mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2012, 16:47 
Cytuj  
Może ktoś tutaj wśród bankierów i wszelkiej maści celebrytów będzie wiedział.
Wczoraj próbowałem zapłacić kilkaset USD przez internet, niestety kredytówkę miałem zablokowaną (zapomniałem ją aktywować bo starej skończył się termin ważności i dopiero co dostałem nową).
Zaraz ją aktywowałem - karta zaczęła działać - niestety w dalszym ciągu płatność nie przechodziła. Wybrałem przy jej pomocy kase z bankomatu (bo facet na infolinii twierdził, że możliwe, iż pierwszą operację trzeba potwierdzić PIN-em), zapłaciłem w innym serwisie online (bo sprawdzić że kanał płatności online rzeczywiście działa).
MImo to, na tym nieszczęsnym serwisie przy próbie płatności cały czas mam informacje - że moja karta jest "not valid".

Znów dzwoniłem na infolinię - dowiedziałem się tylko tyle, że nikt nie próbował ściągnąć nic z mojej karty - nie było żadnego zapytania z odmową/blokadą etc. Tak jakby zapytanie z tego serwisu w ogóle nie docierało do miejsca gdzie się takie transakcje autoryzuje.

I tutaj pytanie - czy możliwe, że gdzieś na jakimś serwerze po drodze odznaczono moją kredytówkę jako "not valid" a jakimś cachu etc? Jeżeli to możliwe, to kiedy to się "odblokuje"?
Jeżeli to niemożliwe - to co innego może być przyczyną?

Sorry, że tak tutaj o to pytam, ale chyba Aenima gdzieś tam kiedyś się chwalił, że pracuje w podobnej branży... Więc może ktoś coś tam będzie wiedział...

Karty bankomatowe są odrzucane z miejsca - do tego na tej z UK włącza mi się antyfraudowskie ustrojstwo i zaraz do mnie dzwonią z banku.. Przelew to tam idzie tydzień przy dobrych wiatrach :/ Kredytówka to jedyne rozsądne wyjście.

Czy jest gdzieś miejsce w necie gdzie można sobie zamówić jakąś virtualną kredytówkę - którą mógłbym naładować i zapłacić bez zbędnych cerygieli? (tzn. czekania na kawałek plastiku etc.)

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2012, 17:11 
Cytuj  
tam gdzie chcesz placic maja cos zjebane i tyle.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2012, 17:20 
Cytuj  
Nie jestem celebrytą to się wypowiem ;).
Skontaktuj się z supportem serwisu w którym chciałeś dokonać zakupu. Możliwe, że tam karta jest "zablokowana". Tzn często gdy jakąś kartą próbuje się wykonać kilka transakcji pod rząd to system np. sklepu może ją przyblokować na np 24h support sklepu ma w to wgląd i jeśli tu jest problem to mogą to odblokować.
Inna opcja niektóre płatności wymagają potwierdzenia telefonicznego na linii bank-firma obsługująca płatności i nie każda karta pozwala na ich wykonywanie. Niemniej jeśli jakakolwiek karta była odrzucona przez system płatniczy np. sklepu to bank WIE jaka jest przyczyna. Mają wgląd w to gdzie, kiedy i ile razy próbowałeś wykonać transakcję i dla czego nie została/nie może być zrealizowana. Jeśli faktycznie żadnych prób bank nie odnotował to może być coś nie tak z systemem sklepu, wówczas tel do ich supportu.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2012, 17:29 
Cytuj  
Napisze do ich supportu. Najgorzej, że kurcze jest niedziela a ten ich zrąbany support odpowiada i tak kiedy chce...

Tak podejrzewałem, że najpewniej u nich się coś zblokowało. Co jest dla mnie dziwne, to dane nieaktywną kartą próbowałem zapłacić tylko raz - potem ją aktywowałem co mi zajęło kilka minut i mimo tego (i 3 - 4 prób) nie udało mi się zapłacić.

Havok - do banku już dzwoniłem - żadnych odrzuconych transkacji nie widzą. Nic do nich nie dotarło. Żadne zapytanie z tego serwisu do nich nie dotarło..

