mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Czy jesteś za karą śmierci ?
Tak 65%  65%  [ 47 ]
Nie 35%  35%  [ 25 ]
Liczba głosów : 72
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 18:55 
Cytuj  
Cytuj:
Europa ostrzega PiS ws. kary śmierci
Politycy europejscy ostrzegali w poniedziałek Prawo i Sprawiedliwość - partię zwycięską w niedzielnych wyborach parlamentarnych - że przywrócenie w Polsce kary śmierci byłoby złamaniem zobowiązań międzynarodowych - informuje Associated Press.
Przedstawiciele Rady Europy - głównego organu, czuwającego na naszym kontynencie nad przestrzeganiem praw człowieka - mówili, że w razie przywrócenia kary śmierci członkostwo Polski w tym gremium byłoby zagrożone. Wskazywali na Europejską Konwencję Praw Człowieka.

Przedstawiciele Komisji Europejskiej wskazują, że takie posunięcie naruszałoby unijną Kartę Praw Podstawowych - dodaje AP i podkreśla, że w opinii Komisji Europejskiej opowiadanie się za karą śmierci jest sprzeczne z podstawowymi wartościami, wspólnymi dla wszystkich państw europejskich.

Associated Press przypomina, że Lech i Jarosław Kaczyńscy od dawna opowiadają się za karą śmierci. Agencja dodaje, że Rosja - jedyny kraj europejski, który nie zniósł kary śmierci - w 1996 r. nałożyła na nią moratorium.


Copyright by Onet.pl


Ja osobiście jestem za. Powinno tak być w kraju w którym za morderstwo z premedytacją dostaje się góra 20latek.

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 18:59 
Cytuj  
Ja oczywscie ze, jestem za.
+ Kastracja dla pedofili, gwalcicieli i innego scierwa.

Roboty publiczne zamiast wyrokow w zawieszeniu (na krotszy okres oczywiscie), usprawniony system aresztow domowych po odbyciu kary.
Ale to i tak wszystko o kant dupy rozbic, z polskim sadownictwem.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

****

Posty: 1309
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 19:03 
Cytuj  
Tez jestem za. Po co podatnicy maja utrzymywac mordercow jak mozna ich usmazyc muahaha :)


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 19:20 
Cytuj  
A ja na nie.
Za to na tak zeby czesciej bylo dozywocie i gorsze warunki panowaly w pace. Niech so pocierpi te kilkanascie(dziesiat) lat zanim trafi do piekla.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 19:30 
Cytuj  
Nie , dlaczego zabijac? niech napierdala w tablice rejestracyjne albo kopie rowy jak w USA . Chociaz bedzie zarobek dla panstwa , ja bym poszedl jeszcze dalej : sprzedawal ich narzady na czarnym rynku ale to he...nie przejdzie :]


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 19:46 
Cytuj  
Dalem na NIE, ale z drugiej strony wiezienia przepelnione... hmm....

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 19:46 
Cytuj  
Ja bym mordercy nie dal do pracy z innymi. Prace? Pewnie, zamiast wyrokow w kretynskim zawieszeniu lub zamiast kar do 1-2lat.

Gorzej jest, ze trzeba byloby zmieniac konstytucje, nie pamietam dokladnie ale pewne artykuly zakazuja jakiejkolwiek formy pracy przymusowej, o ile z PO sie pewnie dogadaja to z reszta nichuja, a 307 poslow potrzeba aby zmienic zapisy w konstytucji.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 20:30 
Cytuj  
Sniegu napisał(a):
Tez jestem za. Po co podatnicy maja utrzymywac mordercow jak mozna ich usmazyc muahaha :)


W USA morderców i inne "scum" wysyła się z młotkiem do kamieniołomów
gdzie są zmuszeni sami na siebie zapracowac. To dlaczego my nie mogli
bysmy ich wrzucic do kopalni i niech sobie kopią dla dobra społeczeństwa
(czyli nas) ?

Mogą tez robic wiele innych rzeczy jak np tablice samochodowe, farby,
ubrania... Nie zeby cos tegens, ale konczy nam sie tania siła robocza ze
wschodu :P


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

****

Posty: 1309
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 20:36 
Cytuj  
Polska to nie USA. Tutaj wiezniowie maja lepiej niz niektorzy normalni ludzie.
Wyobraz sobie sytuacje ze koles w bardzo okrutny sposob zabil twoja zone/matke/corke. Chcialbys go poslac do roboty? Nie sadze.


_________________
Obrazek

***

Posty: 836
Dołączył(a): 10.04.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 20:43 
Cytuj  
E tam zostawcie prace dla bezrobotnych :P(tja juz widze jak bezrobotni sie kwapia do tego typu pracy)Jestem za kara smierci. Za to prawo wymienione w 1 poscie jest smieszne- przestrzeganie prawa dla mordercow pfff zadnych praw dla takich ludzi.Jednak czy kara smierci paradoksalnie to nie za malo?


_________________
Cytuj:
#wow-pl - czyli smrod, robactwo i drobna administracja

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 22:46 
Cytuj  
Nie! zeby mozna bylo w ogole mowic o wprowadzeniu kary smierci to najpierw trzeba miec dobry system sadownictwa (czytaj nie skorumpowany i sprawnie dzialajacy).
Chyba nie musze pisac jak to wyglada u nas...


