mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 mar 2009, 22:50 
Cytuj  
aby mieć bezpieczne płatności kartą w internecie (a i tak płacę gdzie tylko się da przez paypal):
założyłem na jednym koncie uzytkownika dwa rachunki bankowe w inteligo, gdy wyświetla mi jaka bedzie platnosc w PLN, to przelewam ta kwote na rachunek z podpieta karta i voila - nie ryzykuje, ze ktos mi sie dobierze do pensji, czy oszczednosci ;)

btw w mbanku tez mam dwa rachunki ;)

co do tych 5zl w WBK, to i tak nie jest tak zle. pamietam jak zakladalem u nich karte i babka mi propnowala ubezpieczenie karty, ubezpieczenie zakupow, ubezpieczenie dla mnie, serwis sms, i mase innych gowien - wszystko przez pierwszy rok-poltora za darmo, a potem juz platne. w ciemno zrezygnowalem ze wszystkiego ;)

warto tez przy zakladaniu rachunku z karta zwrocic uwage na oplate za wydanie karty i date waznosci karty. w WBK dostalem karte wazna 4 lata, w Inteligo maja 2letnie - nie pamietam dokladnie juz cennika, ale jedna karta w WBK wypada z tego co pamietam taniej niz te dwie w Inteligo - szczegol, a w kontekscie lat mozna zaoszczedzic troche kasy.

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 2.01.2006
Offline
PostNapisane: 11 mar 2009, 11:23 
Cytuj  
Polecam ING konto direct, 0zl za prowadzenie, przelewy oraz wypłaty z bankomatów śląskiego i euronetu. Jedyna oplata to 2zl miesięcznie za kartę ale wystarczy zrobić zakupy za min 100zl na miesiac i nie płacimy nic. Sporo wplatomatow, przynajmniej jeśli chodzi o Kraków.

Alior bank ma dość ciekawą ofertę jeśli chodzi o konto z lokatą nocną(overnight), jedyny koszt to 3zl miesięcznie za prowadzenia karty, a w zamian dostajemy za darmo korzystanie z wszystkich bankomatów w Polsce oraz na świecie oraz darmowe przelewy (chyba z limitem 11 miesięcznie czy coś takiego) + lokatę 5.5% od razu na koncie jeśli chcemy wiec nie trzeba zakładać żadnego dodatkowego. 50% środków na koncie jest zamrażane na noc i działa jak lokata z dzienną kapitalizacja odsetek, ze środków bez problemu możemy korzystać przez dzień. Czyli cos dla tych co nie chcą zamrażać kaski na lokatach terminowych.
Nie mam tam konta ale wygląda ciekawie, tylko ciekawe jak taki nowy bank sobie poradzi z kryzysem i czy nie zostanie wykupiony przez większego gracza,a co z tym idzie pewnie byłaby gorsza oferta.


_________________
Obrazek
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2016, 08:33 
Cytuj  
Trochę nekro, ale cóż.
Zna ktoś sofort? Bezpieczne to? 0.7% od transakcji to bardzo mało, ale kilka lat temu były spore jaja z nimi.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2016, 09:03 
Cytuj  
Nadal są. Zero bezpieczeństwa transakcji. Powszechnie jednak używane w kraju nazioli.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 30 maja 2016, 12:10 
Cytuj  
hue hue szukałem info na mmorpg w jakim banku założyć darmowe konto a znalazłem taki stary topic: viewtopic.php?f=18&t=7778&view=previous

Swoją drogą Alior Sync aka T-Mobile Usługi bankowe totalnie zszedł na psy, pozbywam się tego gówna i szukam czegoś innego.

Tylko jedna darmowa wpłata we wpłatomacie, trzy darmowe wypłaty. Normalnie po 6zł.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 maja 2016, 04:00 
Cytuj  
Jup też od nich wypierdalam. Tak mnie wychujali, że głowa mała. Karta walutowa w USD. Wypłacałem w USA w bankomacie 400$. Bankomat pobrał 3,5$ prowizji. I chuj. Z konta zeszło 463,96$. Napisałem reklamację - zobaczę co zrobią, ale jak mi tych pieniędzy nie zwrócą to ich obsmaruję wszędzie dokładnie opisując sytuację. Może jednak staną na wysokości zadania.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 31 maja 2016, 07:51 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
hue hue szukałem info na mmorpg w jakim banku założyć darmowe konto a znalazłem taki stary topic: http://dfo.mmorpg.pl/viewtopic.php?f=18 ... w=previous

Swoją drogą Alior Sync aka T-Mobile Usługi bankowe totalnie zszedł na psy, pozbywam się tego gówna i szukam czegoś innego.