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2012, 18:15 
Cytuj  
Ja mam dokladnie to samo z WoWem. Przy probie platnosci mam "not valid". Blizzard twierdzi, ze za czesto zmienialem karty i zablokowal mi calkowicie ta opcje platnosci (bez opcji odwolania, niech spiedalają). Sprawdz u siebie, czy nie masz z jakiegos powodu blokady w tym serwisie.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2012, 18:28 
Cytuj  
Moze tam gdzie placiles wymagaja 3d secure, a twoja karta go nie ma? Czesta sytuacja w Stanach, ale tez mialem taki problem jak chcialem kupic bilet lotniczy w Indiach.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2012, 19:22 
Cytuj  
No raczej nie.
Na starej kredytówce (która mi się skończyła 31.03) wszystko śmigało. Nowa jest identyczna - nawet ma identyczny numer, tylko inną datę ważności i CVV - i już się serwis pluje. Napisałem do ichniego supportu jednak jak znam życie to odpowiedz dostanę za 3 dni :/ I pewnie nic nie zdziałają - niestety to azja, tam większość kiepsko mówi/czyta/rozumie po angielsku i najczęśćiej jest "dziwnie przestraszona" - cholera wie na kogo trafię.

Używanie kredytówki z UK to strzał w stopę - tutaj banki są nastawione na okradanie klienta "w świetle prawa"..

Kerwa w najgorszym wypadku "zgubię" tą kredytówkę i po 2 tygodniach dostanę nową, ale akurat muszę zrobić trochę płatności (w tym kilka na przedwczoraj).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2012, 19:24 
Cytuj  
W Polsce karte kredytową mozna dostac w dowolnym banku "z ulicy" od reki (z numerem i bez nazwiska, pelna wytloczona przychodzi dopiero pozniej). W UK nie?

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2012, 20:03 
Cytuj  
w UK mi non toper proponują - nawet mam jedną (której nigdy nie używałem i nie zamierzam - wcisnęli mi ją) - ale ja się tutaj nie chce zadłużyć nawet 1p. Umowy mają tak złodziejskie że głowa mała - za dzień zwłoki i debet w wysokości kilku GBP potrafią dojebać z 50-60GBP kary + naliczać odsetki, koszta dodatkowe w wysokości kilku GBP dziennie. Więc wolę dmuchać na zimne i nie używać ich złodziejskich wynalazków jak nie muszę.
Bank w UK = Złodziej. Kilka lat temu była afera z tymi zawyżonymi karami za śmieszne rzeczy, teraz znów jest afera za jakiś insurance wymuszany do każdego kredytu, a oni dalej robią to samo. A ja się nie bedę sądził z HSBC czy Barcleysem ;)
A Mbank sobie akurat chwalę. Nawet ich infolinia daje radę - krótko, profesjonalnie i na temat.

Uff udało mi się zapłacić angielską bankomatową kartą (polska nie przechodziła). Nie chciałem jej używać bo ostatnio mi ją automatycznie bloknęli jak próbowałem zapłacić w Singapurze kilka tysięcy USD - płatność i tak nie przeszła a ja najadłem się następnego dnia wstydu przy kasie w sklepie.

/happy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2012, 20:22 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
A Mbank sobie akurat chwalę. Nawet ich infolinia daje radę - krótko, profesjonalnie i na temat.

Popieram.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2012, 22:18 
Cytuj  
to ja pochwale citi
od tego roku zaczeli mi naliczac 10pln / miesiac za uzytkowanie
w koncu zadzwonilem zeby zrezygnowac to mnie 15 minut na infolinni powiesili, wkurzylem sie i zlozylem reklamacje przez www
na drugi dzien gosc oddzwonil, przeprosil i powiedzial ze juz nigdy nie nalicza mi zadnej oplaty za uzytkowanie
na dodatek kase za te oplacone miesiace zwrocili :)


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2012, 22:29 
Cytuj  
Buffchef napisał(a):
to ja pochwale citi
od tego roku zaczeli mi naliczac 10pln / miesiac za uzytkowanie
w koncu zadzwonilem zeby zrezygnowac to mnie 15 minut na infolinni powiesili, wkurzylem sie i zlozylem reklamacje przez www
na drugi dzien gosc oddzwonil, przeprosil i powiedzial ze juz nigdy nie nalicza mi zadnej oplaty za uzytkowanie
na dodatek kase za te oplacone miesiace zwrocili :)

tzn chwalisz ich bo próbowali cie naciągnąć ?

