mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
**

Posty: 281
Dołączył(a): 5.09.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2005, 15:53 
Cytuj  
WITAM !! Poradnik ten przedstawia sposób w jaki można samemu zrobić kostkę (sześcian) z zapałek bez użycia kleju!!


START Do zbudowania kostki są potrzebne 3 paczki zapałek. Czasami można kupić w takich dużych paczkach nieco dłuższe zapałki. Z nich również można wykonywać kostkę i wychodzi nawet ładniejsza bo jest nieco większa!!


KROK 1

Układamy na jakiejś mało śliskiej powierzchni 8 zapałek równolegle, gdyby nam się wydawało za ciasno to można nie 8, a 7 zapałek ułożyć.
Obrazek

KROK 2
Następnie układamy również 8 zapałek (również jak nie będą się nam mieściły można zmniejszyć ich ilość do 7 zapałek) na poprzednich.
[img]
http://img385.imageshack.us/img385/4391/29sc.jpg[/img]

KROK 3
Obrazek
Kolejny etap to układanie zapałek równolegle na przemian parami po obu stronach. W ten sposób budujemy coś w rodzaju studni,
Obrazek
której wysokość powinna być mniejsza od dł. zapałki.


KROK 4

W następnym etapie układamy na samej górze naszej "studni" identyczne jak w KROKU 1, 8 zapałek równolegle. Musi to być taka sama ilość jaka jest na samym dole. Taka sama ilość jaką użyliśmy w KROKU 1.
Obrazek

KROK 5

Obrazek
W tej części układamy znowu 8 zapałek na górze tylko tyle że przeciwną stronę. Musi to być taka sama ilość jaka jest na samym dole. Taka sama ilość jaką użyliśmy w KROKU 2.


KROK 6
Obrazek
Ta część budowy kostki jest prawie najtrudniejsza!! Nasze zadanie polega na wkładaniu zapałek pionowo z góry na dół. BARDZO WAŻNE o czym musimy pamiętać to, to że każda zapałka włożona od góry musi wchodzić w dokładnie ta samą dziurkę na dole!! Po włożeniu wszystkich zapałek, zdejmujemy po jednej skrajnej zapałce z górnej warstwy. To te zapałki co są luźno położone


. KROK 7
Obrazek
Teraz jest najtrudniejsza z czynności w budowie koski. Naszym zadaniem jest ściśnięcie luźnej konstrukcji, delikatnie ściskamy ją ze wszystkich 4 stron!! To wszystko robimy bez jej podnoszenia!! Gdy już w miarę jest to ściśnięte łapiemy mocno z 2 przeciwległych stron, podnosimy ją i ściskamy z góry i z dołu. Tak aby powstała jednolita konstrukcja (patrz rys.) Niesyty nie jestem w stanie słownie dokładniej to opisać.


KROK 8
Obrazek
Teraz naciskamy z góry na wystające części zapałek tak, aby całość przesunąć w kierunku główki zapałki.
Obrazek
Zapałki muszą się zeprzeć na główkach.


KROK 9
Obrazek
Kolejny krok to powiększenie kostki. W tym celu wkładamy zapałki
Obrazek
(jak na rys.)... ... i dociskamy tak aby przylegały do już będących (patrz rys.)


KROK 10
Obrazek
Następnie wyciągamy zapałki które są poniżej tych włożonych...
Obrazek
... przy jednoczesnym uzupełnieniu brakującej zapałki poprzecznej. I tym sposobem KROK 10 powtarzamy ze wszystkich 3 stron kostki. Wykonujemy to do momentu aż uzupełnimy całość, dojdziemy do końca zapałki.


FINAŁ
Obrazek
Złożenie tej koski mi zajmuje ok. 30 min. ale po dojściu do prawy można poprawić swój czas. Składanie takiej konstrukcji nie należy do najprostszych. NIE NALEŻY SIE ZNIECHĘCAĆ jeżeli na początku nam kilka razy nie wyjdzie. Ja jak zaczynałem to kilkakrotnie mi to nie wychodziło. Życzę powodzenia i miłej zabawy!!
Pozdrawiam Adam;) W razie pytań, sugestii, czy problemów proszę pisać: na mój e-mail lub gadu-gadu: 2386063 Postaram się pomóc!! !! ZAPRASZAM DO ANKIETY !! UWAGA !!! WSZELKIEGO RODZAJU ROZPROWADZANIE W CELACH ZAROBKOWYCH TEGO PORADNIKA BEZ ZGODY AUTORA (czyli mnie:)) ZABRONIONE. POSIADAM PRAWA AUTORSKIE TEGO PORADNIKA (pomysłu, zdjęć, tekstów, itp.).

-------------------
Padal desz im mi sie nudzilo wiec robilem taka koste postanowailem sie z wami podzielic.
Ten artukul nie jest moj :PPorodanik moge rozpowszechnik bo nie dla celow zarobkowych go tutaj dalem :Y


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2005, 16:26 
Cytuj  
Cytuj:
WSZELKIEGO RODZAJU ROZPROWADZANIE W CELACH ZAROBKOWYCH TEGO PORADNIKA BEZ ZGODY AUTORA (czyli mnie:)) ZABRONIONE. POSIADAM PRAWA AUTORSKIE TEGO PORADNIKA (pomysłu, zdjęć, tekstów, itp.).


