mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17720 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 886  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 427
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 mar 2005, 14:22 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
Moze ten constantin czy jak to sie pisze.


co Constantin.. co.. :D

ze starszych filmow Ong-Bak.. tajlandzka produkcje z fabula niezbyt skomplikowana za to realizacja walk powala na kolana, sciezka dzwiekowa tez warta uwagi..

no i teraz w kinach Marzyciel (Finding Neverland) - film ktorego nie obejrzec to grzech...


_________________
__________________________
putting the 'F' back in freedom

neocron - ao - coh - cov - aa - ddo - pe - eq2 - gw - hgl - rfo - vo - swg - ps - tr - mxo - fom - fe - ga - eve - vg - lotro - aoc - war - aion - star trek - perpetum - gw2 - wot - skyforge

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 16 mar 2005, 16:08 
Cytuj  
Jak chcesz cos trudniejszego to "5 nieczystych zagran"
Poza tym to polecam ostatnio widziane przeze mnie:

Kontrolerzy
Aviator
Kinsey
Trzeci

Te cztery filmy z obecnie wyswietlanych sa najbardziej godne uwagi.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 16 mar 2005, 20:57 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
ten zatoichi to komedia. Niewidomy gość w głębi Azji który wygląda na europejczyka a pod koniec się okazuje, że jest widomy.


Sorry Mark lubie cie ale o japonii to ty masz blade pojecie. :D To ze film ma pare akcentow humorystycznych to nie znaczy ze jest komedia ale nvm, film jest dobry.
A jak ktos lubi te klimaty to moze go nawet potraktowac jako film dokumentalny (stroje, zachowania, obyczaje, sposob wypowiadania sie).
Pozatym nie widzialem filmu ktory ma lepiej zrobione walki na miecze i pokazuje jakie "Ała" moze wyrzadzic czlowiekowi japonski miecz.

I koniec na ten temat. :D

Wszystko to samo tyczy sie Ong-Bak (jesli chodzi o walki) o ktorym tez ktos cos mowil.

EDIT: "Zatoichi" porusza i pokazuje (marginalnie) takie rzeczy jak wykorzystywanie seksualne dzieci/prostytucja i pare innych dosc powaznych wiec prosze jak ktos sie nie zna niech sie nie wypowiada bo ja japonskie kino naprawde lubie i serce mi sie kraje jak ktos je "kaleczy".

Sorry za uniesienie, no offence ale temat jest "bliski memu sercu". :D :D :D


_________________
Obrazek

****

Posty: 1042
Dołączył(a): 27.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 mar 2005, 13:39 
Cytuj  
Sniegu wydaje mi sie, ze napisal cos tam o czyms co porywa na jakies poddasze :/ Wydaje mi sie ze to dosc duzo nie sadzisz? Chyba nie w kazdym filmie, a nawet nie w co drugim takie cos sie odbywa :/

Jezeli mowicie o tym samym filmie to powinienes raczej to zauwazyc, a moze i nie :har:


_________________
"I forgot that I might see,
So many beautful things.
I forgot that I might need,
to find out what life could bring."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 mar 2005, 14:08 
Cytuj  
ja nie piszę o japonii, japończykach itp. tylko o filmach.
Dla mnie tak jak zapewne dla większości europejczyków kino japońskie jest średnio strawne. Albo jest to jakieś wielkie przedstawienie choreograficzne z ludźmi machającymi szabelkami i latającymi po dachach (stary trend) albo jakieś brutalne wręcz chore ch..j_wie_co nastawione na zszokowanie widza (nowy trend).
Inna sprawa, że aktualnie orientalizm jest mocno na topie o czym świadczy m.in. europejska kinowa premiera takiej szmiry jakim jest film "2046" (oglądałem tylko urywki, ale po napisach widać że szmira ;)

Już znacznie bardziej mi się podobał Ong-Bak - filmik zrobiony z jajem, z elementami komedyjnymi i równie (lub nawet lepiej) przedstawionymi walkami.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 17 mar 2005, 14:27 
Cytuj  
Zatoichi to dla kogos wychowanego na amerykanskim kinie film dziwny i pewnie malo strawny. Samuraje nie chodza w wyjebistych, kolorowych strojach, brakuje palacow szoguna, wszystko jest malo "plastikowe".

