mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 135  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 25 gru 2012, 23:58 
Cytuj  
Andrzeja Pilipiuka oko jelenia, tam raczej nie bedziesz mial utartego schematu


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 gru 2012, 00:59 
Cytuj  
akta caine'a

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 26 gru 2012, 17:09 
Cytuj  
Niah napisał(a):
podajcie dobrzy ludzie kilka fajnych książek fantasy, które nie opierają się na utartym pedalskim schemacie "młody chłopak traci rodziców, odkrywa, że jest wielkim magiem" *rzyg*


Grzędowicza - Pan Lodowego Ogrodu - imo całkiem si.


_________________
Obrazek

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 27 gru 2012, 01:36 
Cytuj  
dziękuje


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

****

Posty: 1187
Dołączył(a): 30.03.2006
Offline
PostNapisane: 28 gru 2012, 12:50 
Cytuj  
Zabrałem się za Pana Lodowego Ogrodu. Przyznam, że bardzo fajne. Choć co jakiś czas przy czytaniu pierwszego tomu traciłem zapał do dalszego czytania.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 28 gru 2012, 13:31 
Cytuj  
borboun napisał(a):
Zabrałem się za Pana Lodowego Ogrodu. Przyznam, że bardzo fajne. Choć co jakiś czas przy czytaniu pierwszego tomu traciłem zapał do dalszego czytania.


Well, ostatnio gościu wydał ostatnią część... i niestety jak to jest przy większości - spadek formy.

A jako całość - przynajmniej coś innego :)


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2012, 17:19 
Cytuj  
Moze ktos polecic cos rownie dobrego jak Spotkanie z Rama Clarke'a? Probowalem czytac kontynuacje ale tragedia w porownaniu z czescia pierwsza (odradzam zdecydowanie... przebilem sie ledwo do polowy T3 i zakonczenie sagi przeczytalem na Wikipedii). To samo Pierscien Nivena (bardzo podobny typ ksiazki) - pierwszy fajny a potem juz nie to...

Ogolnie interesuje mnie takie 'exploration based hard s-f' (tak bym okreslil gatunek "Spotkania z Rama", od biedy space opera tylko hard, nie kluchy ala Star Warsy. :/ Z tym ze rowniez to 'hard' to nie az tak zebym czytal hardcore prace naukowa... wlasnie Rama imho ma proporcje idealne.. sporo astronomii, sporo fizyki ale nie przytlacza to.

PS. Asimova mam przerobionego. Zreszta on troche inaczej pisze. Moze cos nowszego?


A zeby nie tylko prsic o rady to od siebie polece serie o panu Takeshi Kovacs: Modyfikowany Węgiel, Upadłe anioły, Zbudzone Furie. Autor Richard Morgan. Nie sa to arcydziela ale fajnie jest zrobiony swiat i ciekawe pomysly jak na cyberpunk. Pierwsza czesc najlepsza, reszta barzdziej ociera sie o zwykle S-f czy przygode (zwlaszcza Upadle anioly - bedace wlasciwie czystym SF) niz o cyberpunk jak taki ale tez ujdzie.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 gru 2012, 17:50 
Cytuj  
ta, takeshi daje rade.
sprobuj moze Peter Hamilton - Dysfunkcja rzeczywistosci.

*

Posty: 66
Dołączył(a): 19.08.2012
Offline
PostNapisane: 29 gru 2012, 01:47 
Cytuj  
Cykl Przestrzeń objawienia Reynoldsa,
"Ślepowidzenie" Petera Wattsa.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 sty 2013, 14:44 
Cytuj  
lekki Sten - takie komandosowanie w dalekiej przyszlosci. Akcja dzieje sie glownie na planetach (wiec chyba nie jest to Space Opera). 7 tomow - pierwszy zdecydowanie najslabszy. Ostrzegam, ze to calkiem nieambitne czytadlo i znacznie lepiej by tu pasowal komiks, ale mi sie podobalo.
tez lekki ale bardziej na serio cykl Honor Weber-a. Typowa Space Opera, calosc skupia sie na walkach w przestrzeni.

Teraz czytam Hyperion-a Simon-a, ale po pierwszym tomie mam mocno mieszane uczucia.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 sty 2013, 14:54 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
(...)
Teraz czytam Hyperion-a Simon-a, ale po pierwszym tomie mam mocno mieszane uczucia.

