mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 135  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 21:11 
Cytuj  
Niestety jest to "książka dla mas" więc odpada :D .

A tak na serio - mi się "Kod..." podobał, szybka akcja, ciekawie napisane, troszkę kontrowersyjne dla kogoś kto nie jest zorientowany w temacie - podsumowując: przeczytałem w jeden wieczór i kilka razy wracałem bo książka potrafi wciągnąć. A to czy jest w jakiejś części prawdziwa czy nie - who cares?

Anyway, Tom Clancy 4tw ;).


_________________
Altaya | BF4

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 21:15 
Cytuj  
no wlasnie "ksiazka dla mas" :-? ;)

kryminalow nie czytalem ale moze czas zaczac ;) a Tom Clancy jest ponoc jednym z lepszych ;)


_________________
.

***

Posty: 958
Dołączył(a): 19.06.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 21:55 
Cytuj  
Ludlum lepszy imo. Chociaż czasem jak zacznie coś opisywać to można nieźle przysnąć ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 23:12 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
no wlasnie "ksiazka dla mas" :-? ;)

kryminalow nie czytalem ale moze czas zaczac ;) a Tom Clancy jest ponoc jednym z lepszych ;)


Clancy to raczej sensacja niż kryminał. A Tomka polecam jest bardzo dobry, na jego korzyść przemawia fakt że duża część z jego utworów doczekała się ekranizacji ("Czas patriotów", "Polowanie na Czerwony Październik", "Stan zagrożenia" czy "Suma wszystkich strachów").

Chociaż ostatni troszkę odstaje :P

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 23:31 
Cytuj  
Ja w tej chwili staram się upolować w przyzwoitej cenie - w nie zniszczonej twardej oprawie "Dekret" Clancy'ego ale chyba mimo wszystko troszkę za cieńko w tej chwili z kasą stoję (święta, prezenty itd...).

Ludluma czytałem jak byłem mały ;). Ostatnio w ramach rozrywki między kolokwiami przeczytałem prawie wszystkie książki Cusslera - schematyczne do bólu, naiwne, z dennymi tytułami ;). Ale mimo wszystko szybko i przyjemnie się czyta. Polecam jeżeli nie wymagasz super inteligentnej poruszającej problemy ówczesnego świata fabuły i przeznaczonej tylko dla "prawdziwych znawców czyli kumpli autora" (itd itp) lektury.


_________________
Altaya | BF4

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 23:52 
Cytuj  
Jak już wcześniej pisałem Diuna to naprawde dobra ksiazka, takze (chociaz juz troche mniej) 2, 3 juz sredni. Jestem wlasnie przy 4 i co to duzo mowic 50 stron w 3 dni :har: , a mam w domu jeszcze 5 tom.


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***

Posty: 803
Dołączył(a): 27.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 gru 2005, 22:54 
Cytuj  
1. Wiedzmin - 7 ksiag(zarabisty klimat)
2. Achaja 3 tomy (j.w.)
3. Wladca pierscieni (ksiazka, nie film!!!!)
4. Caly Dan Brown(Anioly i Demony najlepsze).
5. Eragon i Najstarszy

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2005, 11:41 
Cytuj  
Nowość z www.mag.com.pl - "Zdrowe zwłoki" - Steven Erikson
http://mag.com.pl/ksiazka_detale.php?id=194

Obrazek

i jeszcze ciekawa pozycje znalazlem ;) Barry Trotter:
http://mag.com.pl/zapowiedzi_detale.php?id=24 :P


_________________
.

***

Posty: 989
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2005, 12:39 
Cytuj  
"Zdrowe zwłoki" to druga część opowieści o Korbalu i Bauchelainie, prawda? Pierwsza część była słaba w porównaniu z właściwym wątkiem MBotF, ale i tak lektura obowiązkowa dla fana serii :D.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2005, 12:46 
Cytuj  
i cena przystepna ;) skoro napisalem o tych 2 opowiadaniach Eriksona to napisze, ze moze warte sa uwagi takze te oto ksiazki Martina: Tuff Wędrowiec, Piaseczniki, Fevre Dream, jego opowiadania z Lodu i Ognia znajduja sie tez w Legendach 1 i 2 (wyd. Rebis) - chyba ;) niestety nie dane mi bylo nawet ich ujrzec na wlasne oczy ;)

Wczesniej pisalem tutaj cos o "Kodzie Leonarda da Vinci", znalazlem fajnego posta na isa.pl :
Cytuj:
A największym przejawem "pomysłowości" Browna było zerżnięcie całego szkieletu fabularnego z książki "Święty Graal , Święta Krew" M. Beigenta i R. Leigh. Jego kolejne "wypociny" w dużej mierze powielają to , co napłodził wcześniej. Kolejne "grzechy" to : nieprawdopodobieństwo wydarzeń posunięte do granic absurdu , schematyzm i bohater dysponujący nadludzkimi możliwościami intelektualnymi & fizycznymi...


