mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 315
Dołączył(a): 23.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 00:09 
Cytuj  
Polaczyc serwery ??? Ludzie powariowaliscie ??? ZOSTAWCIE MOJE CL W SPOKOJU ! I jak by to mialo wygladac ? Polaczycie serwery i pozniej bedzie sobie chodzil po swiecie taki Khernan ktory sie meczyl cztery miesiace zeby byc dosc silny a z nim po swiecie bedzie latal koles ktory na trzy nocki zapuscil makro na SC ??? Albo taki wlasnie Khernan bedzie prowadzil utrymana w konwencji RPG rozmowe z takim np Alkirionem a tu mi jakis koles z SC wyskoczy z lolem albo rotflem i zacznie rzucac buzkami ??? POLACZYC SERWERY ??? Gorszego bluznierstwa nie slyszalem. Pozatym wy se mozecie pomazyc o polaczeniu bo do piet CL nie dorastacie to tak jak by Optimus chcial zrobic fuzje z Microsoftem :grin: A co do tego ze jak CL padlo to gracze poszli do SC to ja powiem tak: sam poszedlem ale po 20 minutach mi sie odechcialo (wole brak ultimy niz ultime na SC) a kilku moich kolegow ma zabawe (do czasu jak CL nie wstanie): w cztery dni se zrobili postacie i sa teraz red i morduja (najgorsze jest to ze nie ma zabardzo kogo mordowac bo srednio siedzi tam ze 20 osob :grin:). GMom z SC zycze powodzenia- popracujcie jeszcze z rok to moze cos bedzie z waszego serwera (hehe chyba drugie OSI :grin:)

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 00:12 
Cytuj  
duzo slow, malo tresci.
poprosze dane. duzo danych.
od kiedy mozemy stawiac, kto zajmuje sie business blanem, ile mozna na tym zarobic, od kiedy zaczynamy.
a nie bajdurzenie...
poza tym, Ice, wiesz dobrze, ze z tych 300 graczy z CL po wprowadzeniu oplat za serwer zostalo by moze 20.
takie sa realia polski.
a gdzie tu szukac 7000 osob.
fakt. cala europa wschodnia (0si zrobilo nawet translator na ruski jazyk) do dyspozycji ... ale ...
ja bardzo chetnie zaczne pracowac dla EA
mysle, ze Szerszen zrobi to samo.
obaj jestesmy otwarci na propozycje.

*

Posty: 50
Dołączył(a): 14.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 00:18 
Cytuj  
poraz kolejny komentarz p. wyspianskiego / hiehi to byl geniusz,/ znow z "wesela"

POETA

Kwita,
nie myslalem ze cos swita,
pani prawie obrazona - ?

MARYNA

czegoz to pan jeszcze szuka ?

POETA

ze nie poszla w las nauka

MARYNA

ktoz sie uczyl ?

POETA

tak wzajemnie:
ja od pani, pani ze mnie.

MARYNA

a na coz mnie tej nauki

POETA / uwaga uwaga to jest final :smile:)/

NA NIC.


koniec cytata.

nie laczcie sie bo nie o to hcodzi. kazdy ma swuj klimat od mienny. kazdy jest dobry.w swoim rodzaju...kazdy ma troche inne wyobrazenie o RPG i widac je w swiatach. "wojna swiatow" do doprowadzi to zjednoczenia a tylko do utwierdzenia sie we wlasniych przekonaniach wiec po co sobie psuc nerwy ??
na koniec znow "wesele" / tym razem zydek/

taka szopka
bo to nie kosztuje nic
potancowac sobie raz:
jeden Sas, drugi w las....

HLVS
panowie.
/ ja wole tak parwde SC/

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 00:22 
Cytuj  
Dokladnie, skoro Polacy maja to w dupie, warto sie zainteresowac cala Europa Wschodnia. I hendryk wierz mi ale znam osoby, ktore by to wszystko trzymaly za dupe. Zreszta, co tu wiele gadac. To byla idea, wy z idei zrobiliscie show aby powiedziec jak najwiecej oprocz dotyczacego tematu.

**

Posty: 315
Dołączył(a): 23.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 00:23 
Cytuj  
Sorry moze troche za ostro sie wyrazilem, ale tak to wlasnie wyglada z mojego punktu widzenia- gram na CL bo chce CL a nie jakiegos innego shardu czy polaczonych shardow. Mozecie se laczyc i 100 shardow byle zostaly zasady z CL :grin: A teraz z innej beczki- takie zrobienie oficjalnego polskiego serwera zatwierdzonego przez OSI oczywiscie wiazalo by sie z placeniem za gre na nim ?

