mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 135  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 9 cze 2012, 00:16 
Cytuj  
W tym kraju po prostu nie da się dostać książek Hemingwaya.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 9 cze 2012, 10:19 
Cytuj  
No nie ma... http://allegro.pl/listing.php/search?ca ... =hemingway


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 cze 2012, 10:25 
Cytuj  
Chomika pewnie też zamknęli ;)

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 9 cze 2012, 10:29 
Cytuj  
A tak, powinienem sprecyzować:
w tym kraju nie da się dostać w miarę nowych wydań książek Hemingwaya. (pewnie Stary człowiek gdzieś się znajdzie, bo to lektura, ale akurat najmniej mnie interesuje)
Ja jestem burżuj, chce mieć ładne knigi w biblioteczce. Wydania Państwowego Instytutu Wydawniczego albo Biblioteki Narodowej starsze od moich rodziców i prawdopodobnie podjebane z jakiejś biblioteki mnie nie interesują.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 9 cze 2012, 12:23 
Cytuj  
Wydania biblioteki narodowej są akurat jako jedyne "pro" w naszym kraju i biblioteka narodowa nadal wydaje książki. Zawsze myślałem, że książki od nich to właśnie +100 do lansu.

No chyba, że chodzi o to, że półka ma błyszczeć to może jakiś lakier czy coś? 8)

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 9 cze 2012, 14:22 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
Wydania biblioteki narodowej są akurat jako jedyne "pro" w naszym kraju i biblioteka narodowa nadal wydaje książki. Zawsze myślałem, że książki od nich to właśnie +100 do lansu.

Mam tego od zajebania w mieszkaniu i nigdy ich w ten sposób nie postrzegałem :< Pewnie dlatego, że kojarzą mi się z czytaniem chujowych lektur i lekcjami polskiego.
+ 100 do lansu mam dzięki wydaniu Władcy Pierścieni z 81 roku, którego faktycznie nie zamieniłbym na żadne nowsze. Ale poza tym lubię jak książka jest nowa, ładna, pachnąca i z klawą, najlepiej twardą oprawą.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 9 cze 2012, 14:30 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
White Trox napisał(a):
Wydania biblioteki narodowej są akurat jako jedyne "pro" w naszym kraju i biblioteka narodowa nadal wydaje książki. Zawsze myślałem, że książki od nich to właśnie +100 do lansu.

Mam tego od zajebania w mieszkaniu i nigdy ich w ten sposób nie postrzegałem :< Pewnie dlatego, że kojarzą mi się z czytaniem chujowych lektur i lekcjami polskiego.
+ 100 do lansu mam dzięki wydaniu Władcy Pierścieni z 81 roku, którego faktycznie nie zamieniłbym na żadne nowsze. Ale poza tym lubię jak książka jest nowa, ładna, pachnąca i z klawą, najlepiej twardą oprawą.


+100 do lansu to jest to wydanie z 1961 roku. Moj kumpel ma.

****

Posty: 1187
Dołączył(a): 30.03.2006
Offline
PostNapisane: 10 cze 2012, 16:52 
Cytuj  
Szukam jakiegoś dobrego fantasy. Najlepiej takie, żebym siadł i nie mógł przestać czytać... Ostatnio mam posuchę odnośnie literatury bo nie mogę trafić na nic co mnie zainteresuje..

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 cze 2012, 17:50 
Cytuj  
Steven erikson lub george martin przeczytane juz? bo takich czysto fantasy to ciezko o cos dobrego.

klasyki Tigana, ksiazki feista... roger zelazny.

z mniej fantasy Gaiman... Wieki Swiatla Macleoda albo Welin (ten cykl uczta wyobrazni wydawnictwa MAG)... Dukaj.

btw lol
http://www.mag.com.pl/ksiazka-1,2,131,1 ... 4cuch.html
skradziona okladka z gry o tron.

mozesz przejrzec http://katedra.nast.pl/art.php5?typ=5


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2012, 12:38 
Cytuj  
Kroniki Amberu Zelaznego sa naprawde fajne. Osobiscie czekam, az znajde czas, zeby poczytac Eriksona i Feista.

Moglby ktos polecic jakies SF dobre? Od czasu jak przeczytalem Endera i Hyperiona to mam niedosyt.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2012, 13:06 
Cytuj  
China Mieville imo, z nowych i swiezych.
http://katedra.nast.pl/art.php5?id=638 - Dworzec Perdido choćby.
choc trudno sklasyfikowac to troche, moze to jednak bardziej fantasy?

Blade runner, diuna lulz ;d


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 15 cze 2012, 13:52 
Cytuj  
Mirtul napisał(a):
Kroniki Amberu Zelaznego sa naprawde fajne. Osobiscie czekam, az znajde czas, zeby poczytac Eriksona i Feista.

Moglby ktos polecic jakies SF dobre? Od czasu jak przeczytalem Endera i Hyperiona to mam niedosyt.

Peanatema Neala Stephensona. Świetna, ale uprzedzam, że to w zasadzie 1000 stronicowa rozprawa filozoficzna w której fabuła jest głównie pretekstem do spotykania przez bohaterów nowych postaci z którymi mogą się wymienić poglądami.


