mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 135  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 989
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2006, 19:13 
Cytuj  
aLtar napisał(a):
Zabawne - 3 znane mi osoby, ktore zostaly pochloniete przez tworczosc Pratchett'a (w tym rowniez ja) zaczynaly czytac serie od 'Kosiarza'.


Dodaj do tego równiez mnie :P

***

Posty: 873
Dołączył(a): 19.08.2006
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2006, 11:07 
Cytuj  
No ja zaczalem od Zbrojnych :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2006, 11:26 
Cytuj  
Świat Dysku zacząłem od Blasku Fantastycznego, natomiast Prachetta jako tako zacząłem od trylogii Nomów :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2006, 13:24 
Cytuj  
Czy jest mi ktos w stanie polecic przeklad "Braci Karamazow" Dostojewskiego? Zwykle ta ksiazka ma 544 strony (http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/411779) ale znalazlem tez taki przeklad co ma 916 stron (http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/441867) czy ktos wie skad ta roznica? :p

Obrazek
troche gniotow ale tez troche fajnych ksiazek, co prawda zdjecie robione troche wczesniej i nie ma np. Ojca Chrzestnego ;)


_________________
.

**

Posty: 224
Dołączył(a): 20.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2006, 15:58 
Cytuj  
Kurde, ja też zacząłem od Kosiarza :O

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2006, 16:03 
Cytuj  
A ja zacząłem od Ruchomych Obrazków,a Kolor Magii i Blask Fantastyczny przeczytałem dopiero rok temu. I mogę powiedzieć, że nowsze książki ze Świata Dysku podobają mi się o wiele bardziej niż te pierwsze (klimat był zbyt zakręcony jak na mój gust).


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2006, 18:45 
Cytuj  
Przeczytalem Kolor Magii i musze powiedziec ze to swietna ksiazka kurde jest. Owszem zakrecone i to niezle, ale mi sie to calkowicie podoba( zaliczylem rotfla gdy zweiblumen i dr Rjinswand znalezli sie w "w brzuchu smoka ;p ")


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 359
Dołączył(a): 12.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2006, 23:17 
Cytuj  
"Mity Cthulhu, Tytus Crow" - Brian Lumley.
Jest to seria trzech tytułów: 'Kretochlony' ; 'Przemiana Tytusa Crowa' ; 'Zegar Snow', ktore sa wkladka autora w ten cudowny cykl zapoczatkowany przez H.P. Lovecraft'a. Pozycja must-have dla fanow tego typu ksiazek, niesamowita atmosfera, swietny sposob narracji (w formie pamietnikow, notatek, raportow), ktory sprawia ze historia jest jeszcze bardziej wiarygodna. Na razie jestem w trakcie czytania drugiej pozycji zatem nie mam zdania co do calosci serii, jednak to co do tej pory pochlonalem bardzo mnie usytasfakcjonowalo jako 'glodnego' jakichkolwiek skrawkow inspirowanych tworczoscia H.P.L.

Tytul orginalny to:
"Cthulhu Cycle Deities Novels, Titus Crow/Henri deMarigney"
The Burrowers Beneath (1974) ; The Transition of Titus Crow (1975) ; The Clock of Dreams (1978).

Do nabycia ofc m.in. w empiku - wydawnictwo vis-a-vis 2005 r.


_________________
[ i rooted crap here ]

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2006, 17:47 
Cytuj  
Dana napisał(a):

Co do Space Oper to się nie wypowiadam, a jak chcesz ciężkie scifi to poszukaj w twórczości Artura C. Clarka albo naszego Lema.
.


Dokladnie o cos takiego mi chodzi, z tym, ze Rame juz zdazylem przeczytac, Odyseje kosmiczne za to chyba sa nudne (ogladalem tylko film).
Lem-a czytalem w podstawowce.
Orson-a troche czytalem i tak srednio na pewno nie jest to space opera :/

Ostatnio natrafilem na pana Kevin-a Anderson-a i jego sage of seven suns - czytal to ktos? Okladka wyglada niezle ;)

**

Posty: 268
Dołączył(a): 25.02.2006
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2006, 17:55 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Dokladnie o cos takiego mi chodzi, z tym, ze Rame juz zdazylem przeczytac, Odyseje kosmiczne za to chyba sa nudne (ogladalem tylko film).
Lem-a czytalem w podstawowce.
Orson-a troche czytalem i tak srednio na pewno nie jest to space opera :/

Ostatnio natrafilem na pana Kevin-a Anderson-a i jego sage of seven suns - czytal to ktos? Okladka wyglada niezle


Polecam Pierścień Stephen'a Baxter'a (innych książek z cyklu Xeelee nie czytałem) i serię o Honor Harrington David'a Webber'a.


