mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3913 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176 ... 196  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 lis 2016, 15:12 
Cytuj  
Projekt Zombie w Indiach

http://kopalniawiedzy.pl/smierc-mozgu-t ... anie,25501


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 lis 2016, 15:18 
Cytuj  
https://www.scientificamerican.com/arti ... irst-time/

Chciałoby się powiedzieć wreszcie, ale CRISPR ma zaledwie 4 lata.


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 18 lis 2016, 14:32 
Cytuj  
GTA V za 1 zł? Jak się "sprzedaje gry" na PC

Janusze biznesu. Miało być w zabawnych, ale niech będzie jako ciekawostka. :D

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 lis 2016, 15:15 
Cytuj  
ShadeKnight napisał(a):
GTA V za 1 zł? Jak się "sprzedaje gry" na PC

Janusze biznesu. Miało być w zabawnych, ale niech będzie jako ciekawostka. :D


Naprawdę o tym wcześniej nie słyszałeś?


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 19 lis 2016, 15:58 
Cytuj  
Nowe prawo w UK:
http://phys.org/news/2016-11-uk-lawmake ... owers.html
http://www.dobreprogramy.pl/Inwigilacja ... 77469.html

Tak wiem, nic nowego, ale każdy kolejny krok na tej drodze jest coraz bardziej smutny :-?
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 20 lis 2016, 10:58 
Cytuj  
a w polsce operator nie loguje ruchu internetowego?, ciekawe jakim cudem kancelarie doreczali pozwy o sciaganie "Drogowki" :P


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 20 lis 2016, 11:59 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
a w polsce operator nie loguje ruchu internetowego?, ciekawe jakim cudem kancelarie doreczali pozwy o sciaganie "Drogowki" :P

Coś tam loguje, ale raczej w mniejszym zakresie, logowanie pełnej historii (łącznie z emaliami, ciekawe jak mają to zamiar zrobić, skoro teoretycznie do takiego gmaila połączenie jest szyfrowane?), to spore koszty i wyzwanie techniczne.

Co do filmów, to raczej standardowo, sami udostępniają dzięki temu mają dostęp do ip innych udostępniających później już jakaś tam ścieżka prawna (nie wiem jak to dokładnie u nas wygląda, czy uderzają od razu do isp, czy przez sąd / policje) pozwalająca przypisać do ip dane człowieka, i tyle.

Z drugiej strony, lepiej z założenia przyjmować, że wszystko co robimy w sieci jest logowane, na nie wiadomo jak długi okres, i odpowiednio dostosować poziom zabezpieczenia się do tego co robimy :wink:

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 21 lis 2016, 17:02 
Cytuj  
http://reporters.pl/3623/nasa-potwierdz ... -w-70-dni/

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 21 lis 2016, 17:18 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
http://reporters.pl/3623/nasa-potwierdza-mamy-silnik-rakietowy-sprzeczny-z-iii-zasada-dynamiki-newtona-na-marsa-w-70-dni/


juz wam marek tlumaczyl ze to jakies gowno jest, nich ktos forwardnie to do nasa zeby sie chlopaki nie meczyli tyle, bo po co


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 lis 2016, 17:35 
Cytuj  
Ja rozumiem, ze ciekawostki i w ogóle, ale ta strona uwłacza ludzkiej inteligencji abstrahując nawet od artykułu. Nie trzeba byc inteligentnym, żeby wybierać jakieś sensowne źródła.


_________________
Χ Ξ Σ

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 21 lis 2016, 17:44 
Cytuj  
@up

Tu lepsze źródło, i link do publikacji
http://www.sciencealert.com/it-s-offici ... -published
http://arc.aiaa.org/doi/10.2514/1.B36120

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 lis 2016, 17:49 
Cytuj  
Goatus wam wytlumaczy (jak mu sie zechce) dlaczego ten mrynarowy artykul to bzdura. Odrobilem lekcje ;)
Pora na was.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 21 lis 2016, 18:02 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Ja rozumiem, ze ciekawostki i w ogóle, ale ta strona uwłacza ludzkiej inteligencji abstrahując nawet od artykułu. Nie trzeba byc inteligentnym, żeby wybierać jakieś sensowne źródła.


a co za roznica jaka strona w tym wypadku?? chodzi o newsa, ktory nie jest zmyslony. Zreszta NASA nie odkrylo Ameryki, wielu naukowcow potiwerdzilo ze em-drive dziala i tak naprawde nikt chyba nie wie dlaczego.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 lis 2016, 18:25 
Cytuj  
Sam silnik waży ok. 7kg. Generuje siłę 1.2mN z 1kW dostarczonej energii. Oblicz ile trzeba czasu by dolecić na marsa zakładając, że masa pojazdu jest równa masie silnika. I dlaczego ta liczba jest w chuj większa niż 70dni.

I tak przy okazji Goatus:

John Costella, australijski fizyk, napisał (2009): Powszechnie wiadomo, że relatywistyczny napęd elektromagnetyczny Rogera Shawyera narusza prawo zachowania pędu, jest więc kolejnym z całej rzeszy 'perpetum mobile', które pojawiały się przez setki lat i które nie działały. Jego analizy są nic niewarte, a jego silnik nie może istnieć.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 21 lis 2016, 18:48 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
I tak przy okazji Goatus: [...]

1) Myślę, że powinieneś zwrócić uwagę na użycie apostrofów w teście który cytujesz.
2) Już ci wcześniej napisałem, przeczytaj sobie dokładnie artykuł do którego się odnosisz, no i definicje perpetum mobile, bo ewidentnie dalej nie rozumiesz do czego się wtedy przyczepiłem
3) Nie napisałem, że artykuł Mrynara to bzdura, tylko podałem nieco lepsze źródła, w tym bezpośrednio link do publikacji, bo w jego artykule nie było żadnych źródeł, i tyle. Ewidentnie masz o coś ból dupy, że wpierasz mi rzeczy których nie napisałem.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 21 lis 2016, 19:10 
Cytuj  
Nie mam na razie czasu na zagłębianie się w artykuły oraz źródła - EM Drive w końcu działa czy nie?

