mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3913 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 196  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 652
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2014, 14:37 
Cytuj  
nie chodzi o całą drukarke tyko o części zamienne
mi w drukarce pękło małe koło zębate (zwykły plastik pewnie obliczony żeby pękł po iluś cyklach) - nie do dostania, naprawic sie nie opłaca - nowa 200 zł,

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2014, 18:06 
Cytuj  
Hehehe. Ludzie będą drukować drukarki. W tedy to sie rozkreci na dobre i watpie zeby jakie kolwiek lobby zdołało to powstrzymać.
Jeśli uda im sie to prawnie zastopowac, to takie drukarki zejda do podziemia, albo beda uzywana na masowa skale w afryce tudziez innych arabow.

Jedyna "korzyscia" jaka z tego wyjdzie, to ze zachod ktory najpewniej beda takie glupoty probowal robić, poraz kolejny cofnie sie w rozwoju i wyprzedza go murzyny.
No ale ja od elity trzymajace wladze, nie spodziewam sie patrzenia w przyslosc i robienie czegos innego niz szukania sposobow na zatrzymanie tej wladzy.

Cytuj:
Sula - takie drukowanie sie po pierwsze nie oplaci. Robicie z igly widly. Jakas podstawowa drukarka HP-ka to koszt 200zl. Zalozmy ze chcemy sobie ja wydrukowac bo mamy printera 3D. Tak na oko kilkadziesiat elementow plastikowych, kilkadziesiat metalowych + elektronika, kable. Owszem hobbystycznie mozna poswiecic kilka miesiecy i pokusic sie o skopiowanie HP-ka. Ale nie wyobrazam sobie jak na tym ma stracic HP.
Inna sprawa to produkcja dildosow czy figurek - ale to z koleji od zawsze byl rynek niszowy/hobbystyczny wiec nic sie zmieni.

Wogole nie bierzesz potencjału tej technologii. Narazie, do zastosowań domowych, to dopiero raczkuje.
Ale juz teraz druku 3d uzywa sie do drukowania elementów stalowych, prototypow etc. Mozna sobie bron wydrukowac.
Bardziej zaawansowane urzadzenia nie musza drukowac pojedynczych czesci, moga tworzyc bardziej skomplikowane zespoły.

Ergo, po co masz np. kupować kubek, skoro mozesz sobie w internecie znalesc odpowiedni projekt i go wydrukowac ?
Tu niechodzi o to, co sie w stanie w przeciagu 5 lat, ale o najbliższe 50.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2014, 21:47 
Cytuj  
3D to przyszłość przez duże pe imho. Ale myśle że raczej to wszystko pójdzie raczej w kierunku drukowania w "drukarni" z własnego projektu.
Ja naprzykład drukrake zwykłą w domu mam ale niechce mi się tuszu zmienić więc wysyłam na maila do "drukarni" i odbieram, koszt ten sam.
A ta akcja z drukowaniem domu za 5000$ to mega opcja choćby z tego względu że jak stawiasz tak to nie musisz się martwić że cie "majstry" na cemencie przycinają :] vide budowa polskich dróg.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2014, 08:22 
Cytuj  
iniside napisał(a):

Ergo, po co masz np. kupować kubek, skoro mozesz sobie w internecie znalesc odpowiedni projekt i go wydrukowac ?
Tu niechodzi o to, co sie w stanie w przeciagu 5 lat, ale o najbliższe 50.



Proste. Bo jest taniej i jest mniej zachodu.
Sorry, ale nie wmówisz mi że linia technologiczna trzaskająca 1000 takich kubków na minutę jest droższa w produkcji jednej sztuki od drukarki 3D.

Owszem można się pokusić o wydrukowanie takiego kubka bo każdy będzie mógł go sobie zaprojektować w jakimś programie 3D i wcisnąć klawisz PRINT w 10min i koszt wyjdzie na podobnym poziomie (zakładam, że materiał będzie kosztował te 5zł). Ale już bardziej skomplikowane rzeczy? Tak jak pisałem zabawa dla hobbystów. Jakoś nie widzę siebie siedzącego przed kompem 2 tygodnie by córce wydrukować nowy zestaw klocków lego który w sklepie kosztuje 50zł. Bo w 2 tygodnie to ja zarobię dużo więcej niż 50zł, a do tego sam materiał (kolorowy) pewnie będzie kosztował podobne pieniążki.

