mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 131, 132, 133, 134, 135  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2017, 21:02 
Cytuj  
Warto za 15$?
Wstyd się przyzna, ale ze świata 40k jeszcze nic nie czytałem, a nie chce jakiegoś gówna kupić ;)
https://www.humblebundle.com/books/horu ... y_Announce


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2017, 21:05 
Cytuj  
Tak. Znaczy jak lubisz młotawkę.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 mar 2017, 21:10 
Cytuj  
ee no zajebiste Rzeźnik - ja biorę.
Kiedyś podchodziłem do czegoś Abnetta w oryginale i ten angielski deko zbyt wymagający, może tym razem się uda :P

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2017, 23:43 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
ee no zajebiste Rzeźnik - ja biorę.
Kiedyś podchodziłem do czegoś Abnetta w oryginale i ten angielski deko zbyt wymagający, może tym razem się uda :P


No nie jest najłatwiejszy, ale dobry słownik języka angielskiego w aplikacji i daje rade.
Horus Rising mnie wsiąkł póki co. Mam nadzieję, że cały cykl trzyma poziom.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2017, 09:33 
Cytuj  
Chiny Kissingera - lektura w sam raz na obecna sytuację geopolityczną, pomaga zrozumieć Chiny i Amerykański punkt widzenia na Państwo Środka, a czyta się jak dobrą powieść
Problem Trzech Ciał (właściwie trylogia Remembrance of Earth’s Past ) - Liu Cixin, na podstawie dwóch tomów śmiało twierdzę, że to jedno z najlepszych sf ostatnich lat, Chinole maja film robić, ale coś słabo im idzie


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2017, 18:44 
Cytuj  
jakąś dobra biografię?


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2017, 19:32 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
jakąś dobra biografię?

Arnold Schwarzenegger - Pamiec Absolutna, calkiem pr0, chociaz dopiero zaczalem, za to slyszalem sporo dobrego. No i to kruwau Arnie!


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2017, 19:36 
Cytuj  
No i wyszła biografia Tonego Halika, ale na razie w kolejce.


_________________
Χ Ξ Σ


Posty: 1
Dołączył(a): 26.04.2017
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2017, 11:15 
Cytuj  
banned

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2017, 11:34 
Cytuj  
Ktoś ma ochotę na darmowe 3 książki Jakuba Ćwieka:
-Chłopcy. Faul to cię zrobił
-Liżąc ostrze
-Kłamca. Papież sztuk

ebup i mob
gift link z najnowszego bookrage, do oddania :)


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2017, 14:55 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
jakąś dobra biografię?

czytam elona muska i jest całkiem spoko.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 cze 2017, 15:36 
Cytuj  
Hel3 Grzędowicza. Mam mieszane uczucia, bo oczekiwałem hard SF w stylu "Marsjanina", a dostałem fixupa z cyberpunkowym zacięciem, trochę przypominającego klimatem " Weekend w spestreku". Nie jest źle, to sprawnie napisana książka, ale jakby to już było, a w dodatku polityczne nawiązania są nieco zbyt czytelne. Do tego trochę militarnej sf i zakończenie z dupy. Czyta się dobrze, ale cały czas brakuje półcienia, czegoś więcej, niż tylko strasznie opresyjnego świata bliskiej przyszłości.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2270
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 4 lip 2017, 12:19 
Cytuj  
Ktoś czytał może książkę: "Problem trzech ciał" - autora Cixin Liu. Ostanio robiłem zdjęcia zakupów z budżetu partycypacyjnego książek i wpadła mi w ręce i zastanawiałem się czy może przeczytać.

Fantastyka naukowa, nagroda Hugo 2015 za najlepszą powieść i byłą w finale Locusta i Prometeusza.

i dlatego zastanawiam się czy może ktoś czytał i może polecić.


_________________
Turbot

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 4 lip 2017, 12:59 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Hel3 Grzędowicza. Mam mieszane uczucia, bo oczekiwałem hard SF w stylu "Marsjanina", a dostałem fixupa z cyberpunkowym zacięciem, trochę przypominającego klimatem " Weekend w spestreku". Nie jest źle, to sprawnie napisana książka, ale jakby to już było, a w dodatku polityczne nawiązania są nieco zbyt czytelne. Do tego trochę militarnej sf i zakończenie z dupy. Czyta się dobrze, ale cały czas brakuje półcienia, czegoś więcej, niż tylko strasznie opresyjnego świata bliskiej przyszłości.