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 21 lis 2016, 19:13 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
Nie mam na razie czasu na zagłębianie się w artykuły oraz źródła - EM Drive w końcu działa czy nie?

Wszystko na razie wskazuje, że działa, choć nie wiedzą dla czego ;)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 lis 2016, 19:26 
Cytuj  
Goatus - Przyczepiłeś się dokładnie dwa razy:
a) pierwszy raz jak napisałem, ze silnik ten ma bardzo małą moc (nie zmieniłem zdania - 1.2mN z 1kW to bardzo mało - obawiam się, że na tak krótkie odległości jak "do marsa" nie będzie miał żadnego zastosowania)
b) drugi raz, jak napisałem, ze silnik to perpetum mobile (faktycznie to nie typowe perpetum mobile to swoiste perpetum mobile przeczące prawu zachowania pędu a nie energii)

Nigdzie nie napisałem, że cały artykuł który zacytował mrynar to bzdura. Bzdurą jest, że silnik który jest o rząd wielkości słabszy od silnika jonowego, silnik który jest o kilka rzędów wielkości słabszy od silnika chemicznego czy rakietowego przyczyni się do skrócenia naszego czasu podróży na marsa z 2.5 roku do 70dni. Clickbait.

Absolutnie nie pomniejszam odkrycia, nie wymądrzam się w odwrotności do Ciebie, tu nawet nie powinno być Nobla a od razu 10 Nobli bo to prawdziwy przełom w fizyce. Tylko czekać co przyniesie przyszłość.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 21 lis 2016, 20:05 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Goatus - Przyczepiłeś się dokładnie dwa razy:
a) pierwszy raz jak napisałem, ze silnik ten ma bardzo małą moc (nie zmieniłem zdania - 1.2mN z 1kW to bardzo mało - obawiam się, że na tak krótkie odległości jak "do marsa" nie będzie miał żadnego zastosowania)

Mark24 napisał(a):
Nigdzie nie napisałem, że cały artykuł który zacytował mrynar to bzdura. Bzdurą jest, że silnik który jest o rząd wielkości słabszy od silnika jonowego, silnik który jest o kilka rzędów wielkości słabszy od silnika chemicznego czy rakietowego przyczyni się do skrócenia naszego czasu podróży na marsa z 2.5 roku do 70dni. Clickbait.

Napisałem wtedy, że brakuje ci kontekstu i dalej się to zgadza. Nie wiem czemu żeś się tak uparł w tej kwestii, kiedy nawet w artykule którym się najprawdopodobniej podpierasz (nie mówię o tym który wkleił Mrynar), jak i bezpośredni w samej publikacji naukowej, masz napisane wyraźnie czemu to ~1.2 mN/kW to wcale nie jest tak mało jak się wydaje, kiedy uwzględnisz, że napęd nie wymaga paliwa (w przeciwieństwie do silnika jonowego), i na razie jest to silnik czysto eksperymentalny, przy którego budowie nie efektywność, a samo udowodnienie ze jakikolwiek ciąg występuje było celem

Mark24 napisał(a):
b) drugi raz, jak napisałem, ze silnik to perpetum mobile (faktycznie to nie typowe perpetum mobile to swoiste perpetum mobile przeczące prawu zachowania pędu a nie energii)

Znajdź mi definicje perpetuum mobile która mówi o zachowaniu pędu, to przeproszę i zwrócę ci honor. Nie poważnie, możliwe się mylę i rzeczywiście jest taka definicja, ja jej nie znam, i teraz szukając jej nie znalazłem. Owszem w odniesieniu do tego napędu widziałem to stwierdzenie w kilku miejscach, ale było to na zasadzie przyrównania, a nie stricte stwierdzenia, że jest to autentyczne perpetuum mobile.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 21 lis 2016, 20:36 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Goatus - Przyczepiłeś się dokładnie dwa razy:
a) pierwszy raz jak napisałem, ze silnik ten ma bardzo małą moc (nie zmieniłem zdania - 1.2mN z 1kW to bardzo mało - obawiam się, że na tak krótkie odległości jak "do marsa" nie będzie miał żadnego zastosowania)
b) drugi raz, jak napisałem, ze silnik to perpetum mobile (faktycznie to nie typowe perpetum mobile to swoiste perpetum mobile przeczące prawu zachowania pędu a nie energii)

Nigdzie nie napisałem, że cały artykuł który zacytował mrynar to bzdura. Bzdurą jest, że silnik który jest o rząd wielkości słabszy od silnika jonowego, silnik który jest o kilka rzędów wielkości słabszy od silnika chemicznego czy rakietowego przyczyni się do skrócenia naszego czasu podróży na marsa z 2.5 roku do 70dni. Clickbait.

Absolutnie nie pomniejszam odkrycia, nie wymądrzam się w odwrotności do Ciebie, tu nawet nie powinno być Nobla a od razu 10 Nobli bo to prawdziwy przełom w fizyce. Tylko czekać co przyniesie przyszłość.



Zasadniczo wszystkie reguły fizyki konwencjonalnej to jedynie przybliżenia i umowne reguły obecne w marko skali, wynik uśrednień stanów kwantowych, bla bla bla... EM Drive może być po prostu nie zgodny z tym powszechnym modelem.


Pewnie się okaże że EM Drive będzie skalowalny jak tranzystor i za 30 lat będziemy mieć 40 mld silników w kawałku materiału wielkości monety ;)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3913 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176 ... 196  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.