_________________
.

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2005, 14:29 
Cytuj  
Niby tak ale tego typu wady można znaleźć w większości książek sensacyjno-fantastyczno-przygodowych więc ktoś po prostu się czepia :wink: . Poza tym wydaje mi się, że każdy jakoś podświadomie liczy na to, że bohaterowi, który "podoba" mu się najbardziej mimo wszystko jakoś się uda, będzie happy end etc - problemem jest to, że bez tych "dodatkowych umiejętności" byłoby to niemożliwe.

Jeśli już jestem przy szczęśliwych zakończeniach - chyba każdy kto czytał książkę "Pan Lodowego Ogrodu" nieźle się zdziwił na koniec, ale wiadomo, jak Grzędowicz coś napisze to na pewno jest to dobra pozycja.


_________________
Altaya | BF4

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 18 gru 2005, 14:35 
Cytuj  
Mam takie małe pytanie - czy ktoś czytał "Kroniki Amberu"?
Bo planuję niedługo zabrać się za całą serię w oryginale, ale ma to jakieś 1k stron, więc nie wiem, czy warto :P


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2005, 14:49 
Cytuj  
Vorten--> niby prawda ;) ale dlatego tak mi sie podobal George R.R. Martin, nie latwo zgadnac co sie stanie, a autor ma takze tendencje do usmiercania bohaterow :har: ale czytelnik rzuci po takim doswiadczeniu ksiazke w kąt, ochlonie i zacznie czytac dalej :D ponoc kolejna czesc sagi "Uczta" osiągnęła nr 1 na liście bestsellerów NY Timesa. oby Martin nie spoczal na laurach... w sumie to moge powiedziec, ze nie wiem kto lepszy Martin czy Erikson, obaj pisza raczej odmiennie, Erikson bardziej militarnie, swietne przedstawia armie, stworzyl jak Tolkien swoj wlasny swiat od poczatku do konca. Z kolei Martin bardziej sie skupia na intrygach i przezyciach jednostki, heh z poczatku 1 postaci u Martina nie lubilem, pozniej zaczal ja opisywac z punktu widzenia bohatera, choc dalej byla zla ale polubilem tą postac :D

Znowu zaczalem sie rozwodzic jakie to swietne ksiazki ;)


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1015
Dołączył(a): 30.09.2004
Offline
PostNapisane: 18 gru 2005, 15:57 
Cytuj  
Keiji-> niewarto. pierwsza część jest fajna, ale ta opowiadająca o przygodach jego syna jest poprostu słaba.

A cykl "Pieśń Lodu i Ognia" rządzi i jest najlepszym cyklem fantas jaki czytałem.

Pozdrawiam.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 gru 2005, 10:33 
Cytuj  
SPOILER (Malazan Empire)
hmm...wczoraj w nocy skonczyłem Dom Łańcuchów. Świetna ksiżka. Po Bramie Umarłych chyba najlepsza. W noc gdy armie malazańskie dotarły do obozu shaik wydarzyło sie wiele arcyciekawych rzeczy az do zakończenia ksiazki. Kotylion- wreszcie polubilem tego Boga/Patrona. Wszystko rozumiem oprocz jednej rzeczy, Crokus/Nożownik i Apsalar. Ona odeszła z nie do konca wiadomych mi powodow, ja zrozumialem, ze gdyby nie odeszla to Nożownik stał by sie taki jak ona czli bezlitosnym zabojca lub zginalby i Apsalar chciala go chronic z milosci. Ale i tak nie rozumiem czemu Crokusowi pasuje zadanie zlecone przez Kotyliona, chronienie Felisin Młodszej. Poza tym domyslilem sie wczesniej, ze Podpalacze Mostow osiagna ascendencje, cokolwiek to znaczy w przypadku calej kompani. Zaskoczyło mnie to, ze gdy Kaptur przyszedl po Baudina to uczynil z niego Rycerza Smierci. heh... a Kalamowi zdaje sie w obozie Korbolo pomogl Sójeczka. Omg... Karsa Orlong (Tablokai) jest straszny... Spotkanie siostr Tavore i Felisin (shaik), przezywalem dramat gdy to czytalem, nie myslalem, ze Felisin zginie. Ujawnienie kim byla Bogini Tornada polaczylo wszystko w calosc...A Kotylion zawstydzil umiejetnosciami Kalama. Wiem, ze pisze chaotycznie ale nie chcialem sie tak bardzo rozpisywac a chcialbym poznac odpowiedz na moje pytanie o Apsalar i Crokusa...

btw. ma ktos jakas stronke z galeriami artow z Malazanskiej ksiegi poleglych?


