mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 633 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 32  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 8 lis 2005, 13:30 
Cytuj  
to chyba Mark na parkingu jednego z nich mieszkasz... Mowimy o hipermarketach ( duuuze takie, co 500m to maja pomiedzy serami a wedlinami), a nie duzych sklepach osiedlowych ( jak globi czy inne Liedl'e). Akurat w Warszawie nawet tych hipermarketow jest duzo, ale... pojdzcie kiedys w piatek czy w weekend i nie stojcie po 10-20 minut w kolejkach do kas, nie mowiac o przepychaniu sie pomiedzy polkami z art. Jest ich tyle, bo jest na nie potrzeba i tyle. W tej chwili mieszkam w Brnie ( taka wioska w porownaniu do warszawy w Czechach), jest tu zeby nie sklamac 5-6 duzych (naprawde duzych) centr handlowych - w kazdym z nich duzy hipermarket. Pojscie od czwartku do poniedzialku do jakiegokolwiek z nich konczy sie u mnie totalnym wkurwieniem, zdenerwowaniem i zirytowaniem, dlaczego ci wszyscy ludzie akurat teraz wybrali sie do sklepow... a to miasto ma tylko 400tys mieszkancow.


_________________
Nie mam pomyslu na signature

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 lis 2005, 14:07 
Cytuj  
Pisałem ogólnie market. Hipermarket od supermarketu różni się tylko powierzchnią sprzedaży. Powyżej XXXXX m/2 jest to hipermarket i nosi nazwę Carrefour, poniżej supermarket i nazwę Champion lub Globi. Nie może być różnej polityki dla supermarketów/hipermarketów bo to praktycznie to samo.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 8 lis 2005, 14:20 
Cytuj  
oczekuje ze sqrwiele beda bulic podatki , ja tez tam lubie chodzic bo czytam prase za darmo , pomijajac ze pracownikow traktuja jak bydlo i tak jak kolega wczesniej zauwazyl nie placa nic przez okres 3 do 5 lat no sorry , zmienia sobie nazwe i dalej nie placa...za to wy placicie z wlasnej kieszonki :]


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2005, 14:40 
Cytuj  
A to jest normalne, markety nie placa podatkow, zaciagaja kredyty, zadluzaja sie z innych zrodel itp.
Oglaszaja bankructwo, windykacja, przychodzi inwestor z "kosmosu", ktory ma ten sam zarzad co bankrutujaca firma, wykupuja ich dlugi za nizsza cene, nie placa tych podatkow i wtedy jest tzw. "okres remontu" i ponowne otwarcie marketu.

Co najlepsze, jest to w pewnym sensie legalne. Zwlaszcza jak nazwiska inwestorow sa nie ujawnione, a ogloszenie bankructwa to nie problem zeby sie pozbyc dlugow.

PS.Najsmieszniejsze jest to, ze wiekszosc doardcow podatkowych takie luki poleca...

**

Posty: 372
Dołączył(a): 30.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 lis 2005, 15:10 
Cytuj  
To zamiast najezdzac na markety powinno sie uszczelnic prawo. Prawda?


_________________
Nie ma rzeczy niemozliwych, sa tylko nieoplacalne.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 lis 2005, 15:14 
Cytuj  
Khraan napisał(a):
To zamiast najezdzac na markety powinno sie uszczelnic prawo. Prawda?


Podejrzewam, ze wlasnie to zamierza zrobic PiS.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2005, 15:41 
Cytuj  
No to by przynioslo "pozytywne" skutki na rynku.
Zadna ironia, cos za cos, markety by placily podatki i budzet panstwa by sie zasilil, ale zmniejszono by zatrudnienie w marketach i zwiekszono ilosc pracy dla tych co zostali.

Wiec jak chca ominac zasade "cos za cos", czyli kasa do panstwa ale zero zwolnien, to musza poszerzyc biurokracje i ograniczyc pewne prawa marketom, a nawet obciazyc ich pewnymi obowiazkami. Ale wtedy pojawia sie kolejne "cos za cos" ;) Wieksza biurokracja = mniej inwestorow na wolnym rynku.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 lis 2005, 15:46 
Cytuj  
jak przycisną markety to raczej będą one musiały zwiększyć zatrudnienie, bo kontrola przyciśnie jednego i drugiego prezesa za to, że pani Jadzia nie dość że zapierdziela po 12-16h dziennie przy kasie to jeszcze ostatni wolny weekend miała 3 lata temu.

WIęc ja bym się wstrzymał z takim puszczaniem wodzów fantazji na temat wzrostu biurokracji tym spowodowanym.

dzizas ku.wa dzizas kiedy ta nachalna nagonka na PiS się skończy....

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 lis 2005, 15:50 
Cytuj  
Wzrost biurokracji jest nieunikniony. Skąd ty wytrzaśniesz tą "kontrolę" ktora "chodzi i sprawdza" :D Jak to wszystko wydaje się łatwe i proste i "one" to zrobią ;)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2005, 15:53 
Cytuj  
Ja tu juz nie krytykuje PiS, kazda partia by miala ten problem.
A swoja droga, ludzie sa tak zdesperowani, ze podpisuja umowe o prace na innych troche warunkach.
Chyba wiesz co to jest prawo prywatne?
W takim supermarkecie ludzie pracuja po 12-14, ale nawet nie pisna slowka, bo prace straca. Nawet jak wygraja sprawe w sadzie to i tak ich zwolnia, chyba nie wiesz jakie sa patenty na zwolnienia dyscyplinarne.
A te urlopy to dostaja, ale czesto nie sa platne.