Mi też dziwnie się to czytało, książka jakby podzielona na dwa etapy ziemia i kosmos, ten na ziemi wątek dośc ciekawy, tylko tak jakby z dupy urwany, najpierw paranoja wszscy go scigają, rząd ukrywa, jakieś czystki za pomocą szczepionek, mega problem z nagraniem eventu w chronionym budynku, a potem jakby to wszystko urwane i brak zakończenia, nie wiadomo co z rządem, wiśniakami, itp. Akcja przenosi się do kosmosu i dostajemy całkiem fajne SF z pojazdami, walkami, księżycem, stacjami kosmicznymi, brakiem grawitacji itp.

I zakończenie jest mega z dupy. Ale liczę na to że to pierwszy tom jakiejś dłuższej serii, jak Pan lodowego ogrodu. I wszystkie te tematy rozwinie prędzej czy później w jakaś sensowną całość :) jak Martin lol.

Edit,
Ktoś coś może polecić w podobnym klimacie co druga część Helu? tzn kosmos, komandosi, strzelanie itp.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2017, 13:37 
Cytuj  
http://www.kawerna.pl/biblioteka/felietony/item/14246-militarne-science-fiction-ktore-powinniscie-znac.html tu jest zgrabne podsumowanie, "Wieczna wojna" jest klasa, wojna wietnamska w kosmosie. Algorytmy wojny Cholewy mają dobrą opinię, ale to trochę dalsze SF. Szmidt często popada w militarną sf, Kolodziejczak i jego "Kolory sztandarów" oraz cykl o Czarnym horyzoncie (sf/fantasy).

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 lip 2017, 17:26 
Cytuj  
dobra lista - jedynie Gambit Cholewy mocno przecietny.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 4 lip 2017, 18:55 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
http://www.kawerna.pl/biblioteka/felietony/item/14246-militarne-science-fiction-ktore-powinniscie-znac.html tu jest zgrabne podsumowanie, "Wieczna wojna" jest klasa, wojna wietnamska w kosmosie. Algorytmy wojny Cholewy mają dobrą opinię, ale to trochę dalsze SF. Szmidt często popada w militarną sf, Kolodziejczak i jego "Kolory sztandarów" oraz cykl o Czarnym horyzoncie (sf/fantasy).



dzięki zaraz coś sobie ogarnę.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 17 lip 2017, 11:14 
Cytuj  
Jo Nesbo - Wybawiciel

Całkiem spoko sie czytało, rok temu zacząłem to na plaży czytać i zapomniałem na rok o książce.
W weekend weszło, mogę polecić.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2270
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 17 lip 2017, 12:07 
Cytuj  
Omar Phamruk - Dziwna Myśl w mej głowie (2012)

fragment:
Rok 1994
...
- Jesteś Pobożny ?
Melvut wiedział, że tego typu pytania mają obecnie w bogatych domach wydźwięk polityczny. Trzy dni wcześniej wybory samorządowe wygrała partia religijna, na którą głosowali przede wszystkim ludzie biedni. Melvut też oddał swój głoś na kandydatka, który nieoczekiwanie został merem Stambułu, ze względu na jego religijność.....


- Niech żyje Ataturk - zawołała jedna z kobiet
- Niech żyje Ataturk - zawtórowali jej niektórzy z biesiadników. Melvut się do nich przylączył.
- No dobrze a jeśli islamiści dojdą do władzy to czy Turcja stanie się drugim Iranem ?
- A dajże spokój, armia im na to nie pozwoli. Zrobi przewrót, zdelegalizuje partie i wszystkich ich posadzi ....


_________________
Turbot

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 17 lip 2017, 21:50 
Cytuj  
W ogóle, czytał ktoś z was coś z Mroza ?
Strasznie popularny się zrobił, ale jak czytam to ludzie piszą, że słabizna lub że super. Dość skrajne opinie.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 131, 132, 133, 134, 135  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.