Dalej podtrzymuję zdanie - to sprzęt dla hobbystów, amatorów dłubania z wielkimi zasobami wolnego czasu. Ja polecam takie coś: http://allegro.pl/zestaw-dlut-do-rzezbi ... 84182.html. Po co kupować, jak można sobie wystrugać? I nie ma DRMów!

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2014, 08:33 
Cytuj  
To wszystko zależy jak się to rozwinie. Koszt jednostkowy przy masowej produkcji jest mały ale gdy np. robisz cos dla siebie i jest to stosunkowo proste to kosztu nakładu swojej pracy nie liczysz, chyba, że jednak będzie to dość uciążliwe, albo sam druk drogi i trudniejsze w obsłudze i jaki będzie stopien zaawansowania (ograniczenie co do tego co mogę druknac). Ale dochodzą tez inne kwestie, by kupic kubek musisz po niego isc albo poczekać az przyjdzie przesylka itp.

Drukarnie tez drukują masowo a jednak każdy ma zwykla drukarke w domu. Wszystko zależy czy otrzymamy kiedyś "personnal 3d printer" czy tez nie, ale imo raczej tak.

Mysle, ze spora rzesza ludzi co rzeźbila w jakiś autocadach będzie w stanie sobie poradzić z czyms bardziej zaawansowanym.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2014, 09:11 
Cytuj  
Ale ja nie twierdzę, ze personal 3d printer nie zagości w co drugim domu. Bo zagości.
Ja się tylko nie zgadzam z tym, co piszecie, że nikt nie będzie nic kupował tylko sobie drukował. Bo ma być dużo taniej i mniej zachodu.
Bez przesady.
Nie bedzie ani taniej - bo sorry ale plastikowy kubek to kupisz na każdym bazarku już teraz za śmieszne pieniądze i drugi dostaniesz gratis. Z zachodem czy czasochłonnością to dyskusyjne - materiał do drukarki trzeba będzie skądś zamówić. To może lepiej zamówić kubek? Wyjdzie taniej i tak samo szybko ;)

Inna sprawa hobby - kolekcje figurek, kolekcje samochodów, modele do sklejania (plastikowe), itd. itp. Do tego taka drukarka będzie nadawać się świetnie. Pewnie przyciągnie to o wiele więcej osób niż dłubanie w drewnie dłutkami. Bardziej przystępne.

Czy sprzedaż książek jakoś ucierpiała po spopularyzowaniu drukarek? Mi się wydaje, ze ani trochę.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2014, 09:53 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Czy sprzedaż książek jakoś ucierpiała po spopularyzowaniu e-booków? Mi się wydaje, ze tak.


Fix'd

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2014, 09:56 
Cytuj  
ksiazke i ebooka wydaje to samo wydawnictwo, wiec tutaj raczej nic nie cierpi.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2014, 10:07 
Cytuj  
Cierpi dysproporcja. Od momentu pojawienia się e-booków, sprzedaż książek spada - może nie drastycznie ale systematycznie - tak samo nowe media vs stare media. Gazeta.pl czy inne onety vs. wyborcza czy kurier. A jaki efekt? Wcale nie trzeba na tym tracić.

Tak samo przykład Gutenberga, systematycznie odbieral pracę tym co zajmowali się przepisywaniem książek ręcznie. Cena książek drastycznie spadła i można powiedzieć, że to był gwóźdź do trumny średniowiecza.
Ja bym się nie martwił tym, że wiele spółek na tym ucierpi. Bo te co się dostosują do nowych warunków i/lub rozszerzą działalność pewnie i dorobią niezłe pieniądze.