Nastawialem sie na bardziej powazna konwencje, jest sporo humorystycznych (specyficznie japonsko homorystycznych) elementow, ale napewno nie jest to komedia. I slepy naprawde jest slepy, mimo ze przez moment wydaje sie ze nie jest. :) Mi sie film podobal.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2005, 14:28 
Cytuj  
No ja w kinie azjatyckim widze nowy horyzont "humoru".
Jest tak unikalny jak tandetny typ twardziela z hollywoodu czy nie do pobicia brytyjski humor ew. Monty Python, Benny Hill itd.

Na pierwszy rzut oka polecam Koreanska produkcje "Sex is Zero", oraz Chinska "Schaolin Soccer".

****
Avatar użytkownika

Posty: 1901
Dołączył(a): 2.02.2003
Offline
PostNapisane: 17 mar 2005, 16:05 
Cytuj  
The Machinist


_________________
you are already dead

**

Posty: 257
Dołączył(a): 13.03.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2005, 16:15 
Cytuj  
Constantin napisał(a):
Aenima napisał(a):
Moze ten constantin czy jak to sie pisze.


co Constantin.. co.. :D

ze starszych filmow Ong-Bak.. tajlandzka produkcje z fabula niezbyt skomplikowana za to realizacja walk powala na kolana, sciezka dzwiekowa tez warta uwagi..

no i teraz w kinach Marzyciel (Finding Neverland) - film ktorego nie obejrzec to grzech...


Ong-Bak starym filmem ?? Sorry ale z tego co wiem to premiera 2004 r., bylem nawet na tym w kinie. A filmik spoko, taki powrot do korzeni czyli Wejscia Smoka.


_________________
Spieprzaj dziadu wymiata ! ;)

***

Posty: 666
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2005, 17:46 
Cytuj  
Out For Blood (2004) Film o wampirach.. superowy :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2005, 18:12 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
albo jakieś brutalne wręcz chore ch..j_wie_co nastawione na zszokowanie widza (nowy trend).


To zalezy od podejscia bo ci samurajowie naprawde tak walczyli ite miecze naprawde kroily na plasterki. :D Dletego pisalem o kinie dokumentalnym.

potwierdza to tez ta wypowiedz:

Cytuj:
Zatoichi to dla kogos wychowanego na amerykanskim kinie film dziwny i pewnie malo strawny. Samuraje nie chodza w wyjebistych, kolorowych strojach, brakuje palacow szoguna, wszystko jest malo "plastikowe".


Rezyser pokazal to tak jak to (mniej wiecej) naprawe wygladalo. Bez kiczowatej "brutalnosci" Kill Billa (choc moze to wygladac podobnie ale to jednak nie to samo) i rownie kiczowatego "piekna" i "wycyckania" np. Hero.

PS. ALe zgodze sie ze Ong-Bak jest lepszy. Do amatorow sztuk walki, wiekszosc scen byla krecona bez zadnych dublerow/kaskaderow a po tym co gosc robi np. w poscigu ulicami miasta to moge powiedziec jedno Tajlandia rulez !!!! :D :D :D :D


_________________
Obrazek

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 17 mar 2005, 20:51 
Cytuj  
Dzisiaj bylem na Constantine i Skarbie Narodow. Pierwszy taki sredni, ni to akcja ni to niewiadomo co. A drugi natomiast polecam, trwa 3 godzinki ale oglada sie swietnie do ostatniej minuty - zalowalem nawet, ze sie konczy.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

*

Posty: 189
Dołączył(a): 6.12.2004
Offline
PostNapisane: 18 mar 2005, 01:29 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Na pierwszy rzut oka polecam Koreanska produkcje "Sex is Zero", oraz Chinska "Schaolin Soccer".



