mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2010, 20:18 
Cytuj  
Po pierwsze, wydaje mi się, że ten 10 dniowy termin zwrotu dotyczy sklepów. Dwa, skoro roball przy kurierze nie sprawdził towaru, to niestety nie da się stwierdzić kto tego markera popsuł. Może klient faktycznie wysłał popsuty badziew, a może to roball go doprowadził do takiego stanu i nas wkręca. Ofk nie podejrzewam go o to, ale nie da się udowodnić, ze to wina sprzedawcy :(

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2010, 20:29 
Cytuj  
Kodeks Cywilny

Art. 556. § 1. Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę zmniejszającą jej wartość lub użyteczność ze względu na cel w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub z przeznaczenia rzeczy, jeżeli rzecz nie ma właściwości, o których istnieniu zapewnił kupującego, albo jeżeli rzecz została kupującemu wydana w stanie niezupełnym (rękojmia za wady fizyczne).

Art. 560. § 1. Jeżeli rzecz sprzedana ma wady, kupujący może od umowy odstąpić albo żądać obniżenia ceny. Jednakże kupujący nie może od umowy odstąpić, jeżeli sprzedawca niezwłocznie wymieni rzecz wadliwą na rzecz wolną od wad albo niezwłocznie wady usunie. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli rzecz była już wymieniona przez sprzedawcę lub naprawiana, chyba że wady są nieistotne.

http://free.of.pl/o/ochroniarz/Kcywilny ... ml#k3t11d2


_________________



**

Posty: 479
Dołączył(a): 31.10.2008
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2010, 21:12 
Cytuj  
Jedyna szansa dla Ciebie jest wynajecie 2 poteznych Kafarów i zlozenie wizyty "sprzedawcy z Allegro".

Sprawe przesrales "odbierajac" towar gdzie podczas odbioru twoja mama podpisala taki papierek gdzie czarno na bialym bylo ze towar nie jest zniszczony, firma wywiazala sie z uslugi w sposob nalezyty i nitk nie zglasza zadnych zastrzezen.

Ciekaw jestem jak Huragan chcesz udowodnic ze to nie Roball doprowadzil do wad zmniejszajacych wartosc przedmiotu.


_________________
"I always tell the truth. Even when I lie." Tony Montana, 'Scarface'

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2010, 21:12 
Cytuj  
Kupując dodatkowo używany towar w nieoryginalnym opakowaniu.

gg

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2010, 21:20 
Cytuj  
jednoczmy sie w nieszczesciu z robalem, niech kazdy zapali mu swieczke.

[*].

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2010, 21:20 
Cytuj  
Ale kałach działa w ogóle tak, Robal czy jak?


_________________
LaMoon#2988

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2010, 22:25 
Cytuj  
przytoczę Ci Macieju pewną historię i na koniec dam radę

Parę lat temu kupiłem sobie na allegro używane rolki. Były zrobione zdjęcia ze dwa, wyglądały nieźle, ogólnie fajne wyczynowe rolki za dobre pieniądze + drugi komplet kółeczek gratis.

Doszły rolki, okazało się że wyglądają jakby się w nich typek wyjebał conajmniej 300 razy od chwili robienia zdjęć, dodatkowo jebały przeokrutnie, jakby tam gościu trzymał zdechłe myszy w zaawansowanym stadium rozkładu.

Kupiłem specjalne żrące środki antygrzybiczne i antyśmierdzidłowe i po tygodniowej kuracji na zmianę jednym i drugim pachniały jak nowe. Jak już odważyłem się je założyć to okazało się, że...

dało się na nich jeździć, były w 100% sprawne i bardzo wygodne, co więcej miałem dodatkowe łożyska jeszcze w razie zatarcia poprzednich.

Oczywiście, po otrzymaniu czułem się nieco oszukany i wkurwiony, ale potem koniec końców wystawiłem pozytywny komentarz i jeździłem na rolkach.

Natomiast wywnioskowałem z tamtej historii kilka rzeczy:
1. Jeśli chcesz nową rzecz, nieporysowaną i niezniszczoną to kupuj nowe, nie używane, niekoniecznie ze sklepu, może być z drugiej ręki ale musi być w aukcji wyraźnie napisane, że rzecz jest nowa, albo w stanie fabrycznym. Jedyna szansa na reklamację.
2. Jeśli chcesz kupić rzecz używaną i mieć pewność, że opis i zdjęcia są rzetelne to muszą na nich być pokazane WADY! Zalety pies osrał, koń jaki jest każdy widzi. Jeśli ktoś pisze, że sprzęt używany 1,5 roku jest bez zadraśnięcia to łże jak pies. Nie oznacza to, że sprzęt jest do dupy, może działać świetnie, ale muszą być pokazane wady. Zbliżenia zarysowań i odpryśnięć farby, wygięć i luzów. Jeśli zobaczysz jedno zdjęcie towaru, który kupujesz jako używany, i to jeszcze walnięte komórką, to prawdopodobnie zdjęcie było zrobione rok temu i teraz to wygląda inaczej.

