mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2016, 14:23 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
meterrr napisał(a):
lol, i jak sie maja te sumy do kwoty jakie kradna kopiowanymi CC ?
jak skopiuja ci karte to wyczyszcza ci konto, jak zblizeniowo to ukradna ci 50 pln

nie mowiac o tym ze wystarczy miec dwie karty w porfelu zeby kazdy czytnik zglupial

Aha. Ty to jednak jesteś pierdolnięty jak inni piszą. Co ma piernik do wiatraka i do tego co napisałem?

czytaj az zrozumiesz


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 gru 2016, 16:21 
Cytuj  
Chyba to już kurwa klasyk na tym forum, że jak ktoś coś pierdolnie i nie do końca zrozumie to wyjeżdża z czytaniem że zrozumieniem.

Zbliżeniowe transakcje nie są bezpieczne i to napisałem. To, że nie da się ojebać całego konta z gnatami to inna bajka i nie zmienia sensu mojego posta.

Well done.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2016, 16:43 
Cytuj  
Zgadza się, nie są bezpieczne i większość ludzi przypomina sobie dopiero o tym jak zgubi kartę lub ktoś ją ukradnie, o skanowaniu w tłumie itp nie słyszałem ale teoretycznie to możliwe.
Obecnie większy kłopot to zgubienie telefonu gdzie masz płatności, tokeny, appki mobilne bankowe itd, tyle jebania z tym potem jest że masakra.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 gru 2016, 17:11 
Cytuj  
właśnie wydaje mi się ważne jest żeby mieć wyłączony debbuging USB bo wtedy nie tak łatwo obejść blokadę ekranu.

co do apek bankowych praktycznie nic nie daje kradzież telefonu. mam odzielny pin którego wymaga apka. apka mbanku nie korzysta z smsow wcale. transakcje zatwierdza się pinem aplikacji mobilnej

Dodatkowo jak jest podwójna autoryzacja to mail można zablokować bez zmieniania hasła dezaktywujac tylko autoryzacje zgubionego telefonu.

warto w chmurze onedrive i Dropbox na telefon mieć 4 cyfrowy pin.

ewentualnie np boxcryptor tez da się unlinkowac bez zmiany hasła.

po zagubieniu telefonu potrzebuje z 30 min z PC żeby telefon był bezużyteczny.
czyli ważne żeby grać na czas :)

najgorsze co można dać to dostęp do maila. ktoś odzyskuje hasło allegro, zmienia numer konta i sprzedaje 100 sztuk czegoś atrakcyjnego z twojego konta....
okrada ludzi i jest mega problem...


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2016, 17:17 
Cytuj  
Nie chodzi o to tylko że autoryzowanie wszystkiego jest wkurzające, trzeba autoryzować nowy telefon, nowy numer, nową instalacje appek, w mBanku nie używam ale w Pekao24 już tak i nie ma szansy żeby złodziej/znalazca mógł coś z tym zrobić.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 gru 2016, 17:20 
Cytuj  
nigdy nie zgubiłem telefonu więc nie mam problemu.
apka mbanku opiera sie backupowi nie działa po restore co jest dobre w sumie bo bezpieczne (trzeba ponownie dodać telefon) . przykładowo google Authenticator można backupowac i restore z Titanium Backup.

ciekawostką jest że w mbank można zdefiniować numer telefonu do haseł sms (inny niż ten do kontaktu) czyli np można mieć w domu jakiś prepaid (ja nie ale gdyby ktoś chcial tak)


_________________
psn

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 gru 2016, 18:04 
Cytuj  
Kurcze Deshroom - to jakaś fobia chyba. Wyglądasz mi na człowieka który do sexu zakłada conajmniej 3 prezerwatywy ;)

Moją kartę kiedyś skopiowali - podejrzeli numery. Zanim się zorientowałem to z konta zniknęło ponad 2k GBP w ciagu 2-3 tygodni. Bezproblemowo odzyskałem całość - w sumie mogłem przycebulować i zaraklemować kilka swoich transakcji.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 gru 2016, 18:28 
Cytuj  
nie fobia tylko interesuje mnie to. wolę yubikey do dropboxa i gmaila podłączyć niż obejżeć odcinek serialu [emoji14]

nie znasz się na ludziach, jestem wrogiem prezerwatyw :D


_________________
psn


Ostatnio edytowano 2 gru 2016, 18:31 przez Deshroom, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 2 gru 2016, 18:29 
Cytuj  
Miejmy nadzieję, że żadna prezerwatywa tego nie czyta.


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2016, 18:51 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Chyba to już kurwa klasyk na tym forum, że jak ktoś coś pierdolnie i nie do końca zrozumie to wyjeżdża z czytaniem że zrozumieniem.