**

Posty: 249
Dołączył(a): 14.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 00:26 
Cytuj  
No i to jest wlasnie to. Juz nie chodzi nawet o to czy wspolpraca zacznie sie pomiedzy ludzmi ktorzy zajmuja sie administracja tymi serwerami ale popatrzcie jak sami gracze, sa do siebie nastawienie. Stworzenie oficjalnego serwera nie bylo by az takie trudne, gdyby nie przeswiadczenie ktore ma duzo ludzi "Moje jest najlepsze i przy tym zostane", jak ktos ma obiekcje do "czegos" to nawet jak to "cos" jest lepsze to i tak jest gorsze.

**

Posty: 315
Dołączył(a): 23.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 00:27 
Cytuj  
Cytuj:
2001-12-29 00:12, Toll napisał:
duzo slow, malo tresci.
poprosze dane. duzo danych.
od kiedy mozemy stawiac, kto zajmuje sie business blanem, ile mozna na tym zarobic, od kiedy zaczynamy.
a nie bajdurzenie...
poza tym, Ice, wiesz dobrze, ze z tych 300 graczy z CL po wprowadzeniu oplat za serwer zostalo by moze 20.
takie sa realia polski.
a gdzie tu szukac 7000 osob.

Ehh stary jak ty chcesz na tym zarabiac to wogole idz sie wypchac... Jasne ze z 300 osob zostanie 20 albo i mniej jak wprowadzicie oplaty bo PO CHOLERE MAM PLACIC JAK MAM DARMOWE I DOBRE CL ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 922
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 00:27 
Cytuj  
Cytuj:
2001-12-29 00:23, Khernan napisał:
...
A teraz z innej beczki- takie zrobienie oficjalnego polskiego serwera zatwierdzonego przez OSI oczywiscie wiazalo by sie z placeniem za gre na nim ?

Tak


_________________
I wish to place a trash barrel~

***
Avatar użytkownika

Posty: 927
Dołączył(a): 26.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 00:31 
Cytuj  
Ok zatem znam teraz stanowiska wszystkich stron. W przyszłości będę wiedział w razie czego do kogo uderzyć:). Jeszcze jedna uwaga co do liczebności CL. Moim zdaniem 300 to trochę za mało, a prawdziwa ilośc graczy oscyluje w okolicy 550-600. Wyliczenie moje wnioskuje z max ilości osób zalogowanych naraz na serwer z uwzgl. sredniego % osób aktywnych na raz na serwerach gier mmog oraz ilości osób zarejestrowanych na tym forum. Tak czy siak warto by ktośik z ekipy Cl przyjrzał się aktywności kont których podobno jest ponad 2500 (chociaz problem ten dotyczy zapewne wszystkich 3 serwerów). W świetle nieograniczonych możliwości otrzymania nowych kont jakiekolwiek ograniczenia co do max ilosci postaci nie mają bowiem sensu. No ale to już nie moja sprawa. I którka ostatnia notka co do słów Ishtar - jednak mylisz się. Chcesz to wierz, nie to nie :razz:.


_________________
Peace is a lie. There is only passion.

*

Posty: 50
Dołączył(a): 14.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 00:31 
Cytuj  
panie kherman, nie uogulnij bo ludzi krzywdzisz. jest sporo ludzi ktorzy na SC graja powiedzmy laemrsko. bez klimatu ale sa tez postacie ktorzy wiedza o co tak parwde chodzi. i nie mow o tym jakie piekne i klimatyczne rozmowy sie prowadzi na CL bo tam macie maly terroryzm nazwijmy to. a tuttaj /sc/ mamy wolnosc szlachecka....

**

Posty: 315
Dołączył(a): 23.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 00:32 
Cytuj  
Pozatym nie mozecie miec za zle ekipie CL ze nie chca z wami sie laczyc, ja sie im wcale nie dziwie bo wasze koncepcje serwera sa rozne. Pozatym nikt z ekipy CL nie trwa w przekonaniu ze to ich serwer jest najlepszy tylko ze to jest ICH serwer na ICH zasadach i to jest ICH koncepcja, wiec po cholere maja sie laczyc ? Tym bardziej ze to ICH serwer sposrod tych 3 przyciaga najwiecej graczy. Zazdroscicie im i tyle.

