mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 78  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2014, 22:47 
Cytuj  
w dol? jak was czytam to jestem przerazony. potrzebujecie rowerow po 4k zeby w ogole do pracy dojechac i troche po lesie pojezdzic.
jeszcze brakuje siodelek ze skorki aligatora, zeby sie pupcia nie odparzyla i specjalnych skarpetek.
no ojca przyklad z samochodem to ni w pizde ni w oko :) bo to jednak 2 zupelnie rozne rzeczy jak dla mnie.
samochod ma zapewnic komfort i szybkie przemieszczenie z punktu a do punktu b.
rower jest do zabawy i 'zmeczenia', a nie pokazywania sie na miescie czy w lesie.
i sorry, ale kupowanie drogiego roweru, po to zeby bylo 'latwiej i lzej' to jest fail w chuj :)


ty zangetsukun, ale 30, 20, 10 lat temu ludzie tez jezdzili na rowerach.
ja robilem pareset kilometrow na 'goralu' za pareset zloty i oprocz przerzutek nic sie w nim nie rozjebalo.
a nie jezdzilem po trasach dla rowerzystow tylko po ciezkim terenie, wiec w tym przypadku to jest dorabianie teorii do praktyki i kasy.
kiedys ludzie jezdzili dla czystego funu i poczucia predkosci przy zapierdalaniu z gory, na sciezce o szerokosci 50cm, teraz widze, potrzeba gps'u i wyzszej matematyki, zeby w ogole myslec o jezdzie.

i na koniec, biorac pod uwage to co bylo dostepne 10 lat temu i co mozna bylo na tym osiagnac, w porownaniu do tego co ty piszesz teraz - to jest 10krotny wzrost cen o ile nie wiekszy.

i jazda na rowerze ma meczyc. jak chcesz podziwiac widoki to idz na spacer :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2014, 22:54 
Cytuj  
Mendol ma jak zwykle ten sam problem jak ze wszystkim.
Jak ktos sie interesuje i zna, zaczyna odczuwac roznice w detalach. Dla jednego cos jest przegięciem, dla drugiego nie jest.
Jeden jezdzi w maratonach, inny wali koleczka wokol jeziorka.
Gadanie o 'easy mode' przypomina mi gadanie Marka o 'easy mode' jakim jest myszka do pada.

Niech kazdy kupuje co chce i wobec swojego stopnia zaawansowania, mi starczy byle co, bo mnie to nie interesuje.
To Ty dorabiasz teorie. Niech sobie jezdza na czym chca.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2014, 22:56 
Cytuj  
ale po chuj ty sie znowu odzywasz?
masz jak zwykle ten sam problem co zawsze - jak nie wtracisz sie do jakiegos tematu, to nie mozesz usnac.
daj ludziom porozmawiac, bez swoich teorii.
i tutaj nie musze nic dorabiac, bo swoje na rowerze wyjezdzilem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2014, 22:59 
Cytuj  
Dokladnie na tej samej zasadzie co ty. "nie nam sie ale sie wypowiem". Chcialem tylko powiedziec, ze ty sie tutaj wpierdalasz.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2014, 23:04 
Cytuj  
ale na czym sie tutaj mam znac? na rowerach za 4k? faktycznie, nie znam sie.
jesli chodzi o jazde na rowerze to interesowalem sie tym, jak ciebie mamusia smoczkiem karmila, wiec nie wiem po co sie wpierdalasz.
dla mnie zabawne jest opisywanie ram, kol, hamulcow, gdzie do prawdziwej jazdy nie jest to potrzebne. wiem, bo przetestowalem.

i tutaj, tylko ty sie wpierdalasz (chociaz w sumie jak w wiekszosci tematow) zupelnie bez sensu, bo ja mam niezla zlewe z sobcia i calej reszty.

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2014, 23:04 
Cytuj  
Mendol - tylko że rowery x lat temu były produkowane z myślą o wytrzymałości. Od około 2000 roku jest trend aby rower był jak najszybszy, odbywa się to niestety kosztem wytrzymałości. Niestety rower za 600-800 pln aktualnie jest szrotem który niestety może być niebezpieczny.

