mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 323 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1021
Dołączył(a): 8.08.2008
Offline
PostNapisane: 11 lut 2010, 12:18 
Cytuj  
Osobiscie nie pale, ale wkurwia mnie ze znowu cos chca mi narzucic.

Te barany znowu sie nudza, wiec tym razem padlo na palaczy.
Nadciaga calkowity zakaz palenia w miejscah publicznych oraz restauracjach i lokalach. Tak wiec widmo nie zapalenia szlugi w barze zbliza sie wielkimi krokami.
I o ile chetnie bym posiedzial w barze gdzie sie nie pali, to calkowity zakaz palenia jest dla mnie debilizmem. Koniec koncow to wlasciciel baru sam moze wybrac czy w jego barze sie pali czy nie, wtedy ludzie palacy / niepalacy mieliby wybor. A tak jak zwykle wszystkich wpierdalamy do jednego worka i niech wlasciciele/palacze sie martwia tym co bedzie dalej.

Skoro juz tak naszemym kochanym posla zalezy na naszym zdrowi, to niech przestana byc hipokrytami i calkowicie zakaza sprzedawania papierosow. Aha, zapomnialem - akcyza !


Mandat za palenie w miejscu publicznym - 500 zl ( rofl )

Discus jesli macie ochote. Dla bardziej zadnych wiedzy - odpalcie trojke teraz do 13.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 lut 2010, 12:20 
Cytuj  
Ziolo ja sam pale i wiem, ze wielu osobom to przeszkadza.
ale kurwa juz pareee lat temu, np. w pizza hut w jednej 'restauracji' byly miejsca dla palacych i niepalacych.
nie jest wielkim problemem zainstalowanie klimatyzacji i podzial pomieszczen dla palacych i niepalacych.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2010, 12:23 
Cytuj  
Osobiscie nie pale. Na moje to powinno byc ustalane przez wlasciciela i nara. Przeszkadza mi palenie ide tam gdzie tego nie poczuje.

Dla wlascicieli pubow i barow to tez nie jest pomyslna zmiana. Mysle, ze oni to sie dopiero wk**wia.


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2010, 12:26 
Cytuj  
mi sie wydaje,ze nie wszyscy rozumieja o co tak naprawde tu chodzi - nie o to,ze komus przeszkadza palenie, tylko o to, zeby chronic biernych palaczy przed wplywem dymu z papierosow.
pierwsza chyba irlandia to wprowadzila jak policzyli ile zaoszczedza na kosztach leczenia na przestrzeni lat - zadnemu panstwu w dluzszym okresie czasu nie oplaca sie zarabiac na akcyzie z papierosow i miec chorych obywateli.
dlatego jestem jak najbardziej za, ewentualnie niech beda jakies strefy dla palacych w lokalach, ale wiekszosc powierzchni lokali niechaj bedzie "niepalaca" :P
i w dupie mam ograniczanie wolnosci palacza, gdyz wyznaje zasade, iz "kazdemu tyle wolnosci ile mozna, ale wolnosc jednego czlowieka nie moze ograniczac wolnosci drugiego".


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 lut 2010, 12:30 
Cytuj  
rufen to poszukaj pubow, ktore sa dla niepalacych. w czym problem?
nie widze powodu, dla ktorego, twoje lenistwo ma miec wplyw na wybory, ktorych dokonuje swiadomie.
palenie na przystankach - jest zakazane juz od dluzszego czasu i nikt nie ma z tym problemu.
ale w knajpach?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2010, 12:30 
Cytuj  
Nie palę - i mam to w dupie. Tak samo jak mają mnie w dupie ci którzy biorą fajka i bez zastanowienia przypalają przy mnie nie pytając o zdanie.

Ale:
Cytuj:
Koniec koncow to wlasciciel baru sam moze wybrac czy w jego barze sie pali czy nie, wtedy ludzie palacy / niepalacy mieliby wybor.


This is true. Jakaś tabliczka przed wejściem, że "tu się pali" i po problemie. Trochę jednak przegięli pałkę.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2010, 12:32 
Cytuj  
tylko, ze nikt nikomu nie każe przebywać wśród palaczy. Jak gdzies ide to do czesci dla niepalacych. A znajomym każe spierdalac z fajami ode mnie. A zdechnąc moge praktycznie w kazdym momencie swojego zycia od czegokolwiek ;p

Ale jak zawsze chodzi o kase ;]


_________________
.


Ostatnio edytowano 11 lut 2010, 12:34 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
****
Avatar użytkownika

Posty: 1021
Dołączył(a): 8.08.2008
Offline
PostNapisane: 11 lut 2010, 12:32 
Cytuj  
Sek w tym, ze normalni ludzie juz dawno wpaldi na pomysl aby zrobic "strefy" dla palaczy, albo ze wlasciciel sam moze zadecydowac czy w lokalu mozna palic czy nie.
Tylko ze ci idioci uparli sie na calkowity zakaz. I mimo iz ciezko przechodzi mi to teraz przez usta, to jako jedyne ze zdrowym rozsadkiem zachowalo sie SLD, ktorzy wlasnie takowa poprawke wniesli i beda dzisiaj nad nia glosowac.
Ja osobiscie chetnie siedzialbym w klubie gdzie sie nie pali, ale pod warunkiem ze wiem ze sa kluby gdzie normalnie mozna palic.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 lut 2010, 12:32 
Cytuj  
W miesjcach publicznych powinien byc zakaz. W domu powinno byc moc zapalci nie tylko peta, ale i cos mocniejszego czy wetrzec sobie w sluzowke jakas substancje. Poodbnie na zamknietych imprezach.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 lut 2010, 12:34 
Cytuj  
A ja mam gdzies zakazy, bo od ponad pol roku nie pale, o! ;)

X.

