mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2009, 10:36 
Cytuj  
Arto napisał(a):
Ciekawi mnie też MTG ale jak wyczytałem że w osiem osób się gra to się zniechęciłem heh.


Zwykła gra to dwie osoby, w osiem osób to przy limited, ale można też 4-7


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."


Posty: 31
Dołączył(a): 21.12.2006
Offline
PostNapisane: 8 mar 2009, 11:43 
Cytuj  
Magic w osiem osób to żadkie zjawisko.Większośc turnieji rozgrywanych jest oczywiście we 2.Swoją droga też gram w magica i jest to bardzo popularna gra.Jednak chcąc dobrze grać trzeba się liczyć ze stałymi wydatkami.

W kwietniu powinny byc prelease nowego dodatku chyba alara reborn zapisz sie i przyjdz to swietna okazja do nauki gry

A co do walki na płaszczyznach to raczej tak np: walcząc z wysokości(domu wież wzgórza masz na pewno jakieś plusowe modyfikatory)


_________________
Ja sie poddaje

****

Posty: 1877
Dołączył(a): 22.11.2007
Offline
PostNapisane: 8 mar 2009, 11:57 
Cytuj  
IMO jeżeli już schodzimy na temat karcianek, to WoW TCG wymiana. O wiele lepsza grafika kart niż Magic, ciekawsza gra.

Mam trochę kart z tego i z tego, w oba grałem już nie raz z kolegami, i WoW TCG jest nieporównywalnie lepszy.


_________________
...

**

Posty: 302
Dołączył(a): 6.11.2007
Offline
PostNapisane: 8 mar 2009, 12:13 
Cytuj  
Qarius napisał(a):

W kwietniu powinny byc prelease nowego dodatku chyba alara reborn zapisz sie i przyjdz to swietna okazja do nauki gry



Wybacz pytanie ale nie zrozumiałem, gdzie mam się zapisać i gdzie przyjść? :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2009, 15:11 
Cytuj  
Eleeist napisał(a):
IMO jeżeli już schodzimy na temat karcianek, to WoW TCG wymiana. O wiele lepsza grafika kart niż Magic, ciekawsza gra.

Mam trochę kart z tego i z tego, w oba grałem już nie raz z kolegami, i WoW TCG jest nieporównywalnie lepszy.


Prosze cie.... linkowales juz figurki z wowa, teraz zachwalasz karcianke. Smierdzi z daleka fanbojem.

Gralem w MTG jeszce za czasow nie wiem.... czwartej edycji i do teraz nic na rynku Magicowi nie podskakuje a juz na pewno nie karcianka stworzona tylko po to aby wyciagnac kase od uzaleznionych fanbojow gry.

Magic to Magic a nie popierdolka, ktora ludzie kupuja aby trafic w boosterze Spectral Tigera i opchnac na ebayu. Juz nie mowiac ze po wylaczeniu serwerow wowa zostaniesz z pudelkiem kartonikkow w ktore bedziesz mogl grac z samym soba.

I mowie tu juz o wiekszej ilosci kart i powazniejszym graniu (nie w sensie turniejowym ale wiecej kasy na decki jak wydajesz). Bo z kolegami majac "troche kart" to mozna grac w cokolwiek i wlasciwie kazda karcianka jest fajna. Ja bym jeszce polecil Doom Trooper'a i Star Wars - obie niporownywalnie lepsze niz WoW TCG.

"Wybacz pytanie ale nie zrozumiałem, gdzie mam się zapisać i gdzie przyjść? "
Gdy zbliza sie premiera nowego expansiona do MTG organizowane sa tzw. "prereleasy" na ktorych mozna min. zagrac i zobaczyc nowe karty w akcji i wygrac rozne ciekawe rzeczy. :-) Wiecej info NA 100% uzyskasz w swoim sklepie z grami.
Ewentualnie tutaj: http://mtgnews.pl/

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 8 mar 2009, 15:22 
Cytuj  
o/ kabraxis

Magic to gra z tradycja , a styl graficzny...heh , raczy ktos zartowac ze money sink od Blizzarda jest lepszy , niektore obrazy sa wprost mistyczne i mozna je ogladac dla czystej przyjemnosci siedzac na klopie


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2009, 15:56 
Cytuj  
Nie wiem jak np. takie obrazy jak ponizej mozna porownywac z gnomami i innymi gowienkami od Blizzarda - no ale kazdy ma swoj gust. Lilianka jest boska a smoczek to i tak z tych gorszych ale na szybko szukalem. :-)

ObrazekObrazek

Plus jeszce przyklad mojego ulubionego rysownika z MTG, ktory siedzi w tej grze bodajze od poczatku: http://images.boardgamegeek.com/images/pic430401_lg.jpg


Posty: 31
Dołączył(a): 21.12.2006
Offline
PostNapisane: 8 mar 2009, 16:06 
Cytuj  
Blizzard robi wszytsko zeby wyciągnąć od graczy kasę. Karty figurki planszowki wowa wszytsko jest drogie a nie koniecznie dobrze.Poza tym na kartach czy figurkach masz to samo co na monitorze po odpaleniu wowa co w tym fajnego?

Moze powróćmy do tematu:D co sądzicie np o D&D advanture game- podobno jest to świetne wprowadzenie do świata lochów i smoków?? grał ktoś może widział??


