mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2012, 13:01 
Cytuj  
Buffchef napisał(a):
omfg ... nie wiem czemu 10 a nie 18 jak stoi TOiP
czemu uparcie twierdzisz ze nie mieli prawa mi naliczyć opłaty? wtf?
Nie denerwuj się. Reklamacja opłaty która została naliczona poprawnie i oddali kasę i jeszcze przeprosili i jeszcze obiecali ze już nie będą.

OK.


_________________
psn

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2012, 13:09 
Cytuj  
denerwuje sie bo ty chyba odpisujesz mi nie czytajac
reklamowalem chujowa infolinie i ze utrudniaja mi rezygnacje z karty


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2012, 13:13 
Cytuj  
Dobra rozumiem już.

Oddali ci pieniądze za kilka miesięcy w formie bonusu/przeprosin za to że musiałeś długo czekać na infolinii.
I tak nie wierze :P


_________________
psn

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2012, 13:14 
Cytuj  
wierzę, że mi nie wierzysz :)


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2012, 13:25 
Cytuj  
Cytuj:
w koncu zadzwonilem zeby zrezygnowac to mnie 15 minut na infolinni powiesili,

Bo nie anulowali ci dlatego ,że na infolinii czekałeś tylko dlatego ,że chciałeś zrezygnować z konta u nich, a widocznie mieścisz się w 'widełkach' takiego klienta ,któremu można anulować opłaty do konta ,żeby go zatrzymać.

Ani to niezwykłe ani tylko u city. Zresztą u wielu usługodawców można dużo wytargować. Choćby u operatorów komórkowych szczególnie jak się ma kilka numerów u niego.

****

Posty: 1375
Dołączył(a): 23.03.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2012, 12:20 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Buffchef napisał(a):
to ja pochwale citi
od tego roku zaczeli mi naliczac 10pln / miesiac za uzytkowanie
w koncu zadzwonilem zeby zrezygnowac to mnie 15 minut na infolinni powiesili, wkurzylem sie i zlozylem reklamacje przez www
na drugi dzien gosc oddzwonil, przeprosil i powiedzial ze juz nigdy nie nalicza mi zadnej oplaty za uzytkowanie
na dodatek kase za te oplacone miesiace zwrocili :)

tzn chwalisz ich bo próbowali cie naciągnąć ?

mbank chwale bo nigdy mi nie powiedzą "a w tej sprawie to jednak musi pan pójść do oddziału" :lol:

kredytowych nie używam - kredytów nie mam i nie planuje 8)

Z tym mbankiem to się mylisz ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2012, 12:30 
Cytuj  
a mają oddział ? ( w warszawie jest ale tam nie można nic załatwić , kasy nie ma chyba wcale)
nie pamiętasz DC jak Mort zablokował sobie listę haseł i załatwił z mbankiem przez telefon z irlandii ?
Ja miałem akcje w sylwestra w górach o 22.00 że bankomat mi nie chciał kasy dać i przez telefon zwiększyłem limit miesięczny (akurat coś tam się nałożyło)

to mi wystarcza :wink: lokat nie mam, kredytu nie mam ot taki ROR


_________________
psn

****

Posty: 1375
Dołączył(a): 23.03.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2012, 20:05 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
a mają oddział ? ( w warszawie jest ale tam nie można nic załatwić , kasy nie ma chyba wcale)
nie pamiętasz DC jak Mort zablokował sobie listę haseł i załatwił z mbankiem przez telefon z irlandii ?
Ja miałem akcje w sylwestra w górach o 22.00 że bankomat mi nie chciał kasy dać i przez telefon zwiększyłem limit miesięczny (akurat coś tam się nałożyło)

to mi wystarcza :wink: lokat nie mam, kredytu nie mam ot taki ROR

Mają oddziały, jak miałem ciut większy problem z nimi to musiałem do oddziału dymać :(

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2012, 12:35 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
a mają oddział ? ( w warszawie jest ale tam nie można nic załatwić , kasy nie ma chyba wcale)


