mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
***

Posty: 600
Dołączył(a): 1.12.2001
Offline
PostNapisane: 8 mar 2002, 17:08 
Cytuj  
"Obywatelski projekt ustawy o zakazie promowania przemocy w środkach masowego przekazu" - http://www.republika.pl/czystemediadladzieci/

Czasami mnie szlag trafia, jak widzę co robią ludzie w swej naiwności... Czy naprawdę jak ktoś nie ma kompletnie nic do roboty to musi jeszcze rozśmieszać (ale tym razem to raczej wkurzać). Kurcze... jak pierwszy raz to usłyszałem to tylko pomyślałem, że znów jakaś dupna ustawa... ale jak oni zaczęli startować z całą propagandą to się wnerwiłem i postanowiłem się w końcu zamieśić moje wywody gdzieś, gdzie nie ma ludzi, którzy jak się na czymś nie znają to muszą w to walnąć młotkiem. Nie mówię już tak oczywistych rzeczy, że przecież i tak byśmy jeździli na giłdę, by kupić najnowszego quake'a. Ale co ich zdaniem będziemy w telewizji narodowej oglądać w typowy wieczór podziennikowy? "Zemste" lub "Klan"? I jak ich zdaniem wygląda przemoc? Czym różni się rozstrzelanie z karabinu jakiegoś Alianta w Day of Defeat z "brutanlą" sceną "potrójnego" odcięcia głowy trzem tatarom przez Podbipięte w Ogniem i Mieczem?
Bezsens totalny...

Heh i aż dziw, że tej ustawy jeszcze z sejmu nie wywalili, przed 2 czytaniem :razz:

I jeszcze te super rysunki na ich stronie...

Eh.. Pozdrawiam

*

Posty: 59
Dołączył(a): 13.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 mar 2002, 17:44 
Cytuj  
"Spokojne media. Spokojniejsze Dzieci. Szczesliwsi Rodzice. Bezpieczniejszy Swiat" Kolejni, ktorzy znalezli sposob na ogole uszczesliwienie i zbawienie swiata. Nie rozumiem tych ludzi, zyjemy w wolnym kraju (przynajmniej teoretycznie) i kazdy oglada i gra w to co mu sie podoba, a jezeli dziecko ma nieodpowiedzialnych rodzicow to zadna ustawa nie pomoze i mozna sie tylko poskazyc bozi. Odgorne ograniczanie ramowki telewizji w kraju nie ma najmniejszego sensu bo wynaleziono cos takiego jak TV sat. Jak patrze na cos takiego, to coraz bardziej boje sie o nasz kraj. A juz totalnie dobil mnie dzial "humor", nie ma to jak przekonujaca propaganda :grin:. Ogolnie ROTFL!

Pozdrawiam :smile:

***

Posty: 600
Dołączył(a): 1.12.2001
Offline
PostNapisane: 8 mar 2002, 20:58 
Cytuj  
Hmm... czyli według tej ustawy trzeba wsadzić do pudła całą ekipę teatru za wystawienie np. "Romea i Julii", gdyż są w niej sceny walki i brutalnego mordu? A końcowa scena ma nam się kojarzyć z grupowym samobójstwem? Co nowa debata na ten temat, a to w najróżniejszych programach lub w transmisjach radiowych to coraz bardziej skłaniam się do opinii, że powyższa wizja "mogłaby" (bo jednak aż takich idiotów do sejmu się przecież nie przyjmuje (choć czasami niektórzy ujdą w tłumie :grin: )) się ziścić.
Już to widzę jak ta Utopia się ziści - po grę będziemy jeździć tylko na giełde do piratów (ceny oczywiście pójdą w góre, bo już nie będzie "konkurencji" ze strony destrybutora), będziemy znać idealnie niemiecki oglądąc po dzienniku dobry film akcji na niemieckich kanałach, kina będą miały o wiele miejsze zyski z powodu ograniczenia wiekowego, a żule i tak będą "poprawiały" nam wyraz twarzy i "konkfiskowały" nasze dobra.
Hmmm... ja rozumiem, że nakaz worzenia dzieci w fotelikach dzieciecych do lat 13 to takie jaja w sejmie, ale teraz to już będzie gruba przesada...


