mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 135  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 paź 2005, 11:54 
Cytuj  
"Swieto smiechu" M. Oramus
Abstarakcyjna fabula mocno osadzona w realiach Polski 1981. Odwolania do tamtych czasow etc. Dla "mlodych" pewnie w wieksosci niezrozumiala...


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 paź 2005, 12:13 
Cytuj  
Velociraptor napisał(a):
A kto z was czytał "Mroczną Wieżę" Kinga??? Bo ja wchłonąłem 4 tomy i muszę przyznać, że nieźle wciąga, ale nigdzie nie umię dostać pozostałych części :-? :cry:


www.merlin.com.pl maja wszystkie.

Ja nie moge przetrawić 'Rolanda'. King pisał że to najtrudniejsza część... i faktycznie :]

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 22:29 
Cytuj  
1. "Piesń Lodu i Ognia"
2. Czemu? Bo jest naprawde super :) Wspaniale przedstawiony świat, mało magii te jest duzym plusem, wielowatkowosc, nieprzewidywalnosc autora, nie wiemy sie czego spodziewac. Polecam!

Czy mi sie wydaje czy 17.10 wyszla w Anglii 4 czesc znakomitej Sagi "Piesń Lodu i Ognia" - " A Feast for Crows" ?

http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASI ... 42-6959108

Bardzo polecam ta Sage, autor George R.R. Martin, chyba lepszego fantasy nie ma w obecnej chwili ;) - www.zysk.com.pl

Jedynie moze dorownac Piesni - Steven Erikson, Malazańska Księga Poległych - super saga www.mag.com.pl

Polecam takze Świat Dysku Terry'ego Pratchetta :)

Moze tez Diune i moze Dragonlance ale ze wzgledu na postac Raistlina...
Forgotten Realms nie polecam - nudna sieczka ;)

Moge polecic tez Tolkiena ale to raczej z sentymentu ;)


_________________
.

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 22:55 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Jedynie moze dorownac Piesni - Steven Erikson, Malazańska Księga Poległych - super saga www.mag.com.pl


Swoją drogą to mogłaby się już pokazać następna część (w której zamiast rozszerzać świat skupionoby się na losach bohaterów już istniejących - vide podpalacze mostów ;) ).


_________________
Altaya | BF4

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 22:57 
Cytuj  
heh... jeszcze tego nie skonczylem, jestem na Domie Lancuchow...troche brak mi czasu by czytac :har:


_________________
.

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 18 lis 2005, 23:12 
Cytuj  
Zachęciłeś mnie do tego cyklu "Pieśń Lodu i Ognia" tym porównaniem z Eriksonem, więc chciałem zapytać tak dla pewności: z jakich książek się on składa?

Jak na razie znalazłem
1. Gra o tron
2. Starcie królów
3. Nawałnica mieczy - tom 1. Stal i śnieg, tom 2. Krew i złoto.

Jest coś jeszcze?

Pytam, ponieważ zastanawiam się czy sobie nie zamówić od razu całej sagi, bo nie lubię momentu kiedy książka kończy się w jakimś interesującym momencie a ja nie wiem co jest dalej ;).

Swoją drogą to w tym miesiącu i tak z kasą nie wyrobię (każda książka 40+zl) ale przynajmniej wiadomo ile trzeba odłożyć przy następnej wypłacie ;).


_________________
Altaya | BF4

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 lis 2005, 00:38 
Cytuj  
u nas tylko te 3 sie pojawily, a ta 4 czesc to juz rok temu miala wyjsc... no ale ten pan pisze jedna ksiazke na 5lat ;)

*

Posty: 141
Dołączył(a): 28.06.2004
Offline
PostNapisane: 19 lis 2005, 08:34 
Cytuj  
Nie pamiętam autora ale pamietam nazwe cyklu : "Saga o Krukach" baaardzo fajna książka