W Gdansku jest. kasy chyba nie ma, ale jest wplatomat.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2012, 12:40 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Deshroom napisał(a):
a mają oddział ? ( w warszawie jest ale tam nie można nic załatwić , kasy nie ma chyba wcale)


W Gdansku jest. kasy chyba nie ma, ale jest wplatomat.
to samo. chyba cały oddział jest po to żeby pilnować wpłatomatu bo wszedłem tam kiedyś i właściwie nie było jasne co można załatwić poza otworzeniem konta


_________________
psn

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2012, 19:15 
Cytuj  
Tak wracając do tematu - znów próbowałem zapłacić kredytówką w tym serwisie i w dalszym ciągu nie działa. Zaraz mnie coś kuzwa normalnie strzeli. Karta działa wszędzie tylko oprócz tego jednego miejsca.

Z customer service dostałem odpowiedzi (dwie bo wysłałem dwa tickety) - ale oba w podobnym stylu. W końcu zapłaciłem za te ordery zwykłą bankomatówką, więc z góry uznano, że już mi karta zaczęła działać.

Chyba jedyne rozwiązanie to zgłosić zaginięcie tej kredytówki, przeboleć te kilka złotych i niech mi wyślą nową. Co za kurwa niekompetencja pełną gębą :/
Niby dogadałem się z klientem, że mogę mu zapłacić paypalem, ale ten serwis działał w systemie escrow więc pod względem bezpieczeństwa był nie do przebicia. Cholera wie jak zareaguje paypal gdy zrobię claima na grubo ponad 1000USD zakładając, że kontrahent może mnie wychujać :/
No żesz kurwa.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2012, 19:21 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
W końcu zapłaciłem za te ordery zwykłą bankomatówką, więc z góry uznano, że już mi karta zaczęła działać


nie bardzo rozumiem to zdanie. normalna karta debetowa normalnie działa do płatności w necie, chyba już każdy bank daje 3 cyfrowy kod na odwrocie.
nigdy nie miałem karty kredytowej, place w necie prawie codziennie (tak jak większość ludzi) karta debetowa


_________________
psn

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2012, 19:34 
Cytuj  
ta z Mbanku nie działa - sprawdzałem.
tej z UK nie chce używać - bo ma strasznie mocne zabezpieczenia antyscammerskie - potem muszę 10min spędzić na infolinii - już przez to przechodziłem.

PS. I znów dzwoniłem na infolinię do Mbanku - poprosiłem by sprawdzili w centrum autoryzacyjnym czy była jakaś transakcja. Nie było żadnego zapytania w ciągu ostatnich 24h..

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2012, 19:37 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Mark24 napisał(a):
W końcu zapłaciłem za te ordery zwykłą bankomatówką, więc z góry uznano, że już mi karta zaczęła działać


nie bardzo rozumiem to zdanie. normalna karta debetowa normalnie działa do płatności w necie, chyba już każdy bank daje 3 cyfrowy kod na odwrocie.
nigdy nie miałem karty kredytowej, place w necie prawie codziennie (tak jak większość ludzi) karta debetowa

W niekórych krajach tzw. "zachodu" są jeszcze tzw. karty bankomatowe które można używać do wypłat z bankomat tylko. Także rozpowszechnione są karty pre-charge (nie połączona z kontem którą trzeba "ładować kasą") ,etc
Debetowe karty te które są najbardziej uniwersalne i łatwe w kontrolowaniu wydatków zaczeły wychodzić np. w USA z totalnej niszy dopiero niedawno. Kody CVV na innych kartach niż pełne kredytówki to nie jest wcale powszechne (no przynajmniej nie było jeszcze parę lat temu nie wiem jak teraz) na 'zachodzie'.

A już 'wypukłe' debetówki które u nas idzie dostać to chyba prawdziwa rzadkość np.w w UK prawda Mark czy mi się tylko źle wydaję?

