mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 587 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Następna strona

Co lepsze? Mozilla Firefox, czy Opera?
Opera 23%  23%  [ 80 ]
Mozilla 63%  63%  [ 219 ]
IE 15%  15%  [ 51 ]
Liczba głosów : 350
Autor Wiadomość
*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 15 mar 2006, 16:17 
Cytuj  
Problem w tym ze FF odchudzony i brzydszy chodzi wolniej niz opera ze wszystkimi bajerkami i skinami. Pozatym ff z pluginami ma czesto problemy ze stabilnoscia :< - Wiem bo uzywalem jakis czas, kumpel mnie namowil bym sprobowal zamiast, opery... moze ze 2 miesiace wytrzymalem poczym wrocilem do ukochanej opery ;P

Maci sa trendi bo sa male ladne i proste w obsludze, szczegolnie popularne wsrod kobiet i amerykanow :P

A i japonce je lubia, ale to kraj konsol, oni tez poprostu wola wlaczyc przycisk a nie grzebac sie w piecach :P Mimo ze podoba mi sie osx to i tak wole piece z prostego powodu sam je skladam, modyfikuje, krece i bawie sie w konfiguracji osu, maja to co ja chce by mialy :P Zreszta, wychodzi taniej ;)

ff jest trendi bo jest open source, imo to jedyny powod dla ktorego ludzie sie nim podniecaja :<


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 15 mar 2006, 16:54 
Cytuj  
Ashton napisał(a):
ff jest trendi bo jest open source, imo to jedyny powod dla ktorego ludzie sie nim podniecaja :<

Jak uzywam FF, bo pod opera niektore strony mi nie dzialaja.


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 mar 2006, 19:01 
Cytuj  
Co to znaczy ze chodzi wolniej? Wolno to mi sie strony ladowaly 15 lat temu jak mialem modem 28.800. Od kiedy mam "normalne" lacze to przestalem zwracac uwage na to jak szybko laduja sie strony. To jest po prostu niezauwazalne...

edit;
Uzywam FF bo byl pierwszym browserem z tabami ktory mi sie nawinal. Obecenie cenie go rowniez za pluginy ktore rozwiazuja wszystkie moje problemy...
Czlowiek jak przywyknie to nie ma ochoty nic zmieniac.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 15 mar 2006, 19:10 
Cytuj  
ff jest bardziej zasobozerne niz opera, a jak dorzucisz pluginy to juz w ogole :<


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 15 mar 2006, 19:12 
Cytuj  
Ashton napisał(a):
ff jest bardziej zasobozerne niz opera, a jak dorzucisz pluginy to juz w ogole :<

To prawda. Jak dziobie w WoWa to opisy questow czytam pod opera. Pod FF czasem potrafi mi sie porzadnie zdlawic - do czasu wylaczenia przegladarki. Z Opera nigdy mi sie nic podobnego nie zdarzylo.


_________________
Obrazek

***

Posty: 958
Dołączył(a): 19.06.2005
Offline
PostNapisane: 15 mar 2006, 19:17 
Cytuj  
opera (jedyny mankament to nie obsługiwanie gier online na wp :) )

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 mar 2006, 20:14 
Cytuj  
Ashton napisał(a):
ff jest bardziej zasobozerne niz opera, a jak dorzucisz pluginy to juz w ogole :<

Sorry ale to nie czasy pentium 75 i 16mega ram...
Nie wiem o czym mowisz, ale nigdy takich problemow nie mialem. FF dziala mi szybko, dostarcza to co potrzebuje i jest po prostu wygodny.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 mar 2006, 20:21 
Cytuj  
Mozilla nie jest wolniejsza tylko we wczytywaniu stron, ale przede wszystkim w cofaniu to poprzednio obejrzanych - jest mala ale zauwazalna (i wadzaca uzytkownikowi przyzwyczajonemu do Opery) przerwa pomiedzy kliknieciem przycisku back i wyswietleniem strony.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 mar 2006, 20:59 
Cytuj  
IMHO to kwestia przyzwyczajenia. Najpierw nie moglem odwyknac od IE a teraz od FF.
Przez jakis czas zmuszalem sie do Opery, ale wszystkie te wbudowane wodotryski ktore tu zachwalacie mnie draznily. W FF wszystko co sie dalo wywalilem i dodalem tylko to co uwazam za potrzebne.

Przyznam ze zmienialem conifg FF, i po tych operacjach przyspieszyl i to zauwazalnie. Taka szybkosc dzialnia w codziennym uzytkowaniu wsytarcza.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2006, 11:25 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Ja już wypowiadałem się w innym wątku - Firefox & adblock > all

Podpisuje sie. A co do szybkosci dzialania to ladowanie sie stron u mnie najlepiej wypada w firefox. Chociaz ta przegladarka ma maly feler, czasem zre procka starsznie, pomaga jedynie zabicie procesu.