**

Posty: 315
Dołączył(a): 23.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 00:35 
Cytuj  
Dobra moze i tak, moze sa na SC ludzie ktorzy sie wczuwaja w klimat, i moze kogos tym stwierdzeniem "skrzywdzilem" wiec przepraszam. Ale tak samo ty krzywdzisz ekipe CL mowiac ze panuje tam terror. Bo po ja tego terroru przez 4 miechy prawie nie odczulem, owszem zdazylo mi sie pojsc do paki za glupie niezgodne z etykieta slowo, ale NIC mi sie z tego powodu nie stalo, a klimat gry jest przez to lepszy.

**

Posty: 249
Dołączył(a): 14.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 00:37 
Cytuj  
Khernan wez poprawke na to ze CL bylo pierwsze, a przyzwyczajenia sie ciezko przelamuje.

**

Posty: 315
Dołączył(a): 23.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 00:38 
Cytuj  
A skoro panowie z SC i DZ tak bardzo wieza w to ze da sie cos takiego zrobic to do szczescia im ekipa CL nie potrzebna i sami sobie napewno poradza w laczeniu swoich serwerow. Moze wtedy bedziecie stanowic jakas konkurencje :smile:
Dobra milo sie gadalo ale trzeba isc cos innego porobic. Dobranoc i powodzenia zycze. (a ja przy swoim CL i tak zostaje :smile:)

*

Posty: 167
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 00:41 
Cytuj  
Chcecie odpowiedzi "ludzi z CL".
Moze ja wypowiem sie w swoim prywatnym imieniu.
Patrzac na ten "szczytny projekt" widze jedno - pieniadze... chec zysku zwiazanego z utworzeniem Oficjalnego Servera Ultimy Online w Polsce - ja umywam rece - nigdy nie chcialem czerpac korzysci materialnych w zwiazku z tym co robie/ czego nie robie na CL.
Druga sprawa - osoba Ice'a/Melaniusa - mozecie nazwac mnie debilem, czy czym tam chcecie. Pewnych faktow nie da sie "ot tak" wymazac z pamieci - nie jestem w stanie zaufac temu czlowiekowi - zapytacie dlaczego? Juz Ice dobrze wie dlaczego... moze lepiej zeby postronne osoby widzialy mnie jako tego "buntownika" nizli wiedzialy jakimi wartosciami kieruje sie Ice, co juz niejednokrotnie zaprezentowal uczestniczac przy wspoltworzeniu CL'ki.
Jest jeszcze pare osob, z ktorych podejsciem do zycia nie jestem w stanie sie zgodzic - ich zmiennosc nastrojow / mowienie / pisanie "jak im wiatr zawieje" mija sie z moim widzeniem swiata - nie mowie o zmiennosci podejscia do tematu, a wrecz o popadaniu w skrajne, jakze przeciwstawne sobie nawzajem, zdania.

***
Avatar użytkownika

Posty: 927
Dołączył(a): 26.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 00:44 
Cytuj  
Aha jeszcze jedna kwestia - bo ktos tam wspomniał iż za grę Cl miała być pobierana opłata. Więc wyjasniając ten mały aspekt z tego co jeszcze za starej ekipy ustalano była taka propozycja aczkolwiek nie miała byc to żadna opłata lecz dobrowolna i nieobowiązkowa składka na rozbudowę serwerka , którą zresztą wiele osób gotowych było wpłacić. Wpłacenie tej składki nie miało byc warunkiem dostepu do serwera. Pomysł ten był spowodowany sypaniem sie CL na FreeBSD i małą ilościa RAM oraz słabowitym prockiem. To tyle gwoli wyjasnienia - jak ktoś chce to potwierdzić pogadajcie z Malcolmem z Ekipy CL.

_________________
Ultima Online Polska
http://www.uo.imgroup.com.pl
MmogSpot - Polski Portal Gier Online
... when the dream became true ...

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: IcE dnia 2001-12-29 00:51 ]</font>

*

Posty: 185
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 00:44 
Cytuj  
Zasady na CL-u sa fajne, ale kiedys zajmujacych sie tym shardem osobom sie to znudzi/beda zmuszeni zajac sie utrzymaniem rodzin/. Dotyczy to tez zajmujacych sie innymi shardami.
Jedyne rozwiazanie na dluzsza mete, to polski platny shard. Przeciez miesieczna oplata to tylko rownowartosc zgrzewki piwa... .
Czytam wszystkie posty z tego forum i gdyby Ci wszyscy doswiadczeni gracze w UO zamiast nawzajem sie wyzywac, zaczeli wspolpracowac, to ... .
Nie ma o czym mowic - takie sa nasze polskie realia, niestety :sad:.