<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Yerpen dnia 2002-03-08 21:00 ]</font>

****

Posty: 1401
Dołączył(a): 22.12.2001
Offline
PostNapisane: 9 mar 2002, 11:56 
Cytuj  
przypuśćmy, że np. zakażą sprzedaży gier brutalnych np. quake 4. Wówczas odżyje piractwo i ceny będą wyższe nie zabiją tego a jeszcze stracą kupe kasy.

***

Posty: 803
Dołączył(a): 1.01.2002
Offline
PostNapisane: 10 mar 2002, 21:46 
Cytuj  
hmmm... mnie sie wydaje ze ta sprawa byla juz baaardzo dawno poruszana (nie tu oczywiscie, chodzi mi ogolnie) - juz jakis czas temu rozne pisma "dla kobiet" wypisywaly bzdury typu: "arturek ma x lat, na komunie dostal komputerek i rozne gry, w tydzien pozniej zarznal siekiera cala rodzine" (to jest of korz taki przyklad, ale serio byly takie artykuly w roznej prasie);
generalnie ludzi piszacych taki rzeczy powinno sie zamykac w tworkach tudziez innych wyspecjalizowanych placowkach, a przemoc jest potrzebna w naszym brutalnym swiecie (chodzi tutaj ogolnie o mozliwosci rozwoju, jezeli taki dzieciak bedzie ogladal przez cale dziecinstwo bajeczki z kwiatkami, sloneczkiem i rodzina pedalkowatych misiow [co innego walt disney - tam dosc wyraznie zaznaczone sa sytuacje roznego rodzaju bijatyk przestawione oczywiscie w dosc barwnym swietle by przyzwyczaic mlodego widza] a pozniej taki maly obywatel zaczyn smakowac prawdziwego zycia to od razu jest przegrany, zanim jeszcze wystartowal...)

no troche sie rozpisalem, i wiem ze troche odeszlem od tematu, ale lapiecie o co chodzi...


_________________
"Anioł ognisty, mój anioł lewy
Poruszył dawną miłości strunę."
"Rotting in the name of Time"
"Któż z was żyć potrafi?" Ha! Do kogo te słowa...

****

Posty: 1447
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 mar 2002, 01:12 
Cytuj  
Ja powiem inaczej...

Sam sie od malego bawilem nozami, zolnierzykami, karabinami itd... jestem na codzien spokojnym i lagodnym czlowiekiem (huehuehue a moze ktos zaprzeczy ;-> ),
klapsa tez jak trzeba bylo oberwalem.

wchodzi sobie teraz braciszek, w wiek starszy ale uznac go moge za osobne pokolenie, bo i wychowywany byl tzw metoda bezstresowa - zadnej broni, zadnych militarnych zabawek, zadnych filmow z przemoca... itd... no i oczywiscie wszystko nalezy dziecku wytlumaczyc, klapsa nie mozna dac... - jak widze to dorastajace obecnie nastoletnie dziecko (tylko mi sie nie obrazac) to mnie zgroza zdejmuje bo on:
a) Ma w sobie niesamowity potencjal agresji
b) Nie ma bladego pojecia o tym ze sztacheta wyrwana z lawki moze komus zrobic krzywde...

A te dwa punkty polaczone w jedno to zgroza.

Wniosek - brak informowania o rpzemocy prowadzi raczej w prostej linii do jej wzrostu, jakby kazdy wiedzial jak sie obsluguje bron i ze moze byc ona grozna, a jednoczenise mogl miec z nia staly kontakt i stycznosc - np. posiadac ja bedac pelnoletnim, lub powiedzmy od 21 roku zycia, to IMHO byloby mimo wszystko lepiej na tym swiecie i mniej przemocy.


_________________
Niemoralne jest pozostawienie pieniedzy frajerom.
Uzupelnienie: Smith&Wesson bije cztery asy.

***

Posty: 803
Dołączył(a): 1.01.2002
Offline
PostNapisane: 11 mar 2002, 08:37 
Cytuj  
no, szerszen po prostu ladniej to ubral w slowe ode mnie i dodatkowo nakreslil nam obrazowy przyklad....