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 23:30 
Cytuj  
"ZA" kara smierci to dla wielu ludzi tak naprawde = "NIE" dla niesprawnego i skorumpowanego sadownictwa.

Najpierw niech kaczory pokaza ze potrafia doprowadzic do sytuacji, gdy co drugi sprawca wypadkow drogowych bedacy "pod wplywem" nie dostanie wyroku w {} albo wrecz zostanie uniewinniony tylko odsiedzi swoje.
Przy tych sadach jakie mamy to na kare smierci beda skazywac po prostu pechowcow. Zobaczcie ile lat dostali goscie skazani w procesach mafijnych - 5, 8 a czasami WYJATKOWO 15-20 (wyjda po odsiedzeniu polowy jesli ich prezydent nie ulaskawi, lol).
Zaden z nich sie nie kwalifikowal do KS bo ani policja/prokuratura nie potrafila mu nic udowodnic poza pierdolami ani sad skazac wiec wprowadzenie tej kary nic tak naprawde nie zmieni.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 793
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2005, 00:03 
Cytuj  
Zdecydowanie przeciw ...... bo bede mial szanse wyjsc po 12 latach za dobre sprawowanie jak skatuje zlodzieja ktory mi sie w nocy skrada z bejsbolem do sypialni .... A tak ? Czapa ......


Ale tak serio to za duzo u nas pomylek sądowych ....
Tak jak ostatnio skazali goscia za ten samosąd gdzieś na wsi a potem sie okazało że gościa tam wcale nie bylo .... Gdyby nie dziennikarze to nadal by siedział.


_________________
--
Estne volumen in toga, an solum tibi libet me videre?

*

Posty: 94
Dołączył(a): 12.10.2004
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2005, 02:48 
Cytuj  
Kara smierci ?? Raczej nie!! Co z tego ze go zabija, nikomu tym nie pomogaja.
Za to dozywotnie roboty publiczne, gdzies byla teoria ze wiezienia moga byc dochodowe :]
A tak powanie, w polscie wiezniowe siedza na panstwowym garnuszku i sie opierniczaja a my za to placimy. Wiec czemu nie znalezc im zajecia ?
Moze to troche radykalne, jednak zgadzam sie z tym ze mordercow seryjcych i tych ktorzy zabili ze szczegolnym okrucienstwem trzeba "usowac" jednak nie tak po prostu gazem/trucizna tylko pokrojic takiego pacjeta. Wyjac serve , pluca , nerki itd i uratowac zycie kilku osoba.
Fakt nasz wymiar sprawiedliwosci nie jest nieomylny, jednak jestempewien ze najwyzsza kara byla by stosowana tylko w "pewnych" sprawach, gdzie nie ma cienia watpliwosci, jednak i tu pomylki pewnie sie zdarza ale wydaje mi sie ze i tak wiecej ludzi na tym skozysta niz straci...


_________________
Played:FFXI/L2/WoW/GW/EVE/EQ2
Tried: Lotro/TR/COH/COV/GE/EQ/MU... itd

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2005, 06:09 
Cytuj  
Tak macie racje...

Tutaj chodzi o 'tak' za karę śmierci poważnym przestępcom a nie złodziejom bułeczek w sklepikach szkolnych ;-)

'Za' dla kary śmierci dla poważnych przestępców. Zwykłych, trzeba wrzucić do pracy przy kopaniu rowów... niech pracują na swoje utrzymanie.

SvD.


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2005, 08:30 
Cytuj  
Dokładnie, kopanie rowów za używanie windy bez licencji ;P


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2005, 08:37 
Cytuj  
Za.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2005, 08:47 
Cytuj  
Kara smierci nikogo nie odstrasza to raz.Dwa, to nie jest tak ze dostaje sie wyrok i od razu zastrzyk.Ostatnia egezkucja w USA byla na pacjencie ktory dostal wyrok w 70- ktoryms roku ("nobliwy" starszy Pan ktory za mlodu siekierka wyrznal kilku murzynow iirc)
Wiec oni i tak siedza na panstwowym garnuszku, a do tego w ogole nic nie robia bo czekaja na wykonanie wyroku...


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2005, 09:58 
Cytuj  
no niestety co by nie mówić poziom humanitaryzmu doprowadziliśmy do granicy absurdu.

Ehh.. gdzie te czasy gdy obowiązywało prawo jungli i racja zawsze była po stronie silniejszego, a babę waliło się po prostu maczugą w łeb i ciągnęło do jaskini..

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2005, 12:49 
Cytuj  
Nie.

a) Do jakiegokolwiek badania sie siega - nie ma zwiazku kary smierci ze zmniejszeniem sie przestepczosci.

b) Etyka od zawsze uczyla ze zabijac nie nalezy. Kaczynski taki katolik chyba zapomina o jednym z glownych przykazan.

c) Sa lepsze sposoby na radzenie sobie z przestepczoscia - nalezy niszczyc przyczyne a nie skutek.

juz.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.