Też w Polsce był ten rodzaj kart tzw. bankomatowych jakieś 10 + lat temu (sam taką miałem jako pierwszą) ,ale szybko wygineły - i słusznie bo po jaki chuj takie istnieją to nie wiem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2012, 19:45 
Cytuj  
każda debetówka MBANKU ma obecnie CVV - od kilku lat bo już mi poprzednie wymienili a były takie same

znam te karty ładowane ale znudziło mnie że musiałem w mbanku za nią płacić 25zł


_________________
psn

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2012, 20:00 
Cytuj  
Ogólnie większość kart debetowych ma teraz CVV.

Fakt MBank i Inteligo pierwsze wprowadziły ofertę płacenia 'kartą' w necie bez posiadania kredytówki , MBank chyba na początku dawał jakieś e-karty czy coś (nie mam konta w MBank także mówię tylko ze słyszenia) ,a Inteligo po prostu od początku miało CVV na wszystkich bez wyjątku wydawanych kartach.

Teraz to już afaik standard.

Pre-charge - też się w to nie bawię. Zastanawiałem się kiedyś czy sobie nie wyrobić bo jakiś serwisów które przetrzymują mój nr. karty ,ale z dużej ilości takich nie korzystam (w zasadzie obecnie z żadnego ,bo z Amazonu to usuwam po każdej transakcji tak rzadko tam kupuje , żadnego mmorpg wartego opłacania suba też nie ma atm) - także narazie nie czuję potrzeby.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2012, 20:07 
Cytuj  
tak jak piszesz w mbanku najpierw były ekarty czyli takie pre charge chyba.

miałem taką - ładujesz i płacisz online do wysokości srodków, była przezroczysta i nie nadawała sie do niczego innego - nie miała paska magnetycznego nawet. kosztowała 25zł na rok
lądowało się ją szybko (instant) online

nikt mnie nie próbował okraść ze 2 lata to se odpuściłem


_________________
psn


Ostatnio edytowano 25 kwi 2012, 20:08 przez Deshroom, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2012, 20:08 
Cytuj  
Sula - ta moja bankomatówka z UK jest wypukła. Zapłaciłem własnie nią - jak znam życie to znów ticket pójdzie w kosmos bo przecież zapłacone... Cięzko się dogadać z Azjatami - czasami to prawdziwy groch o ścianę.

W Mbanku już "zgubiłem" kartę - niech mi zrobią nową... Jeszcze tak się zastanawiam czy przypadkiem w tym serwisie nie wprowadzono dodatkowych zabezpieczeń. Mój adres jest z UK, karta kredytowa z Polski i może stąd serwis nawet nie próbuje jej autoryzować tylko od razu wywala "credit card not valid" i papa.
Stara mogła działać "z rozpędu" - bo serwisu używam regularnie.
Szkoda, ze nie ma tu żadnego bankowca-informatyka siedzącego w temacie autoryzacji płatności. Z chęcią bym się dowiedział jakie są możliwe przyczyny nie_działania mojej kredytówki.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2012, 20:16 
Cytuj  
To czemu to 'karta bankomatowa' ,a nie 'debetowa' albo 'płatnicza' ,etc skoro jest wypukła i nią płacisz w necie? Poważnie z ciekawości pytam.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2012, 20:34 
Cytuj  
To jest Visa Debit. Ale tutaj to standard, chyba wszystkie karty bankomatowe są debetowe i od razu na start możesz mieć kilkaset funtów debetu. Chociaż najczęściej (na start) masz 0 funtów debetu dozwolonego. A potem Ci tam proponuję podwyższenie limitu.
Dlatego łatwo się tutaj wkopać - bo praktycznie każda karta jest debetówką, i autoryzuje Ci płatności nawet poniżej przyznanego limitu. Wchodzisz na limit niedozwolony, nawet na 1p, a bank w świetle prawa dowala Ci karę na 40-60GBP i zaczyna naliczać kolosalne (bo od limitu niedozwolonego odsetki).

Szczerze mówiąc rozwiązanie z PL - brak kasy - nie ma autoryzacji dużo bardziej mi pasuje.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.