***

Posty: 906
Dołączył(a): 21.10.2002
Offline
PostNapisane: 17 mar 2006, 11:29 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
SwenG napisał(a):
Ja już wypowiadałem się w innym wątku - Firefox & adblock > all

Podpisuje sie. A co do szybkosci dzialania to ladowanie sie stron u mnie najlepiej wypada w firefox. Chociaz ta przegladarka ma maly feler, czasem zre procka starsznie, pomaga jedynie zabicie procesu.


To nie ff zre procka tylko strony, ktore sa pisane byle jak z masa apletow, flashy, petli itp.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2006, 11:41 
Cytuj  
Calis napisał(a):
To nie ff zre procka tylko strony, ktore sa pisane byle jak z masa apletow, flashy, petli itp.

Penwnie masz racje, chociaz wydawalo mi sie, ze problem czasem pojawial sie na stronie, ktora wczesniej chodzila dobrze.

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2006, 11:50 
Cytuj  
Calis napisał(a):
To nie ff zre procka tylko strony, ktore sa pisane byle jak z masa apletow, flashy, petli itp.


FF tez zre, ma wycieki pamieci niestety, czasami mi FF potrafi zaj... 100+MB ramu, dla przykladu teraz mam otwarte tylko mmoprg i gmaila ff zjada 45mb ale i tak go lubie :)


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

*

Posty: 92
Dołączył(a): 20.02.2006
Offline
PostNapisane: 17 mar 2006, 11:58 
Cytuj  
Fabianek napisał(a):
ma wycieki pamieci
Będzie to poprawione w 1.5.0.2 ~I-połowa kwietnia.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2006, 12:00 
Cytuj  
Ashton napisał(a):
Pozatym ff z pluginami ma czesto problemy ze stabilnoscia :< - Wiem bo uzywalem jakis czas,

Tego akurat nie potwierdzam - ja używam FF od dłuższego czasu (w domu i w "fabryce") i dokładnie raz mi się wywalił, właśnie przez plugin.

Ale u mnie nawet WinXP chodzi już ponad 2 lata bez zwiechów i "blue skrinów" ... :wink:


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 mar 2006, 12:53 
Cytuj  
zderzaq napisał(a):
Ale u mnie nawet WinXP chodzi już ponad 2 lata bez zwiechów i "blue skrinów" ... :wink:

A cóż w tym takiego dziwnego ? Windows XP jest tak samo stabilny jak i inne systemy, MAC-os-X-y czy linuxy.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***

Posty: 826
Dołączył(a): 20.07.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2006, 13:53 
Cytuj  
pocketsizesun napisał(a):
Fabianek napisał(a):
ma wycieki pamieci
Będzie to poprawione w 1.5.0.2 ~I-połowa kwietnia.


ale co mnie to obchodzi, że będzie

memory leaki powinny nie istnieć od pierwszego public release.

nienawidze FF, ale z niego korzystam <- :wtf:


_________________
Shador von Dal napisał(a):
Podpisując się moimi inicjałami głaszczesz moje ego :*

SvD.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2006, 14:43 
Cytuj  
Calis napisał(a):
To nie ff zre procka tylko strony, ktore sa pisane byle jak z masa apletow, flashy, petli itp.

Mi w 90% przypadkow zapycha caly system jak otwieram allakhazam, wiec pewnie jest w tym ziarno prawdy.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2006, 14:55 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
A cóż w tym takiego dziwnego ? Windows XP jest tak samo stabilny jak i inne systemy, MAC-os-X-y czy linuxy.

Zgadza się.
Ale znam osoby które ciągle narzekają na WinXP (zwisy, restarty itp.).


_________________
Obrazek

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 17 mar 2006, 16:20 
Cytuj  
Bo idioci pewnie nie umieja instalowac sterownikow ani uzywac update :<

Do tego pewnie maja jeszcze jednego z pierwszych piratow ktory niedosc ze dziurawy jak powietrze to jeszcze siakies backdoory mial czy inny shit.

Co do windowsow do 95 bylo srednio stabilne. Najbardziej popisal sie 98, ktory byl tak gowniany ze zwiesil sie nawet w trakcie prezentacji, ale second edition eliminowalo afair w uj problemow ze stabilnoscia i byl o niebo lepszy od 95.

Niepamietam jak to bylo z me i 2k bo uzywalem wtedy 98 ;P jednak po wyjsciu xp zapomnialem o czyms takim jak bsod ;D


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 587 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.