_________________
AALIYAH R.I.P.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 lis 2005, 09:37 
Cytuj  
Ja jak zaczalem czytac na isa.pl ( http://isa.pl/forum/viewtopic.php?t=292&start=0 ) jakie to swietne ksiazki to stwierdzilem, ze musze to miec ;) Porownalem do Eriksona ale i tak sa to 2 rozne ksiazki :) Erikson ma swiat przesiakniety magia a u Martina prawie nie ma wcale, naprawde super sa przedtawieni rycerze itd. Napisalem, ze kompletnie trudno sie spodziewac co sie wydarzy i rzeczywiscie tak jest, Martin w ogole nie przejmuje sie czytelnikiem i robi co mu sie podoba :) Przez to czasami chce sie rzucic w kat ta ksiazke ale po chwili łapie sie ją z powrotem :)

Na razie sa tylko te co wymieniles, czekamy na " A Feast for Crows" czyli "Uczte Wron/Krukow" ;)

Btw. szkoda, ze nie zostala wydana ta saga w twardej oprawie, ksiazki sa na tyle grybe, ze moga ulec zniszczeniu podczas czytania ;) Eriksona nie kupilem w twardej bo jednak drogo by to wyszlo, a zreszta mag.com.pl nie odpowiadal na moje pytania ;)

Jeszcze chcialem napisac Erikson, 2 czesc Sagi - "Bramy Domu Umarłych" - mniam! Sznur Psów... po prostu wspaniałe! :)

PS. w przeroznych rankingach te 2 Sagi konkuruja o 1 miejsce :)

Pragne jeszcze przestrzec przed czytaniem ksiazek z Forgotten Realms na podstawie gier... Wrota Baldura itd.

A Pratchetta lubie za humor oraz za to, ze jego ksiazki posiadaja ukrte dno, czyli w pierwszym momencie smiejemy sie, po chwili do nas dociera i juz przestajemy sie smiac ;)

Jeszcze slyszalem, ze znakomity jest cykl "Ziemiomorze" Le Guin Ursula K. ale nie bylo dane mi czytac :oops:
Tak sie zastanawialem co czytac dalej, moze "Belgariada" - David Eddings? ;)


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1032
Dołączył(a): 10.06.2005
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 18:14 
Cytuj  
Proponuje przeczytać "Diablo:Dziedzictwo krwi".Richard A.Knakk-zapamiętaj tego autora :P

Niestety następne części tej książki nie są tak wciągające jak przygody Norreca odzianego w zbroje legendarnego Bartuca.
Z tego co pamiętam warta uwagi jest również "Nadciągająca burza" Douglasa Prestona. Ale to już nie dla fanów Forgotten Realms etc.

***

Posty: 836
Dołączył(a): 10.04.2005
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 18:56 
Cytuj  
Kaban napisał(a):
Proponuje przeczytać "Diablo:Dziedzictwo krwi".Richard A.Knakk-zapamiętaj tego autora :P


Hmmm Richard A.Knakk napisal rowniez "Dzien Smoka" (warcraft) i moim skromnym zdaniem napisal ja najciekawiej w porownianiu do 2 pozostalych czesci Warcrafta.Równiez polecam WoW maniaka co by troche poznawali swiat Warcrafta przez bardziej szlachetny i inspirujacy sposob :wink:


_________________
Cytuj:
#wow-pl - czyli smrod, robactwo i drobna administracja

***

Posty: 958
Dołączył(a): 19.06.2005
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 19:08 
Cytuj  
Aldous Huxley - Nowy wspaniały świat

**

Posty: 481
Dołączył(a): 2.07.2005
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 20:08 
Cytuj  
Polecam wszelakie książki Jacka Piekary , w szczególności cykl o Mordimerze Madderdinie. Autor umie fantastycznie używać języka polskiego. Warto przeczytać również "Pieśn Lodu i Ognia" Gorge R.R. Martina. Nie da sięnie wspomnieć o twórczości S. Lema , który według mnie jest najciekawszym polskim pisarzem.
Dodatkowo polecam twórczośc Orsona Scotta Carda. Wspaniały talent literacki. Godne polecenia są też dzieła S. Łukjanienki znakomitego rosyjskiego pisarza s-f.