A warto zaczynać? Bo próbuję przebrnąć przez Terror i odnoszę wrażenie, że czytanie tej książki jest trudniejsze niż przeprawiania się przez arktykę :/.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 2 sty 2013, 14:56 
Cytuj  
pierwszy tom dobry, drugi już średni


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 2 sty 2013, 15:10 
Cytuj  
Czytam sobie Forge of Darkness (Steven Erikson) i jest przyjemnie, mimo ze bardziej kameralnie niz Book of the Fallen. Ale podejrzewam ze sie rozkreci w kolejnych tomach. :)


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2013, 15:13 
Cytuj  
Przeczytałem "Związek żydowskich policjantów". Niby książka dostała Hugo i Nebule, ale szczerze mówiąc mam mieszane uczucia, jak dla mnie mocno średnia -może oni w us nie znają Krajewskiego i Eberharda Mocka. Niby coś tam o żydach, ale nie za wiele, aż się prosiło, żeby jakieś ich tam zwyczaje pokazać, miasteczka też są bo są itd takie wszystko w pomyjach. Pomysł dobry wykonanie takie sobie.

Na kilkanaście razy ją wziąłem- podróże itd, a końcówkę dzielnie zmęczyłem, a to niby chwalony krymniał :o . Sądziłem, że jak do niej usiądę to skończę.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 sty 2013, 16:02 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Mark24 napisał(a):
(...)
Teraz czytam Hyperion-a Simon-a, ale po pierwszym tomie mam mocno mieszane uczucia.

A warto zaczynać? Bo próbuję przebrnąć przez Terror i odnoszę wrażenie, że czytanie tej książki jest trudniejsze niż przeprawiania się przez arktykę :/.



Pierwszy tom "Hyperion" to w sumie taka herbatka przed obiadem. Ciezko okreslic jak bedzie smakowac danie glowne popijajac herbatke ;)
Jezyk jest prosty, akcja wartka - to w sumie 6 historii powiazanych ze soba tylko miejscem (planeta Hyperion), dodam, ze totalnie roznych historii.
Dopiero zaczalem drugi tom (22% :p) - wiec sie jeszcze nie wypowiem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 sty 2013, 16:15 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Mark24 napisał(a):
(...)
Teraz czytam Hyperion-a Simon-a, ale po pierwszym tomie mam mocno mieszane uczucia.

A warto zaczynać? Bo próbuję przebrnąć przez Terror i odnoszę wrażenie, że czytanie tej książki jest trudniejsze niż przeprawiania się przez arktykę :/.


Mnie Terror tez znudził i nie skończyłem ale nie ma co porównywać tego tytułu do serii o Hyperionie. Hyperion i Upadek Hyperiona to solidne sf, mnie się dobrze czytało. Dobry warsztat pisarza, ciekawy pomysł, narracja. Ostatnio po paru latach przerwy sięgnąłem po kontynuację, czyli Endymiona. Trochę mniej wciągająca jak to z sequelami bywa, ale ciągle dobrze się czyta. Z resztą dobrego sf czy fantasy ze świecą szukać, a te pozycje moim zdaniem akurat warto.


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1928
Dołączył(a): 15.10.2004
Offline
PostNapisane: 3 sty 2013, 17:03 
Cytuj  
dajcie cos post apo bo nie ma co robic w stycnziowe wieczory

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 3 sty 2013, 17:07 
Cytuj  
Post apo z nowości? Paolo Bacigalupi "Nakręcana dziewczyna" - w Polsce wydali to razem z innymi opowiadaniami tego kolesia :wtf: . Więc po nazwisku bardziej szukaj.

edit:
tfu albo i nie, to bardziej klasyczny steampunk, a raczej cyberpunk?, ale koniec świata się przewija delikatnie.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 3 sty 2013, 18:01 
Cytuj  
Postal napisał(a):
dajcie cos post apo bo nie ma co robic w stycnziowe wieczory

Kantyk dla Leibowitza (albo Kantyczka dla Leibowitza, zależnie od wydania) - Walter M Miller.


_________________
Obrazek

***

Posty: 529
Dołączył(a): 30.11.2006
Offline
PostNapisane: 3 sty 2013, 18:11 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
Post apo z nowości? Paolo Bacigalupi "Nakręcana dziewczyna" - w Polsce wydali to razem z innymi opowiadaniami tego kolesia :wtf: . Więc po nazwisku bardziej szukaj.

edit:
tfu albo i nie, to bardziej klasyczny steampunk, a raczej cyberpunk?, ale koniec świata się przewija delikatnie.


do postapo to troche bardziej pasuje jego nowsza ksiazka: "zatopione miasta", chociaz to tez nie takie klasyczne postapo

najlepiej przeczytac obie;)
mi najbardziej przypadly do gustu wlasnie te opowiadania dolaczone do nakrecanej


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 135  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.