Ofc nie mówię aby trzeba było kupować od razu rower za 5k do jazdy poza miasto nad rzeczkę. Najwięcej sprzedaję w sklepie rowerów w pułapie 1000-1500 pln.

Zwróć też uwagę że rozwinęła się ta dyscyplina technologicznie. Zobacz jak wyglądały zawody DH w latach 90 a jak wyglądają teraz. Kiedyś nie było niczym dziwnym posiadanie w zjazdówce kierownicy od szosy. Teraz normą jest 600-700mm patyk. Kiedyś norma to była opona 2.5. Teraz to samo zapewni Ci opona 2.2. Kiedyś na trasie goście lecieli z prędkością 25-30km, teraz 60-70. To wszystko niestety kosztuje.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2014, 23:08 
Cytuj  
bardziej przypomina mi to 'sklep komputerowy', gdzie sprzedaja i7, 16gb ramu, klientowi, ktory przychodzi i mowi, ze chcialby korzystac z poczyt i vod :)
mozesz miec calkowita racje, jesli chodzi o wytrzymalosc - teraz niestety robi sie wiekszosc tak, aby sie rozjebala po 6 miesiacach, bo inaczej firma nie zarobi.
i biorac pod uwage jak to wszystko idzie do przodu, to ceny powinny pozostac normalne, a nie z kosmosu wziete, tylko dlatego, ze masz inna kierownice i opone :)

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2014, 23:10 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
dla mnie zabawne jest opisywanie ram, kol, hamulcow, gdzie do prawdziwej jazdy nie jest to potrzebne. wiem, bo przetestowalem.


I przez moment poczułem się jakbym był w pracy. Typowy tekst dziadka który pozjadał wszystkie rozumy a o rowerze wie tyle że ma dwa koła. Tego typu goście dodatkowo lubią pouczać serwisanta jak należy rower naprawiać oraz zaczepiają klientów przed sklepem aby nie wchodzi "bo tu drogo jest a na rynku mają to samo 5x taniej."

Tylko się utwierdziłem że nie warto na tym forum w czymkolwiek doradzać.

Mendol napisał(a):
tylko dlatego, ze masz inna kierownice i opone :)


Przetestuj tą "inną oponę" sprawdź jej wydajność, sprawdź czy to co sprzedawca ci powiedział na temat różnic między nią a "zwykłą oponą" jest prawdą a wtedy pogadamy na ten temat. Dalsza dyskusja na zasadzie moim zdaniem i tak już nic nie wniesie więc odpuszczam sobie udzielanie się tutaj.


Ostatnio edytowano 10 kwi 2014, 23:13 przez Zangetsukun, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2014, 23:12 
Cytuj  
mendol biegles pod gorke kiedys z rowerem na plecach na maratonie? jak nie, to prosze Cie zamilknij :). pewno twoje doswiadczenie skonczylo sie na 25kg mtb ze sztywnym widelcem z przodu w latach 90tych albo na poczatku 00.

dzisiaj sie nie placi tylko za marke, ale tez za wage roweru ktora jest ogromnie wazna jak sie scigasz. ja to robie i dla mnie bylo to bardzo wazne w czasie wybierania roweru. jako, ze zdobylem pewne doswiadczenie w zakresie rowerow, wybor padl na karbon z bardzo wysoka rodzina shimano. nie masz zadnego argumentu zeby mi uswiadomic ze popelnilem blad, bo to ja sie usmiecham do samego siebie jadac polesie a nie ty.


Ostatnio edytowano 10 kwi 2014, 23:14 przez Sobtainer, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2014, 23:14 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Mendol ma jak zwykle ten sam problem jak ze wszystkim.
Jak ktos sie interesuje i zna, zaczyna odczuwac roznice w detalach. Dla jednego cos jest przegięciem, dla drugiego nie jest.


