mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1345 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 68  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 sie 2011, 17:10 
Cytuj  
Osobiscie nie zauwazylem jeszcze zadnego happy ani unhappy endu w Song of Ice & Fire ;] Byly tylko endy.

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 sie 2011, 18:35 
Cytuj  
Neonin napisał(a):
Btw ile jeszcze tomów ma wyjść?

I pytanie dla tych którzy przeczytali Dance with the dragons - jestem mniej więcej w połowie czytania i jak na razie zawód - imo tylko tyrion trzyma "poziom" reszta średnia. A jak u was wrażenia po przeczytaniu całości?


Trzyma poziom... Uczty. No, może jest o klasę wyżej ale Nawałnicy Mieczy nadal do pięt nie dorasta.
Tak jak napisałeś, głównie Tyrion podtrzymuje zainteresowanie całością, aczkolwiek dla mnie rozdziały Theona były chyba najbardziej chorą rzeczą jaką przeczytałem kiedykolwiek co samo w sobie było interesującym doświadczeniem. Nowe POV'y całkiem fajne poza jednym, którego równie dobrze mogło by nie być wcale bo ostatecznie nic w całej książce nie wniósł.
Jest trochę Aryi, Jon przestaje być emo, są też ciekawe momenty nie związane z żadną z głównych postaci- ogólnie nie jest źle ale jest pewien niedosyt po tak długim okresie oczekiwania.

Mirtul napisał(a):
Osobiscie nie zauwazylem jeszcze zadnego happy ani unhappy endu w Song of Ice & Fire ;] Byly tylko endy.


Tywin miał shitty end :wink:


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

**

Posty: 446
Dołączył(a): 20.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 sie 2011, 19:54 
Cytuj  
Całość spokojnie dalej trzyma jakiś tam poziom.
Może to wina tego, że około połowa książki dzieje się równolegle z Ucztą, ale trochę czuć nieodsyt i oczekiwanie na końcówkę, która jak zwykle nadrabia (znowu cliffhangery i jeden mega mocny moment :)). Tyrion - widać, że ulubiona postać autora, Theon ciekawy, Jon na swój sposób również, Dany - rozczarowanie, inne postaci - sporadyczne epizody, ale mało się dzieje (jedynie Bran i Cersei na plus). Jeden nowy POV faktycznie też jakby na siłę, za to inne nowe całkiem ok i spory potencjał na przyszłość. No jest się czym jarać i snuć teorie przez następne x lat.
Po przeczytaniu całości ma się wrażenie, że dopiero teraz zacznie się rozpierducha (ale chyba tak było z każdą częścią :P).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 9 sie 2011, 08:10 
Cytuj  
Mając na uwadze tempo pisania boję się czy Martin będzie żyć wystarczająco długo aby dokończyć co zaczął.
Jest jakieś info kiedy kolejny tom?

Po polsku pierwsza część (tak znów dzielą na 2 tomy) ma wyjść listopad - grudzień (czyli jak na Polskę szybko) część druga na wiosnę 2k12


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 18 sie 2011, 00:23 
Cytuj  
Jestem na nawałnicy mieczy. Wsiąkłem kompletnie, wszystko zgrabnie i pięknie wykreowane.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 sie 2011, 07:59 
Cytuj  
No i chuj skończyłem Dance with the dragons. Spory niedosyt po tylu latach czekania. I jeszcze ten fail z Jonem. Pewnie ta ruda suka i tak go "przywróci" ale i tak moim zdaniem fail.
Jedyny plus całej książki to jak zawsze Tyrion. Reszta średnia niestety. No nic za 5 lat kolejny tom to zobaczymy jak to bedzie ;)


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2011, 09:04 
Cytuj  
kurwa, teraz i ja nie moge zagladac do tego tematu... no kuźwa no Neonin mendo ;p


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 sie 2011, 09:23 
Cytuj  
Temat jest - dla tych co PRZECZYTALI - sory ;p


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 22 sie 2011, 10:11 
Cytuj  
Ej, nowa ksiazka pod koniec roku ma byc, nie? Bo wersja Inglisz juz wyszła?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 sie 2011, 11:19 
Cytuj  
Angielska jest od początku lipca. Pierwsza część polskiego tłumaczenia (bo znów podzielili na 2 tomy) pod koniec roku ma być.


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2011, 23:26 
Cytuj  
Najlepszy z całego threada jest Kasję, który ani razu nie skalał swojego posta nazwą z polskiego tłumaczenia sagi (pomimo, że większość z pewnością dobrze zna) po to, żeby pokazać jakim jest pr0 purystą i czyta w oryginale tylko (i nawet może nie wie że jest tłumaczenie) ;D

Ja jakieś dwa tygodnie temu skończyłem ostatni wydany w tłumaczeniu tom i jestem pod wrażeniem. Nie pamiętam, żeby jakąś sagę mi się tak dobrze czytało od czasów Wiedzmina.
Czekam na tłumaczenie kolejnej książki bo uważam, że jest bardzo dobre. o/

Za to Lód Dukaja czytam w oryginale o/


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2011, 23:42 
Cytuj  
Pierwszy tom czytalem w tlumaczeniu (i tyz uwazam, ze jest dobre) : P

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2011, 00:00 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Za to Lód Dukaja czytam w oryginale o/


Ja czekam az na polski ktos przetlumaczy;]
Albo potne na 3 czesci bo mnie wkurwia trzymanie 15 kilo papieru w rekach.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2011, 17:00 
Cytuj  
Obchodziłem to szerokim łukiem przed erą kindle. Teraz noszę całą pieśń lodu przy sobie, żeby pofapować trochę nad opisami brienne jak mnie najdzie chęć.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2011, 08:31 
Cytuj  
tru dat era kindle ftw :)


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2011, 07:37 
Cytuj  
Mi się wydaję że Martin Starków nie lubi... być może są zbyt prostolinijni?
http://www.youtube.com/watch?v=t0xu7P-zzsk

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2011, 20:19 
Cytuj  
Nie przegladalem watku w poszukiwaniu jakiego info, ale... Mozna u nas w rozsadnej cenie dostac ksiazki w oryginale? A jezeli nie to czy, np. takie cus byloby oplacalne?

http://www.amazon.co.uk/gp/product/1780 ... e=&seller=

**

Posty: 446
Dołączył(a): 20.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 16:39 
Cytuj  
Biorąc pod uwagę, że to zestaw w miękkiej oprawie to nie... wychodzi jakieś 300zł, a nawet na empik.com taki zestaw złożysz za około 200zł.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 16:49 
Cytuj  
Gokulo napisał(a):
Nie przegladalem watku w poszukiwaniu jakiego info, ale... Mozna u nas w rozsadnej cenie dostac ksiazki w oryginale? A jezeli nie to czy, np. takie cus byloby oplacalne?

http://www.amazon.co.uk/gp/product/1780 ... e=&seller=


ja dwie 1wsze czesci z tego linka kupilem w empiku za 29pln szt bodajze, ale nie wiem czy nie byla to "promocja"

dodam ze jakosc tego wydania jest słaba nawet jak na wyspiarskie standardy, otoz schodzi folia z okladki co jest brzydkie :(


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 17:22 
Cytuj  
Samadam napisał(a):
Biorąc pod uwagę, że to zestaw w miękkiej oprawie to nie... wychodzi jakieś 300zł, a nawet na empik.com taki zestaw złożysz za około 200zł.


O thx. Widzisz nawet nie popatrzylem, ze w empiku sa org wersje.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1345 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 68  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.