Tylko jedna darmowa wpłata we wpłatomacie, trzy darmowe wypłaty. Normalnie po 6zł.

co racja to racja, tez zakladalem konta w sync a obudzilem sie w rozowym gownie

najsmieszniejsze bylo pamietam ograniczenie ilosci kont, ze nie mozesz miec chyba 4 rachunkow otwartych

teraz mbank i w koncu wszystko w jednym miejscu i dziala jak do tej pory

wie ktos moze czy ich dolarowa visa classic dziala wszedzie za granica np usa ?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 maja 2016, 07:51 
Cytuj  
kurde tez musze zmienic, a mbank jakos mnie nie przekonuje.
znowu chyba trzeba bedzie wrocic do citi.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 31 maja 2016, 08:09 
Cytuj  
mBank mam od powstania i nigdy mnie nie zawiódł, jako pierwsi mieli swoją zwykłą vise akceptowalną na całym świecie plus net, usługi maklerskie są ok, płatności walutowe ok, jakieś przerwy i awarie to sporadyczne przypadki dawno temu.

Alior to największy syf jaki się trafił, jak ruszali było ok, jak sie skończyły promo i cashback to przywalili opłaty od wszystkiego co się da, a po tym jak nie mogłem zapłacić za zakupy ich kartą, anulowałem wszystko i sobie wisi puste konto bo co mnie nie dziwi likwidacja konta jest cholernie skomplikowana.

Obecnie mam tez Bank Pekao, mastercard się przydaje ( podróżujący po azji niech o tym pamiętają ! ), utrzymanie konta za free wymaga stałej wpłaty min 500zł, karta jest za free jak robimy trzy płatności, więc upierdliwe bo trzeba o tym pamiętać jeśli to nie jest konto główne.
Bardzo dobra aplikacja mobilna i token na fona.

Siła Pekao to nastawienie na tele obsługę i bardzo kompetentna obsługa, która wszystko wie i nie robi dziwnych problemów.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."


Ostatnio edytowano 31 maja 2016, 08:11 przez Teo, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 31 maja 2016, 08:10 
Cytuj  
Broń boże tylko nie citi, sprawdź sobie jakie mają opłaty od początku roku.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 maja 2016, 08:36 
Cytuj  
ok, dzieki za info nefa.
korzystalem z citi przez 14 lat ale tez mnie wkurwili w pewnym momencie.

czyli zostaje pekao albo mbank?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 31 maja 2016, 08:59 
Cytuj  
No nie, jest tego od cholery ale niech się wypowiadają ci co używają.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 31 maja 2016, 10:01 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
ok, dzieki za info nefa.
korzystalem z citi przez 14 lat ale tez mnie wkurwili w pewnym momencie.

czyli zostaje pekao albo mbank?


Nie cierpie pekao. Mbank jest spoko.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 31 maja 2016, 10:32 
Cytuj  
ja w peako czuje sie jak krol :) nawet prezio banku raz na jakis czas zaprasza na spotkania czy czego nie trzeba jakis poreczen ble ble. duzy plus ze nie wplacasz kasy w okienku a w pokoju z mila pania.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 31 maja 2016, 17:07 
Cytuj  
ja od 3 lat uzytkuje ing wczesniej pko sa

sa w sumie spoko, dymaja na 9 zl jak wyplacasz w okienku, w bankomacie nic, utrzymanie konta kosztuje 0 zl o ile zrobisz karta transakcje w danym miesiacu na 300 zl minimum

jedynie co wkurwia to relatywnie malo bankomatow poza Slaskiem


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 maja 2016, 17:12 
Cytuj  
Bardzo chciałbym znaleźć jakąś wadę MBank żeby zmienić bank. Nie udaje mi się.

Piszpana rozumiem, ale gotówkę wpłaciłem do banku raz w życiu, jak sprzedałem mieszkanie.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 31 maja 2016, 17:15 
Cytuj  
Za chatę gotówka ktoś ci płacił? Niezły hardkor. Najwieksza transakcje gotówka chyba zrobiłem ostatnio na 10k.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 maja 2016, 17:16 
Cytuj  
Ta u notariusza paczki po 100 tyś rzucili i mieli je od poprzedniej osoby nierozpakowane (sprzedali wieksze)

Dziwilem się, że uwierzyli komuś że paczka z oznaczeniem banku jest prawdziwa i nie ma w środku gazet.
Musiałem to liczyć u notariusza, ojca wziąłem do pomocy.

Strach trochę bo kilkaset to niezła objętość.

Wpłaciłem w Multibanku za 10 zł

Za samochód np płaciłem komórką przelewem sprzedawcy, sprawdził że wpłynęło i wystawił mi FV. Cała transakcja 10 min.
Limity zmieniłem rano na większe.

Wieczorem na mniejsze.


_________________
psn

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 31 maja 2016, 17:24 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Za chatę gotówka ktoś ci płacił? Niezły hardkor. Najwieksza transakcje gotówka chyba zrobiłem ostatnio na 10k.


ja nie tylko chaty buduje :) jest tez sprzedaz.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 31 maja 2016, 17:38 
Cytuj  
Gotówka to mimo wszystko nadal spora ilość nazwijmy to "grubszych" transakcji i nie jest to przejaw braku nowoczesności itp, jak negocjujesz ceny na jakiś towar u dystrybutora/hurtownika i jak sypniesz gotówką na stół to masz zaraz świecące oczy i niższą cenę, ale to takie specyficzne sytuacje :)
Nie ma nic gorszego jak limit wydolności bankomatu w postaci 40 banknotów :(


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.