Ja bym najpierw tym postrzelał, a dopiero potem sie wkurzał i pienił. Może to jest dobry sprzęt, a teraz niepotrzebnie się negatywnie nakręcasz.


_________________
Obrazek

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2010, 07:32 
Cytuj  
Idz do jakiegoś painballowego klubu lub innego miejsca, gdzie można pograć w paintball i poproś żeby Ci sprawdzili marker. Oni się tam napewno dobrze znają i Ci powiedzą czy to co kupiłeś jest spoko. I nie będziesz musiał kupować butli i kulek, tylko kupisz kilka sztuk i sprawdzisz na jakiejś strzelnicy.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2010, 08:44 
Cytuj  
Mysle, ze Robalowi nalezy sie w przyszlosci pochowek na Wawelu. Sporo sie wycierpial!

Do tego ten wczesniejszy stres z jedzeniem mango na obczyznie!

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2010, 08:50 
Cytuj  
Dobrze mowisz. Mysle, ze nowa Krypta Emo bylaby najodpowiedniejsza.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2010, 09:00 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Mysle, ze Robalowi nalezy sie w przyszlosci pochowek na Wawelu. Sporo sie wycierpial!

Rotfl,

nie róbcie tego więcej, bo jak się śmieję do monitora to zaraz się pół biura zbiega zobaczyć wtf.


_________________
Obrazek

**

Posty: 349
Dołączył(a): 14.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2010, 09:44 
Cytuj  
ale pomijając stan zewnętrzny marker może być sprawny - byle lufa nie była za bardzo w środku zjechana . Weź go na jakieś pole do painta i tam na miejscu przeważnie zawsze idzie się dogadać z serwisem. Zresztą wszyscy znajomi, którzy biorą sprzęt używany nawet w super stanie oddają go na początek do konserwacji, albo sami to robią jeżeli umieją. To podstawa żeby na grze nie było nie miłej niespodzianki.
Jak będzie działać to zawsze możesz go okręcić siatką maskującą albo farbą w camo pomalować ;)

Inna sprawa to to że gość faktycznie ściemę zrobił - małe nieostre zdjęcie po to żeby stan faktyczny ukryć.

Ale jedyne co to go można negatywem postraszyć i tyle - towar używany, zgodny z opisem.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2010, 10:34 
Cytuj  
Jaka sciema. Jeszcze ten tekst o nieotwieranej paczce i kosztach manipulacyjnych zwrotu.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 590
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2010, 10:57 
Cytuj  
Najgorza rzecza jaka mozna zrobic to przyjac zniszczona paczke od kuriera.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2010, 10:57 
Cytuj  
gosc zaplacil za przesylkę, wystawienie,aukcji, prowizje dla allegro


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2010, 11:07 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
gosc zaplacil za przesylkę, wystawienie,aukcji, prowizje dla allegro

Kogo to obchodzi. Jak nie potrafi zabezpieczyc towaru to niech ponosi koszty.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2010, 11:17 
Cytuj  
na ch ma zabezpieczac porysowany marker?


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2010, 11:35 
Cytuj  
Zeby sie nie rozjebal w transporcie? Na sortowaniach nie cackaja sie z paczkami. Rzucanie paczka gdzie wszystko lata w pudelku na pewno nie poprawi jego stanu.


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 240
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2010, 14:52 
Cytuj  
Jezeli kupiles go po to, zeby postrzelac do ziomkow w lesie to sam go, predzej czy pozniej, podrapiesz (raczej predzej). Kupiles w fajnej cenie wiec imo nie ma wielkiej tragedii.
Problem powstaje jesli kupiles pistolecik:
roball napisał(a):
This one's for the ladies. *o*

w tym ukladzie jestem sklonny zrozumiec Twoj smutek.

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2010, 14:55 
Cytuj  
Korzystal ktos z Programu Ochrony Kupujących na Allegro?

Kupilem przedmiot, wyslalem kolesiowi kase, zablokowal mnie na gg, telefon domowy podany na Allegro - nie ma takiego numeru, telefon komorkowy podany mi na gg - nieosiagalny. Na maile nie odpisuje.

Teraz pytanie - czy w ogole oplaca sie wypelniac formularz i bawic sie w ten Program Ochrony Kupujacych? Jest jakas szansa na odzyskanie kasy? Ma ktos jakies doswiadczenia z tym?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.