Plus mamy lenistwo populacji. Już marek przedstawił, że pierdolić się z jakąś rzeczą wartą 50zł nie ma zamiaru.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2014, 10:14 
Cytuj  
sprzedaz ksiazek spada, glownie przez to, ze sa w chuj drogie.
ebooki czesto mozna kupic w promocji/przedsprzedazy po atrakcyjnej cenie.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2014, 10:18 
Cytuj  
No to efekt ewolucji technologicznej.
Wyobrażasz sobie, studenta w 90r, przeglądającego książkę i robiącego kolorowe podkreślenia bez niszczenia swojej książki /lub kopiowanie fragmentu do schowka i to jeszcze za mniejszą cenę? :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2014, 10:22 
Cytuj  
nie do konca wiem o czym piszesz, ja opieram sie na wlasnych doswiadczeniach - kupuje coraz mniej ksiazek papierowych bo sie po prostu nie oplaca.
pomimo tego, ze bardzo lubie je zbierac.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2014, 10:36 
Cytuj  
Chodzi o to, że pomimo zmniejszenia sprzedaży klasycznych książek - wydawnictwa i tak utrzymały marżę - brak produkcji i logistyki.
Ucierpieli logistycy i produkcja książek.
Zyskał odbiorca - masz tanśzy dostęp tak?

To samo będzie z drukarkami. Ucierpią firmy zajmujące się produkowaniem prostych zamienników i/lub produktów z tworzyw które używa drukarka. I tu teraz pytanie, kto najbardziej? Ja myślę, że to i tak najbardziej odbije się na chinach. Głupią barbie będzie można przemysłową drukarką 3d robić - zatrudniając jednego operatora na jedna linię produkującą na każdy element lalki + assembly team.

A wersja personal? Phi skończy się na zajawce ludzi, którzy ją kupili a jej potencjał będzie używany właśnie do dildo, kubków, desek klozetowych itp.
Mały % ludzi tak na prawdę będzie tego używać do zaawansowanych rzeczy.

EDIT: Hipsterzy będa mogli drukować sobie co tydzień nowe oprawki :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2014, 10:42 
Cytuj  
Myślę ze lenistwo i spadająca wiedza u przeciętnego szarego człowieka spowoduje że drukarka 3D nie będzie popularna rzeczą, przecież w pewnym momencie osiągnęliśmy poziom taki że można sobie poskładać kompa w domu z elementów elektronicznych, nawet obwody drukowane zrobić, jednak czy wielu to obecnie robi czy idzie do sklepu po gotowce dużo tańsze ?

W przyszłości taka drukarka 3D zapewne dla większości będzie takim samym problemem jak programowanie nagrywania w magnetowidzie dawniej.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2014, 11:37 
Cytuj  
ale czesc rzeczy zmieniaja najzwyczajniej w swiecie lobbysci.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2014, 12:17 
Cytuj  
Te drukarki to jest przedmiot przyszlosci. Patrzenie na niego naszymi kategoriami jest bez sensu. W tej chwili to tylko ciekawostka.
Mysle ze to moze sie stac tak popularne urzadzenie jak mikrofalowka czy ekspres do kawy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2014, 12:53 
Cytuj  
mikrofalówka, która w 90% jest stosowana do podgrzewania, a jak wchodziła na rynek to były nawet wielkie książki kucharskie z przepisami :)
Może powinniśmy troszkę pofantazjować i pomyśleć że może to pójdzie w kierunku jak w startrek, podejdziesz do urządzenia i powiesz "stek z frytkami" i masz zmaterializowane :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2014, 13:01 
Cytuj  
No dokładnie, to nic innego jak wiązanie ze sobą atomów:)
Kurwa ważyłbym 200kg.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2014, 13:03 
Cytuj  
no to "stek z frytkami ze zmniejszona ilością kalorii do zera"


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2014, 13:08 
Cytuj  
embe napisał(a):
podejdziesz do urządzenia i powiesz "stek z frytkami" i masz zmaterializowane :)

zrob kickstartera, rzuce kasą w monitor hehe ;]

jeszcze automatyczna przebieralnia, teleporter do pracy i mozna zacząć życ.


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3913 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 196  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.