Zalezy jaki market, menadzer i polityka firmy.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 lis 2005, 19:23 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
jak przycisną markety to raczej będą one musiały zwiększyć zatrudnienie, bo kontrola przyciśnie jednego i drugiego prezesa za to, że pani Jadzia nie dość że zapierdziela po 12-16h dziennie przy kasie to jeszcze ostatni wolny weekend miała 3 lata temu.

WIęc ja bym się wstrzymał z takim puszczaniem wodzów fantazji na temat wzrostu biurokracji tym spowodowanym.

dzizas ku.wa dzizas kiedy ta nachalna nagonka na PiS się skończy....


Aldatha napisał(a):
oczekuje ze sqrwiele beda bulic podatki , ja tez tam lubie chodzic bo czytam prase za darmo , pomijajac ze pracownikow traktuja jak bydlo i tak jak kolega wczesniej zauwazyl nie placa nic przez okres 3 do 5 lat no sorry , zmienia sobie nazwe i dalej nie placa...za to wy placicie z wlasnej kieszonki :]


zescie naprodukowali tyle bzdur ze szkoda mi tracic czasu na punktowanie ich jednego po drugim dlatego skupie sie na podstawowych

Nie jest prawda ze markety nie placa podatkow - tak bylo o ile pamietam do 1993r. a obecnie samego vatu odprowadzaja ok 6 mld rocznie.
W tej chwili moga byc co najwyzej zwolnieni z placenia podatku od nieruchomosci (zaleznie jak sie dogadali z gmina) i nie placic CIT na tej samej zasadzie jak WSZYSCY inni przedsiebiorcy - gdy 100% zyskow przeznaczaja na inwestycje (np. otwieranie kolejnych sklepow).

To co proponuje PiS to ZABLOKOWANIE mozliwosci budowania nowych supermarketow a kompetencje do udzielania zgody lub nie chca przesunac z gmin do wojewody.

Pomijam juz ze ten pomysl bije w sama idee decentralizacji wladzy bo to pikus - jakby mogl to PiS by pewnie wymagal zeby zgode na wymiane okien w domu mogl wydawac glowny architekt warszawy (oczywiscie z PiS :) ) ale podstawowa idea tego pomyslu jest taka - w handlu maja byc rowni i rowniejsi.
Nikt nie polemizuje z tym ze wszelkiego typu luki prawne czy naduzycia stosowane przez markety musza byc zlikwidowane - to jest kwestia wlasciwiego PRAWA.
To co tutaj niektorzy opisuja sa normalnymi praktykami przestepczymi stosowanymi prawie w KAZDEJ branzy (ja ze swojej strony moge powiedziec ze w branzy IT tez jest masa firm ktore biora towar na kredyt, nie placa, "bankrutuja" i za chwile zakladaja nowe firmy). Ale tego typu zachowania nie moga byc podstawa do wyprodukowania ustawy zabraniajacej zakladaniania nowych firm IT bo sie robi z tego jakas paranoja!

Pomyslcie chwile.
Jesli ja pracuje w firmie IT sredniej wielkosci (30-50 pracownikow) i ciezko nam sie wiedzie bo konkurencja firm sprzedajacych np. przez net winduje ceny w dol. Mam prawo wymagac zeby zabronic zakladania nowych firm sprzedajacych przez net bo zanizaja marze?
Przeciez tez mam argumenty - takie firmy zatrudniaja duzo mniej pracownikow niz "klasyczne" firmy IT, nie nakrecaja branzy nieruchomosci bo nie musza miec duzych siedzib w centrum miasta, unikaja placenia podatkow i zanizaja marze - ZAMKNAC JE!

A przetlumaczyc to mozna mniej wiecej tak: nie chce mi sie szukac pomyslu na biznes, ograniczcie mi konkurencje, marze wzrosna, ja zaczne wiecej zarabiac KOSZTEM MOICH KLIENTOW - czyli was.

Podstawa kapitalizmu jest zadsada rownych szans na dla wszystkich - ta zasada zapewnie rozwoj gospodarki.
Nawet jesli jeden czy drugi przedsiebiorca nie bedzie potrafil sie dostosowac do zmieniajacych warunkow rynku - zostanie wyeliminowany i to jest NORMALNE i DOBRE.
Konkurencja powoduje obnizanie cen, dbanie o kazdego klienta - WSZYSCY z tego korzystamy.
Jednoczesnie wszyscy mamy wolna wole - jesli nie chcemy to nic nas nie zmusza do kupowania w marketach i mozemy dac zarobic malym sklepom.
Tyle ze ludzie pokroju mareczka i innych lubia narzekac - korzystaja z tego ze maja 4 sklepy pod domem ktore zabijaja sie o to zeby on u nich kupowal ale jednoczesnie wszytkich informuja ze robia tam zakupy "z obrzydzeniem".
ROTFL


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2005, 19:38 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
Kazdy pijaczek z pod budki z piwem moze sie pochwalic podobnymi osiagnieciami, wiec raczej to co osiagnales nie jest niczym szczegolnym...

