mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 135  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2012, 16:14 
Cytuj  
nowa achaja to generalnie mix paru historii (ktore pewnie sie w koncu zejda) - jest malolata Shen, ktora na ochotnika zglosila sie do cesarskiej armii, czarodziejka Kai, ktora zostaje wyslana z misja w gory przeznaczenia (czy jakos tak) i zaloga polskiej lodzi podwodnej ORP Dragon... :P

tak,tak - Ziemia jest podzielona na pol przez wielkie gory siegajace stratosfery (a technika na polnocnej polkuli to taka wariacja z okolic 2WŚ), do tej pory nikomu nie udalo sie ich przekroczyc i na polnocy mamy "nasz" swiat, a na polodniowej polkuli jest swiat znany z Achai, z zacofana technologia (maja muszkiety) i magia.

statek podwodny jakos przeplywa pod tymi gorami trafiajac na tunel czy cos w tym stylu i znajduje sie w zupelnie nowym swiecie.

moze byc ciekawie, czyta sie ekspresowo (przynajmniej mi), w swieta czeka mnie podroz do Warszawy i z powrotem, to przeczytam calosc na pewno ;)


chamstwo troche,ze ksiazka przez dwa tygodnie jest dostepna tylko w empiku - takie dzialania wykoncza predzej,czy pozniej wiele mniejszych ksiegarn.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

**

Posty: 277
Dołączył(a): 20.08.2011
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2012, 19:35 
Cytuj  
z tym okrętem podwodnym to dali czadu...


_________________
mark24 - inactive.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2012, 15:09 
Cytuj  
http://www.ksiazkimlodziezowe.fora.pl/z ... ,6910.html
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/93447/zelazny-ciern

"Steampunk + dystopia. Wielki Cthulhu poleca(łby. Gdyby mówił). Niezwykła seria łącząca w sobie elementy science-fiction, antyutopii i przebogatej mitologii Lovecrafta. "

Czytal ktos? Bo okladka jakas emo... no i wrzucilem tego linka bo gogolowalem by to wyszukac, a tam jakies forum dla babsztyli :( pewnie coś jak zmierzch ;/


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2134
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2012, 18:04 
Cytuj  
Nie znam książki, ale jako fan Gaimana jak i Lovecrafta trochę polurkowałem i doszedłem z twoich linków do recenzji z takim oto fragmentem:

Cytuj:
To właśnie „Żelazny cierń” rozpoczyna cykl „Żelazny kodeks”, który autorka skierowała do znacznie młodszego grona czytelniczego.

Główną bohaterką jest piętnastoletnia Aoife Grayson, która uczęszcza do Akademii i Szkoły Maszyn w Lovecraft. Niestety już sam fakt, że znalazła się tam dzięki stypendium miejskiemu, oferowanemu każdej sierocie jest wystarczająco upokarzający.


Raczej jakaś teen drama się szykuje : /


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2012, 19:33 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
nowa achaja to generalnie mix paru historii (ktore pewnie sie w koncu zejda) - jest malolata Shen, ktora na ochotnika zglosila sie do cesarskiej armii, czarodziejka Kai, ktora zostaje wyslana z misja w gory przeznaczenia (czy jakos tak) i zaloga polskiej lodzi podwodnej ORP Dragon... :P


No wlasnie, empik mi na twarz plakaty z achaja wrzuca, ale poki kilka osob sie nie wypowie, nie ruszam tego - zniesmaczony bylem 3-cim tomem.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2012, 19:34 
Cytuj  
ja we wtorek kupie to ci dam znac do piatku ale sie nie spodziewam rewelacji ;/

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2012, 11:10 
Cytuj  
Szału nie ma. Czytadło ok ale jak dla mnie raczej tak 3go sortu. Mozna spokojnie poczekac az wyjdzie w wersji elektro. Zazwyczaj łykam książki w dwa trzy dni (w zależności od czasu i grubości) a tutaj jestem w połowie i nie mam ciśnienia na czytanie.