No ból dupy starca jest niebywały. Aż mi się go żal zaczyna robić.

Nie potrafi zrozumieć, że ktoś może mieć pasję lubić inwestować w sprzęt, majsterkować i po prostu cieszyć się z nabytku wymieniając doświadczenia z innymi pasjonatami. Dodatkowo tradycyjnie wąziutki punkt widzenia, nastawienie na "moja racja jest najmojsza" w stylu:

Mendol napisał(a):
i jazda na rowerze ma meczyc. jak chcesz podziwiac widoki to idz na spacer :)


(jawny przykład debilizmu)

I mamy receptę na kompromitację.


I nie wiem po co z nim dyskutujecie. Beton wpadł do threadu z JEDNYM pseudo-argumentem, że jak on jeździł na jakimś chujostwie i było mu ok, to wszystkim ludziom na kuli ziemskiej też powinno być ok, i będzie teraz pierdolił na ten temat dopóki nie zostanie olany, zbanowany lub nie zda sobie sprawy, że robi z siebie idiotę.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2014, 23:16 
Cytuj  
zang:
no to wspolczuje ci roboty :)
nigdy nikogo nie pouczalem, serwisu nie uzywalem bo rower bylem w stanie sam naprawic od a do z.
i nie mam nic przeciwko twojemu doradzaniu - ale nie mozesz miec mi za zale, ze strasznie mnie to wszystko bawi.
kiedys rower, to byl rower - sluzyl do tego zeby pojechac po piwo, na impreze, zapierdalac po gorach, po trasie.
teraz widze na sile probuje sie z tego zrobic 'styl zycia', calkiem jak fejsbuk i slitfocie.



sobtainer: trzeba bylo wiecej pakowac, to waga nie bylaby problemem.
nie raz biegalem z rowerem na plecach :)
i wcale nie napisalem, ze zrobiles blad. napisalem tylko, ze jest to wszystko w chuj zabawne :)
i tak, wtedy tez jezdzilo sie na shimano.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2014, 23:20 
Cytuj  
w chuj zabawne jest zdobycie doswiadczenia i ulepszanie sprzetu i kondycji, robienie po kilka tysiecy km w sezonie, jezdzenie i wypruwanie flaków na maratonach, rzyganie w lesie bo okazalo sie ze jechales w 5 strefie za dlugo? to jest dla Ciebie zabawne?

ja mysle, ze tutaj zabawy juz nie ma, a jak ja zauwazasz tzn ze nie doswiadczyles tego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2014, 23:26 
Cytuj  
nie, zabawna jest ta cala dyskusja tutaj :)
wysilek, ktory opisujesz jest godny uznania i pozazdroszczenia - z czego nigdy sie nie smialem.
ale myslisz, ze jakbys mial tanszy rower to bys rzygal wiecej, a drozszy to mniej?
zbyt serio traktujesz caly swiat.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2014, 23:27 
Cytuj  
Wszedzie gdzie wchodzi w role rywalizacja, chocby amatorska, czy chęć pokonania samego siebie zmienia sie postac rzeczy.

Ostatnio gadalem ze starszym gosciem, duzo starszym, ktory jezdzi na zawody seniorow w plywaniu, to mowil, ze lepsze gacie ułatwiają plywac ;)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2014, 23:29 
Cytuj  
zawsze jezdzilem dla funu na rowerze, bez wzgledu na koszty.
i rzygac nie rzygalem, ale pare razy nie moglem sie ruszac przez dluzszy okres czasu, ze wzgledu na odniesione obrazenia.
jak nie robisz tego dla zabawy, to nie wiem po co.

highlander: zgadza sie, ale powoli mam wrazenie, ze nie chodzi o pokonanie samego siebie tylko naprawde easy mode :)
bo jak kupisz rower za 30k, a nie 5, to bedziesz mogl go wniesc na gore jeszcze szybciej bo bedzie wazyl 1kg.
i gdzie tu pokonywanie wlasnych slabosci? ;p


Ostatnio edytowano 10 kwi 2014, 23:31 przez Mendol, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2014, 23:30 
Cytuj  
Skoro robi tysiące kilometrów i jeździ po jakis maratonach i zawodach, to już raczej nie jest kwestia rekreacji czy poprawienia kondycji, a kwestia sportu amatorskiego i rywalizacji. Pewnie też temu inwestycja w to.

