mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1309
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 27 lut 2006, 18:04 
Cytuj  
Ostatnio kolega pokazal mi ciekawego bloga:

http://ny.blog.pl

Chlopak ktory opuscil nasz piekny kraj i wyjechal do USA, opisuje swoje refleksje, przezycia itp.
Na blogu mozna zobaczyc kilka fajnych fotek no i danie glowne, mianowicie oswiata w USA. Niezle sie usmialem czytajac niektore wpisy. Np:

http://ny.blog.pl/archiwum/index.php?nid=1514105

Slowo "farsa" jest chyba dobrym okresleniem.
Poczytajcie zobaczycie.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 27 lut 2006, 18:12 
Cytuj  
Cóż, o tym, że poziom w amerykańskich szkołach tak wygląda, już gdzieś czytałem.
A swoją drogą może by się to nawet i ciekawie czytało, gdyby nie srogie przeładowanie emotikonami w praktycznie każdej linijce.


_________________
Obrazek

*

Posty: 101
Dołączył(a): 29.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 lut 2006, 18:35 
Cytuj  
Keii napisał(a):
Cóż, o tym, że poziom w amerykańskich szkołach tak wygląda, już gdzieś czytałem.
A swoją drogą może by się to nawet i ciekawie czytało, gdyby nie srogie przeładowanie emotikonami w praktycznie każdej linijce.
No te emotikony są do przejścia poza tym koleś ma fajny styl, a z tym ile cm to 425mm to mnie rozwalilo :/


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 lut 2006, 18:43 
Cytuj  
Fakt, to sie fatalnie czyta... szkoda. Tekst odswiezyl mi wiele wspomnien z NYC i mojej tam edukacji heh


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

***

Posty: 906
Dołączył(a): 21.10.2002
Offline
PostNapisane: 28 lut 2006, 00:25 
Cytuj  
Szkola szkola, a to czego mozemy im zazdroscic to zaradnosci i niezaleznosci. To, ze nie musza sleczec nad ksiazkami caly czas pozwala (pewnie z nudow) na robienie czegos jak np szukanie innych zajec np pracy etc. Sprzedawanie paczkow nie jest dla nich uwlaczajace, a zdobywaja doswiadczenie i wlasnie tej zaradnosci zyciowej, ktorej w polsce ze swieca szukac.

****

Posty: 1367
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 lut 2006, 01:03 
Cytuj  
Jesli mam byc szczery to wolalbym byc niezaradnym fajtlapa z co najmniej przyzwoitym stanem wiedzy ogolnej i szczegolnej niz zaradnym debilem ktory nie wie gdzie lezy np. szwecja, ale wie ze bush nie lubi brokulow i nie bedzie ich jadl...

PS
moze ktos ma link do raportu o stanie amerykanskiej edukacji ktory krazyl kiedys w sieci


_________________
retired...

**

Posty: 212
Dołączył(a): 13.07.2005
Offline
PostNapisane: 28 lut 2006, 07:57 
Cytuj  
z tym poziomem nauki do tego roku jest raczej nisko...ale słyszałem iz teraz USA ma wydać najwiecej kasy wlasnie na edukacje (pewnie suma bedzie rowna całemu budzetowi Polski :roll: ) ale jak by nie patrzec to w stanach Uniwersytety sa jednymi z najbardziej pożądanych na swiecie


_________________
Każdy jest kowalem własnego losu. Najczęściej niewykwalifikowanym
RL > WoW

****

Posty: 1367
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 lut 2006, 11:20 
Cytuj  
tak ale tylko te klasy IVY League (Harvard, MIT etc), ukonczenie reszty moze cie co najwyzej uprawniac do wstepu na powyzsze


_________________
retired...

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 lut 2006, 12:08 
Cytuj  
Do Ivy league nalezy wiekszosc stanowych uniwerkow...


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

****

Posty: 1367
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 lut 2006, 12:41 
Cytuj  
dobra moj blad, ale po tym co kolezka tam opisuje nawet na tym collegu to to ma sie nijak chociazby do poziomu polskiej edukacji imo, moze i jest bardziej stresowa atmosfera, ale zycie to nie bajka i nie piesci cie po jajkach


_________________
retired...

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 lut 2006, 14:04 
Cytuj  
Sa lepsze i gorsze uczelnie, tak jak u nas. Masz UJ i masz wydzial zamiejscowy w Pcmiu Dolnym. Myslisz ze poziom ten sam?
W USA masz to samo, duze stanowe uczelnie z tradycjami i funduszami i male uczelnie ktore specjalizuja sie w jednej dziedzinie i na tym jada.
Sa tez prywatne uczelnie ktore maja bardzo bogatych sponsorow, i maja wysrubowany poziom.
Do tego dochodza oplaty, w USA nauka kosztuje i to bardzo duzo. Im lepsze chcesz miec wyksztalcenie tym wiecej musisz placic.
Zeby placic mniej musisz byc dobry, zeby uzyskac jak najwieksze stypendium albo ulge od czesnego.

