mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1391
Dołączył(a): 23.02.2006
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 14:02 
 
"Metro": Czy praca domowa jest nielegalna? Tak podejrzewa Rzecznik Praw Ucznia. Właśnie zaczął batalię o uznanie odrabiania lekcji za nieobowiązkowe. Jego raport trafi do Rzecznika Praw Obywatelskich, potem do dyskusji w MEN.
Co robią uczniowie, gdy wychodzą ze szkoły? Odpowiedź jest prosta - wracają do domu i znowu siadają do nauki. Czasami na wiele godzin. Że tak nie powinno być, są pewni rodzice, którzy w ostatnim czasie zasypali skargami Biuro Rzecznika Praw Ucznia i Rodzica. Krzysztof Olędzki postanowił zbadać sprawę i doszedł do wniosku, że prace domowe są nielegalne.

- Urząd, a szkoła jest urzędem, może robić tylko to, do czego ma uprawnienia. Nie ma przepisów dających jej prawo zadawania prac domowych - twierdzi rozmówca gazety.

Jego zdaniem zmuszanie uczniów do odrabiania lekcji w domu to wręcz ograniczanie wolności i prawa do wypoczynku dzieci, o którym mówi art. 31 Konstytucji i art. 31 Konwencji Praw Dziecka. - Wielu uczniów poświęca na naukę nawet kilkanaście godzin dziennie, uczy się siedem dni w tygodniu - dodaje.

Olędzki postanowił działać. Skieruje do rzecznika praw obywatelskich pismo z prośbą o zbadanie legalności obowiązkowych prac domowych. Lada dzień ma też spotkanie się w tej sprawie z minister edukacji Katarzyną Hall - cały tekst w najnowszym wydaniu "Metra".

Ja chce odszkodowanie za prawie 10 lat nauki.
/discuss.

Source - http://wiadomosci.onet.pl/1660858,11,item.html


Ostatnio edytowano 19 gru 2007, 14:15 przez Icekk, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 14:03 
 
Zaden discuss. Debilizm i nic wiecej.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 524
Dołączył(a): 25.04.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 14:04 
 
Prace domowe przestałem odrabiac tak dawno temu, ze szkoda gadać :P Teraz mojąpracą domową jest wypicie odpowiedniej ilości piwa podczas wieczornej posiadówy i grania.


_________________
http://eu.wowarmory.com/character-sheet ... k&n=Boonha

***

Posty: 550
Dołączył(a): 20.12.2006
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 14:09 
 
Społeczeństwo kretynów łatwiej kontrolować, najlepiej w ogóle zlikwidować szkołę, bo dzieci muszą wypoczywać, a jak dorosną to będą musiały harować za garść bździn i wędzone gówno.


_________________
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 14:52 
 
Jak czytam takie teksty to wpierw sprawdzam czy dzis przypadkiem nie jest 1 kwietnia, a potem przypomina mi sie to powiedzenie, ze na swiecie sa tylko dwie rzeczy nieskonczone - wszechswiat i ludzka glupota.


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 14:59 
 
co do wszechswiata - ma napewno gdzies koniec, fakt ze ciagle rosnie, ale to tylko potwierdza fakt ze gdzies musi byc koniec ;)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

****

Posty: 1391
Dołączył(a): 23.02.2006
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 15:06 
 
KromeR napisał(a):
wpierw
mhm... nie widze zadnej glupoty ludzkiej w tym artykule, wrecz przeciwnie... takze smialo mozesz ladna riposte napisac!

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 15:08 
 
kromer nierozumie, ze ksztaltowanie do niewolniczej pracy nie koniecznie jest najlepszym sposobem edukowania ;)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 15:30 
 
Ashton napisał(a):
kromer nierozumie, ze ksztaltowanie do niewolniczej pracy nie koniecznie jest najlepszym sposobem edukowania ;)

Dla ciebie pewnie edukacja jest zbedna bo odrywa cie od grania. hehe


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 550
Dołączył(a): 20.12.2006
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 16:18 
 
Ashton napisał(a):
co do wszechswiata - ma napewno gdzies koniec, fakt ze ciagle rosnie, ale to tylko potwierdza fakt ze gdzies musi byc koniec ;)


Wyobraź sobie zwykłą kulę, potem przyjmij, że przestrzeń ma strukturę kuli, a kula nie ma końca, prawda ? Inna sprawa, że nie istnieje sama przestrzeń, tylko czterowymiarowa czasoprzestrzeń, a tego już nie można sobie wyobrazić, tylko ubrać w równania matematyczne, ale sprawa wygląda podobnie. Nie mówię, że tak jest, ale jest to prawdopodobne.