_________________
"Anioł ognisty, mój anioł lewy
Poruszył dawną miłości strunę."
"Rotting in the name of Time"
"Któż z was żyć potrafi?" Ha! Do kogo te słowa...

***

Posty: 600
Dołączył(a): 1.12.2001
Offline
PostNapisane: 11 mar 2002, 13:56 
Cytuj  
Mnie najbardziej rozbawiło jedno stwierdzenie które jakiś czas temu usłyszałem w jednym z "lepszych" programów, podczas których trwania dyskutuje się na tematy niby to ważne i wszystkich nas dotyczące. Wiadomo, myślkenie ludzi prowadzących takie porgramy jest dość proste i jak coś pokazuje agresje, to i jest tego przyczyną.
Na początku programu został pokazany bardzo ładny fragmencik "Diablo II" a zaraz potem stwierdzenie "promuje satanizm!!!" .. i jak nietrudno zgadnąć dyskusja ciągnęła się na temat promowania satanizmu w grach...
Jak można dykutować poważnie nad czymś, czego się na oczy nie widzało i bliżej się nie zainteresowało? Z tego co pamiętam to my raczje walczymy tam z demonami, a nie je czcimy. Cała "fabuła" kręci się tylko naokoło powstrzymaniu hordy sił pikielnych. I to ma oznaczać, że cała rzesza grających w diablo to niebezbieczni członkowie sekt?!? Tylko czekam, aż któryś z mało inwencyjnych redaktorów napisze artykuł "Counter-Strike promuje terroryzm i każdy z terrorów biorących udział w zamachu na WTC trenował właśnie na LANie w tą grę" (notabene już się znalazł zdolniacha w prasie, co twierdził, że zamachowcy WTC, trenowali pilotaż grając w Microsoft Fly Symulator :lol: ).
Aż miło, że pod wpływem takich ludzi, otumanione społeczeństwo, podpisuje się pod powyższymi ustawami.

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Yerpen dnia 2002-03-11 13:56 ]</font>

*****

Posty: 2331
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 maja 2002, 01:38 
Cytuj  
Ten pierwszy link... Dzial humor... DUUUZY :razz:
heh wiecie gralem kiedys sobie w q3... Do pokoju wchodzi moja ciotka... A ja akurat wale rakieta w cialo na MODzie bloodath (krew ze scian etc, taki sobie). Wydala z siebie niekontrolowany okrzyk i zabronila w to grac (wtf?? :cool:
:lol: :lol:

_________________
Wuuuuuuum! wuuum! wuuuuuuum!
plib

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: bloob dnia 2002-05-07 02:50 ]</font>

****

Posty: 1274
Dołączył(a): 31.01.2002
Offline
PostNapisane: 7 maja 2002, 15:28 
Cytuj  
Co tu duzo mowic poprostu niektorzy kludzie sa "normalni inaczej". Tacy idioci... Najwazniejsze ze nie sa grozni dla nas - normalnego spoleczenstwa :wink:


_________________
What we see now is like a dim image in a mirror.
Then we shell see face to face...

*****

Posty: 2331
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 maja 2002, 04:34 
Cytuj  
Problem w tym ze jest i ch coraz wiecej... Niewiem czy tacy niegrozni...

****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 maja 2002, 04:09 
Cytuj  
mnie jedno zastanawia, co to da ze zakaza pokazywania w tv filmow z przemoca skoro i tak w wiadomosciach jest jej wiecej niz w filmach i to z ta roznica ze w tych drogich jest ona fikcyjna.


_________________
Złam kość, a ciało ozdrowieje,
Złam ducha, a ciało umrze.
_________________
Hitler was a sensitive man
_________________

*

Posty: 135
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 maja 2002, 07:35 
Cytuj  
Takim nie przegadasz. Szukają winnego za swoje błędy, bo wstyd im się pzrzyznać, że dali dupy przy wychowywaniu swoich dzieci:(


_________________
"Life's for my own to live my own way"

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.