetestowac.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 19 mar 2012, 21:44 
Cytuj  
A no to może sprawdzę. Koleżka mi polecił, bo podobno są ciekawe rozkminki fizyczne w trakcie kosmicznych bitew ;-)

A ten pan Erikson, widziałem że padło tu jego nazwisko, więc pewnie znajdą się jacyś czytelnicy. Widzę, że napisał coś tak jak i pan Martin, przy czym jeszcze więcej. A ja ostatnio zapałałem do książek grubaśnych.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Malazańska_Księga_Poległych
Git? Pewnie z 10k stron spokojnie z tego co zdołałem się zorientować. Jak dla mnie to z pół roku czytania miałbym zapewnione.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 135  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.