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***

Posty: 535
Dołączył(a): 2.01.2005
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2012, 21:33 
Cytuj  
Polecicie jakies zabawne, pisane z dystansem fantasy? Cos podobnego do Discworld?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2012, 22:49 
Cytuj  
Dobry omen


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***

Posty: 535
Dołączył(a): 2.01.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2012, 18:20 
Cytuj  
Hmm a cos nie Pratchetta?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2012, 20:59 
Cytuj  
Wszedłem do empiku po nowego Eriksona dzisiaj i zaskoczył mnie widok. Banery i stosy czytadła Ziemiańskiego, a Eriksona 2-3 sztuki na pólce.


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 495
Dołączył(a): 18.01.2012
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2012, 22:44 
Cytuj  
archer ale dokladniej szukasz czegoś z precheta czy jak bo ne wiem:) co ci doradzić:)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2012, 23:27 
Cytuj  
Sam jestes kurwa prechet. Pratchett ciemniaku.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2012, 14:31 
Cytuj  
ee nietypowe pytanie, poleci ktos jakas nową i dobrą książke do ekonomii? ;p mialem na studiach jakies ksiazki, ale juz ich nie posiadam, inna sprawa, ze mialy pelno bledow. A chcialbym miec takie cus w chacie ;] Ale bardziej o taki w stylu podręcznika by mi chodziło. Samuelson?

nie do końca o to chodzi co poniżej, ale ciekawe:
http://merlin.pl/Zwierzece-instynkty_Ge ... l#fullinfo


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2012, 17:40 
Cytuj  
Samuleson jest spoko
Możesz jeszcze zobaczyć sobie Begga - 2 tomy, mikro i makro ekonomia.
Sam studiuje ekonomie i powiem Ci,że większość wykładowców powie jedno " tam są błędy" / " ja uważam ,że jest zupełnei inaczej "

Wieć bądz tutaj mądry ;)

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2012, 17:49 
Cytuj  
Gleader napisał(a):
Sam studiuje ekonomie i powiem Ci,że większość wykładowców powie jedno " tam są błędy" / " ja uważam ,że jest zupełnei inaczej "

Wieć bądz tutaj mądry ;)

Przy w zasadzie każdej dziedzinie nauki tak będzie. Nawet w matematyce na odpowiednim poziomie.

Zresztą ekonomia mimo poglądu z ostatnich kilkudziesięciu lat (od którego zresztą niektórzy próbują odchodzić) wcale nauką ścisłą nie jest.
Ma tyle samo wspólnego z naukami humanistycznymi co i ze ścisłymi.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2012, 17:51 
Cytuj  
hehe skads to znam, ale ja mialem ksiazke Rekowskiego, a tam byly bledy typu 7+13=21, zreszta ksiazka byla dosc stara. Begga tez myslalem, ale slyszalem opinie o Samuelsonie, ze lepszy dla osob uczacych sie same, a Begg to dobry do wykladow... tylko nie wiem jak ze swiezoscia informacji, bo mam dosc czytania rzeczy ktore "wyszly z mody". Choc w przypadku ekonomii tp chyba nie powinno byc zle.

A podejscie wykladowcow znam, teraz robie podyplomowke na politechnice. To maja teksty "Ci z Warszawy rozumieja to inaczej" jeszcze lepsze podzial w samym poznaniu "po drugiej stronie Warty" lol ;d


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2012, 19:37 
Cytuj  
Samuelson jest bardziej " przyjemny" i opisuje rynek USA a begg EU / anglie
Ogólnie te ksiązki są po chuju , więcej się chyba nauczyłem oglądając BBC,czytając jakieś gazety tematyczne czy rozmawiając z samymi wykładowcami

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2012, 23:09 
Cytuj  
W sumei cos w tym jest, ale mi chodzi o to bym mial do czego zajrzec by sobie przypomniec jakies teoretyczne zagadnienie, pojecie, definicje... bo na chacie nic sie nie ostalo, bo mialem pozyczone ;)

A z takich poważnych/szkolnych lektur to chce jeszcze przeczytac ksiazeczki tego Pana: http://pl.wikipedia.org/wiki/Eliyahu_M._Goldratt
Cel 1 i 2 oraz Łańcuch krytyczny. Trza troche nadrobic zaleglosci ;)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2012, 08:22 
Cytuj  
Czytał ktoś "Krawedz Czasu" Piskorskiego? Zadre czytało mi sie przyjemnie, a trafiło w moje łapska kilka ksiazek.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 135  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.