Pijaczek spod budki jak znajdzie portfel i w nim 1000$ to przepije, a ja oddam.
Kaczor jak zobaczy wolny stolek prezydenta to sie do niego przywiaze i nie odpusci, posiedzi 5 lat nawet jak przestana go w tej roli lubic. A ja nie.

Poza tym Kaczor nie osiagnal nawet tego (mam na mysli tolerancje), wiec gratuluje wyboru. Idac tym tropem.


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2005, 21:09 
Cytuj  
Pomyslcie chwile.

Za cholere nie pamietam, ktora partia miala rewelacyjny pomysl na kontrole bankructw-nowych firm.
Dokladniej, to mialo polegac na ograniczeniu wspolwlascicieli rozwiazujacych firme.

Kontrola przetargu i otwarty wglad na to. Czyli nie ma ze firma bankrutujaca wybiera spolke, ktora ma to przejac.

Ujawnienie nazwisk dla bankow, chroniac dane osobiste, czyli sa ujawniane tylko dla banku(i wedlug polityki banku, dostanie on kredyt pozniej, albo nie).

Bylo jeszcze tam troche ciekawostek.

EDIT: Ale to ma tez swoje wady, ani tak nie jest dobrze i ani tak. Z dwojga zlego trzeba wybrac lepsze ;) Wada tego jest 2letni bank blist i przedluzona windykacja (wiec market stoi zamkniety dluzej). Ale za to walow nie ma, a rynek finansowy bedzie lepiej zabezpieczony.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2005, 22:09 
Cytuj  
Polecam dzisiaj o 22:30 program w telewizji z dwóch powodów:
- Niesiołowski i Lepper (czyli o tym czemu PiS wolało Lepper-a od Niesiołowskiego)
- Żona Rokity (czyli tajna broń PiSu :] )


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 8 lis 2005, 22:48 
Cytuj  
Kaczor jak zobaczy wolny stolek prezydenta to sie do niego przywiaze i nie odpusci, posiedzi 5 lat nawet jak przestana go w tej roli lubic. A ja nie.

watpie aby kiedykolwiek wybrali cie na prezydenta nawet jak bedzie wolny stolek.
A co do tolerancji to 19 w pozaniu ma byc masz rownosci, i zaluje ze tego tez nie moze zablokowac.
napewno beda korki co juz mi jest na nie na reke, w ch mam jakies marsze, ja jestem hetero i nie latam po ulicach aby to manifestowac.
itp. itd.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 lis 2005, 12:59 
Cytuj  
No i Karol666 w dalszym ciągu nie widzę bzdur ani w swoim poście ani w poście Aldathy za to w twoim o 10 rodzajów śledzików aż gęsto od nich :)
Aldatha napisał, że oczekuje iż skończy się polityka dymania polskiego urzędnika prowadzona przez Geanty i inne Carrefoury, a ja nie zgodziłem się z kimś, że w związku ze zwróceniem uwagi na działalność supermarketów wzrośnie bezrobocie w kraju i trzeba będzie zwiększyć biurakcję by utrzymać bezrobocie na odpowiednim poziomie.
Jak zwykle coś sobie ubzdurałeś biedaku... :cry:

Pamiętasz może supermarkety sieci Bill-a? Prosperowały w Polsce przez 5 lat (bo na 5 lat wytargowały z rządem ulgi podatkowe), po 5 latach wszystkie Bille zapadły się pod ziemię, i o tej samej godzinie na ich miejscach wyrosły "konkurencyjne" ELEA z kolejną ulgą podatkową. I wcale wbrew temu co twierdzisz Billa nie zniknęła w 1993.
To tylko jeden przykład "zdrowej" kapitalistycznej konkurencji.
ROTFL

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 lis 2005, 13:31 
Cytuj  
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=71452254

aż się serce kraje - jak z serialu brazylijskiego (wenezuelskiego) :lol:

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 lis 2005, 13:44 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
aż się serce kraje


znaczy co ?
masz 5 zł i spierdalaj ?


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 lis 2005, 13:46 
Cytuj  
Mareczku - przestan czerpac swoje informacje z
http://www.samoobrona.pl/
a zacznij z danych GUS albo DZ.U.

Jakich podatkow nie placil, jaki supermarket, w jakich latach i skad czerpiesz te dane?


ELEA o ile pamietam to "mniejszy Auchan" (tzn Auchan jest wlascicielem sieci ELEA). I ten supermarket jest zwolniony z placenia VAT'u? CITu?
Badz mareczku konkretny i podaj jakies fakty poza populistycznym belkotem.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 lis 2005, 13:48 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Mark24 napisał(a):
aż się serce kraje


znaczy co ?
masz 5 zł i spierdalaj ?


raczej "spieprzaj dziadu" :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 633 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 32  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.