***
Avatar użytkownika

Posty: 922
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 00:49 
Cytuj  
Z tego co czytam to wnioskuje, ze plan Ice'a wyglada tak..
Polaczyc serwery - dopracowac na nich mechanike gry, itd. Tak aby wszystkim/wiekszosci graczy to odpowiadalo.
Majac X graczy, mialby podstawe do rozmow z OSI. Jakby dobrze poszlo - doliczajac graczy z krajow europy wschodniej, aktualnych graczy OSI chetnych na taki serwer to moze powstaloby cos w tym kierunku. Ice zbierze wszystkie laury :wink: ale to juz mniej wazne.
Tylko pozostaja problem
Na moje oko <20% z X mogloby placic za granie na OSI. Nie wiem jaka wiarogodosc miala by "lista" graczy serwera, nawet sporego, na emulatorze. Emulator = darmowe granie.

Tak jak Dziadu napisal - tutaj chodzi tylko o pieniadze. Tylko watpie czy ten plan ma jakiekolwiek szanse.

Wielu graczy OSI z Europy (kontynentu :wink: ) chcialo europejskie SP (dla niewtajemniczonych SP ma duzo inne zasady niz inne shardy OSI). Gracze - ich aktualni klienci zostali olani. Za to powstaje azjatyckie SP ale wiadomo jaka tam populacja :wink:


_________________
I wish to place a trash barrel~

*

Posty: 153
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 00:50 
Cytuj  
Ice do ilosci... jest to ograniczenie wcale nie systemowe. Ale ma na celu, aby gracz mając tylko dwie postacie bardziej się do ich gry przykładał bo inaczej po co mogę, przecież zrobić kolejna... i kolejną i potem 5 biegać...
Widzę, że temat ma teraz szansę się zakończyć lub się rozwinąć w nieskoczność. I mam nadzieję, że raczej się skończy. :smile:

Kherman: Proszę, nie wypowiadaj się w takim tonie. Nikt nie ma na celu skłócenia ekip polskich shardów, bo właśnie to może wyjść im na złe. Gracze grający na wielu shardach zaczną się kierować np. sentymentami. Taka atmosfera wrogości raczej nie sprzyja. Myśmy ze swojej strony wypowiedzieli się, jeżeli chodzi o połączenie się serwerów. Wolimy pozostać sami, w takiej formie, w jakiej aktualnie jesteśmy (plus te zmiany z kilku kolejnych nocy).


_________________
Wojciech "hendryk" Sienkiewicz
cd /../hendryk/wolny_czas
rm *

*

Posty: 167
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 01:03 
Cytuj  
Cytuj:
2001-12-29 00:44, IcE napisał:
Aha jeszcze jedna kwestia - bo ktos tam wspomniał iż za grę Cl miała być pobierana opłata. Więc wyjasniając ten mały aspekt z tego co jeszcze za starej ekipy ustalano była taka propozycja aczkolwiek nie miała byc to żadna opłata lecz dobrowolna i nieobowiązkowa składka na rozbudowę serwerka , którą zresztą wiele osób gotowych było wpłacić. Wpłacenie tej składki nie miało byc warunkiem dostepu do serwera.

A co z Twoimi dwoma propozycjami wprowadzenia oplat za CL??? Nie badzmy tacy wybiorczy w tym co piszemy...

Cytuj:
Pomysł ten był spowodowany sypaniem sie CL na FreeBSD i małą ilościa RAM oraz słabowitym prockiem. To tyle gwoli wyjasnienia - jak ktoś chce to potwierdzić pogadajcie z Malcolmem z Ekipy CL.

Jaki sens ma rzucanie pomyslu takiego, skoro wtedy doskonale wiadome bylo ze POL na Unixach/Linuxie sam w sobie sie "sypie" bez wzgledu na to, czy sprzet ma 1GB Ram'u czy tez 2 GB...
I nie mowie o czasach, gdy Malcolm byl w ekipie (tzn czasach gdy mial "przerwe" :smile: ), a o tym, kiedy dwukrotnie, powtarzam, dwukrotnie proponowales wprowadzenie miesiecznych oplat za CL...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.