PS. Dym tez mi nie przeszkadza, zona nadal pali ;)


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2010, 12:35 
Cytuj  
bierne palenie jest ponoć gorsze, lepiej zacznij ;p

Jak siedze w pubie, to co mi przeszkadza palacz w innym pomieszczeniu?


_________________
.


Ostatnio edytowano 11 lut 2010, 12:36 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 11 lut 2010, 12:36 
Cytuj  
Bardzo dobry pomysł. Szybko można się do niego przyzwyczaić i ma same plusy. Nawet jeżeli palisz. Po pierwsze: będąc w knajpie wypalisz mniej fajek, po drugie: na zewnatrz, w "palarni" można poznać sporo nowych, fajnych osób. Przetestowałem ten zakaz na sobie będąc w Irlandii, więc mówię z własnego doświadczenia, że się sprawdza.
A co do e-papierosów to raczej bym podejrzewał lobbowanie koncernów farmaceutycznych, a nie koncernów tytoniowych.


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2010, 12:38 
Cytuj  
Senex napisał(a):

A co do e-papierosów to raczej bym podejrzewał lobbowanie koncernów farmaceutycznych, a nie koncernów tytoniowych.

a ja bym podejrzewal brak akcyzy na tym sprzecie ;)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 lut 2010, 12:40 
Cytuj  
W barach sprawa jest prosta o tyle, że można było wprowadzić część dla palących i niepalących, wówczas masz wybór.
W miejscach publicznych takiego wyboru nie masz. Pracowałem trochę w towarzystwie palaczy i jeśli sam nie palisz jest to średnia przyjemność. Więc przynajmniej w odniesieniu do miejsc publicznych zakaz jest słuszny, bo niestety przeciętny palacz nie jest w stanie pojąc tego, że nie każdy ma ochotę truć się w jego towarzystwie.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 11 lut 2010, 12:41 
Cytuj  
roball napisał(a):
I nie wyniesiesz ze soba browara na zewnatrz zeby zajarac z piwem, a to wkurwia.


Ja akurat bywałem w takich knajpach gdzie było coś w rodzaju ogródka należącego do pubu i tam można było spokojnie pić to co kupiłeś w barze.


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 11 lut 2010, 12:44 
Cytuj  
Ja sie bardzo ciesze.

Dlaczego? Bo jakby dawac tabliczki 'tutaj sie pali' to niemoglbym praktycznie nigdzie wyjsc wieczorem. Zbierze sie stadko palaczy, ktore musi wypalic paczke fajek do piwa, albo na parkiecie, i nie ma wala zeby to obejsc.

Na zachodzie to sie jakos sprawdza. Widzieliscie zeby w serialach (slaby reference, wiem) ktos palil? We friends czy how i met your mother ludzie jakos spedzaja razem czas w pubie, a palic wychodza na zewnatrz.

Teraz wychodzac do lokalu, musze przedzierac sie przez dym, prac ubrania po jednoktornym zalozeniu, a nastepny dzien oznacza dla mnie migrenowy bol glowy z powodu inhalowania sie cudzym tytoniem. A chcialem tylko wyjsc na kilka godzin posiedziec ze znajomymi.

Myslicie ze to jest fair? Ze wasz nalog, w ktory sami sie wprowadziliscie jest wazniejszy od zdrowia i samopoczucia innych? Dlatego ze wy musicie wydawac kase na fajki, i palic je do wszystkiego to inni tez maja to wdychac?

Ludzie dalej beda przychodzic do lokali, zakaz palenia niczego nie zmieni. Tak czy inaczej, nigdzie nie bedzie mozna palic, wiec ludzie nie beda nigdzie migrowac. Napic sie piwa i posiedziec zawsze przyjda. Za to po wyjsciu do lokalu nie beda szczypac oczy, smierdziec ciuchy, nie bedzie bolal leb.

No ale oczywiscie wrzawa ze zabiera sie wolnosci obywatelskie. Bo 'nasranie' komus na leb to wolnosc jest, i jest fair, a jak ktos chce to ograniczyc to nagle biedne, pokrzywdzone dzieci.

Ja nie mam nic przeciwko zeby ktos palil, klul sie strzykawkami, albo pil czysty spiryt. Poki mi to nie przeszkadza w bezposredni sposob, to robcie sobie co chcecie.


_________________
Nestor#1522

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 lut 2010, 12:45 
Cytuj  
tak, mysle, ze to jest fair dopoki sa zachowane zdrowe zasady.
i tak jak ty masz w dupie moj 'nalog', tak ja mam w dupie to, ze chodzisz do pubu, w ktorym sie pali i ze cuchna ci ubrania.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 11 lut 2010, 12:47 
Cytuj  
Ta strefy dla palących/niepalących w większości knajp to śmiech na sali - połowa stolików dla palących a druga obok dla niepalących, dym oczywiście stosuje się do zakazu i nie rozprzestrzenia dalej niż może.

Ps. Mendol tylko szkopuł jak narazie jest taki że niepalących jest więcej niż palaczy, a narazie to oni są traktowani gorzej w knajpach.


_________________
.


Ostatnio edytowano 11 lut 2010, 12:51 przez Yog-Sothoth, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2010, 12:49 
Cytuj  
Rozne pomieszczenia dla palacych dla mnie ok. W sumie jesli moga wyjsc i zabrac ze soba browara (ogródek) to imo tez calkiem sprawiedliwe. Ale jakby nie mieli gdzie wyjsc to by zaczeli po prostu lamac zakaz ;p


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 11 lut 2010, 12:51 
Cytuj  
w Czechach podobno legalizuja maryche , pora na nas , rzadowe hasz-bary daloby z +5% PKB :wink:


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 323 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.