_________________
Ja sie poddaje

**

Posty: 302
Dołączył(a): 6.11.2007
Offline
PostNapisane: 8 mar 2009, 19:29 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):

"Wybacz pytanie ale nie zrozumiałem, gdzie mam się zapisać i gdzie przyjść? "
Gdy zbliza sie premiera nowego expansiona do MTG organizowane sa tzw. "prereleasy" na ktorych mozna min. zagrac i zobaczyc nowe karty w akcji i wygrac rozne ciekawe rzeczy. :-) Wiecej info NA 100% uzyskasz w swoim sklepie z grami.
Ewentualnie tutaj: http://mtgnews.pl/


Dzięki bardzo,jeśli coś takiego będzie organizowane to bardzo chętnie wpadnę :)

***

Posty: 708
Dołączył(a): 28.01.2008
Offline
PostNapisane: 8 mar 2009, 19:51 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Plus jeszce przyklad mojego ulubionego rysownika z MTG, ktory siedzi w tej grze bodajze od poczatku: http://images.boardgamegeek.com/images/pic430401_lg.jpg


; O


Posty: 31
Dołączył(a): 21.12.2006
Offline
PostNapisane: 8 mar 2009, 20:02 
Cytuj  
Moze przyblize o co chodzi z preleasem.

Aby grac trzeba wydac minimum 70zl.Dostajesz do reki 6 boosterow(zestawow po 15 kart) spisujesz je na specjalnej karcie ,zestaw pakujesz i oddajesz nastepnie losujesz zestaw spisany przez kogos innego.Nastepnie masz pewna ilosc czasu na zloeznie tali. Na 1 preleasie zapewne przegrasz wszytsko co sie da, ale fun i tak jest.Gra odbywa sie systemem swiss czyli najlepsi z najlepszymi i tak dalej.Znaczy to tyle ze jesli ciagle bedziesz przegywal to zajmowal bedziesz caly czas ostatni stolik.Oczywiscie zwyciezcy otrzymuja nagrody(boostery koszulki plakaty) w zaleznosci od rangi zawodow.Najlepiej nie wymieniaj sie kartami bo zostaniesz zleszczony czyli zamienisz sie cenna karta za zwyklego commona myslac ze zrobiles dobry interes.Poznij wszytskie karty ktorymi grasz mozes sobie zabrac do domu i cieszyc sie nimi:D


_________________
Ja sie poddaje

**

Posty: 302
Dołączył(a): 6.11.2007
Offline
PostNapisane: 8 mar 2009, 20:07 
Cytuj  
Jak bym poszedł na coś takiego to raczej na początek tylko popatrzeć,pogadać i zanurzyć się w klimacie :)
Nie umiem grać więc na pierwszym takim moim "evencie" bym się do stolika raczej nie pchał :)

P.S Da się pogodzić "WH" z "MTG" czy żeby coś umieć trzeba poświęcić się tylko jednej rzeczy?

***

Posty: 708
Dołączył(a): 28.01.2008
Offline
PostNapisane: 8 mar 2009, 20:12 
Cytuj  
wszystko mozna. to tylko kwestia odrobiny wolnego czasu na to i na to : )


Posty: 31
Dołączył(a): 21.12.2006
Offline
PostNapisane: 8 mar 2009, 20:24 
Cytuj  
No czasu i pieniędzy Wh to niezły pożeracz a na poważne mtg też troche trzeba.


_________________
Ja sie poddaje

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2009, 20:24 
Cytuj  
Nie
1. Kasa
2. Czas który trzeba poświecić na naukę zasad, malowanie figurek, składanie decka i milion innych rzeczy.

edit: mała poprawka


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."


Ostatnio edytowano 9 mar 2009, 09:24 przez MagPS, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 708
Dołączył(a): 28.01.2008
Offline
PostNapisane: 8 mar 2009, 20:27 
Cytuj  
kasa, akurat nie jest dobrym powodem.
jest wzgędna, niektorzy maja, inni nie.

**

Posty: 302
Dołączył(a): 6.11.2007
Offline
PostNapisane: 8 mar 2009, 20:40 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
2. Czas który można poświecić na naukę zasad, malowanie figurek...


Właśnie i tu się zapytam bo nie znalazłem nigdzie na to odpowiedzi(pewnie było by w kodeksie armii ale takiego nie posiadam).
Czy malowanie figurek zależy tylko i wyłącznie od mojej wyobraźni czy każda armia,odział itd. maja ściśle określoną kolorystykę której muszę się trzymać?

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2009, 20:48 
Cytuj  
Arto napisał(a):
Czy malowanie figurek zależy tylko i wyłącznie od mojej wyobraźni czy każda armia,odział itd. maja ściśle określoną kolorystykę której muszę się trzymać?


Z tego co wiem jest kilka stylów/kilka możliwości, tak czy inaczej kodeksie do konkretnej armii powinno być to opisane.

Edit: i to Games Workshop - How To Paint Citadel Miniatures.pdf


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."


Posty: 31
Dołączył(a): 21.12.2006
Offline
PostNapisane: 9 mar 2009, 15:07 
Cytuj  
Mam u siebie podręcznik z zasadami do WH:fantasy battle.Jest tam duzo porad dot.malowania jak coś to pw


_________________
Ja sie poddaje

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2134
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 9 mar 2009, 19:44 
Cytuj  
Rzuce offtopem, i powiem że imo dorownuje Magicowi, ( o ile nie jest lepszy) Vampire the Eternal Struggle. Reszta może go cmoknąć. I tak już prawdopodobnie zostanie.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.