mbank chwale bo nigdy mi nie powiedzą "a w tej sprawie to jednak musi pan pójść do oddziału" :lol:

kredytowych nie używam - kredytów nie mam i nie planuje 8)


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2012, 22:51 
Cytuj  
ja z citi tez jestem zadowolony, a konto mam u nich od czasow banku handlowego.
kredytowka tez jest ok, dziala wszedzie, potwierdzenie transakcji internetowych kodem z sms'a.
no i ostatnio zadzwonilem i zlozylem reklamacje na oprocentowanie karty kredytowej.
to mi zmniejszyli o 9% :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2012, 10:21 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Buffchef napisał(a):
to ja pochwale citi
od tego roku zaczeli mi naliczac 10pln / miesiac za uzytkowanie
w koncu zadzwonilem zeby zrezygnowac to mnie 15 minut na infolinni powiesili, wkurzylem sie i zlozylem reklamacje przez www
na drugi dzien gosc oddzwonil, przeprosil i powiedzial ze juz nigdy nie nalicza mi zadnej oplaty za uzytkowanie
na dodatek kase za te oplacone miesiace zwrocili :)

tzn chwalisz ich bo próbowali cie naciągnąć ?

mbank chwale bo nigdy mi nie powiedzą "a w tej sprawie to jednak musi pan pójść do oddziału" :lol:

kredytowych nie używam - kredytów nie mam i nie planuje 8)


sorry, ale mBank nigdy nie zwrócił by mi kasy, za to, że długo czekałem na infolinii


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2012, 10:27 
Cytuj  
kompletnie nie widzę związku

to dość popularne ostatnio że próbują wrzucać jakieś małe kwoty do rachunku i jak się kapniesz to grzecznie oddają a to jest oszukiwanie klientów bo masa się nie kapnie i będzie płacić a jak się kapnie to nie upomni się o zwrot tylko poprosi o wyłączenie danej usługi

mi ASTER teraz UPC grzecznie oddało 10zł x 9 miesięcy w których pobierali mi abonament help desk - nie, nie chwale ich. próbowali mnie naciągnąć. wrzucili to cichaczem w fakturę.


_________________
psn

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2012, 10:30 
Cytuj  
ale o jakim naciaganiu ty piszesz?
to ze zmienili taryfe oplat i prowizji to jest naciaganie? moze i tak ale legalne

edit dla jasnosc :)
reklamowalem usluge infolinii a nie oplate


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2012, 11:00 
Cytuj  
Czyli masz konto w banku za które się płaci 10 zł miesięcznie ale Ty nie płacisz bo zadzwoniłeś że nie chcesz płacić ? Jeszcze oddali Ci za miesiące w których pobrali opłatę. Masz konto za darmo a inni którzy nie zadzwonili płaca 10 zł miesięcznie...

Nie wierze że oddali Ci pieniądze za opłaty które im się prawnie należały.


_________________
psn

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2012, 11:09 
Cytuj  
nie mam tam konta :roll:
sprawdziłem w TOiP stoi 18 pln miesięcznie, mi naliczali 10 pln, nie wiem czemu...
http://www.online.citibank.pl/retail/fi ... e_toip.pdf

wczesniej opłaty miałem darowane z powodu promocji/dokonanych tą kartą transakcji


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2012, 11:54 
Cytuj  
Nie chce się z spierać, ale teraz piszesz że nie wiesz dlaczego naliczali ci 10 zł miesięcznie ale przestali i oddali ci kasę i ich za to chwalisz.

Może ja czegoś nie rozumiem, ale nie wolno chwalić banku za to że Ci oddał pieniądze których nie miał prawa zabrać (oczywiście zrobił to dopiero po reklamacji). Wypada wymagać od banku nieco więcej :]

Nie będę czytał tabeli opłat twojego banku - nie rozumiem bo raz piszesz że pobrali Ci legalnie, raz że nie wiesz dlaczego a innym razem ze skończyła się promocja.

Zmęczyłem się idę na kawę.

PEACE ! Pewnie coś źle zrozumiałem :]


_________________
psn

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2012, 12:25 
Cytuj  
omfg ... nie wiem czemu 10 a nie 18 jak stoi TOiP
czemu uparcie twierdzisz ze nie mieli prawa mi naliczyć opłaty? wtf?


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.