mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 gru 2016, 18:18 
Cytuj  
w przypadku transakcji offline to zaden bank nic nie poradzi. No i w gre wchodza jedynie transakcje bez potwierdzenia PINem.

Ja tam kompletnie sie odzwyczailem od platnych bankomatow. W UK platne sa jedynie prywatne zainstalowane w maluch prywatnych sklepikach, ktore dwa razy informuja i wymuszaja zgode przed wydaniem kady, ze pobrana zostanie oplata. A nawet w nich saldo konta sprawdzisz za darmo.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 gru 2016, 19:03 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
Mendol napisał(a):
nie mam kredytowej w mbanku.
i wlasnie ja nie rozumiem jak to tak moze dzialac w przypadku ror.

Transakcja offline, zdarza się, zwykłą debetówką też można sobie saldo ujemne zrobić


Goatus, przeczytaj moze to co napisalem wczesniej. mbank - chujowy, inny bank - ok.
to tak w skrocie, bo nie chce mi sie pisac drugi raz tego samego.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 1 gru 2016, 19:20 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
Goatus napisał(a):
Mendol napisał(a):
nie mam kredytowej w mbanku.
i wlasnie ja nie rozumiem jak to tak moze dzialac w przypadku ror.

Transakcja offline, zdarza się, zwykłą debetówką też można sobie saldo ujemne zrobić


Goatus, przeczytaj moze to co napisalem wczesniej. mbank - chujowy, inny bank - ok.
to tak w skrocie, bo nie chce mi sie pisac drugi raz tego samego.

Po co mam czytać co wcześniej napisałeś, skoro tylko udzielałem ci informacji jak to działa, bo sam pisałeś, że nie rozumiesz (i tak, w innych bankach też takie transakcje się zdarzają)
O wyższości jednego banku nad drugim nie chce mi się dyskutować

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 gru 2016, 19:23 
Cytuj  
nie udzieliles informacji, bo nie bardzo rozumiem co oznacza 'transakcja offline' w tym przypadku.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 gru 2016, 19:26 
Cytuj  
karta zakłada że jest kasa bo nie ma połączenia z bankiem. jeżeli kasy nie było powstaje minus na koncie w którym nie ma opcji debetu.

inna sprawa że nie słyszałem o transakcji offline.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 gru 2016, 19:27 
Cytuj  
no ok, ale to dotyczy 4 roznych sklepow, 2 roznych operatorow terminali platniczych.
i takie rzeczy to sie zdarzaly jakies 15 lat temu.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 gru 2016, 19:28 
Cytuj  
terminal do pobierania płatności nie ma połączenia z netem. Transakcja cały czas jest możliwa (bez potwierdzenia PINem oczywiście), z tym, ze terminal przechowuje płatności w pamięci do czasu podłaczenia go do netu.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 2 gru 2016, 00:01 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
terminal do pobierania płatności nie ma połączenia z netem. Transakcja cały czas jest możliwa (bez potwierdzenia PINem oczywiście),

Oczywiście ze przy transakcji offline też używasz PINu, bez pinu masz co najwyżej zbliżeniowe do 50zł. Chyba, że w UK jest inaczej, ale w Polsce karty z chipem wymagają pinu również przy transakcji offline, chyba że sam to wyłączysz (o ile się da)

Mendol napisał(a):
i takie rzeczy to sie zdarzaly jakies 15 lat temu.

Zdarzają się i dziś w większości banków niezależnie od karty / banku. Zawsze możesz zablokować, tylko, istnieje wtedy szansa, że znajdziesz się w sytuacji kiedy nie masz możliwości autoryzacji online, i gotówki w portfelu. Wkurw gwarantowany ;)

Na dole masz listę banków i jakie opcje dają
http://www.cardholder.pl/niezbednik-kli ... b-offline/

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 gru 2016, 00:31 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
Mark24 napisał(a):
terminal do pobierania płatności nie ma połączenia z netem. Transakcja cały czas jest możliwa (bez potwierdzenia PINem oczywiście),

Oczywiście ze przy transakcji offline też używasz PINu, bez pinu masz co najwyżej zbliżeniowe do 50zł. Chyba, że w UK jest inaczej, ale w Polsce karty z chipem wymagają pinu również przy transakcji offline, chyba że sam to wyłączysz (o ile się da)



W UK przy braku połaczenia transakcje wymagające podania PINu są od razu odrzucane ze względu na brak połączenia - możliwe, że nie szyfrują PINu w chipie.
Bankowość w UK jak zawsze kilka kroków z tyłu. Nawet nie mam zbliżeniówki, mimo że dostałem nową kartę bankomatową w tym roku. W Polsce to chyba już standard ;)

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2016, 02:08 
Cytuj  
W IRL już też od 3 lat. Shiet fak, UK to normalnie Afryka jakaś :D