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2014, 23:32 
Cytuj  
Właśnie - "kiedyś" - koncepcja roweru się zmieniła, a i my - sprzedawcy - musimy się do tego przystosować. Co za tym idzie musimy to znać i wiedzieć co komu doradzić. Skończyły się czasy gdzie kupowało się górala tylko po to aby jechać nim do lasu. Jednocześnie zastanów się czy byłeś w stanie po prostej na szutrach pojechać ze średnią 30-32km/h. Teraz jest to możliwe i właśnie tego chcą klienci. Chcą lepiej, szybciej, lżej.

Anyway jeżeli ktoś tutaj zadaje mi pytanie apropo roweru, to proszę o odpowiedź na kilka pytań i podaję kilka przykładów z wyjaśnieniem dlaczego tak a nie inaczej. Dlaczego taka kasa a nie mniejsza. Jeżeli ktoś jednak z uporem maniaka chce nowy rower za 600 pln i nie ma zamiaru dołożyć złotówki to niech nie truje dupy i weźmie cokolwiek, szrot taki sam jak cała reszta.

Co do samej koncepcji zawodów i kupowania fury pod zawody - sam często się spieram z szefem mówiąc "czy ten zawodnik wygrał czy jego fura wygrała". Po dziś dzień są spory w kwestii tego czy Lemond nie powinien mieć odebranego tytułu za aerobar. Już powstają kontrowersje apropo wygranych zdobytych dzięki elektrycznemu Dura-ace.

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2014, 23:34 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
bo jak kupisz rower za 30k, a nie 5, to bedziesz mogl go wniesc na gore jeszcze szybciej bo bedzie wazyl 1kg. i gdzie tu pokonywanie wlasnych slabosci? ;p


Problem jest taki że na zawodach jak Ty tego nie zrobisz to zrobi to ktoś inny i będzie przed tobą. Tak samo mi szef mówił apropo koksania w kolarstwie. Nie bierzesz, nie ma wyniku, wszyscy biorą.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2014, 23:34 
Cytuj  
pamietam sytuacje, w ktorej po kamieniach smigalo z 20 osob, wszystko na hardtailach, kazdy sie powypinal z pedalow w czasie zjazdu i hamowal, srali pod siebie bo kamienie mialy po 15-20cm wysokosci. predkosc mniej wiecej 25km/h. podjechalem do gosci swoim fullem i jeblem ich na dlugosci 100m jadac lekko z boku po tych samych kamieniach, wpiety w pedaly z usmiechem na twarzy, ze dekle pokupowali hardtaile i boja sie ze polamia ramy, wywrotki czy czego tam sobie nie ubzdurali.

to typowy przyklad, jak wazny jest sprzet w czasie scigania i rywalizacji. do niedzielnego wypadu wiadomo, mozna jechac na wigry 3 i miec z tego fun, ale jak ktos juz konkretniej podchodzi do sprawy i ma fundusze to absolutnie nie mozna mu tego zabronic.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2014, 23:38 
Cytuj  
mysle, ze bylem w stanie tyle jechac zang.
i co do reszty to jak widac sie zgadzamy, jest to tylko kwestia podejscia i 'punktu siedzenia' :)
a wy od razu jakies nerwy macie niepotrzebne.

sobtainer: nikt nikomu niczego nie zabrania. nikt nie zabrania ci kupowania czego sobie tylko zazyczysz, tak jak i mnie nikt nie zabrania posmiania sie z tego :)


Ostatnio edytowano 10 kwi 2014, 23:41 przez Mendol, łącznie edytowano 1 raz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 78  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.