Zbliżeniowe transakcje nie są bezpieczne i to napisałem. To, że nie da się ojebać całego konta z gnatami to inna bajka i nie zmienia sensu mojego posta.

Well done.

ty napisales ze nie sa bezpieczne,
ja napisalem ze sa i tak bezpieczniejsze niz obecne rozwiazania
ty przypierdalasz sie o cos
ja mam wyjebane eot
:roll:

ps czytaj az zaskoczy, nie poddawaj sie tak latwo


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 gru 2016, 18:54 
Cytuj  
ja pierdziele jakie rozkiminy.
deshroom to jakby w matrixie zyl.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 gru 2016, 18:36 
Cytuj  
kurde mbank znowu oprocentowanie zmniejszył na powyżej 100 tyś max 1,2 % na pół roku.

macie tu różne banki. jaki bank ma podział transakcji kartą podobny do mbank? zależy mi żeby internetowe i telefoniczne były oddzielnie z płatnością kartą w kiosku. to jest mój podstawowy wymóg właściwie - wtedy zacznę przeglądać gdzie jakie oprocentowanie i opłaty.

Obrazek

Obrazek

ma ktos może lokatę w idea bank, mają 2.40 % na 6 miesięcy (powyżej 100 tyś)


_________________
psn

***

Posty: 861
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 29 gru 2016, 19:19 
Cytuj  
BTW - mBank wprowadza od lutego prowizje za wyplaty ponizej 100zl i inne.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 gru 2016, 19:21 
Cytuj  
to mi akurat nie przeszkadza. po co wypłacać mniej niż 100 zł, tzn można ale nie trzeba.


_________________
psn

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 gru 2016, 23:36 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):

ma ktos może lokatę w idea bank, mają 2.40 % na 6 miesięcy (powyżej 100 tyś)


dam 3%

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 30 gru 2016, 09:50 
Cytuj  
Jebany Citi znowu podnosi opłaty. M.in. 7zł za wypłaty z bankomatów. Trzymać się od tego gówna z daleka.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 30 gru 2016, 11:24 
Cytuj  
Ja od lat place za konto w BPH 20 zl, niby sporo, ale nie mam zadnych dodatkowych oplat za wyplaty z bankomatu, przelewy, ubezpieczenia karty, sranie.

Ogolnie nasz system bankowy jest popierdolony, w UK konto jest calkowicie darmowe i bank nie ma prawa naliczac zadnych oplat. Banki ktore to robily musialy zwracac kase wraz z odsetkami. Do tego przelewy z banku do banku przechodza natychmiast, z PayPala kasa idzie pare godzin.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 gru 2016, 11:37 
Cytuj  
Zrobisz mi screena jak wygląda ustawianie limitów karty?


_________________
psn

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 gru 2016, 11:42 
Cytuj  
mrynar napisał(a):

Ogolnie nasz system bankowy jest popierdolony, w UK konto jest calkowicie darmowe i bank nie ma prawa naliczac zadnych oplat. Banki ktore to robily musialy zwracac kase wraz z odsetkami. Do tego przelewy z banku do banku przechodza natychmiast, z PayPala kasa idzie pare godzin.


ostatnio to bardzo poprawili. Nawet czeki się cashują praktycznie instant, z tym, że zawsze informują, iż w ciągu nastepnych 2 tygodni czek może zostać cofnięty (międzynarodowy - 6 tygodni) więc dla bezpieczeństwa trzeba trzymać kasę na koncie.
Co do opłat to ostatnio jak grzyby po deszczu powstały firmy które pomagają w odzyskaniu kasy za płatne konta bankowe - tak samo jak wcześniej z PPI. Nawet się zastanawiam czy tego nie zrobić - mam konto w Barclays od prawie 11 lat, płatne - 6, potem 8, od 2-3 lat 12GBP/miesiąc. Z tym, że mam jakiś pakiet premium (ubezpieczone telefony - nawet nigdy nie rejestrowałem, coś na styl autocasco itd. - ale jak nigdy z tego nie korzystałem - a nie korzystałem) to mogę sobie claimnąć całą kasę z powrotem. Coś w okolicy 1.5-2k GBP.
Wątpię by w Polsce kiedykolwiek zwracali za to kasę - niestety ale podejście do klienta jak i prawa klienta są zupełnie inne.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 30 gru 2016, 14:11 
Cytuj  
Desh, a może zainteresuj się pekao24 gdzie wszystkie limity nawet wymyślone osobiście możesz swojemu "opiekunowi" przekazywać do ustawienia, poziom zabezpieczeń i autoryzacji tam jest omg wtf :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.