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 gru 2016, 08:59 
Cytuj  
ogolnie zblizeniowki sa - kilka widzialem. Na pewno sa duzo mniej popularne.
No i niestety koliduja z "oyster card" - trzeba nosic dwa portfele...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 gru 2016, 09:01 
Cytuj  
ciekawostka, płacenie zbliżeniowe jest bezpieczniejsze od tradycyjnego wsadzania karty do bankomatu (bankomaty miewają zbliżenie) bo nie można skopiować karty :)

w sklepach już chyba nigdzie się nie przeciąga tylko wsadza czyli też nie da się skopiować ale nakladka na bankomat wciąż kopiuje.

nie słyszałem żeby kopiowali chip.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 gru 2016, 09:34 
Cytuj  
Bezpieczniejsze? Ostatnio jakąś grupa ojebała kilkaset ludzi przytulając się do nich w tłumie i zabierając kasę zbliżeniowo ;)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2016, 09:59 
Cytuj  
lol, i jak sie maja te sumy do kwoty jakie kradna kopiowanymi CC ?
jak skopiuja ci karte to wyczyszcza ci konto, jak zblizeniowo to ukradna ci 50 pln

nie mowiac o tym ze wystarczy miec dwie karty w porfelu zeby kazdy czytnik zglupial


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 gru 2016, 10:53 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Bezpieczniejsze? Ostatnio jakąś grupa ojebała kilkaset ludzi przytulając się do nich w tłumie i zabierając kasę zbliżeniowo ;)

możesz się śmiać ale całkiem przypadkiem dostałem jakiś czas temu portfel samsonite z ekranem [emoji14] żeby wejść przez bramkę w metrze muszę go otworzyć, zbliżenie portfela nie działa.

jest jeszcze ilość transakcji dziennych na 10 mam czyli max 500 zł


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 gru 2016, 12:45 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
lol, i jak sie maja te sumy do kwoty jakie kradna kopiowanymi CC ?
jak skopiuja ci karte to wyczyszcza ci konto, jak zblizeniowo to ukradna ci 50 pln

nie mowiac o tym ze wystarczy miec dwie karty w porfelu zeby kazdy czytnik zglupial

Aha. Ty to jednak jesteś pierdolnięty jak inni piszą. Co ma piernik do wiatraka i do tego co napisałem?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 gru 2016, 12:49 
Cytuj  
nie da się konta wyczyścić konta wyczyścić w mbank bo są limity. w Multibanku nie ma, do wysokosci salda. W Multibanku nie ma też limitu ilości transakcji.

porównuje do Multibanku bo próbowałem tam się przenieść z mbank w tym roku i zrezygnowałem.

limity z Multibanku są predefiniowane np
50 bankomat i zero internet albo 500 bankomat i internet do wysokości salda
debil to definiował
jest z 10 do wyboru i nie da się modyfikować. żaden nie ma niczego podobnego do 5000 bankomat i 500 internet.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2016, 13:47 
Cytuj  
co kraj to obyczaj, najbardziej zacofani są w usa, a to przecież tam nadal kartę dajesz kelnerowi, który idzie z nią na zaplecze, u nas za takie coś by dostał wpierdziel i zero napiwku :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2270
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 gru 2016, 13:54 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
nie da się konta wyczyścić konta wyczyścić w mbank bo są limity. w Multibanku nie ma, do wysokosci salda. W Multibanku nie ma też limitu ilości transakcji.

porównuje do Multibanku bo próbowałem tam się przenieść z mbank w tym roku i zrezygnowałem.

limity z Multibanku są predefiniowane np
50 bankomat i zero internet albo 500 bankomat i internet do wysokości salda
debil to definiował
jest z 10 do wyboru i nie da się modyfikować. żaden nie ma niczego podobnego do 5000 bankomat i 500 internet.


w mbanku też sam sobie ustawiasz limity


_________________
Turbot

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 gru 2016, 14:07 
Cytuj  
no przecież o tym piszę ze w mbanku pelna dowolność....
transakcje bezgotowkowe maja oddzielne ustawienie dla telefonicznych i internetowych, w Multibanku taki podział jest nie do pomyślenia....

czyli w mbank mogę mieć 5000 na zakupy w biedronce, ale 50 na zakupy w google play i zero na kupowanie polisy AC przez telefon :)

w multibanku jest właściwie jeden limit, do wysokości salda jeżeli ktoś chce mieć jednocześnie powyżej 50 zł na wypłaty z bankomatu :D (nie ustawia się kwot samemu tylko w okienku jest do wyboru z 10 predefiniowanych par odzielonych slashem)
nie da się praktycznie tego ogarnąć i dlatego zamknąłem konto w Multibanku po 3 dniach, gdziecznie używam mbank jak od 20 lat...


_________________
psn

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.