_________________
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?

****

Posty: 1877
Dołączył(a): 22.11.2007
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 16:41 
 
moim zdaniem wszechświat to cały czas rosnący "obiekt". Jedyne czego nie jestem w stanie sobie wyobrazić to to, co jest "poza" tym "obiektem" czyli wszechświatem. Można np przyjąć, że nie ma tam nic, czyli jest (chociaż nie wiem czy "nic" może "być" :))bezdenna pustka.

Mam nadzieję, że za bardzo nie zagmatwałem.


_________________
...

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 16:46 
 
*glaszcze* a teraz wroc do pracy domowej.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***

Posty: 550
Dołączył(a): 20.12.2006
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 16:46 
 
Nie jestem wam w stanie tego wytłumaczyć. Mogę tylko powiedzieć, że nie istnieje żadne poza.


_________________
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 16:55 
 
Kretynizm, ale niewiele by to zmienilo. No moze w podstawowkach, gdzie rodzice jeszcze moga pd sprawdzac.

***

Posty: 550
Dołączył(a): 20.12.2006
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 17:07 
 
Cytuj:
Wielu uczniów poświęca na naukę nawet kilkanaście godzin dziennie, uczy się siedem dni w tygodniu - dodaje.


No tak, ciekawe...wychodzi na to, że polacy są debilami, bo nie widzę w żadnym miejscu efektów tej nauki. Może ten artykuł to jakiś wyrafinowany bluzg na polskie społeczeństwo...


_________________
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 17:13 
 
Pierdolicie.

Praca domowa jest złym pomysłem i często służy tylko temu by nadrobić materiał którego nie potrafił nieudolny nauczyciel zrealizować na lekcji.

Miałem kiedys świetnego matematyka w podstawówce który nie zadawał prac domowych tylko ewentualnie podawał gdzie w książce można znaleść ćwiczenia dzięki którym można utrwalić wiedze zdobytą na lekcji, kto chciał to robił, kto nie chciał to nie, zazwyczaj znajdowało to odzwierciedlenie w wynikach na kartkówkach i klasówkach. I to jest chyba najlepszym rozwiązaniem, by uczeń robił zadania w domu nie dlatego że mu tak każe wyspa tylko dla samego siebie, jeśli czuje że nie opanował jakiegoś tematu w stopniu wystarczającym.

Ogólnie system oświaty jest do bani,jak może zniechęca do nauki i zabija wrodzony głód wiedzy (która prawie każdy posiada, trzeba umieć ją tylko uruchomić). Śmieszy mnie podejście starych użytkowników, podobne do starych wojskowych : "mnie ruchali w dupe to niech młodzi nie mają lepiej".

Cytuj:
kromer nierozumie, ze ksztaltowanie do niewolniczej pracy nie koniecznie jest najlepszym sposobem edukowania ;)


O Ashton chyba leków dzis zapomniał bo gada całkiem z sensem.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.


Ostatnio edytowano 19 gru 2007, 17:30 przez Shadhun, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 17:20 
 
W sumie to dobrze pisza ale z drugiej strony dzisiejsza mlodziez majaca po 16 godzin na dobe czasu wolnego to az strach sie bac.

A Polski system i realia nie radza sobie najlepiej z zajmowaniem mlodziezy wolnego czasu. :-) I zreszta nie tylko z tym.


_________________
Obrazek

***

Posty: 550
Dołączył(a): 20.12.2006
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 17:33 
 
Sprawa wygląda tak: kujon zrobi pracę domową (niezależnie od tego czy będzie obowiązkowa czy nie, bo oczywistą sprawą jest, że będzie zadawana zawsze, w tym drugim przypadku dla chętnych), sprytny uczeń, który ma w dupie szkołę, ale nie chce wyjść na idiotę, to przepisze pracę domową od kujona (zapamiętując przy tym coś), a ucznia, który ma wszystko w dupie to jebie praca domowa i to czy ją odda czy nie i czy jest obowiązkowa czy nie. Kto na tym traci ? Uczeń sprytny, stanowiący znaczną większość w polskich szkołach, bo jak nie będzie obowiązkowe, to z lenistwa nie będzie mu się chciało przepisywać. A za 10 lat ? Tania siła robocza, której teraz brakuje.


_________________
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?

***

Posty: 989
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 17:37 
 
zlikwidujmy szkoły, dzieciaki będą miały więcej czasu do wypoczynku.

***

Posty: 550
Dołączył(a): 20.12.2006
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 17:40 
 
DVD napisał(a):
zlikwidujmy szkoły, dzieciaki będą miały więcej czasu do wypoczynku.


CouRage napisał(a):
najlepiej w ogóle zlikwidować szkołę, bo dzieci muszą wypoczywać


_________________
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.