LoL.... na aukcjach jest tego peło :] Pora zatrudnić dobrych prawników :)

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 sie 2005, 18:27 
Cytuj  
Cytuj:
Złożenie tej koski mi zajmuje ok. 30 min. ale po dojściu do prawy można poprawić swój czas. Składanie takiej konstrukcji nie należy do najprostszych. NIE NALEŻY SIE ZNIECHĘCAĆ jeżeli na początku nam kilka razy nie wyjdzie. Ja jak zaczynałem to kilkakrotnie mi to nie wychodziło. Życzę powodzenia i miłej zabawy!!


:wtf:





:wink:

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2005, 18:38 
Cytuj  
Widac jestem bardzo bogaty, bo mnie stac na taka high-endowa kostke z plastiku. Nie trzeba nic skladac i nie rozleci sie- no mowie wam prawdziwe cacuszko, ja zbieralem na nia rok ale mowie wam warto.

:wink:


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2005, 18:42 
Cytuj  
Ehhh... Zrobilem to kiedys, ale efekt koncowy nie byl taki ladny jak na obrazkach....
...bo zapalki byly nierowne ;]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 sie 2005, 19:14 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
Ehhh... Zrobilem to kiedys, ale efekt koncowy nie byl taki ladny jak na obrazkach....
...bo zapalki byly nierowne ;]

Bo do tego trzeba kupic specjalne zapalki, recznie wycinane z jodly kanadyjskiej suszonej przez min 10 lat.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2005, 22:52 
Cytuj  
Zematis napisał(a):
Bo do tego trzeba kupic specjalne zapalki, recznie wycinane z jodly kanadyjskiej suszonej przez min 10 lat.

Koniecznie pokryte siarką z brzucha smoka wawelskiego :< Ale nie robia juz ich od kiedy Dratewka popsul smoka :<

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2005, 23:22 
Cytuj  
bylo juz kiedys :/

chyba z piec takich kostek mi sie po pokoju wala :/


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

***

Posty: 988
Dołączył(a): 6.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 sie 2005, 08:43 
Cytuj  
Mirtul napisał(a):
Zematis napisał(a):
Bo do tego trzeba kupic specjalne zapalki, recznie wycinane z jodly kanadyjskiej suszonej przez min 10 lat.

Koniecznie pokryte siarką z brzucha smoka wawelskiego :< Ale nie robia juz ich od kiedy Dratewka popsul smoka :<


Wcale nie popsuł, bo przed tą walką, zakurzył se fajeczke. :]


_________________
Opowiadamy historie o bohaterach, zeby pamietac ze i my mozemy byc wielcy.

**

Posty: 373
Dołączył(a): 28.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 sie 2005, 14:05 
Cytuj  
Nie umiecie opowiadac bajek. U szczura "kostka z zapałek" to "kostka z zapałek" :wink:


_________________

...:::
Carpe Diem :::...
bądź sobą to nie boli

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 28 sie 2005, 14:23 
Cytuj  
DaveJ napisał(a):
Nie umiecie opowiadac bajek. U szczura "kostka z zapałek" to "kostka z zapałek" :wink:


powiedział co wiedział

juz tylko 4 kostki, jedna wlasnie 'zepsulem' ;)


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

***

Posty: 593
Dołączył(a): 29.07.2004
Offline
PostNapisane: 28 sie 2005, 21:49 
Cytuj  
Własciwie po co komu taka kostka? :) <no chyba ze ostatecznie po to aby sie pochwalić>
No, jak komuś sie nudzi to niech lepiej poczyta książkę lub...słownik...

***

Posty: 666
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 29 sie 2005, 20:41 
Cytuj  
Moim zdaniem pomysl z ta kostka jest swietny :) Sam chcialbym taka miec ale nie mam cierpliwosci i juz przy ukladaniu zapalek kolo siebie trace wiare w to ze mi sie moze udac :D. Slomiany zapal. A taka kostke to dalbym dziewczynie w prezencie :D Cos nietypowego...


_________________
Forum savoir-vivre. Poznaj dobre maniery.
Zainwestuj w korektę

***

Posty: 906
Dołączył(a): 21.10.2002
Offline
PostNapisane: 29 sie 2005, 23:38 
Cytuj  
Tej kostki nie da sie zrobic polskimi zapalkami, trzeba z importu :o

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 lut 2007, 15:51 
Cytuj  
huhu kostka juz jest za latwa

http://phenomenon.jogger.pl/2006/12/04/male-zajecie/


_________________
oumn da lololegend

***

Posty: 886
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 lut 2007, 14:25 
Cytuj  
a dobrze sie pali?:)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 lut 2007, 14:38 
Cytuj  
a ja myslalem, ze to ja sie nudze...


_________________
.

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 mar 2007, 14:00 
Cytuj  
i kolejny etap zapałkowego szalenstwa

http://fishki.net/comment.php?id=18421


_________________
oumn da lololegend

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 mar 2007, 14:32 
Cytuj  
ale koks,

ide kupić 10kg zapałek i zrobię sobie kostkę 1x1m.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.