O taak, te filmy roX :] Zwłaszcza soccer, i ta puszka na początku filmu :P albo finałowy mecz :] ROX! polecam ;]


_________________
Obrazek
Obrazek

**

Posty: 324
Dołączył(a): 12.01.2002
Offline
PostNapisane: 18 mar 2005, 10:57 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
National Treasure
Lucky 13
Million Dollar Baby


Piszczoch ja cie blagam... NIE POWSTALO WIEKSZE GOWNO W HOLLYWOOD NIZ NATIONAL TREASURE! to jest kurw... gorsze od czegokolwiek co widzialem! to jest jakas porazka kinematografi! bosz. Alez sie unioslem :P A jesli chodzi o dobre filmy to ostatnio wyplynal do sieci The Machinist na divxie - calkiem dobry film, pokorbiony strasznie i genialne zdjecia. Co tam pozniej... Film z 86 roku - Jacobs Ladder - jeden z filmow na ktorych opierali sie tworcy Silent Hilla 3ojki :) tez dobry.. A tak to Old Boy, Zatoichi, Kontrolerzy - pol czarna komedia, pol thriller, fenomenalny The Saw (nie wiem co za matol to jako horror reklamuje, film wogole nie straszny za to naprawde mozna sie wmontowac w historyjke) i i iiiii i to chyba tyle co ostatnio widzialem dobrego :)

Edit: bo widze ze tu jakies wiecej glosow za skarbem narodow sie pojawia, ok moze to ja bylem za bardzo skuty na tym filmie ale patetyczna gra Cage'a wyglaszajacego piekne slowa apropo deklaracji niepodleglosci przy akompaniamencie hymnu czy tez tekstu "oh wybacz ze cie puscilem ale musialem ratowac Deklaracje Niepodleglosci!" "Nic sie nie stalo! Zrobila bym to samo!" "Oh ... " "Oh..." BLEH. Film zrobiony totalnie z mysla o amerykanskich dzieciakach zeby im troche patriotyzmu wbic do bani i zeby chodzily na wybory jak beda starsze, totalnie przewidywalny, bez zaskoczen i wogole kupa. Marna imitacja Indiany Jonesa rzeklbym . No ale sa gusta i gusciki ja bym osobiscie ten film zbanowal z kin :)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 mar 2005, 11:13 
Cytuj  
wiesz Talanar jak ktoś chodzi do kina ogląda filmy dla rozrywki to National Treasure jak najbardziej może się podobać. Jak ktoś musi wmusić w siebie jakieś ambitne kino, bo jutro idzie do ambasady francuskiej na ślimaka to oczywiście National Treasure odpada.
Mi film się podobał całkiem miła odmiana Indiany Jones. A że nie ambitny, a że prosty i przewidywalny.. Nie każdy film musi być totalnie zakręcony, zagadkowy, nieść jakieś przesłanie życiowe lub czegoś uczyć.
Aha, mnie nie razi flaga amerykańska - oni afiszują się ze swoim patriotyzmem, my się wstydzimy (o ile są u nas jeszcze patrioci) - nie wiem co lepsze.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 18 mar 2005, 11:35 
Cytuj  
(o ile są u nas jeszcze patrioci)

są , są ...tych boli najbardziej jak patrzą co sie w tym kraju wyprawia

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 mar 2005, 23:36 
Cytuj  
Hotel Rwanda.
Bardzo dobry film oparty na faktach.

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 27 mar 2005, 03:03 
Cytuj  
Hotel New Hampshire

Jezeli juz rozwawiamy o hotelach ;).

**

Posty: 324
Dołączył(a): 12.01.2002
Offline
PostNapisane: 27 mar 2005, 10:43 
Cytuj  
24 dzien - dobry thriller (nie mylic z 28 dni pozniej :) )


_________________
http://www.talanar.wordpress.com

**

Posty: 263
Dołączył(a): 8.08.2004
Offline
PostNapisane: 27 mar 2005, 11:30 
Cytuj  
mi ostatnio przypadł do gustu Secret Window, troche zagmatwany ;]

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17720 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 886  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.