Ja natomiast czytam Shoguna Clavell'a. Bardzo dobra książka przygodowa, wciąga jak diabli, mimo, że po serialu znam już całą fabułę. No i żadnego upiększania i romantyzowania rodem z Ostatniego Samuraja - japońska kultura jest kompletnie obca i niezrozumiała dla Europejczyka, a samurajowie to skurwysyny mordujący wieśniaków dla przetestowania ostrości nowych mieczy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 cze 2012, 14:18 
Cytuj  
Stephensona chcialem sobie przypomniec wlasnie, mialem gdzies na liscie do czytania, ale zagubilem, dzieki.

heh, jestem ciekaw czy w życiu będę w stanie sięzabrac do tęczy grawitacji ;d
http://teczagrawitacji.ovh.org/?page_id=12
Ponoc cholernie trudna.


_________________
.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 15 cze 2012, 15:19 
Cytuj  
Cytuj:
Moglby ktos polecic jakies SF dobre? Od czasu jak przeczytalem Endera i Hyperiona to mam niedosyt.


Cykl Fundacja Asimova, o ile w hyperionie i sadze endera dobry jest tylko pierwszy tom, to w fundacji wszystkie są bardzo dobre.

chronologia cyklu- każda książka imo na jeden wieczór, mega wciąga i super napisane, jak gra endera. Zresztą nagrody mówią za siebie. To chyba taka klasyka sci-fic.

1951 Fundacja (Foundation)
1952 Fundacja i Imperium (Foundation and Empire)
1953 Druga Fundacja (Second Foundation)
1982 Agent Fundacji (Foundation's Edge)
1986 Fundacja i Ziemia (Foundation and Earth)
1988 Preludium Fundacji (Prelude to Foundation)
1993 Narodziny Fundacji (również jako Korzenie Fundacji) (Forward the Foundation)

achtung, w księgarniach tom "fundacja" jest niby dopiero czwartym tomem, bo rodzina po śmierci autora najęła pisarzy, żeby coś skrobneli w universum. Ja tam polecam zacząć od "Fundacji" tak jak to chciał Asimov.

Z military sci-fiction "placówka basilisk" David Weber

To imo takie książki z ligi A.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 cze 2012, 15:52 
Cytuj  
z military Weber jest ok na poczatku, potem sie rozmydla.
polecam John'a Ringo (we wspolpracy z Weberem) - Imperium Czlowieka, fajne czytadlo.

oczywiscie William Gibson Neuromancer i dalsze czesci.

Orsona Card'a - Saga Cienia

Hamilton - Dysfunkcja rzeczywistosci.


burbon - Akta Caine'a

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 cze 2012, 21:24 
Cytuj  
Ooooo dzieki wielkie, teraz mam z czego wybierac ;]

Na polce w domu juz stoi Peanatema i Pandora's Star Hamiltona, ale troche sie boje tej pierwszej, bo z tego co widze to poczatek bedzie ciezki.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 cze 2012, 05:41 
Cytuj  
Oprócz Webera - bardzo militarne i space operowe SF polecam jeszcze 7 tomowy cykl o Sten-ie - takie przygody oddziału specjalnego w dalekiej przyszlości. Całość wolno się rozwija i generalnie po pierwszym tomie chciałem odpuścić, ale potem jest dużo dużo lepiej.
No i akcje w odwrotności od serii z Harrington Webera są w przeważającej większości na planetach, bo Weber to głównie wojenki w kosmosie.

http://en.wikipedia.org/wiki/Sten_Adventures

****

Posty: 1187
Dołączył(a): 30.03.2006
Offline
PostNapisane: 16 cze 2012, 17:20 
Cytuj  
Zabrałem się za Kroniki Amberu. Pierwszą książkę, wciągnąłem w noc, dzisiaj wieczorem planuję się zabrać za kolejną część. Naprawdę fajnie napisana, mam nadzieję, że kolejne części będą tak samo przyjemne w czytaniu i łyknę je równie szybko... Następne w kolejności jest Prawo Caine'a, choć mam ochotę zabrać się za czytanie dzisiaj, bo pewnie czytanie jednego autora może mnie znudzić.

Ogólnie to dzięki za podpowiedzi z książkami ;)

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 16 cze 2012, 23:46 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Junkier napisał(a):
White Trox napisał(a):
Wydania biblioteki narodowej są akurat jako jedyne "pro" w naszym kraju i biblioteka narodowa nadal wydaje książki. Zawsze myślałem, że książki od nich to właśnie +100 do lansu.

Mam tego od zajebania w mieszkaniu i nigdy ich w ten sposób nie postrzegałem :< Pewnie dlatego, że kojarzą mi się z czytaniem chujowych lektur i lekcjami polskiego.
+ 100 do lansu mam dzięki wydaniu Władcy Pierścieni z 81 roku, którego faktycznie nie zamieniłbym na żadne nowsze. Ale poza tym lubię jak książka jest nowa, ładna, pachnąca i z klawą, najlepiej twardą oprawą.


+100 do lansu to jest to wydanie z 1961 roku. Moj kumpel ma.

No ja się dzisiaj się dowiedziałem, że Księgi Zaginionych Opowieści które pare lat temu bez problemu kupiłem w empiku chodzą na allegro po 600 zł ;o

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 cze 2012, 09:02 
Cytuj  
borboun napisał(a):
Zabrałem się za Kroniki Amberu. Pierwszą książkę, wciągnąłem w noc, dzisiaj wieczorem planuję się zabrać za kolejną część. Naprawdę fajnie napisana, mam nadzieję, że kolejne części będą tak samo przyjemne w czytaniu i łyknę je równie szybko...



nie są. Pierwsze pięć części daje radę, dalsze części to porażka, ostatniego tomu nie dałem rady zmęczyć.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 135  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.