Absolutnie odradzam czytanie jakichkolwiek książek pisanych na podstawie gier lub filmów.


_________________
Kapitan Gramatyka napisał(a):
gdzie ty do cholery widzisz cytat lub cytaty zostalo z twojego cytatu przytoczone tylko slowo a ty zrobiles z tego pare cytatow no moge ci tylko pogatulowac glupoty

**

Posty: 305
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 lis 2005, 17:24 
Cytuj  
1. "Krwawy Trop" oraz seria ksiazek ze swiata Malazanskiej Ksiegi Poleglych autorstwa Stevena Eriksona
2. Wyczes ksiazka. Bardzo ladny styl narracji, czlowiek czasem wrecz chce przejsc do kolejnego rozdzialu - jest podzial watkowy - 2, czasem 3 watki przenikaja sie az na koncu lacza sie w jeden. Bardzo ciekawie opisana historia, ciezko domyslic sie czegokolwiek. Bardzo a to baardzo fajna ksiazeczka. Swoja droga "Krwawy Trop" jest tez dosc krotki ( 111 stron ) i tani ( na studencka kieszen - ja kupilem za 9.90 ). Moze sie podobac, tfu, ma sie podobac bo jest wyczes ! :P


_________________
QpSeCzolg i na ryby...

"Demokracja tym sie różni od Anarchii, że jest cichsza."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 lis 2005, 17:33 
Cytuj  
hmm... musze sobie skombinowac Krwawy Trop w takim razie... ale kiedy rozgrywa sie jego akcja?

Krwawy trop opowiada o losach Bauchelaina i
Korbala Broacha...
hmm...to mnie ciekawi Chcialem sie o nich czegos wiecej dowiedziec...

Jestem na 2 tomie Domu Łańcuchow, stwierdzam, ze w tej ksiazce caly cos sie dzieje, caly czas cos mnie zaskakuje!

Spoiler:
Akurat przeczytalem spotkanie Karsy Orlonga z Icariumem i Mappo Trellem
/Spoiler

PS. Jakbym mial czytac jakas ksiazke na podstawie gry to chcialbym przeczytac cos o pewnym złodzieju, Garrecie.


_________________
.


Ostatnio edytowano 25 lis 2005, 17:43 przez Highlander, łącznie edytowano 4 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 lis 2005, 17:36 
Cytuj  
/ciach/

nie wiem co zrobilem, ze 2 razy to samo postnalem...


_________________
.

***

Posty: 988
Dołączył(a): 6.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 lis 2005, 17:40 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
/PS. Jakbym mial czytac jakas ksiazke na podstawie gry to chcialbym przeczytac cos o pewnym złodzieju, Garrecie.


Tjaaa... :wink:


_________________
Opowiadamy historie o bohaterach, zeby pamietac ze i my mozemy byc wielcy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 lis 2005, 18:10 
Cytuj  
Co do ksiazki o Thief, Garrecie...to balbym sie po nia siegnac. Dlaczego? Bo ksiazki na podstawie gier maja tendencje do bycia gniotem ;)

btw. zdaje sie, ze Glen Cook (mag.com.pl) pisal o jakims Garrecie ale nie wiem ani o czym sa tez ksiazki ani jakiej jakosci one sa ;)


_________________
.

**

Posty: 305
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 gru 2005, 12:31 
Cytuj  
@Highlander - akcja "Krwawego Tropu" jest calkowicie oderwana od reszty ksiazek z serii MKP. Dopisze cos wiecej jak wroce z uczelni i dorwe ksiazke.


_________________
QpSeCzolg i na ryby...

"Demokracja tym sie różni od Anarchii, że jest cichsza."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 21:03 
Cytuj  
czytalem cos o tym na www.mag.com.pl

hmm... a ktos mi potrafi ocenic jaki jest "Kod Leonarda Da Vinci"? ;)


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 135  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.