Koles w tym blogu sam narzeka ze wybral tylko 3 przedmioty na semestr bo na wiecej go po prostu nie stac (obcokrajowcy nie maja takich mozliwosci uzyskania stypedniow jak obywatele USA). Do tego zapisal sie na poziom intro. wiec nie wiem czemu dziwi sie ze poziom niski.

Liceum to inna bajka. Faktycznie poziom denny, sam sprawdzilem.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 28 lut 2006, 14:21 
Cytuj  
Cashasty napisał(a):
Czy wy tez widzicie logo WoWa na dole ? oO


ty juz masz przewidzenia ;-) powinienes sie chyba leczyc


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

**

Posty: 212
Dołączył(a): 13.07.2005
Offline
PostNapisane: 28 lut 2006, 17:41 
Cytuj  
up
Raczej leczyc powinien sie ktos kto tego nie widzi...


_________________
Każdy jest kowalem własnego losu. Najczęściej niewykwalifikowanym
RL > WoW

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 28 lut 2006, 18:02 
Cytuj  
Poziom niski czy nie, ale na pewno się nauczy tego, co mu do życia potrzebne. I na pewno nie będą mu się trząść ręce przed jakąś lekcja (niemiecki :D). Tam szkoła to przyjemność wstając rano nie masz oporów by tam iść. :P

Ps. Mam problem jak robie alt + a nie robi mi się a z haczykiem wkurza mnie to już. Duże „Ą” działa Help me.

**

Posty: 212
Dołączył(a): 13.07.2005
Offline
PostNapisane: 28 lut 2006, 18:09 
Cytuj  
pozatym w Ameryce wiedzą ze jak przyłożą sie do nauki to beda z tego mieli dobre pieniadze w przyszłosci a w polsce nigdy nie wiadomo co to bedzie po ukonczeniu szkoły :har:


_________________
Każdy jest kowalem własnego losu. Najczęściej niewykwalifikowanym
RL > WoW

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2006, 12:07 
Cytuj  
To, że poziom edukacji przecięnego porzeracza hamburgerów za wysoki nie jest to nie nowość. Natomiast wielkim błędem jest uważanie, że u nas jest lepiej.
Sorrki ale jak patrzę na wypowiedzi naszej młodzieży (i nie tylko) to krew się czasem we mnie gotuje.

To co jest przykre to fakt, że pomimo ogólnej ciemnoty ludzi z US my nie jesteśmy w stanie im dorównać w wielu aspektach.
Ludzie z US poszli w stronę bardzo wąskiej specjalizaji - są dobrzy w danej dziedzinie natomiast o reszcie bladego pojęcia nie mają. I nie muszą, bo od tego mają innych specjalistów. Śmiesznie to wygląda ale ma ręce i nogi.

Nie żebym nie wierzył we włany kraj ale u nas właśnie ciemnota wybrała prezydenta więc o czym my wogóle mówimy.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 1 mar 2006, 12:26 
Cytuj  
u nas byl naprawde dobry poziom w latach 70-80 , teraz bardzo spadl , wiec musze sie zgodzic tu z Sylvianem . Amerykanie przedewszystkim nie ucza sie zbednych pierdol tylko tego co realnie chca wykonywac , i beda w przeciwienstwie do nas gdzie zawod wyuczony != zawod wykonywany. U nas nie jest wcale lepiej , uczelnie sa niedofinansowane , wydatki na edukacje sa smieszne nie wspominajac o wydatkach na badania naukowe


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2006, 12:32 
Cytuj  
Bo mamy becikowe!

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 mar 2006, 12:43 
Cytuj  
Ehh gdybyśmy wybrali Tuska mielibyśmy zajebiście wysoki poziom szkolnictwa w kraju i podwójne becikowe. A tak zaprzepaszczone :(

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 1 mar 2006, 16:59 
Cytuj  
to czemu nie glosowales ? :P


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.