_________________
.

***

Posty: 517
Dołączył(a): 4.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2005, 12:10 
Cytuj  
Ja serdecznie polecam ksiazke pt. "Czarna Kompania" jest to co prawda pierwszy tom z 10 o przygodach Czarnej Kompani, ale moim zdaniem najlepszy :) Jest to nietypowa powiesc Fantasy, wsadzil bym ja do podgatunky Dark Fantasy. Opowiesc mroczna i wciagajaca, zdecydowanie nie dla dzieci, w pierwszych tomach jest naprawde mrocznie, puzniej tez nie jest zle ale nie tak dobrze jak na poczatku :)

Ciekawostka jest to ze owa Czarna Kompania zostaje najeta na sluzbe zla, ale tak naprawde tam nie ma pojecia Zla i Dobra, bardzo podobaja mi sie slowa powiedziane przez jednego z bohaterow "Zlo jest pojeciem wzgledym, znajduje sie ono tam gdzie wskazujesz oskarżycielskim palcem". Cala ksiazka jest taka, pokazuje ze swiat jest bardziej szary niz moglo by nam sie wydawac :)

Bardzo podoba mi sie styl, w jakim pisana jest ksiazka, nie wyglada ona tak jak wiekszosc ksiazek z Forgotten Realms czy innych swiatow Fantasy, sa one bardziej w formie dziennikow, caly czas mamy do czynienia jakby z prywatnymi notatkami Kronikaza Kompani :) Widzimy swiat z jego perspektywy, z czasem poznajemy roznych kronikazy kompani (3 albo 4) ale to wszystko jest zawarte w 10 tomach :) i chyba jeszcze sie nie konczy, chociaz ciezko wyczuc.

Czyli w skrocie, Banda Najemnikow zostaje najeta na sluzbe zla by stlumic rebelie, ale jak sie okazuje ci po jasnej stronie wcale nie sa lepsi od naszych panow.

SERDECZNIE POLECAM, jest to moja ulubiona ksiazka i naprawde warta przeczytania, chociaz pierwszy tom.

Tytuly poszczgulnych Tomow:
* Czarna Kompania
* Cień w ukryciu
* Biała Róża
* Srebrny grot
* Gry cienia
* Sny o stali
* Ponure lata
* A imię jej ciemność
* Woda śpi
* Żołnierze żyją


Recka 1 Tomu

EDIT

Autor serii to Gleen Cook


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 28 gru 2005, 12:44 przez SniperX, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 gru 2005, 12:20 
Cytuj  
SniperX--> zapomniales dodac autora... Glen Cook. Nie czytalem ale slyszalem. Moze sie zabiore za to. O "Kole czasu" - Jordan tez slyszalem i slyszalem sporo i pozytywnych i negatywnych opinii ;)


_________________
.

***

Posty: 988
Dołączył(a): 6.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2005, 12:27 
Cytuj  
T. Pratchett - Warstwy Wszechświata

Pokrzywione polaczenie fantasy z sf. Ksiazka z poza cyklu o swiecie dysku wyjasniajaca powstanie calego wszechswiata. Naprawde polecam (jak calego Pratchetta)


_________________
Opowiadamy historie o bohaterach, zeby pamietac ze i my mozemy byc wielcy.

***

Posty: 517
Dołączył(a): 4.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2005, 12:43 
Cytuj  
no tak zapomnialem dodac, kapa zemnie ;] ale w linku ktory dalem jest autor, wiec mozna powiedziec ze nie dokonca spartolilem :)


_________________
Obrazek

**

Posty: 212
Dołączył(a): 13.07.2005
Offline
PostNapisane: 28 gru 2005, 17:45 
Cytuj  
Polecam książke pt: "Eragon" (Fantasy)
jest to pierwsza czesc z cyklu "Dziedzictwo" Autor: Christopher Paolini, (podobno, kiedy ja pisał miał 15 lat)
Książka naprawde warta przeczytania, zarówno pierwsza jak i druga część.
Jak sie zacznie czytac to naprawde ciężko się wyrwać z jej szponów :wink:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 135  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.