_________________
Rage RIP.

The rage I release on a page is like a demon unleashed in a cage.

**

Posty: 292
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2006, 19:17 
Cytuj  
Eragon i c.d. Najstarszy
Przeczytasz, zrozumiesz :]


_________________

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2006, 19:50 
Cytuj  
KruPa napisał(a):
Eragon i c.d. Najstarszy
Przeczytasz, zrozumiesz :]

z tego co widzialem
http://katedra.nast.pl/artykul/732/Paol ... er-Eragon/
http://katedra.nast.pl/artykul/733/Paol ... ajstarszy/
zostal tam slabo oceniony ;) wiec wolalem zabrac sie za to co na pewno jest dobre i sprawdzone ;)


_________________
.

*

Posty: 173
Dołączył(a): 28.07.2005
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2006, 14:59 
Cytuj  
Hmm, ja tam wole bardziej fantasy z horrorem zmieszane :wink:
Eragon i Najstarszy to według mnie bardzo dobre książki lecz bardziej dla dzieci do lat 14 :] .
Moimi ulubionymi książkmi sa : Bractwo Skrzydła Nocy, Władczyni Demonów oraz Krwawy księżyc. Wszystkie są autortstwa Geofrey Huntington.

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2006, 15:08 
Cytuj  
A mi sie zajebiscie podoba 'Piesn lodu i ognia Martina', moze nie horror ale fantasy dla ludzi raczej doroslych. Swietna seria, caly czas w trakcie tworzenia:).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2006, 15:31 
Cytuj  
RoozTer napisał(a):
A mi sie zajebiscie podoba 'Piesn lodu i ognia Martina', moze nie horror ale fantasy dla ludzi raczej doroslych. Swietna seria, caly czas w trakcie tworzenia:).

A czytales Uczte dla Wron ?Bo lezy u mnie na polce i czeka na przeczytanie, slyszalem, ze to spadek formy George R.R. (Rzeznika) Martina niestety :/ Obeznie musze skonczyc Łowcow Kości (6 tom) Malazanskiej Ksiegi Poleglych - Stevena Eriksona, tez raczej fantasy dla doroslych, mnostwo smaczkow, ciekawych watkow. jesli mialbym wymienic najlepszych autorow fantasy to dwóch: Eriksona i Martina. Pieśn Lodu i Ognia - super.


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2006, 17:56 
Cytuj  
Uczta dla wron to jakis zart Martina, Highlander wez sobie looknij w 2 tomie na ostatnia strone i przeczytaj co on tam napisal. Nie liczac tego ze po prostu jest jakos takie nudniejsze(slabsze) od wczesniejszych czesci, to jeszcze "okrojone". Juz to ze u nas w 2tomach te ksiazki wydaja to jakos przezyje, ale ze on wszystkiego nie publikuje bo by za duzo do czytania bylo - to juz jest ostre przegiecie. Zawiodlem sie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2006, 11:13 
Cytuj  
No wlasnie czytalem, ze odpuscil sobie pisanie o losach bohaterow, ktore sa znacznie ciekawsze od opisanych z tego jak przegladnalem ksiazke. :har:

Wracajac do Eriksona to on prezentuje ciagle dobra forme, nie widze tendencji spadkowych :) A Łowcy Kosci to jeden z lepszych w serii.


_________________
.

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2006, 12:40 
Cytuj  
Martin juz po porstu nie ... wciaga ta czescia, brak wojny i szybkiej akcji, 'ubicie' wszystkich wartosciowych boahterow, zaprzestanie opisu, starych, szukanie nowych... Troche srednio. U mnie feist stoi na 1. miejscu ze swoimi 10 tomami, po prostu miodne fantasy:).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2006, 13:09 
Cytuj  
z tego co widac Martin zapewne spoczal troche na laurach, moze po slowach krytyki wezmie sie do roboty ;] jak dla mnie to z ciekawych bohaterow to Tyrion, Jon Snow, Davos, Jaime.;)

A Erikson- miodne, mroczne, makabryczne, brutalne fantasy. ;]
niestety Feista nie dane mi bylo czytac a ceny na allegro mnie na razie odstraszaja :/
http://katedra.nast.pl/art.php5?kat=3&typ=5&lit=E

ciekawa pozycja moze byc "Ostatnie Promienie Słońca" -
Guy Gavriel Kay
, kierujac sie nazwiskiem autora moze byc dobre ;]


dla fanow...
Eragon Trailer


_________________
.

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2006, 14:32 
Cytuj  
Ja bym dodal Arye, Catelyn i epizod Brana z rodzenstwem 'zielonych'.

Feista tylko 2 ksiazki mam: adept i mistrz magii, reszta wszystko e booki, nie stac mnie zeby po 250 zlotych wydawac na tom niestety:(.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 135  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.